Panoráma.sk
Kníhkupectvo
Sprievodca
Noviny
Kontakty
Slovakia Document Store - Logo
Panorama.sk in SlovakEnglish
Dnes je 14.12.2017
Vyhľadávanie / Search
Počasie
Kurzy: 1 EUR = 1.1766USD   25.596CZK   0.88068GBP   314.33HUF   4.2044PLN   7.5395HRK . . . viac

Tomky - Borský Svätý Jur

Oblasť:
Záhorie
Klikni pre ďalšie informácie

Osada Tomky, ktorá spadá pod obec Borský Svätý Jur, je približne 60 km od Bratislavy. Sú tu dve jazerá a autokemping pre asi 150 stanov.

Na kúpanie sa využíva vodná nádrž, ktoré sa nachádza po pravej strane v smere od osady Tomky. V posledných rokoch brehy zarastajú, zmenšujú sa plochy s vhodným prístupom do vody, a ubúda aj z pláže. Nechýbajú tu tabuľky s upozornením, že kúpanie je na vlastnú zodpovednosť. Vodná plocha nie je pod dozorom plavčíka, nie sú tu ani bójky, ktoré by vyznačovali priestor vhodný na kúpanie. Zdá sa, že situácia vyhovuje vodnému vtáctvu, na jazere pláva veľa kačiek a labutí. Na svoje si prídu aj rybári. V okolí jazera je veľa chát.

Okrem kempingu sa bezprostredne pri nádrži nachádza motel Tomky s reštauráciou. V kempingu sa vždy koncom júna stretávajú milovníci rýchlej jazdy na motocykloch zo slovenského motocyklového klubu Kraken Chipper Cruiser Club. Miesto sa nachádza na cyklotrase, ktorá patrí do siete cyklotrás nadväzujúcich na Rakúsko a Českú republiku.

Borovicové lesy sú podľa miestnych hubárskym rajom.

Vydané: 20. 6. 2005
Aktualizované: 20. 6. 2005
Kalendár - rýmovačky k meninám, informácie o kalendárových zvykoch
Reklama
Mailujte adresu stránky

<< Back / Nazad  
© Copyright 1998 - 2016, Panoráma.sk
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo dalšie šírenie textov a fotografií zo stránok Panorámy.sk bez predchádzajúceho písomného súhlasu Panorámy.sk je porušením autorského zákona.
Partneri Panorámy.sk používajú cookies. Používaním stránok dávate súhlas s ich zapisovaním do Vášho zariadenia.