Panorama.sk in SlovakEN
Počasie

Rozšírené jarné upratovanie bratislavských brehov Dunaja

Jarné upratovanie brehov Dunaja pred Dunajčíkom
Jarné upratovanie brehov Dunaja pred Dunajčíkom. Autor / zdroj: Braňo Bibel.

Celkom slušná kopa. Vyzbierali ju 2. apríla brigádnici na petržalskom brehu Dunaja.

Jarné upratovanie brehov Dunaja v Bratislave

Asociácia bratislavských vodáckych klubov a jej početní partneri vás pozývajú na jarné upratovanie brehov Dunaja. V sobotu 2. apríla o deviatej hodine bude zraz zájemcov v Bratislave v troch lokalitách: Karlova Ves so zrazom pri rybárskom klube Mark Twain, Staré mesto so zrazom pod mostom Lafranconi a Petržalka so zrazom pri vodáckom klube Dunajčík. Veľkokapacitné kontajnery zabezpečia mestské časti, stačí si priniesť pomôcky na zber smetí (hlavne rukavice) a chuť do práce!

Kontakty pre záujemcov su uvedené na obrázku.

Upratovanie na väčšom území ako v minulosti

Jarné upratovanie podunajských nádbreží nie je novým podujatím. Po minulé roky vždy na jar vodáci spoločne s ďalšími združeniami a iniciatívami upratovali brehy Karloveskej zátoky. Tento rok sa Asociácii vodáckych klubov po prvý raz podarilo skoordinovať túto akciu na väčšom území bratislavských brehov Dunaja – v Karlovej Vsi, v Petržalke a v Starom Meste.

Asociácia vodáckych klubov informuje, že sa pridávajú sa aj vodácke kluby, športové, ochranárske a iné združenia pôsobiace aj v ďalších lokalitách – pri starom koryte Dunaja, Malom Dunaji, rieke Morave atď.

O Asociácii bratislavských vodáckych klubov

Asociácia bratislavských vodáckych klubov združuje kluby, iniciatívy aj jednotlivcov zo všetkých odvetví vodáckeho športu – rýchlostnej kanoistiky, vodného slalomu, raftingu, veslovania, vodnej turistiky, expedičných a extrémnych disciplín. Nezameriava sa len na športovanie, venuje sa rozvoju verejných priestorov pri vode, obnove historických lodeníc aj ochrane prírody.

(id)

<% rubrprir lang%>

Vydané: 2016-05-01
Aktualizované: 2016-05-01

Mailujte adresu stránky

Panoráma.sk - Kontakty / O nás

© Copyright 1998 - 2019, Panoráma.sk
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo dalšie šírenie textov a fotografií zo stránok Panorámy.sk bez predchádzajúceho písomného súhlasu Panorámy.sk je porušením autorského zákona.
Partneri Panorámy.sk používajú cookies, ktoré im umožňujú zaznamenávať vaše internetové preferencie. Používaním stránok dávate súhlas so zapisovaním cookies do Vášho internetového prehliadača.