Panoráma.sk
Kníhkupectvo
Sprievodca
Noviny
Kontakty
Slovakia Document Store - Logo
Dnes je 14.12.2017
Vyhľadávanie / Search
Počasie
Kurzy: 1 EUR = 1.1766USD   25.596CZK   0.88068GBP   314.33HUF   4.2044PLN   7.5395HRK . . . viac

Víťazná Deklarácia nesmrteľnosti

Piotr Korczak

Poľský film Deklarácia nesmrteľnosti žne na festivaloch horských filmov jeden vavrín za druhým - Veľkú cenu získal aj na Popradskom festivale horských filmov. Predtým zabodoval na horolezeckom filmovom festivale v Novom Měste nad Metují v Českej republike. O tomto pozoruhodnom filme sme písali po jeho uvedení na bratislavskom festivale Hory a mesto, kde získal cenu V4.

Cenu poroty si z Popradu odváža francúzsky film Guillauma Brousta Priepasť Gouffre Berger. Získal ju za zobrazenie kontrastu a kontinuity v minulom i súčasnom prieskume jaskyne Gouffre Berger.

Cena za umeleckú myšlienku putuje do Talianska režisérovi Davidovi Carraimu a filmu Vertikálne staromódna.

Rakúsky film Príbeh Felixa Baumgartnera (réžia Gerald Salmina) získal Cenu za osobný výkon.

Cenu za expedičný a dobrodružný film získala venezuelská snímka Padajúci anjeli (réžia Anna Isabel Dao).

Medzi ocenenými filmami v Poprade je aj snímka Pavla Barabáša Príbehy tatranských štítov. "Zaujali nás pôsobivé panorámy Tatier a pohľad do histórie regiónu v stredoeurópskom kontexte," spresnili porotcovia. Tento film sa najviac páčil aj publiku. Získal Cenu diváka.

Porota si prezrela 46 súťažných titulov z 15 krajín, pričom najsilnejšie zastúpenie mala práve slovenská tvorba – stretlo sa tu až pätnásť domácich filmov.

Počas festivalu mali diváci možnosť zažiť aj debaty s osobnosťami horolezeckého sveta - Kurtom Diembergerom, Hervé Barmasse, Adamom Bieleckim a domácim Petrom Hámorom. Súčasťou programu jubilejného XX. MFHF boli aj tradičné preteky v športovom lezení.

vb / tlačová správa festivalu

2. 1. 2013   
Kalendár - rýmovačky k meninám, informácie o kalendárových zvykoch
Reklama
Mailujte adresu stránky

<< Back / Nazad  
© Copyright 1998 - 2016, Panoráma.sk
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo dalšie šírenie textov a fotografií zo stránok Panorámy.sk bez predchádzajúceho písomného súhlasu Panorámy.sk je porušením autorského zákona.
Partneri Panorámy.sk používajú cookies. Používaním stránok dávate súhlas s ich zapisovaním do Vášho zariadenia.