Panorama.sk in SlovakEN
Počasie

Víťazný film Ekotopfilmu - Envirofilmu 2015: Kalná rieka sa valí

Kalná rieka sa valí - momentka z filmu
Autor / zdroj: PTS.org.tw / YouTube

Víťazom filmového dvojfestivalu Ekotopfilm - Envirofilm 2015 usporiadaného paralelne v Bratislave i v Banskej Bystrici sa minulý týždeň stal tajwanský film Kalná rieka sa valí. 54-minútový dokument je venovaný najväčšej tajwanskej rieke - Čou-šuej. Aj keď je táto rieka dlhá len 187 kilometrov, je bohatá na vodu, hoci niekedy vysýcha.

Režisér Ten Bao Chen vytvoril dokument, ktorý je profesionálne, filmársky, veľmi vydarený. Približuje spolunažívanie s riekou. Vďaka nej ľudia zberajú bohatú úrodu - či už ryže, alebo melónov alebo, v ústí rieky - ústric. No ľuďom to nestačí a priemysel akoby chcel vysať život z rieky. Masívne priehrady ako sivé monštrá upchávajú prirodzený tok jej vôd. Ľudia pokračujú v drancovaní prírody, aby uspokojili svoje potreby a presadili si svoj spôsob života.

Pútač filmu na YouTube:

Spracoval vb

<% googlsirkaokr%> <% rubrprir lang%>

Vydané: 2015-06-04
Aktualizované: 2015-06-04

Mailujte adresu stránky

Panoráma.sk - Kontakty / O nás

© Copyright 1998 - 2019, Panoráma.sk
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo dalšie šírenie textov a fotografií zo stránok Panorámy.sk bez predchádzajúceho písomného súhlasu Panorámy.sk je porušením autorského zákona.
Partneri Panorámy.sk používajú cookies, ktoré im umožňujú zaznamenávať vaše internetové preferencie. Používaním stránok dávate súhlas so zapisovaním cookies do Vášho internetového prehliadača.