Panorama.sk in SlovakSK
Počasie

Vodácke turistické mapy Dunaja na Slovensku a v Maďarsku - návod na vytvorenie

Marián Koleno
Marián Koleno. Autor / zdroj: Matej Kováč.

Zrejme najúplnejšie online vodácke turistické mapy pre oblasť Dunaja v Slovensku a v Maďarsku pripravil vodák z Komárna Marián Koleno. Mapy sú dostupné online na jeho Google Drive stránkach (odkazy sú nižšie). Okrem toho pripravil aj rozsiahly manuálový článok, pomôcku na vytvorenie súradnicových GPS sprievodcov - turistických trás na mape. Autor sa s nami delí so svojimi skúsenosťami a popisuje, ako si vytvoriť v programe Gooogle Earth GPS súradnicový súbor s viacerými kategóriami bodov záujmu - napr. riečnymi kilometrami, kempingmi a táboriskami, nebezpečnými miestami, reštauráciami... M. Koleno vysvetľuje, ako možno súbor vytvorený v Google Earth naimportovať do smartfónových aplikáciií - do Google Maps, alebo Android Locus Map Pro - a ako ich možno používať aj bez online pripojenia. V článku je popísané aj exportovanie trasy a bodov zo stránky mapy.hiking.sk.

Návod v PDF formáte

Náhľad vodáckej Google mapy
Náhľad vodáckej Google mapy.

Vodácke turistické mapy

Dunajské Ramená - Medziostrovie / Szigetköz

Malý Dunaj

Mošonský Dunaj

Dunaj: Slovensko - a celé Maďarsko (v maďarčine)

Mailový kontakt na autora: koleno.marian@gmail.com

Spracoval vb

Viac informácií:

Tipy na športovanie a dobrodružný turizmus, outdoorové aktivity

Čo si zobrať na splav

K smutnému úvodu vodáckej sezóny 2016

Dunajské nástrahy

Vydané: 2018-11-14
Aktualizované: 2018-11-14

Mailujte adresu stránky

Panoráma.sk - Kontakty / O nás
© Copyright 1998 - 2019, Panoráma.sk
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo dalšie šírenie textov a fotografií zo stránok Panorámy.sk bez predchádzajúceho písomného súhlasu Panorámy.sk je porušením autorského zákona.
Partneri Panorámy.sk používajú cookies, ktoré im umožňujú zaznamenávať vaše internetové preferencie. Používaním stránok dávate súhlas so zapisovaním cookies do Vášho internetového prehliadača.