Panorama.sk in SlovakSK
Počasie

Vodácke orientačné preteky v dunajských ramenách

Kontrolný bod na orientačných pretekoch 2015
Kontrolný bod na orientačných pretekoch 2015. Autor / zdroj: Vlado Bibel.

Už 53. ročník vodáckych orientačných pretekov O putovný pohár Petra Janošoviča pripravilo päť bratislavských vodáckych klubov na sobotu šestnásteho mája. Preteky sú každoročne usporadúvané v ramenách Dunaja. Ako uvádzajú usporiadatelia, "tieto preteky dokazujú, že je možné úspešne spojiť orientačné prvky s vodáckou zdatnosťou. Vodácke orientačné preteky sú určené vodákom a turistom z radov mládeže aj dospelých pri rovnosti podmienok súťaže. Pravidlá pretekov sú jednoduché a zladené so zvláštnosťami terénu a plavidiel."

Preteky sa začínajú v sobotu popoludní, zraz účastníkov je o 14,30 hodine na táborisku pri bývalej Spodnej Bodíckej bráne na riečnom kilometri 1825,2.

Ako mi povedala jedna z organizátoriek, Zuzana Hricová z Vodáckeho klubu Dunajčík, úlohou pretekárov bude nájsť 14 kontrolných miest na trase dlhej okolo 10 až 15 kilometrov. K tomu, aby ich našli, im bude slúžiť tzv. slepá mapa, na ktorej si sami vyznačia tieto kontrolné miesta. V posledných rokoch preteky absolvuje okolo 15 - 20 kánojok. Tie sú rozdelené podľa zloženia posádok do kategórií muži, mixy a pod. Na víťazov čakajú ceny - rôzne turistické doplnky. Zuzana Hricová vraví, že kedysi, keď fungovali vysokoškolské lodenice, prichádzalo na preteky viacero posádok.

Kedže preteky sa končia v sobotu o dvadsiatej hodine pomerne ďaleko od civilizácie, mnohí účastníci ostanú nocovať v táborisku pri Bodíckej bráne. V nedeľu potom splavia Dunaj do Gabčíkova, odkiaľ je pre prihlásených účastníkov zabezpečená doprava lodí autobusom a vlekom do Bratislavy.

Záujemcovia o účasť na pretekoch sa môžu prihlásiť u Zuzany Hricovej telefonicky na čísle 0907 698 459, alebo mailom na adrese hricova-at-fajnorka.sk.

Vlado Bibel

Viac informácií:

Moje prvé orientačné preteky

<%ramena lang %>

Pridaj komentárPripojte komentár

Ad: Preteky 2015

Pretekári mali na trasu limit 3 hodiny, lodí štartovalo 21. Na osobu sa platilo štartovné 5 EUR.

8 lodí našlo všetky kontrolky.

Vydané: 2015-05-14
Aktualizované: 2015-05-14

Mailujte adresu stránky

Panoráma.sk - Kontakty / O nás
© Copyright 1998 - 2019, Panoráma.sk
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo dalšie šírenie textov a fotografií zo stránok Panorámy.sk bez predchádzajúceho písomného súhlasu Panorámy.sk je porušením autorského zákona.
Partneri Panorámy.sk používajú cookies, ktoré im umožňujú zaznamenávať vaše internetové preferencie. Používaním stránok dávate súhlas so zapisovaním cookies do Vášho internetového prehliadača.