Panorama.sk
Webkamery svet
Obsah
Panorama.sk in SlovakEN
Počasie

Obežná dráha Zeme - Prenos z Medzinárodnej vesmírnej stanice ISS

Mapu poskytuje ESA - Európska vesmírna agentúra

Webkameru poskytuje: NASA: >>

Snímanie Zeme z Medzinárodnej vesmírnej stanice ISS

NASA začala prenos 27. júna 2018. Využíva dáta z experimentu HDEV - High Definition Earth Viewing, čiže sledovanie Zeme vo vysokom rozlíšení. V rámci experimentu sú od roku 2014 na module Európskej vesmírnej agentúry Columbus umiestnené viaceré kamery, ktoré striedavo snímajú Zem. Medzinárodná vesmírna stanica ISS obletí Zem každých 92 minút, a ak vidíte len čierny obraz, tak je na tej strane Zeme, kde je noc. Ak je obraz doplnený textom, alebo sú na ňom čierno-sivé pásy, tak sa prepájajú komunikačné satelity a dáta z kamery dočasne nie sú dostupné. ISS obieha Zem rýchlosťou až 27600 km/h.

15.8.2018 - videokanál NSA vysielal naživo výstup ruských kozmonautov Olega Artemjeva (červené pruhy na skafandri) a Sergeja Prokopjeva (modré pruhy) do otvoreného vesmírneho priestoru. Kozmonauti pracovali mimo lode vyše 6 hodín, okrem iného nainštalovali v rámci rusko-nemeckého projektu Ikarus prijímač signálu, ktorý umožní lepšie sledovať pozemskú migráciu živočíchov vybavených GPS vysielačkami. Kozmonauti tiež ručne naštartovali - "vyhodili" na obežnú dráhu 4 malé satelity...

#webkamery #mapa #živá #panoráma #online

Mailujte adresu stránky

Panoráma.sk - Kontakty / O nás
© Copyright 1998 - 2018, Panoráma.sk
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo dalšie šírenie textov a fotografií zo stránok Panorámy.sk bez predchádzajúceho písomného súhlasu Panorámy.sk je porušením autorského zákona.
Partneri Panorámy.sk používajú cookies. Používaním stránok dávate súhlas s ich zapisovaním do Vášho internetového zariadenia zariadenia - prehliadača.