Panorama.sk in SlovakEN
Počasie

Michel Lotito si najviac pochutnával na kovoch a skle

Michel Lotito

"Zje naozaj všetko," hovoria ženy o manželoch, ktorí bez reptania skonzumujú aj také jedlo, aké veľmi neobľubujú. Sú to spokojné ženy. Marcelle z francúzskeho Grenobla nikdy nebola veľmi spokojná, aj keď je vynikajúca kuchárka a jej partner Michel naozaj zjedol všetko. Problém bol v tom, že Michel si najviac pochutnával na veciach, ktoré s poriadnym jedlom nemali nič spoločné.

Michel Lotito, známy ako Monsieur Mangetout - Pán Všetkozjedz, ktorý vlani zomrel, najradšej konzumoval kov a sklo. Dlhodobé lekárske štúdie a lekárska správa vylúčila ako príčinu úmrtia jeho "stravovacie výstrednosti". Odborníci na výživu, gastroenterológovia, označili jeho schopnosť denne zjesť 900 gramov kovov za unikátnu.

Michel často hovorieval, že najväčšou delikatesou sú kovové reťaze, kým vajcia na tvrdo a banány mu vyslovene robia zle. Najrozmernejšia vec, akú kedy zjedol, bolo lietadlo, ale Mangetout nepohrdol ani "drobnôstkou", ako bol bicykel alebo televízor.

"Najväčšia vec, ktorú som zjedol a ktorá ma dostala do Guinnessovej knihy rekordov, je lietadlo. Bola to Cessna, model číslo 150," povedal muž, ktorého meno figuruje medzi čudesnými rekordmanmi od roku 1998. Na Cessnu chodil do "komory" dva roky. "Zjedol som už 18 bicyklov, asi toľko televízorov a nákupný vozík zo supermarketu. Zjedol som aj rakvu. Bola prázdna, nikto v nej nebol!" ubezpečil svojho času reportérov z televízie CNN.

Vysvetľuje, že "potravu" strávi a vylučuje prirodzeným spôsobom, bez nejakých vedľajších nežiaducich účinkov. Nezvyčajnú schopnosť zdôvodňoval nevedecky, ale zato aspoň úsmevne: "Keď mi mozog nebráni, aby som zjedol všetko, žalúdok to strávi bez problémov." Potravu zapíjal hojnými dávkami vody.

Jeho zvláštny apetít sa prejavil, keď mal deväť rokov. Vtedy dostal chuť na kovové súčiastky, sklo, a najviac ho vraj lákali útroby starých televízorov.

Lekár Bernard Morzol, ktorý dlhodobo študoval jeho organizmus, hovorí, že Michel nikdy netrpel krvácaním vnútorných orgánov. Röntgenový snímok žalúdka tohto ľudského šrotovníka jasne ukazoval zbytky kovových predmetov a reťazí.

"Študovali sme ho po každej stránke a pokúšali sme sa pochopiť tento fenomén, najmä, odkiaľ sa v ňom berú ochranné protilátky, ale zistili sme, že je v podstate celkom obyčajný chlapík. Ako dieťa prekonal bežné detské choroby, občas býval prechladnutý, ale nikdy netrpel v dôsledku toho, že konzumoval kov." Isté vysvetlenie prinieslo zistenie, že stena jeho žalúdka bola dvojnásobne hrubá ako je bežné.

Marcelle, s ktorou Lotito žil dve desaťročia, sa vraj s nezvyčajným jedálnym lístkom milovaného muža ako-tak vyrovnala, len sa jej nepáčilo, keď si namiesto vidličky a noža bral k stolu kladivo a skrutkovač.

(ib)

.Pripojte komentár

Viac informácií:

Guinnessova kniha rekordov: Od márnivosti k jedinečnosti

Vydané: 2008-12-22
Aktualizované: 2008-12-22