Panorama.sk in SlovakEN
Počasie

Volejem i peřejemi a Vodácká putování alebo Dve pochúťky pre vodákov aj suchozemcov

Volejem i peřejemi - obálka

Všetko sa začalo v roku 1979, keď český spisovateľ Zdeněk Šmíd vydal knižku Proč bychom se netopili aneb Vodácký průvodce pro Ofélii. Razom sa stala vodáckou bibliou a dočkala sa niekoľkých ďalších vydaní, ale aj ďalších dielov. Príbehy s podtitulom Proč bychom se...si obľúbili rovnako vodáci aj suchozemci.

Zážitky z plavby, z večerov pri gitare, z vodáckych krčiem sú dramatické aj humorné, prinášajú radosť a slzy, ale hlavne, bavia a dojímajú čitateľov už viac ako dve desaťročia. Bolo preto len otázkou času, keď z vďačných situácií, nových príhod a tradične vtipných glos vodáckeho života vznikne televízny seriál. Zdeněk Šmíd a skalní fanúšikovia jeho vodáckej partie prežívajú teraz všetko nanovo. Koncom januára 2009 začína Česká televízia vysielať seriál podľa populárnej knižky a spolu s ním vychádza aj nový knižný titul Volejem i peřejemi, ktorý je knižnou kópiou scenára televízneho seriálu.

Fotografia z televízneho seriálu Proč bychom se netopili

"Přivedla je na řeku náhoda, či osud?" uvádza sa v anotácii vydavateľa. "Ještě nedávno se neznali, teď společně sedají do kánoí. Mužný Křižák, nejkrásnější dívka českých vod Dana, neúnavný organizátor Keny, majetnický Sumec, Lída – děvče krev a mlíko, křehká Lucie, pomalý Otouš a další. Některé posádky sváže řeka na celý život, jiné rozdělí."

Čitatelia si iste radi polistujú v knihe, ktorú ilustrujú fotografie zo seriálu so známymi aj menej známymi českými hercami, Lukášom Vaculíkom, Václavom Rašilovom, Markétou Štechovou, Arnoštom Goldflamom a ďalšími. Kniha by mala byť v predaji po 13. februári 2009 a jej predpokladaná cena je 11,40 EUR.

Ukážky zo starších titulov Zdeňka Šmída sú TU.

Vodácká putování s Lukášem Pollertem - obálka

V takmer rovnakom čase vychádza ešte jeden podobný knižný titul - Vodácká putování s Lukášem Pollertem. Tak isto ako v prípade knižky Volejem i peřejemi je to knižná podoba televíznej produkcie. Kniha zoznamuje čitateľov s desiatimi riekami v Čechách a na Morave, tak ako ich splavil a nakrútil ostravský televízny štáb. Spolupracoval pritom s osobami nanajvýš povolanými, českým kanoistom Lukášom Pollertom a vodákmi z klubu Campanula. Amatérov zastupovali herci zo sesterského seriálu Proč bychom se netopili. Autori Marek Hýža a Ludvík Klega popisujú rieky netradične, ale nechýbajú ani dôležité údaje (obtiažnosť, zradné miesta, možnosť nástupov na trasu). Všímajú si však aj okolitý kraj, ľudí a históriu. Kniha je ilustrovaná fotografiami z nakrúcania rovnomenného cyklu Českej televízie. Kniha je v predaji od februára 2009.

Ďalšie info:

Vodácká putování s Lukášem Pollertem

Fotografia zo seriálu Proč bychom se netopili

Ak sa už teraz chcete správne naladiť na vlny vodáckych príbehov, pozrite si fotografie, textové informácie a ukážky z nakrúcania seriálu Proč bychom se netopili, a môžete si spolu s hrdinami vodáckych príbehov aj zaspievať z vodáckeho spevníka.

Mezi proudy
naše dlouhý lodi bloudí
v loubí poutník roubí vor
V poutech touhy oči poulí
jak ty dlouhý lodi bloudí
poslouchá náš rozhovor...

.Pripojte komentár

OBJEDNAJTE TU:Order
Volejem i peřejemi - vypredané
Cena: 11.40 EUR
Mierka: 0
Kategória: Humor
Vydavateľ: Česká televize
Vydanie 0.
Rok vydania: 2009
ISBN: 978-80-7404-017-7
Počet strán: 208
Rozmery: 14.50 x 20.50 cm
Nákupné podmienky
Pozrite ďalšie v kategórii
>> Humor

Vydané: 2009-01-21
Aktualizované: 2009-01-21

Kategórie: - Knihy, literatúra