Panorama.sk in SlovakEN
Počasie

Bratislava - praktický sprievodca

Bratislava - praktický sprievodca - náhľad na obálku

Bratislava - praktický sprievodca - je publikácia praktická nielen svojín názvom, ale aj obsahom. Na 138 stranách prináša základné turistické, praktické informácie o hlavnom meste, jeho histórii a súčasnosti, tak aby turista nebol v meste stratený, a našiel v ňom, to čo je jeho srdcu blízke. S tým ladí aj formát brožúry, ktorú čitateľ na potulkách mestom ľahko udrží v dlani.

Atmosféru sprievodcu dotvára, ako v textovej, aj v obrázkovej polohe mestská legenda a dnes už pomaly aj bratislavský maskot Schöner Náczi. Jeho fiktívnym príhovorom patrí úvod knižky i jednotlivých kapitol. Nasleduje stručná história Bratislavy zdokumentovaná malými farebnými snímkami, ktoré v celej knižke zobrazujú popisované miesta. Po historickej kapitolke nasleduje popis hlavných pamätihodností metropoly a nechýba zaujímavá dvojstrana o raritách mesta. Súčasťou brožúry sú mapky širšieho i užšieho centra Bratislavy. Na mape užšieho centra je vyznačená korunovačná cesta, ktorej je venovaná ďalšia časť sprievodcu. Nasleduje kapitola o slávnych osobnostiach Bratislavy - z čias minulých i súčasných. Ďalšie kapitoly sú venované parkom, lesoparkom, múzeám a galériám. Sekcia výletov v rámci Bratislavy sa začína Devínskym hradom. Na ďaších stranách sú aj tipy pre výlety v okolí Bratislavy.

V praktickej časti sprievodca zoznamuje návštevníkov mesta s možnosťami ubytovania, stravovania i maškrtenia, s kaviarňami, nočnými klubmi, diskotékami a striptízbarmi. Nasledujú možnosti kultúrneho vyžitia, tipy pre celú rodinu, športovanie a nakupovanie.

Pre zahraničných turistov je užitočný malý slovník a praktické rady o doprave a nástrahách metropole. K tomu nechýba index ulíc a pamätihodnotí, ktorý pomôže pri ich vyhľadávaní na mapkách.

V porovnaní s inými, rozsahom porovnateľnými sprievodcami po Bratislave, je v Knižke Bratislava - praktický sprievodca, viac praktických informácií. V 128-stranovej brožúre Bratislava a okolie čitateľ nájde viac údajov o pamätihodnotiach v Bratislave a v jej okolí, väčšie obrázky, ale menej praktických informácií. Pokiaľ čitateľ uprednostňuje viac obrázkov z hlavného mesta a uspokojí sa s úsporným obsahom, tak môže siahnuť po Ilustrovanom sprievodcovi po Bratislave.

Tento sprievoca po Bratislave vysiel vo viacerých jazykových verziách - okrem slovenskej, aj v angličtine, nemčine, francúzštine a v taliančine.

Ďalšie info:

Bratislava a okolie - knižní sprievodcovia a mapy

Bratislavský online sprievodca

Knihy o Slovensku v nemeckom jazyku a slovensko-nemecké slovníky

OBJEDNAJTE TU:Order
Bratislava (Pressburg) practical guide - vypredané
Cena: 5.81 EUR
Mierka: 0
Kategória: Sprievodcovia - Slovensko - v angličtine
Vydavateľ: Albera - Alebros
Vydanie 5.
Rok vydania: 2004
ISBN: 80-968879-1-2
Počet strán: 138
Mäkká väzba
Rozmery: 11.20 x 20.90 cm
Nákupné podmienky
Pozrite ďalšie v kategórii
>> Sprievodcovia - Slovensko - v angličtine

Vydané: 2004-10-31
Aktualizované: 2004-10-31

Kategórie: Sprievodca