Panoráma.sk
Kníhkupectvo
Sprievodca
Noviny
Kontakty
Slovakia Document Store - Logo
Panorama.sk in SlovakEnglish
Dnes je 21.1.2018
Vyhľadávanie / Search
Počasie
Kurzy: 1 EUR = 1.2255USD   25.433CZK   0.88365GBP   309.20HUF   4.1716PLN   7.4352HRK . . . viac

Kresby génia Michelangela vo viedenskej Albertine

Michelangelo Buonarroti, exposition in Albertina

Viedeň/Bratislava (COMPRESS) - Viedenská Albertina ponúka od 8. októbra špičkovú výstavu venovanú toskánskemu velikánovi Michelangovi Buonarrotimu (1475-1564). Prehliadka s titulom Michelangelo. Kresby génia prináša 120 kresieb, ktoré pôvodne slúžili ako štúdie k plastikám a nástenným maľbám.

V Rakúsku sprístupnili takú rozsiahlu prezentáciu s dielami Michelangela po prvý raz. Výstava je jedinečná aj v celosvetovom meradle, je prvou veľkou prezentáciou Michelangela za posledných dvadsať rokov. Tomu zodpovedá aj výška poistnej sumy vystavovaných diel génia renesancie, ktorá sa pohybuje v miliardách eur. Vzácne kresby Michelangela zapožičali vôbec po prvý múzeá ako Louvre a Metropolitné múzeum v New Yorku a niekoľké pochádzajú zo súkromnej zbierky Royal Collection anglickej kráľovnej a galérie Uffizi a Casa Buonarotti vo Florencii.

Michelangelo Buonarroti, Casa Buonarotti, Firenze

V centre pozornosti výstavy sú predovšetkým Michelangelove štúdie a kresby ľudského tela - siahajúce od prvotných skíc cez dvanásť návrhov k nástennej maľbe Bitka pri Cascine až po štúdie k svetoznámym freskám v Sixtínskej kaplnke. Zaujímavá je aj prezentácia stropných fresiek zo Sixtínskej kaplnky v Albertine. Podľa kurátora výstavy Achima Gnanna bol Michelangelo osobnosťou plnou utrpenia a protikladov, a svojím dielom fascinuje publikum aj po päťsto rokoch.

Výstava Michelangelo. Kresby génia vo viedenskej Albertine (nám. Albertinaplatz 1) potrvá až do 9. januára 2011. Albertina je prístupná denne od 10.00 do 19.00 hod.

10. 1. 2011   
Kalendár - rýmovačky k meninám, informácie o kalendárových zvykoch
Reklama
Mailujte adresu stránky

<< Back / Nazad  
© Copyright 1998 - 2016, Panoráma.sk
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo dalšie šírenie textov a fotografií zo stránok Panorámy.sk bez predchádzajúceho písomného súhlasu Panorámy.sk je porušením autorského zákona.
Partneri Panorámy.sk používajú cookies. Používaním stránok dávate súhlas s ich zapisovaním do Vášho zariadenia.