Panoráma.sk
N O V I N Y
Hlavné správyZ domova Ekonomika Európska únia Publicistika Bratislava Svet Česko Kultúra Šport Hokej Futbal Krimi Zdravie Cestovanie Hry BývanieHiking Horolezectvo Lyžovanie Motorizmus Technológie a IT Internet
News in English and German: Slovakia What World Thinks Neighbors of Slovakia
Panorama.sk in SlovakEnglish
Dnes je 24.11.2017
Vyhľadávanie / Search
Počasie
Kurzy: 1 EUR = 1.1848USD   25.462CZK   0.89005GBP   313.05HUF   4.2124PLN   7.5778HRK . . . viac LOGIN
Noviny
- Najnovšie správy
Kalendár - rýmovačky k meninám, informácie o kalendárových zvykoch

PRAVDA

Bratislava sa pridala k európskym metropolám, ktoré betónovými zábranami chránia centrum pred teroristickými útokmi vozidlom. (PRAVDA)
Národná diaľničná spoločnosť v piatok začína s presmerovávaním dopravy na križovatke Blatné aj v smere Bratislava - Trnava. (PRAVDA)
Dobrovoľné trináste a štrnáste platy budú postupne oslobodené od daní a odvodov v sume 500 eur, uviedol šéf SNS Andrej Danko. (PRAVDA)
Podľa polície útočníci mierili na mešitu v Bir al-Abdu, vzdialenom asi 40 kilometrov západne od Aríšu, ktorý je strediskom provincie Severný Sinaj. (PRAVDA)
Hádky a vzájomné obviňovanie sa z politikárčenia či arogancie. Riešenie viacerých problémov hlavného mesta však stojí. Napríklad osvetlenie či parkovanie. (PRAVDA)
Vodiči sa na pracovnom trhu stávajú nedostatkovým tovarom. Problémy hlásia autobusoví, železniční a aj leteckí dopravcovia z celej Európy. (PRAVDA)
KĽDR zrejme tiež posilnila bezpečnostné opatrenia v demilitarizovanom pásme. (PRAVDA)
Dopravný podnik Bratislava už podal žiadosť o kolaudáciu a električkovú dopravu spustí, keď dostane rozhodnutie. (PRAVDA)
Zamestnanci vo verejnej správe sú už roky odmeňovaní podľa tarifných tabuliek, ktoré im často nezaručujú ani minimálnu mzdu. (PRAVDA)
Ukrajinská štátna energetická spoločnosť Naftogaz za prvých desať mesiacov tohto roka doviezla 7,5 mld. kubických metrov plynu z Európy. (PRAVDA)
Albina Kurtiho, Doniku Kadajovú Bujupiovú a Albulenu Haxhiuovú z ľavicového hnutia Sebaurčenie! zadržali pri príchode do parlamentu. (PRAVDA)
Piatková zvláštnosť v parlamente čiastočne zjemňuje imidž šéfa strant PiS. Zároveň ale vyvoláva pochybnosti. (PRAVDA)
Záchranársky tím ruského vojenského námorníctva odletel z Petrohradu, aby pomohol pri pátraní po argentínskej ponorke San Juan. (PRAVDA)
Poplatky u lekára sú opäť horúcou témou. Tentoraz sa hovorí o sume až do 50 eur za vyšetrenie u lekára špecialistu mimo riadnych ordinačných hodín. (PRAVDA)
Najviac zaniknutých spoločností, až 5 283 tvorili firmy, ktorých základný kapitál sa pohyboval v kategórii do 10 tisíc eur. (PRAVDA)
75-ročný bývalý šéf rezortu obrany prisľúbil, že ochráni práva všetkých 16 miliónov občanov Zimbabwe. (PRAVDA)
Situácia v regióne sa v posledných dňoch vyostrila kvôli sporom medzi šéfom samozvanej republiky Igorom Plotnickým a zosadeným "ministrom vnútra" Igorom Kornetom. (PRAVDA)
The Wall Street Journal priznáva, že zníženie napätia v Sýrii je výsledkom dohôd summitu v kazašskej Astane za účasti všetkých zainteresovaných strán. (PRAVDA)
Podľa denníka The New York Times, ktorý túto informáciu zverejnil, by to mohlo znamenať, že Flynn spolupracuje s vyšetrovateľom FBI Robertom Muellerom. (PRAVDA)
Andrej Babiš, ktorého plánuje prezident Miloš Zeman vymenovať za premiéra, by mal zostaviť vládu odborníkov. (PRAVDA)

Denník N

Pred piatimi rokmi som sa musel rozhodnúť, či sa budem venovať atletike alebo futbalu. Na svoj potenciál v oboch športoch som vtedy nehľadel a atletiku som si vybral len preto, že sme boli v klube dobrá partia. Až ďalšie roky ukázali, že to bolo správne rozhodnutie. (Denník N)
Predseda SNS má problémy s presnosťou, aj keď hovorí o histórii vlastnej strany. (Denník N)
(Denník N)
Na Slovensko príde aktivista, ktorý netradičným spôsobom upozorňuje na problém plytvania potravinami. (Denník N)
Zvýhodnená odmena bude najviac vo výške 500 eur. (Denník N)
Daniel Kerekes je autorom série máp, ktoré detailnejšie analyzovali župné voľby. Vysvetľuje, akými fintami sa dá s volebnými výsledkami hýbať, keď sa mení nastavenie volebných obvodov a volebných systémov. (Denník N)
Aj na Slovensku čoraz častejšie počúvame o zmenách Európskej únie či prípadnej viacrýchlostnej Európe. Čo konkrétne sa však za týmito konceptami skrýva?   (Denník N)
Polovica Slovákov si myslí, že aj tí, ktorí chcú odstrániť demokraciu, by mali mať právo demonštrovať, ukázal prieskum Inštitútu pre verejné otázky. (Denník N)
Radičová, Štrasser, Korda, Bezák a Stach píšu o udalostiach, prešľapoch a podcenených udalostiach týždňa. (Denník N)
Populistov, demagógov či propagandistov pravdivé odhalenia síce len tak ľahko neodradia, ale presné informácie sú napriek tomu kľúčové pri ich oslabovaní. (Denník N)

Aktuality

(Aktuality)
(Aktuality)
(Aktuality)
(Aktuality)
(Aktuality)
(Aktuality)
(Aktuality)
(Aktuality)
(Aktuality)
(Aktuality)
(Aktuality)
(Aktuality)
(Aktuality)
(Aktuality)
(Aktuality)
(Aktuality)
(Aktuality)
(Aktuality)
(Aktuality)
(Aktuality)

SME

Bombový útok smeroval na členov bezpečnostných síl. (SME)
Kotlebova strana sa by sa podľa prieskumu dostala až na šieste miesto. (SME)
Vojna proti Islamskému štátu sa skončila. (SME)
Koľko ešte vydrží rovnaká zápletka? (SME)
Mladič dostal doživotie, ale to neznamená, že iní zločinci sa majú triasť. (SME)
Vďaka technológii môžete vyzerať zle. (SME)
Podľa šéfa SNS sú dôležité systémové odmeny. (SME)
Funkcie si zrejme udrží Robert Kaliňák. (SME)
Fanúšikovia mali záujem o posilu. (SME)
Čo urobiť s veľkou sumou našetrených peňazí. (SME)
Zamestnanci poukazovali na zlú atmosféru. (SME)
Veterinári vykonali kontrolu na základe sťažnosti zákazníka. (SME)
Obrovský blok s kapacitou 100 megawattov vstupuje do testovacej prevádzky. (SME)
Pri rozhodovaní, kam vložiť peniaze, je dobré zvážiť niekoľko vecí. (SME)
Maďarič vraj s abdikáciou nebude čakať ani na stranícky snem. (SME)
Električková doprava by sa mohla do centra mesta vrátiť ešte pred Vianocami. (SME)
Cez víkend budú prejazdné minimálne dva pruhy. (SME)

HN OnlineTA3

Ťahákom 22. kola hokejovej Tipsport ligy bol súboj Banskej Bystrice s Košicami. Majster zdolal oceliarov 5:3, pričom si svoju premiéru v najvyššej slovenskej súťaži dokrútil Martin Gernát. (TA3)
Počas najnovšej vlny násilia na východe Ukrajiny zomrelo za uplynulých 24 hodín päť vojakov a ďalší štyria utrpeli zranenia. (TA3)
V Prešove otvorili najmodernejšie regionálne nákupné centrum Eperia Shopping Mall, ktoré prináša do mesta stovku obchodov. Investíciu za 50 miliónov eur zrealizoval developer J&T Real Estate v existujúcej nákupnej zóne. Prácu tu nájde až 700 ľudí. (TA3)
Slovenská pošta v rámci digitalizácie a modernizácie chce byť bližšie najmä k zákazníkom, ktorí mobilný telefón nevyužívajú len na telefonovanie. Úhrada súdnych či správnych poplatkov je preto možná mobilom už s akýmkoľvek operačným systémom. Po vzore z Českej republiky podnik prichádza aj s ďalšou novinkou - elektronickou pohľadnicou. (TA3)
Takú dobrú náladu ešte nemecké firmy nemali. Ich dôvera v ekonomiku sa v novembri zlepšila už druhý mesiac po sebe. To všetko napriek domácej politickej kríze - rokovania o takzvanej jamajskej koalícii stroskotali. Firmy si však s tým zatiaľ hlavu nelámu. To je dobrá správa aj pre Slovensko, ktoré je na nemeckú ekonomiku naviazané. Ak sa Nemcom darí, darí sa aj nám. (TA3)
Euro opäť posilnilo. Jeho kurz voči doláru je najvyššie za posledných šesť týždňov. Zaslúžili sa o to dobré správy z eurozóny. (TA3)
O tom ako vnímajú trináste a štrnáste platy naše firmy nám povedal Roman Karlubík z Asociácie zamestnávateľských zväzov a združení. (TA3)
Najmenej 184 ľudí zahynulo a desiatky ďalších utrpeli zranenia pri teroristickom útoku na severe egyptského polostrova Sinaj. Ozbrojenci tam odpálili výbušné zariadenia a spustili paľbu na veriacich pri mešite. (TA3)
Madridom zosadený katalánsky premiér Carles Puigdemont nemá v úmysle požiadať o politický azyl v Belgicku a je ochotný stretnúť sa v Bruseli s predsedom španielskej vlády Marianom Rajoyom. Uviedol to v rozhovore, ktorý odvysiela rozhlasová stanica Deutschlandfunk. (TA3)
Dve mladé dievčatá prišli o život pri nehode, ktorá sa stala vo štvrtok 23. novembra krátko po 19:00 medzi Šamorínom a Dunajskou Lužnou. (TA3)
V Bruseli sa začal v poradí piaty summit krajín Európskej únie a šiestich štátov takzvaného Východného partnerstva. Stretnutie má zhodnotiť doterajšiu spoluprácu a ponúknuť krajinám finančnú podporu napríklad pri rozvoji hospodárstva. (TA3)
Spomedzi 120 popradských bezdomovcov asi 50 odmieta akúkoľvek pomoc. Mesto prevádzkuje zariadenie sociálnych služieb pre občanov bez prístrešia a na 6 mesiacov v roku postaví v jeho areáli pre bezdomovcov aj vojenský stan. Napriek tomu viacerí ľudia bez domova uprednostňujú absolútnu slobodu. Hoci aj na úkor zdravia. (TA3)
Medializované informácie o údajnom predaji strojárskej fabriky PPS Detva Group prekvapili viac ako tisícku zamestnancov. Len začiatkom roka si totiž ostrým štrajkom presadili zvýšenie platov. Hoci vedenie firmy informácie o predaji poprelo, už onedlho to nemusí platiť. (TA3)
Národný dopravca predstavil v Žiline zmodernizované vozne, ktorými chce prilákať viac cestujúcich. Do obnovy zapojil vlastných zamestnancov, ktorí by mali do konca roka 2018 pripraviť 31 vozňov. Niektorí odborníci túto snahu ocenili, ale napriek tomu železničiarom vyčítajú viaceré nedostatky. (TA3)
Severokórejský dezertér, ktorý minulý týždeň utiekol do susednej Južnej Kórey, je pokojný a zábavný muž. Oznámil to doktor, ktorý sa oňho v nemocnici stará. Dodal, že bývalý vojak má ale nočné mory z toho, že by sa mal vrátiť do KĽDR. (TA3)
Sociálni demokrati po nočnom rokovaní uviedli, že sú pripravení rokovať o riešení vládnej krízy v Nemecku. Pokračovanie veľkej koalície s CDU/CSU kancelárky Angely Merkelovej tak nie je vylúčené. (TA3)
Slovenskí basketbaloví reprezentanti, premiérovo posilnení o naturalizovaného Kyla Kurica, chceli vstúpiť do kvalifikačného cyklu víťazstvom. To im však nevyšlo, keďže Macedónsku podľahli na domácej palubovke 66:74. (TA3)
Trináste a štrnáste platy začínajú byť čoraz reálnejšie. Podrobnejšie ich predstavil predseda SNS Andrej Danko. Do výšky 500 eur majú byť oslobodené od daní a odvodov. Prvýkrát by ich mali zamestnanci pocítiť na výplatnej páske v budúcom roku. (TA3)
Ani prísnejšia metodika merania spotreby a emisií nepriniela čísla zhodné s reálnou premávkou. Európska komisia chce preto zaviesť nové opatrenie - každé auto bude poskytovať informácie o svojom apetíte tretej strane. (TA3)
Víťazom parlamentných volieb by sa podľa posledného prieskumu agentúry AKO stal Smer-SD Roberta Fica. Strana však od septembrového prieskumu oslabila z 27,3 percenta na 24,8 percenta a získala by 40 mandátov. Na druhom mieste by skončila SaS Richarda Sulíka, na treťom matovičovci. Nedarilo sa ultranacionalistom z ĽSNS. (TA3)

RTVS

ZOZNAM MÉDIÍ / LIST OF MEDIA

Denníky / Dailies:

Informácie v angličtine / News in English

Spravodajské portály / News Flows

 • SITA - Tlačová agentúra
 • TASR - Tlačová agentúra TASR - Tlačová agentúra Slovenskej republiky
 • ČTK - Česká tlačová agentúra
  ČTK - České noviny - online magazín ČTK
 • Aktuality.sk - priebežné spravodajstvo internetového portálu

Týždenníky a časopisy / Weeklies

Televízne vysielanie / TV Broadcasting

 • RTVS - Rozhlas a televízia Slovenska - verejnoprávna televízia a rozhlas
 • Markíza - Komerčná televízna stanica s celoslovenskou pôsobnosťou
 • J@J TV (JOJ TV)
 • TA 3 - televízny spravodajský kanál s priebežným spravodajstvom na webe
 • TV LUX - kresťanská TV

Rozhlasové vysielanie / Radio Broadcasting

 • RTVS - Rozhlas a televízia Slovenska - verejnoprávna televízia a rozhlas: Rádio Slovensko, Rádio Regina - regionálne vysielanie, Rádio Devín, Rádio_FM, Radio Slovakia International, Rádio Klasika, Rádio Litera, Rádio Junior
 • Rádio Expres
 • Rádio Frontinus - regionálna rozhlasová stanica
 • Jemné melódie - hudobná stanica
 • Rádio Kiss - regionálna rozhlasová stanica
 • Rádio Lumen - vysielanie pre kresťanov

© Copyright 1998 - 2016, Panoráma.sk
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo dalšie šírenie textov a fotografií zo stránok Panorámy.sk bez predchádzajúceho písomného súhlasu Panorámy.sk je porušením autorského zákona.
Partneri Panorámy.sk používajú cookies. Používaním stránok dávate súhlas s ich zapisovaním do Vášho zariadenia.