Panoráma.sk
N O V I N Y
Hlavné správyZ domova Ekonomika Európska únia Publicistika Bratislava Svet Česko Kultúra Šport Hokej Futbal Krimi Zdravie Cestovanie Hry BývanieHiking Horolezectvo Lyžovanie Motorizmus Technológie a IT Internet
News in English and German: Slovakia What World Thinks Neighbors of Slovakia
Panorama.sk in SlovakEnglish
Dnes je 26.6.2017
Vyhľadávanie / Search
Počasie
Kurzy: 1 EUR = 1.1173USD   26.297CZK   0.87805GBP   309.13HUF   4.2320PLN   7.4030HRK . . . viac LOGIN
Noviny
- Najnovšie správy
Kalendár - rýmovačky k meninám, informácie o kalendárových zvykoch

PRAVDA

Počas výskumu, ktorý sa robí pre stavbu bratislavského obchvatu, objavili v bratislavských Podunajskych Biskupiciach jedno z najrozsiahlejších archeologických nálezísk u nás. (PRAVDA)
Najvyšší súd USA svojím rozhodnutím umožnil vláde začať čiastočne uplatňovať imigračné dekrét prezidenta Donalda Trumpa. (PRAVDA)
Kia pri Žiline zápasí s vysokou fluktuáciou zamestnancov, preto potrebuje nájsť 500 nových ľudí k výrobným linkám. (PRAVDA)
Záujem o post predsedu Úradu pre reguláciu sieťových odvetví (ÚRSO) majú zatiaľ štyria kandidáti. (PRAVDA)
Francúzsky prezident Emmanuel Macron chce navrhnúť stiahnutie bojových síl v hraničnej oblasti na východe Ukrajiny, kde pokračuje konflikt. (PRAVDA)
Pred štyrmi rokmi ochranári s údivom zistili, že plamienka driemavá, u nás kedysi bežná sova, takmer vymizla. V teréne začali osádzať špeciálne búdky. (PRAVDA)
Polícia pri pyrotechnickej prehliadke nenašla ohlásenú bombu na ministerstve školstva. (PRAVDA)
Naši predkovia zasadili teplomilné marhule či orechy na Slovensku pred stáročiami. Dlho sa im tu darilo, ale súčasné výkyvy počasia im už nesedia. (PRAVDA)
Litovský štátny obchodník s plynom LDT uzavrel svoj prvý kontrakt na nákup skvapalneného zemného plynu (LNG) priamo zo Spojených štátov. (PRAVDA)
Jamy, zničená vozovka či vyjazdené pásy. Realita dnešného bratislavského Mosta SNP by mala byť po lete minulosťou. (PRAVDA)
Dcéra amerického prezidenta Donalda Trumpa bola kľúčovou osobnosťou predvolebnej kampane realitného magnáta. (PRAVDA)
Povinné čipovanie psov bude zrejme od budúceho roka realitou. Počíta s ním novela zákona z dielne ministerstva pôdohospodárstva. (PRAVDA)
Slovensko by malo podľa 69,3 percenta Slovákov smerovať do jadra Európskej únie, teda úzko spolupracovať s najvyspelejšími štátmi A-kategórie. (PRAVDA)
Vladimír Balogh, exriaditeľ zdravotnej poisťovne Apollo a bývalý poradca Slovenskej lekárskej komory, si myslí, že oddlženie nemocníc malo prísť už dávno. (PRAVDA)
Zo 149 irackých kresťanov, ktorých sme prijali v rámci presídlenia, ostalo na Slovensku 71. Všetci ostatní sa rozhodli vrátiť späť do Iraku. (PRAVDA)
Deti jedia v škôlkach presolené obedy. V niektorých prípadoch išlo dokonca až o 600-percentné prekročenie odporúčanej výživovej dávky. (PRAVDA)
Menšinovú konzervatívnu vládu britskej premiérky Theresy Mayovej podporí severoírska Demokratická unionistická strana (DUP). (PRAVDA)
Premiér Robert Fico poslal otvorený list prezidentovi UEFA. Reaguje na vyradenie slovenského tímu do 21 rokov z európskeho futbalového šampionátu v Poľsku. (PRAVDA)
Po takmer dvoch rokoch mal v pondelok pokračovať súd s päticou útočníkov, ktorí v októbri 2013 bili a kopali zákazníkov a personál nitrianskeho klubu Mariatchi. (PRAVDA)
Bratislavská továreň nemeckej automobilky Volkswagen po šesťdňovom štrajku zamestnancov za vyššie mzdy obnovila výrobu. (PRAVDA)

Denník N

Odborári v Kii musia sídliť mimo fabriku a rozprávajú o nátlaku na robotníkov, ktorí sa rozhodnú angažovať. Aj preto môže byť štrajk z bratislavskej automobilky len ťažko prenositeľný do iných fabrík. (Denník N)
Politici sa tešia z výsledku odborárov vo Volkswagene a očakávajú, kde bude ďalší štrajk. (Denník N)
Dva výskumné tímy pripravili metódy na recyklovanie skleníkového plynu oxidu uhličitého na kvapalné palivo. (Denník N)
Štát sprísňuje ochranu zvierat a označuje ich za živé tvory. (Denník N)
Platy v závode neporastú závratne, ale pomaly a isto. Vplyvný odborár z automobilky je na najlepšej ceste za kariérou. (Denník N)
Sú čínske investície pri budovaní impéria efektívnejšie ako španielske karavely a britské fregaty a delové člny? Zatiaľ asi áno. (Denník N)
(Denník N)
(Denník N)
Marián Valentovič šéfuje ústrediu práce, ktoré prepustilo dve psychologičky, ktoré kritizovali ústredie pre kauzu Čistého dňa. On sám necíti, že by v kauze pochybil. (Denník N)
Súdna rada v novom zložení zvolí predsedu už začiatkom prázdnin. Zastupujúci predseda súdnej rady Ján Havlát zvolal voľbu predsedu na 11. júla. Zatiaľ je zhoda len na tom, že predseda má byť sudca. (Denník N)

Aktuality

(Aktuality)
(Aktuality)
(Aktuality)
(Aktuality)
(Aktuality)
(Aktuality)
(Aktuality)
(Aktuality)
(Aktuality)
(Aktuality)
(Aktuality)
(Aktuality)
(Aktuality)
(Aktuality)
(Aktuality)
(Aktuality)
(Aktuality)
(Aktuality)
(Aktuality)
(Aktuality)

SME

Bývalý nemecký cyklista Ralph Denk založil pred siedmimi rokmi amatérsky tím, teraz je medzi elitou. Aj vďaka Saganovi. (SME)
Aj múdry schybí, kajšmentke a teraz Straka (SME)
Exguvernér sa spojil s francúzskym prezidentom. (SME)
Môžete si ho kúpiť v utorok 27. júna. (SME)
S Heather Watsonovou prehrala 5:7 a 4:6. (SME)
Dohoda je pri tretej tarifnej triede vyššia. (SME)
Poisťovňa tvrdí, že nové autá musela nakúpiť. (SME)
Aký typ je vhodný pre vašu pokožku? (SME)
Prezident má veľké ambície, ale tú jeho pesničku sme už niekde počuli. (SME)
Letné horúčavy sú zaťažkávacou skúškou aj pre zdravých. (SME)
Boli to najlepšie majstrovstvá, tvrdí Peter Privara. (SME)
Bojíme sa, že prídu. A ešte viac sa obávame, že neprídu. (SME)
Pozrite sa, ako vyzerá oficiálne najškaredší pes na svete. (SME)
Na miesto zločinu prichádzajú policajti vďaka systému skôr. (SME)
V Košiciach má stáť nový štadión. (SME)
Slovenskí šoféri sú na tom lepšie ako Francúzi. (SME)
Kto súťažil s Agentúrou Evka. (SME)
Politici sa veľvyslancovi začali vyhýbať. (SME)
Konečné rozhodnutie sa očakáva tento týždeň. (SME)
Univerzity potrebujú získať solidaritu spoločností, ktorým slúžia. (SME)

HN OnlineTA3

Hypotéky pre mladých budú od prvého júla menej dostupné. Výhodný úver získate, keď zarábate najviac 1166 eur. Či sa to prejaví aj na menšom záujme o hypotéky pre mladých, nám povedal Pavel Škriniar, analytik portálu Finančná hitparáda. (TA3)
Najkrajší list tento rok napísal 13-ročný chlapec z Popradu. Adresoval ho generálnemu tajomníkovi OSN Antoniovi Guttieresovi. Martina spod Tatier trápi ničenie životného prostredia, a preto do New Yorku poslal svoje odporúčania. (TA3)
Hlavné mesto začne v pondelok 3. júla o 10.00 h opravovať vozovku na Moste SNP. Rekonštrukcia by mala byť hotová do 31. augusta. Na dnešnom tlačovom brífingu to oznámil primátor hlavného mesta SR Bratislavy Ivo Nesrovnal. (TA3)
Sovietsky diktátor Josif Vissiaronovič Stalin bol podľa ruských občanov najvýznamnejšou osobnosťou svetových dejín. (TA3)
Španielski hasiči naďalej bojujú s rozsiahlymi lesnými požiarmi. Plamene ničia juhozápad krajiny. Pri hranici s Portugalskom evakuovali z hotelov, kempov a domácností vyše 2-tisíc ľudí. (TA3)
Kanadská vojačka sa stala prvou ženou v histórii, ktorá viedla ceremóniu výmeny stráží pred londýnskym Buckinghamským palácom. Megan Cuoto bola na čele oddielu počas výmeny stráží kráľovnej Alžbety II.. Jednotku do Veľkej Británie pozvali pri príležitosti 150. výročia Kanadskej konfederácie. (TA3)
Bývalý český vicepremiér a minister financií Andrej Babiš nechce euro. Šéf hnutia ANO a pravdepodobný víťaz októbrových parlamentných volieb vyhlásil, že nepotrebuje ďalšiu vec, do ktorej bude zasahovať Brusel. (TA3)
Líder nemeckých sociálnych demokratov - Martin Schulz slovne zaútočil na kancelárku. Na programovom zjazde strany SPD vyhlásil, že Angela Merkelová podkopáva demokraciu. Jej kresťanskí demokrati hovoria o zúfalom a bezradnom ataku. (TA3)
Novela zákona o nelegálnej práci z dielne rezortu práce má odstrániť doterajšiu tvrdosť zákona. Konštatoval to po rokovaní Hospodárskej a sociálnej rady SR minister práce Ján Richter. Tripartita právnu normu na zasadnutí odsúhlasila. (TA3)
Hovorkyňa ministerstva školstva Ivana Skokanová uviedla, že napoludnie prišiel na ministerstvo e-mail, že v budove je bomba. (TA3)
O tom, čo sa podarilo vybojovať odborárom štrajkom vo Volkswagene sme sa rozprávali s Martinom Vlachynským, analytikom Iness. (TA3)
Nálada nemeckých firiem je na vrchole. Ukázal to prieskum, ktorý zverejnil Inštitút Ifo. To je dobrá správa aj pre našu ekonomiku. Slovenské spoločnosti sú totiž na tie nemecké naviazané. (TA3)
Pracujúcich cudzincov na Slovensku pribúda. Úrady práce informovali, že koncom mája ich bolo 41,5 tisíc. Najviac zahraničných pracujúcich je z Rumunska. Na druhom mieste sú Srbi a po nich Česi. (TA3)
Jeden z najlepších záverov tohtoročnej golfovej sezóny previedli dve mladé pušky. Daniel Berger a Jordan Spieth si rozdali boj o titul až v play off. Tuhý boj nakoniec utrhol pre seba druhý menovaný. Víťazstvo sa však nerodilo ľahko. (TA3)
Vôňa tabaku a alkoholu priťahuje kliešťov, upozorňuje Úrad verejného zdravotníctva SR. Naopak, ľuďom so studenými končatinami sa vyhýbajú. Ďalšou zaujímavosťou podľa hygienikov je, že človek môže kliešťa odpudiť cesnakovou arómou. (TA3)
Ochranári a ornitológovia sa dozvedeli nové fakty o živote bocianov. Sprostredkovali im ich takzvané krúžky, teda značky, ktorými sú mnohé jedince označené. Umožňujú mapovať migračné trasy a práve tie sú neraz prekvapujúce. Novozískané fakty dokonca rúcajú niektoré mýty. (TA3)
Vo Zvolene zriadia prvý prírodný cintorín na Slovensku. Chcú tak prepojiť úctu k zosnulým s úctou k prírode. Nebudú sa na ňom môcť budovať žiadne kamenné náhrobky, ani klásť umelé kvety či vence. Prírodné prostredie má tiež pomôcť pozostalým uľahčiť prechádzanie zármutkom. (TA3)
Menšinová vláda britskej konzervatívnej premiérky Theresy Mayovej podpísala dohodu o spolupráci so severoírskou Demokratickou unionistickou stranou. (TA3)
Mestské dotácie na mládežnícky futbal v Košiciach sa budú po novom rozdeľovať spravodlivejšie. Väčšina z 300-tisícového balíka doteraz putovala do najväčšieho futbalového klubu VSS Košice. Ten má ale finančné problémy a jeho budúcnosť je ohrozená. Mesto chce preto podporiť tie kluby, v ktorých budú v nasledujúcej sezóne hrať mladí futbalisti. (TA3)
Šesť dní trvajúci štrajk v automobilke Volkswagen v Bratislave sa skončil. Odbory sa dohodli s vedením firmy na novej kolektívnej zmluve. Štrajkujúci zamestnanci už nastúpili do práce. (TA3)

RTVS

ZOZNAM MÉDIÍ / LIST OF MEDIA

Denníky / Dailies:

Informácie v angličtine / News in English

Spravodajské portály / News Flows

 • SITA - Tlačová agentúra
 • TASR - Tlačová agentúra TASR - Tlačová agentúra Slovenskej republiky
 • ČTK - Česká tlačová agentúra
  ČTK - České noviny - online magazín ČTK
 • Aktuality.sk - priebežné spravodajstvo internetového portálu

Týždenníky a časopisy / Weeklies

Televízne vysielanie / TV Broadcasting

 • RTVS - Rozhlas a televízia Slovenska - verejnoprávna televízia a rozhlas
 • Markíza - Komerčná televízna stanica s celoslovenskou pôsobnosťou
 • J@J TV (JOJ TV)
 • TA 3 - televízny spravodajský kanál s priebežným spravodajstvom na webe
 • TV LUX - kresťanská TV

Rozhlasové vysielanie / Radio Broadcasting

 • RTVS - Rozhlas a televízia Slovenska - verejnoprávna televízia a rozhlas: Rádio Slovensko, Rádio Regina - regionálne vysielanie, Rádio Devín, Rádio_FM, Radio Slovakia International, Rádio Klasika, Rádio Litera, Rádio Junior
 • Rádio Expres
 • Rádio Frontinus - regionálna rozhlasová stanica
 • Jemné melódie - hudobná stanica
 • Rádio Kiss - regionálna rozhlasová stanica
 • Rádio Lumen - vysielanie pre kresťanov

© Copyright 1998 - 2016, Panoráma.sk
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo dalšie šírenie textov a fotografií zo stránok Panorámy.sk bez predchádzajúceho písomného súhlasu Panorámy.sk je porušením autorského zákona.
Partneri Panorámy.sk používajú cookies. Používaním stránok dávate súhlas s ich zapisovaním do Vášho zariadenia.