Panoráma.sk
N O V I N Y
Hlavné správyZ domova Ekonomika Európska únia Publicistika Bratislava Svet Česko Kultúra Šport Hokej Futbal Krimi Zdravie Cestovanie Hry BývanieHiking Horolezectvo Lyžovanie Motorizmus Technológie a IT Internet
News in English and German: Slovakia What World Thinks Neighbors of Slovakia
Panorama.sk in SlovakEnglish
Dnes je 25.9.2017
Vyhľadávanie / Search
Počasie
Kurzy: 1 EUR = 1.1961USD   26.046CZK   0.88155GBP   309.73HUF   4.2672PLN   7.4843HRK . . . viac LOGIN
Noviny
- Najnovšie správy
Kalendár - rýmovačky k meninám, informácie o kalendárových zvykoch

PRAVDA

Viac ako dvesto hráčov NFL v zápasoch tohto kola pri hymne sedelo, kľačalo alebo sa modlilo. Podľa Trumpa by malo byť státie v pozore povinné a ak to niekto nedodrží, klub by ho mal vyhodiť. (PRAVDA)
Interiér rýchlovlaku pendolino, ktorý zabezpečuje spojenie medzi Prahou a Košicami, České dráhy výrazne obnovili. (PRAVDA)
Podľa severokórejského ministra zahraničia Li Jong-hoa bol vyhlásením vojny Trumpov príspevok na Twitteri, v ktorom uviedol, že Kim Čong-un "tu už dlho nepobudne." (PRAVDA)
Podľa misie OHCHR krajina porušuje ľudské práva vnútením ruského občianstva tamojším obyvateľom a úmyselným presúvaním stoviek väzňov a zadržaných ľudí do ruských väzníc. (PRAVDA)
Predsedníčka Alternatívy pre Nemecko oznámila, že nebude pôsobiť ani v parlamentnom klube tejto strany. Straníckym kolegom vynadala do anarchistov. (PRAVDA)
Tretí protikorupčný pochod, ktorý organizovali študenti stredných a vysokých škôl, sa začal na bratislavskom Hviezdoslavovom námestí. Demonštrácia sa niesla v pokojnom duchu. (PRAVDA)
Popravu vykonali po tom, čo si útoky príslušníkov teroristickej organizácie tzv. Islamský štát (IS) vyžiadali životy viac ako 60 ľudí. (PRAVDA)
Európska únia ukončila procedúru nadmerného deficitu voči Grécku, keďže krajina zlepšila stav svojich verejných financií, hoci ju stále ťaží vysoký dlh. (PRAVDA)
Znepokojenie z nedávneho posilňovania spoločnej európskej meny vyjadril šéf Európskej centrálnej banky (ECB) Mario Draghi. (PRAVDA)
Hrdinom nemých tvárí sa stal Peter z Nových Zámkov. Zachránil život psíkovi, ktorého za sebou ťahal traktor. Za tento skutok dostal ocenenie Animal Hero Slovakia. (PRAVDA)
Cudzinci sa pre zjazd Komunistickej strany nedostanú do Tibetu až do 29. októbra. (PRAVDA)
Projektový tím, ktorý minister Drucker pre záchranky zriadil, nepriniesol podľa Slovenskej komory zdravotníckych záchranárov žiadne výsledky. (PRAVDA)
Na sekretariáte Obecného úradu v Rumanovej (okres Nitra) sa ozve tiché klopanie. Dovnútra vchádza prvá mamička, ktorá si prišla vyzdvihnúť potravinový balíček. (PRAVDA)
Spoločnosť Tesco od septembra odštartovala projekt na podporu malých lokálnych výrobcov. (PRAVDA)
Informáciu o bombovej hrozbe dostali policajti hneď dvakrát - o 12:35 a následne o 13:10 hod. (PRAVDA)
Podľa vyhlásenia koalície ruské lietadlá zasiahli východnú provinciu Dajr az-Zaur, kde jednotky pred niekoľkými dňami bojovali proti IS. (PRAVDA)
Špekulácie o predčasných voľbách kancelárka odmietla. (PRAVDA)
Elektronické doručovanie úradných rozhodnutí mešká namiesto hodín už "len" minúty. (PRAVDA)
Trump pri návšteve Alabamy vulgárne napádal hráčov futbalovej ligy, ktorí pri hraní americkej hymny protestovali proti policajnému násiliu na černochoch. (PRAVDA)
Podnikateľské prostredie na Slovensku sa v druhom kvartáli tohto roka opäť zhoršilo, a to najvýraznejšie za posledné tri štvrťroky. (PRAVDA)

Denník N

Aj na tretí Veľký protikorupčný pochod prišli tisíce ľudí, ktorí žiadali odchod ministra vnútra Roberta Kaliňáka z funkcie. „Kaliňák odstúpiť,“ znelo davom niekoľkokrát. (Denník N)
1. Richard Sulík píše o veľkom počte rómskych detí a o sterilizácii. 2. Kažimír si trúfa na Sagana, na Pentu a kol. nie. 3. Na protikorupčný pochod prišli opäť tisíce ľudí. + jednou vetou, FB status, zaujímavé texty, citát dňa a nový Shooty. (Denník N)
Na protikorupčnom pochode boli aj viacerí kandidáti na župana. Kaliňáka, Gašpara a Kováčika dav vypískal píšťalkami. (Denník N)
Sľub verejnej dopravy zadarmo Pavla Freša je najdrahšia volebná kampaň v histórii, vraví Jozef Uhler, ktorý vyzval župana. (Denník N)
Prejav britskej premiérky Theresy May o rokovaniach medzi Spojeným kráľovstvom a Európskou úniou. (Denník N)
Neviem, čo tam on rieši, mňa sa to netýka, reaguje Lucia Ďuriš Nicholsonová (SaS) na Sulíkov status o bezplatnej dobrovoľnej sterilizácii viacdetných matiek. (Denník N)
Nemeckí politici sa teraz musia intenzívnejšie zamerať na upokojovanie protiutečeneckých a euroskeptických nálad vo vlastnej krajine. (Denník N)
V novembri bude jasné, kde bude sídliť Európska lieková agentúra. Slovensko podporuje zatiaľ Maďarsko a Česko. (Denník N)
Bývalý bratislavský primátor a pamiatkar Peter Kresánek po odchode z politiky zostavil monumentálnu encyklopédiu slovenských pamiatok. Aby ju vôbec vydal, narobil si státisícové dlhy, ktoré spláca dodnes. (Denník N)
Odchádzajúci šéf spravodajstva vysvetľuje, ako v praxi chránili redaktorov pred telefonátmi od politikov. (Denník N)

Aktuality

(Aktuality)
(Aktuality)
(Aktuality)
(Aktuality)
(Aktuality)
(Aktuality)
(Aktuality)
(Aktuality)
(Aktuality)
(Aktuality)
(Aktuality)
(Aktuality)
(Aktuality)
(Aktuality)
(Aktuality)
(Aktuality)
(Aktuality)
(Aktuality)
(Aktuality)
(Aktuality)

SME

Ministerstvo chce zabrániť presunu ziskov. (SME)
Organizátori pozvali aj Fica. (SME)
Syndróm vyhorenia vás dostane. (SME)
Objavujú sa útoky na prezidenta či aktivistov. (SME)
V Česku sa už necítil doma. (SME)
Trať majstrovstiev sveta v Innsbrucku v roku 2018 je samý kopec. (SME)
Pri výročí reformácie francúzski protestanti odsúdili Lutherov antisemitizmus. (SME)
Čo si myslieť o ekologickom módnom biznise. (SME)
Mestá by ušetrili na údržbe ciest aj na čase opráv. (SME)
Nikto nie je stavaný na to, aby prežíval dlhodobý stres. (SME)
Šéf PSG sa snažil presvedčiť hviezdu. (SME)
Spolužitie s Irakom sa končí. (SME)
Blízky východ sa čoraz viac stáva ruským ihriskom. (SME)
Úrad odporučil kosáky a kladivá na pamätníku konzultovať s veľvyslanectvom Ruska. (SME)
Zábery z helikoptéry ukazujú nástupy v posledných kilometroch. (SME)
Jednotku prevádzkujú medzi Košicami a Prahou. (SME)
Garantom odkazu je Angela Merkelová. (SME)

HN OnlineTA3

Richard Bendík, riaditeľ nákupu spoločnosti Kaufland. (TA3)
Iracké ministerstvo obrany vyhlásilo, že spúšťa spoločné vojenské cvičenia "veľkého rozsahu" s Tureckom pozdĺž spoločných hraníc. Stalo sa tak krátko po zatvorení volebných miestností v irackom Kurdistane, kde sa konalo referendum o nezávislosti od Bagdadu. (TA3)
Hostia: Radoslav Beňuš, Vedúci Katedry antropológie, Prírodovedecká fakulta, UK, Laco Oravec, ľudskoprávny aktivista, Barbara Lášticová, Ústav výskumu sociálnej komunikácie SAV. (TA3)
Americký prezident Donald Trump vyhlásil Kórejskej ľudovodemokratickej republike vojnu. Vyjadril sa tak severokórejský minister zahraničia Li Jong-ho v reakcii na Trumpov sobotňajší príspevok na Twitteri. Biely dom tvrdí, že Spojené štáty vojnu nevyhlásili. (TA3)
Hlavné správy z 25. septembra. (TA3)
V spore o kataster pozemkov pod závodom U.S. Steel na východnom Slovensku, Ústavný súd rozhodol v prospech mesta Košice. Senát zrušil minuloročný rozsudok Najvyššieho súdu a vec mu vrátil na ďalšie konanie. Spor o pozemky pod oceliarňami sa začal ešte pred dvadsiatimi rokmi, keď o toto územie začala bojovať obec Sokoľany. (TA3)
V hlavnom meste sa protestovalo. Jedni demonštrovali proti prezidentovi pre jeho daňovú kauzu, druhí zase proti vláde. Občianska iniciatíva žiada vyšetrenie kauzy Gorila a Bašternák aj odstúpenie minister vnútra, policajného prezidenta a špeciálneho prokurátora. Ľudia adresovali rovnakú výzvu aj prezidentovi. Zhromaždila sa aj skupina ľudí, ktorá prišla Andreja Kisku podporiť. (TA3)
Slovenská voda z 25. septembra. (TA3)
Hosť: Ivan Vrabec, tréner (TA3)
Poľský prezident Andrzej Duda predstavil svoj návrh reformy zákona o najvyššom súde. Stanovuje v ňom hranicu pre odchod sudcov do dôchodku na 65 rokov a vyhradzuje si tiež právo rozhodnúť o tom, či môžu sudcovia aj naďalej pracovať. (TA3)
Slovenské hádzanárky čaká úvodný dvojzápas kvalifikácie majstrovstiev Európy 2018 vo Francúzsku. Za súperky budú mať hráčky Čiernej hory a Poľska. (TA3)
O výsledkoch volieb do nemeckého Bundestagu a o ďalšom smerovaní najväčšej európskej ekonomiky sme sa už rozpávali s prognostikom Slovenskej akadémie vied Vladimírom Balážom. Ešte však ostali niektoré otázky otvorené. Do štúdia sme si teraz pozvali Martina Reguliho, analytika Nadácie F. A. Hayeka, aby sme v tejto téme pokračovali. (TA3)
Richard Varga musel pre zranenie odstúpiť z podujatia Super League v anglickom Jersey. Naša triatlonová jednotka pritom mala ambície zaútočiť na pódiové umiestnenie. Lenže prvý deň súťaží v tzv. "triple mixe" Vargovi nevyšiel podľa predstáv a pre zranenie napokon odstúpil. (TA3)
Tím Európy sa stal víťazom exhibičného tenisového Laver Cupu, keď prekonal výber sveta 15:9. (TA3)
Niekoľkotisícový dav prešiel ulicami v centre Bratislavy počas tretieho Veľkého protikorupčného pochodu organizovaného študentmi. Protestujúci prešli z Hviezdoslavovho námestia až na Námestie SNP. (TA3)
Členské štáty Európskej únie splnili menej ako tretinu svojich záväzkov v rámci systému prerozdeľovania žiadateľov o azyl podľa kvót. Informovala o tom medzinárodná ľudskoprávna organizácia Amnesty International. Posledný termín na prerozdelenie migrantov podľa kvót uplynie zajtra. (TA3)
Delegácia vedenia slovenského parlamentu začala oficiálnu návštevu Českej republiky. Predseda Národnej rady Andrej Danko a podpredseda Martin Glváč sa ráno v Prahe stretli s premiérom Bohuslavom Sobotkom. Medzi témy rozhovorov sa dostala aj spolupráca v zbrojnom priemysle. (TA3)
Okresný súd Košice I odsúdil výtvarníka a aktivistu Petra Kalmusa na podmienečný štvormesačný trest za prečin výtržníctva. Uznal ho pritom vinným za osekanie štyroch symbolov prekríženého kosáka a kladiva z pamätníka padlých sovietskych vojakov v centre Košíc. (TA3)
Pri tejto historickej chvíli slovenského športu bol aj bývalý tréner Petra Sagana Peter Zánický, ktorý nám povedal viac. (TA3)
O výsledkoch nemeckých volieb nám viac povedal Marek Lenč z Fakulty politických vied Univerzity Mateja Bela v Banskej bystrici. (TA3)

RTVS

ZOZNAM MÉDIÍ / LIST OF MEDIA

Denníky / Dailies:

Informácie v angličtine / News in English

Spravodajské portály / News Flows

 • SITA - Tlačová agentúra
 • TASR - Tlačová agentúra TASR - Tlačová agentúra Slovenskej republiky
 • ČTK - Česká tlačová agentúra
  ČTK - České noviny - online magazín ČTK
 • Aktuality.sk - priebežné spravodajstvo internetového portálu

Týždenníky a časopisy / Weeklies

Televízne vysielanie / TV Broadcasting

 • RTVS - Rozhlas a televízia Slovenska - verejnoprávna televízia a rozhlas
 • Markíza - Komerčná televízna stanica s celoslovenskou pôsobnosťou
 • J@J TV (JOJ TV)
 • TA 3 - televízny spravodajský kanál s priebežným spravodajstvom na webe
 • TV LUX - kresťanská TV

Rozhlasové vysielanie / Radio Broadcasting

 • RTVS - Rozhlas a televízia Slovenska - verejnoprávna televízia a rozhlas: Rádio Slovensko, Rádio Regina - regionálne vysielanie, Rádio Devín, Rádio_FM, Radio Slovakia International, Rádio Klasika, Rádio Litera, Rádio Junior
 • Rádio Expres
 • Rádio Frontinus - regionálna rozhlasová stanica
 • Jemné melódie - hudobná stanica
 • Rádio Kiss - regionálna rozhlasová stanica
 • Rádio Lumen - vysielanie pre kresťanov

© Copyright 1998 - 2016, Panoráma.sk
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo dalšie šírenie textov a fotografií zo stránok Panorámy.sk bez predchádzajúceho písomného súhlasu Panorámy.sk je porušením autorského zákona.
Partneri Panorámy.sk používajú cookies. Používaním stránok dávate súhlas s ich zapisovaním do Vášho zariadenia.