Panoráma.sk
N O V I N Y
Hlavné správyZ domova Ekonomika Európska únia Publicistika Bratislava Svet Česko Kultúra Šport Hokej Futbal Krimi Zdravie Cestovanie Hry BývanieHiking Horolezectvo Lyžovanie Motorizmus Technológie a IT Internet
News in English and German: Slovakia What World Thinks Neighbors of Slovakia
Panorama.sk in SlovakEnglish
Dnes je 25.3.2017
Vyhľadávanie / Search
Počasie
Kurzy: 1 EUR = 1.0805USD   27.021CZK   0.86600GBP   309.81HUF   4.2695PLN   7.4198HRK . . . viac LOGIN
Noviny
- Najnovšie správy
Kalendár - rýmovačky k meninám, informácie o kalendárových zvykoch

PRAVDA

Približne 700 demonštrantov odolávalo ťažko ozbrojenej poriadkovej polícii v centre bieloruského hlavného mesta Minsk. (PRAVDA)
Nemecká ministerka obrany vyzvala Spojené štáty, aby uznali angažovanosť Nemecka v NATO a prejavili mu za jeho prínos uznanie. (PRAVDA)
Míting vo Varšave sa konal pod heslom Milujem ťa, Európa a bol aj výrazom nesúhlasu s konaním poľskej vlády. (PRAVDA)
Postoj predsedu vlády Roberta Fica sa k zrušeniu Mečiarových amnestií od roku 1998 nemenil. (PRAVDA)
Pre Slovensko neexistuje iný životný priestor, ako je Európska únia a klame každý, kto tvrdí, že SR by dokázalo prežiť ako nejaký neutrálny štát. (PRAVDA)
O osude slovenských Židov už bolo rozhodnuté, no rodinka Friedmannovcov z Humenného ešte netušila, aký tragický to bude mať dosah. (PRAVDA)
Františka Gauliedera zrazil nadránom z piatka na sobotu vlak, udalosť sa stala pred Trnovcom nad Váhom (okres Šaľa). Polícia pracuje aj s verziou samovraždy. (PRAVDA)
Nicolás Maduro požiadal v piatok Organizáciu Spojených národov o pomoc pri zvyšovaní zásob liekov, s ktorých nedostatkom jeho krajina už dlhšie zápasí. (PRAVDA)
Tatranská samospráva a hasiči chcú návštevníkov Tatranského národného parku upozorňovať na nebezpečenstvo vzniku požiaru prostredníctvom plagátov. (PRAVDA)
Kto bol útočník z Londýna? To je otázka, ktorá tri dni po najkrvavejšom teroristickom čine v Británii za bezmála 12 rokov vyšetrovateľov najviac zaujíma. (PRAVDA)
Odhodlanie pokračovať v Európe spoločne aj po odchode Veľkej Británie dnes v Ríme potvrdili vrcholní predstavitelia 27 členských štátov Európskej únie. (PRAVDA)
Izrael ignoruje decembrovú požiadavku rady, aby prestal s výstavbou osád na okupovaných palestínskych územiach. (PRAVDA)
Stovky novinárov pracujúcich pre viacero talianskych médií ohlásili v piatok, že dnes vstúpia do štrajku. (PRAVDA)
Traja ľudia utrpeli v piatok v noci zranenia pri streľbe v meste Lille na severe Francúzska. (PRAVDA)
Víkend zmien. Aj takto by sa dalo charakterizovať, čo sa nás čaká v sobotu a nedeľu. (PRAVDA)
Ak by finančníci vyberali náhradu za Londýn podľa ceny piva, zvolili by možno aj Bratislavu. Pol litra čapovaného piva sa v Bratislave dá zohnať pod tri eurá. (PRAVDA)
VÚB banka, ktorá v minulom roku dosiahla zisk 265,17 mil. eur, dá na výplatu dividend niečo cez 72 mil. eur. (PRAVDA)
Solidarita je podľa pápeža najúčinnejším prostriedkom proti moderným formám populizmu, nesmie však pozostávať len zo slov, tvrdí pápež. (PRAVDA)
Francúzsky prezident François Hollande sa dnes ohradil proti výrokom pravicového kandidáta na hlavu štátu Françoise Fillona. (PRAVDA)
Americký prezident Donald Trump požiadal šéfa Snemovne reprezentantov Paula Ryana, aby hlasovanie o zrušení programu Obamacare bolo stiahnuté z dnešného programu. (PRAVDA)

Denník N

Bývalý primátor Bratislavy chce kandidovať na bratislavského župana ako nezávislý. Hovorí, že peniaze na kampaň od strán odmietne a zatiaľ ho žiadna strana nechce podporiť. Ako župan chce zredukovať osemročné gymnáziá, zlepšiť fungovanie integrovanej dopravy a opäť otvoriť otázky Hlavnej stanice a Filiálky, ktoré riešil ešte ako primátor. (Denník N)
Dnes sa zlievajú osudy nešťastných obetí holokaustu do chladných štatistík. Skúste si preto predstaviť, že by sa to stalo vašim blízkym. (Denník N)
Riley Sheahan vystrelil v tejto sezóne na bránu už takmer stokrát, no nedal ani jeden gól. V NHL pred ním nikdy nehral tak neefektívny útočník. (Denník N)
Gaulieder odporoval Mečiarovi a HZDS ho za to protiprávne vylúčilo z parlamentu. Jeho prípad bol spolu s únosom a vraždou Remiáša najvážnejším porušovaním práva a demokracie za mečiarizmu. (Denník N)
Večer v kine Lumiére bude herec debatovať s publikom. (Denník N)
Keď mal povedať vhodný citát, citoval sám seba. Václav Klaus v Bratislave vysvetľoval, prečo je Euro pomýlený projekt. (Denník N)
Súrodenci Sophie a Hans sa nebáli Nemcom ukázať pravú tvár Hitlera a dnes sú považovaní za jedných z najväčších národných hrdinov. (Denník N)
Slovenský gólman nastúpil v profilige na prvý zápas od decembra. Zo 40 striel inkasoval iba tri góly. (Denník N)
Pavol Kučera spomína na časy, keď spolu s mamou prežívali hrôzy koncentračného tábora. Napriek tomu, že dnes má 78 rokov, vo svojom rozprávaní sa vracia do detských čias a koncentračný tábor opisuje očami malého dieťaťa, ktorý prežil najmä vďaka obetavosti a húževnatosti vlastnej mamy. (Denník N)
Slovenská národná galéria otvára výstavu Milana Adamčiaka – umelca, ktorý bol výnimočným zjavom na scéne výtvarníkov aj hudobníkov a literátov. (Denník N)

SME

Štefan Karner žil osem rokov na ulici. Netradične. Holil sa, pral si veci a prespával u priateliek. (SME)
Príčiny smrti vyšetruje polícia. (SME)
Kde môžeme byť o desať rokov? (SME)
Odpovedá novinár Andrej Bán. (SME)
Malťania privítajú v kvalifikácii MS 2018 našich futbalistov. (SME)
Súťaž bola tak ako v predchádzajúcich rokoch odborná i laická. (SME)
Súbor pozitívnych vlastností má podľa nás jednu spoločnú príčinu, nízku hmotnosť. (SME)
Odporučili mi, že nabudúce mám dieťa v kinosále nahlásiť. (SME)
Do môjho detstva sa jej príbeh nedostal. Zatienila ju totiž v našej rodinnej histórii iná, pre nás veľmi významná udalosť. (SME)
Ak sa s deväťdesiatymi rokmi poriadne nevyrovnáme. (SME)
Ocenenie udeľujú v NHL. (SME)
Patrick Ness príde diskutovať. (SME)
O jarnom prečisťovaní organizmu. (SME)
Kritické myslenie ustupuje sympatiám. (SME)
Česi nie sú až takí tolerantní ako skôr ľahostajní. (SME)
Fico nazval Úniu jedninečným projektom. (SME)
Dnes je 75. výročie transportu. (SME)
Kengo Kuma je jeden z najpozoruhodnejších architektov. (SME)
Ftáčnik už kandidatúru ohlásil. (SME)
Život si vraj predlžujú krvou malých detí. (SME)

HN OnlineTA3

Štúdio kultúra z 25. marca. (TA3)
Zmena času ovplyvní príchody niekoľkých nočných diaľkových vlakov do konečnej stanice. V noci zo soboty 25. marca na nedeľu 26. marca sa totiž mení stredoeurópsky čas na letný. Hodiny sa tak o 2.00 h ráno stredoeurópskeho času posunú na 3.00 h letného času. (TA3)
Päť- alebo sedemmiestne SUV dostalo vylepšený vzhľad i výbavu. Dlho očakávaný silnejší naftový motor má X-Trail už od minulého roka. (TA3)
Policajti postrelili na Toplianskej ulici v Bratislave počas zákroku do nohy muža, ktorý sa im mal vyhrážať mačetou. Informovala o tom bratislavská krajská policajná hovorkyňa Tatiana Kurucová. (TA3)
Úvodná kvalifikácia novej sezóny šampionátu formuly jeden sa skončila víťazstvom Lewisa Hamiltona na Mercedese. Svoju silu však ukázalo aj Ferrari. (TA3)
Severná Kórea je pripravená urobiť ďalší jadrový test. Povedal to jeden z predstaviteľov juhokórejskej armády. Išlo by už o šiestu jadrovú skúšku. (TA3)
Vrak juhokórejského trajektu Sewol sa podarilo vytiahnuť na čiastočne ponorné plavidlo. Ďalším krokom bude dopravenie lode k pevnine. (TA3)
Pre Slovensko neexistuje iný životný priestor, ako je Európska únia a klame každý, kto tvrdí, že SR by dokázalo prežiť ako nejaký neutrálny štát. Tak to vidí premiér Robert Fico. Vyhlásil to po podpísaní Rímskej deklarácie v hlavnom meste Talianska. (TA3)
Rezort pôdohospodárstva opäť vyzýva domácich spotrebiteľov, aby kupovali slovenské potraviny. Tvrdí, že sa tým podarí vyhnúť potravinovým škandálom so zahraničnými surovinami a tiež zvýšiť zamestnanosť. (TA3)
Asistenti žiakov so zdravotným znevýhodnením nemôžu školákom pomáhať na vyučovaní. Na to sú tam asistenti učiteľa. Tých je približne len polovica z počtu, ktorý by školy potrebovali. Hendikepovaným deťom preto často pomáhajú učitelia. Tí to ale zase nemajú v náplni práce. Ministerstvo školstva preto sľubuje, že spolu s rezortom práce sa budú snažiť znevýhodneným školákom pomôcť. (TA3)
Frekventovaná cesta pod hradom Strečno bude uzavretá už len počas dvoch víkendov. Od apríla budú ale sanačné práce robiť aj cez pracovné dni. Vodiči by sa mali preto opäť pripraviť na rozsiahle dopravné obmedzenia. (TA3)
Česko sa lúčilo so zosnulým kardinálom Miloslavom Vlkom. Na čele českej katolíckej cirkvi bol takmer 20 rokov. Zádušnú omšu v Katedrále svätého Víta na Pražskom hrade slúžil arcibiskup Dominik Duka. Na pohreb prišli aj kardináli z okolitých krajín. (TA3)
Japonec Nišikori, Kanaďan Raonič, ale aj Rafael Nadal zvládli zápasy 2. kola na turnaji série Masters v Miami. Nišikori, ktorý zdolal Kevina Andersona z Juhoafrickej republiky 6:4, 6:3, pričom nemusel čeliť ani jednému brejku súpera. (TA3)
Naši futbaloví reprezentanti odleteli na Maltu po povinné víťazstvo a tri kvalifikačné body. Pri neúčasti zraneného Jána Ďuricu by mohol Martin Škrtel vytvoriť stopérsku dvojicu s Milanom Škriniarom. (TA3)
Vedúci predstavitelia Európskej únie a jej členských krajín oslavujú dnes v Ríme 60. výročie podpísania Rímskych zmlúv. Usilujú sa oživiť jednotu bloku, definovať budúcnosť EÚ a bojovať s vnútornými i vonkajšími problémami. Na oslavách z evidentných dôvodov chýba britská premiérka Theresa Mayová. (TA3)
V Ríme sa stretli lídri 27 štátov Únie na neformálnom summite pri príležitosti 60. výročia podpísania Rímskych zmlúv. Tieto dokumenty vytvorili základy súčasného európskeho spoločenstva.Viac nám o udalosti povedal Vlado Lichvár, redaktor zahraničnej sekcie TA3. (TA3)
Bývalého poslanca Národnej rady SR 66-ročného Františka Gauliedera zrazil nadránom z piatka na sobotu vlak. Udalosť sa stala pred Trnovcom nad Váhom, informáciu potvrdila nitrianska policajná hovorkyňa Božena Bruchterová. (TA3)
Klub zámorskej basketbalovej NBA Los Angeles Lakers odhalil sochu bývalého pivota Shaquillea O' Neala. Člen Siene slávy sa postaral počas svojho pôsobenia v "žlto-fialovom" drese o tri majstrovské tituly. (TA3)
V zambijskej rezervácii sa podarilo zachytiť ojedinelé správanie šimpanzov. Záznam ukazuje matku, ktorá po smrti zostala so svojim synom a starala sa o jeho telo. (TA3)
Britský princ George, syn vojvodu a vojvodkyne z Cambridgeu, začne v septembri navštevovať súkromnú prípravnú školu v Londýne. (TA3)

ZOZNAM MÉDIÍ / LIST OF MEDIA

Denníky / Dailies:

Informácie v angličtine / News in English

Správy, spravodajské agentúry / News Flows

 • SITA - Tlačová agentúra
 • TASR - Tlačová agentúra TASR - Tlačová agentúra Slovenskej republiky
 • ČTK - Česká tlačová agentúra
  ČTK - České noviny - online magazín ČTK
 • Aktuálne.sk - priebežné spravodajstvo internetového portálu

Týždenníky a časopisy / Weeklies

Televízne vysielanie / TV Broadcasting

 • RTVS - Rozhlas a televízia Slovenska - verejnoprávna televízia a rozhlas
 • Markíza - Komerčná televízna stanica s celoslovenskou pôsobnosťou
 • J@J TV (JOJ TV)
 • TA 3 - televízny spravodajský kanál s priebežným spravodajstvom na webe
 • TV LUX - kresťanská TV

Rozhlasové vysielanie / Radio Broadcasting

© Copyright 1998 - 2016, Panoráma.sk
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo dalšie šírenie textov a fotografií zo stránok Panorámy.sk bez predchádzajúceho písomného súhlasu Panorámy.sk je porušením autorského zákona.
Partneri Panorámy.sk používajú cookies. Používaním stránok dávate súhlas s ich zapisovaním do Vášho zariadenia.