Panoráma.sk
N O V I N Y
Hlavné správyZ domova Ekonomika Európska únia Publicistika Bratislava Svet Česko Kultúra Šport Hokej Futbal Krimi Zdravie Cestovanie Hry BývanieHiking Horolezectvo Lyžovanie Motorizmus Technológie a IT Internet
News in English and German: Slovakia What World Thinks Neighbors of Slovakia
Panorama.sk in SlovakEnglish
Dnes je 11.12.2017
Vyhľadávanie / Search
Počasie
Kurzy: 1 EUR = 1.1742USD   25.555CZK   0.87525GBP   314.50HUF   4.2020PLN   7.5493HRK . . . viac LOGIN
Noviny
- Najnovšie správy
Kalendár - rýmovačky k meninám, informácie o kalendárových zvykoch

PRAVDA

Zadržaného politika prišla podporiť aj niekdajšia ukrajinská premiérka Julija Tymošenková. (PRAVDA)
O veľkom pláne, ktorý by sa zapísal do dejín Európy, hovoril pred voľbami a rozpráva o ňom aj teraz, keď sa chystá na rozhovory o možnom vytvorení veľkej koalície. (PRAVDA)
S odvolaním sa na políciu denník New York Post uviedol, že v súvislosti s tým polícia zadržala jedného človeka. (PRAVDA)
Siemens podpísal kontrakt v hodnote približne 700 miliónov eur na výstavbu dvoch elektrární v Líbyi, ktoré budú používať ako palivo plyn. (PRAVDA)
Premiér sa tiež vyjadril ku kauze okolo prezidenta Andreja Kisku, ktorému odporučil, aby do Vianoc vymenoval troch zo siedmich kandidátov na ústavných sudcov. (PRAVDA)
Podľa ministra práce a sociálnych vecí Jána Richtera sú dôvodom najmä zásadné rozpory s rezortom financií. (PRAVDA)
Minulý týždeň ohlásila svoju opätovnú prezidentskú kandidatúru súčasná hlava ruského štátu Vladimir Putin. (PRAVDA)
Špecializovaný trestný súd sa prípadom zaoberal opätovne, pretože najvyšší súd pôvodný rozsudok zrušil. (PRAVDA)
"Konfliktná situácia na Kórejskom polostrove sa dá vyriešiť len diplomatickou cestou," povedal ruský minister v Dillí. (PRAVDA)
Ján Budaj označil žiadosti o udelenie štatútu za „čisto komerčný mega projekt, ktorý sa nedá zakryť verejným záujmom.“ (PRAVDA)
Kočner mal figurovať v spoločnostiach, ktoré predávali byty na bratislavskom Námestí Slobody a taktiež v spoločnostiach, ktoré ich kupovali. (PRAVDA)
Slovensko bude v budúcom roku musieť prefinancovať svoj dlh a deficit štátneho rozpočtu v celkovom objeme 4,5 miliardy eur. (PRAVDA)
Fico sa nestretol s matkami, keď mu odovzdali 15 000 podpisov pod výzvou Mama je lepšia ako jasle. (PRAVDA)
Ruský prezident Vladimir Putin pricestoval nečakane na leteckú základňu Hmímím v sýrskej provincii Latákíja. (PRAVDA)
"Keď Spojené štáty opatrenia stiahnu, potom my urobíme to isté," povedala predsedníčka Rady federácie Matvijenková. (PRAVDA)
Štátny podnik Vodohospodárska výstavba stále nevybral dodávateľa, ktorý zabezpečí generálnu opravu a modernizáciu Vodnej elektrárne Gabčíkovo. (PRAVDA)
Lekárske odborové združenie zároveň zdôraznilo, že víta e-Health a považuje ho za správny systémový krok. Jeho zavedenie však musí byť starostlivo pripravené. (PRAVDA)
Výstraha 3. stupňa pred vetrom na horách platí až do utorka v Bankobystrickom, Žilinskom a Prešovskom kraji. (PRAVDA)
Reagovala tak na severokórejský raketový test z konca novembra. (PRAVDA)
Čínska strana sa má takýmto spôsobom snažiť o verbovanie informátorov. (PRAVDA)

Denník N

Prezident má na výber dve katastrofálne možnosti, vyberať by si mal podľa toho, ako dlho nás môžu ovplyvňovať. (Denník N)
(Denník N)
U prvého pacienta sa potvrdili osýpky, u ďalšieho sa ešte robia testy. Hygienici nehovoria, či sa pacienti nakazili na Slovensku. (Denník N)
Berlínsky underground ožíva vo filme Axolotl Overkill. (Denník N)
Hlavným cieľom nového spektrografu ESPRESSO je hľadanie nových a čoraz menších exoplanét. Pomôže aj v popise atmosfér nových planét a ich zloženia. (Denník N)
Republikáni si za svojho lídra zvolili exministra školstva Laurenta Wauquieza. Ten kritizuje Macrona za slabé bezpečnostné opatrenia a Merkelovú za politiku otvorených dverí. (Denník N)
Ústavný súd zašiel názormi na právny účinok svojho rozhodnutia príliš ďaleko. (Denník N)
Kto volí nové strany a kam sa obrátia ľudia, ktorí opúšťajú Smer? V nasledujúcich mesiacoch sa môže začať zápas o voličov, ktorí neveria pravicovej formulke, že menej zásahov štátu vyrieši všetky problémy. (Denník N)
Vicepremiér Peter Pellegrini po odpore viacerých ministerstiev, expertov a aktivistov oznámil, že vláda nateraz nebude rozhodovať o štatúte významnej investície pre veľké projekty na oboch brehoch Dunaja v Bratislave. (Denník N)
Kremeľ síce naoko podporuje starostlivo vybrané a neškodné feministické projekty, ale v skutočnosti postavenie žien limituje konzervatívna ideológia. (Denník N)

Aktuality

(Aktuality)
(Aktuality)
(Aktuality)
(Aktuality)
(Aktuality)
(Aktuality)
(Aktuality)
(Aktuality)
(Aktuality)
(Aktuality)
(Aktuality)
(Aktuality)
(Aktuality)
(Aktuality)
(Aktuality)
(Aktuality)
(Aktuality)
(Aktuality)
(Aktuality)
(Aktuality)

SME

Mýty, fikcia a fakty. Čo sa všetko spája so známym finančníkom. (SME)
Páchateľom bol mladý muž z Bangladéša, ktorý bol vraj napojený na Islamský štát. (SME)
Pred 28 rokmi padla železná opona. (SME)
Nech urobíme hocičo, všetko je zlé, tvrdí. (SME)
Film napĺňa starú veštbu stvoriteľa. (SME)
Slovákov chce naučiť hrať s rozumom. (SME)
S niektorými kusmi techniky sa namiesto likvidácie ďalej obchoduje. (SME)
Favoritom cien bude Podoba vody. (SME)
Ultimátum sa ocitá v čelnom rozpore s Merkelovou. (SME)
Chceli preinvestovať vyše dve miliardy. (SME)
Zlé mapy spôsobovali letecké nehody. (SME)
Zamestnávali takmer 1500 ľudí. (SME)
Politici nás počujú, ale nie vždy počúvajú, hovorí pre SME Adam Marshall. (SME)
V noci nánosy snehu zablokovali cesty. (SME)
Ruský prezident nečakane pricestoval do Sýrie. (SME)
Trénera obliali mliekom a vodou. (SME)
Preslávil sa hitom Fly Away. (SME)

HN OnlineTA3

Európska únia musí uvažovať o regulácii bitcoinu, myslí si člen Rady guvernérov Európskej centrálnej banky Ewald Nowotny. Za hlavný dôvod považuje riziko prania špinavých peňazí. (TA3)
Predseda vlády Robert Fico naďalej očakáva, že prezident SR Andrej Kiska čo najrýchlejšie vymenuje chýbajúcich sudcov Ústavného súdu. (TA3)
Spoločnosti Smart City s. r. o. (dcérska spoločnosť HB REAVIS GROUP) nateraz sťahuje žiadosť o udelenie osvedčenia o významnej investícii pre projekt „Stanica Nivy – Smart City“. (TA3)
Pozrite si tlačovú besedu predsedu vlády Roberta Fica, ktorý sa vyjadril k aktuálnym politickým otázkam. (TA3)
V 17. kole hokejbalovej extraligy boli pre zlé počasie na programe iba štyri stretnutia. V súboji prvého s druhým hostila Považská Bystrica - Kometu Vrútky. (TA3)
Niekoľko zranených si vyžiadala explózia, ktorá otriasla autobusovou stanicou neďaleko newyorského Times Square. Medzi ľuďmi výbuch vyvolal paniku. Na mieste zasiahla polícia, ktorá zadržala jedného podozrivého. Na tele mal údajne pripevnenú rúrkovú bombu, ktorá vybuchla len čiastočne. (TA3)
Rebecca Šramková musela pre zdravotné problémy opustiť na niekoľko mesiacov tenisové kurty. Ťažkosti s chrbticou sú už prekonané a naša fedcupová reprezentantka chystá návrat. (TA3)
Pri poskytovateľoch sociálnych služieb používajú ich zriaďovatelia dvojaký meter pri vyplácaní príspevkov v závislosti od toho či ide o verejného alebo neverejného poskytovateľa. Tvrdí to asociácia poskytovateľov, aj finančný analytik. Väčšinu lôžok a pobytových služieb totiž zabezpečujú VÚC-ky alebo obce. Podľa asociácie je legislatíva nastavená tak, aby im neverejní poskytovatelia nevytvárali konkurenciu. (TA3)
Premiér Robert Fico (Smer-SD) skritizoval médiá za to, ako pristúpili k vyhláseniu piatich veľvyslanectiev pri príležitosti Medzinárodného dňa proti korupcii 9. decembra. Fico považuje za škandál, že médiá ani opozícia o ňom neinformovali a žiada, aby tak urobili. (TA3)
Pozrite si tlačovú besedu podpredsedu vlády pre investície a informatizáciu Petra Pellegriniho, ktorý sa vyjadril k návrhom na udelenie štatútu významnej investície v Bratislave. (TA3)
Minister práce a sociálnych vecí Ján Richter dočasne stopol legislatívny návrh, ktorým sa mal od začiatku roka 2019 zaviesť tzv. preddôchodok ako dávka z tretieho penzijného piliera. (TA3)
Zóna Nové Nivy žije. Bratislavčania sa v horizonte niekoľkých rokov môžu tešiť na novú autobusovú stanicu, nový bulvár Mlynské nivy, doplnkové dopravné riešenie aj záchytné parkoviská a samozrejme nové kancelárske aj obchodné projekty. To všetko môžu priniesť Nové Nivy, nová štvrť v Bratislave, ktorá sa stane srdcom mesta z pohľadu biznisu, dopravy aj voľného času. (TA3)
Podchod spájajúci železničnú stanicu v Krompachoch s tamojším priemyselným parkom vyvoláva strach. Viac ako 40 rokov ho nik neopravil. Ľudia ho pritom bežne používajú, pretože inak sa zo stanice do priemyselného parku dostať nemôžu. Často však majú obavy, či sa im v podchode niečo nemôže prihodiť. (TA3)
Školský zákon zrejme čaká ďalšia novelizácia. Nový návrh ráta s tým, že prihlášky do školských zariadení by žiaci a ich rodičia mohli podávať aj elektronicky. Okrem toho by sa školy mali zbaviť povinnosti na konci roka, tlačiť elektronickú triednu knihu do papierovej podoby. (TA3)
Na Slovensku porodia každý rok v utajení desiatky žien. Povoľuje im to zákon o zdravotnej starostlivosti, ktorý u nás platí už 12 rokov. Odborníci túto možnosť vítajú. Zároveň ju považujú za dobrú alternatívu k hniezdam záchrany, kde matky anonymne odkladajú nechceného novorodenca. (TA3)
Asi dve miliardy eur chcú v Bratislave investovať dvaja veľkí investori, ktorí budujú nové centrum hlavného mesta na oboch brehoch Dunaja. Od vlády požadovali štatút významnej investície, ktorá by im uľahčila množstvo vecí. Tento zámer sa však stretol s veľkou kritikou zo strany mestských poslancov i iných subjektov. Štatút významnej investície sa napokon udeľovať nebude. (TA3)
Dvadsaťpäť členských štátov Európskej únie prijalo oficiálne rozhodnutie o vytvorení novej obrannej a bezpečnostnej spolupráci-PESCO, ktorá položí základy pre navrhovanú európsku obrannú úniu. Informovala o tom agentúra DPA. (TA3)
Ruský prezident Vladimir Putin pricestoval na ruskú leteckú základňu Humajmím v Sýrii a nariadil stiahnutie ruských síl z krajiny. Informovala o tom agentúra TASS. (TA3)
Poslanec národnej rady Jozef Rajtár (SaS) podáva trestné oznámenie v súvislosti s prevodmi desiatich bytov na Námestí Slobody v Bratislave. Informovala o tom hovorkyňa politickej strany SaS Katarína Svrčeková. (TA3)
Novou tímlíderkou SaS pre osobné slobody je šéfka poslaneckého klubu strany Natália Blahová. Túto agendu preberá po Jurajovi Drobovi, ktorý sa stal bratislavským županom. (TA3)

RTVS

ZOZNAM MÉDIÍ / LIST OF MEDIA

Denníky / Dailies:

Informácie v angličtine / News in English

Spravodajské portály / News Flows

 • SITA - Tlačová agentúra
 • TASR - Tlačová agentúra TASR - Tlačová agentúra Slovenskej republiky
 • ČTK - Česká tlačová agentúra
  ČTK - České noviny - online magazín ČTK
 • Aktuality.sk - priebežné spravodajstvo internetového portálu

Týždenníky a časopisy / Weeklies

Televízne vysielanie / TV Broadcasting

 • RTVS - Rozhlas a televízia Slovenska - verejnoprávna televízia a rozhlas
 • Markíza - Komerčná televízna stanica s celoslovenskou pôsobnosťou
 • J@J TV (JOJ TV)
 • TA 3 - televízny spravodajský kanál s priebežným spravodajstvom na webe
 • TV LUX - kresťanská TV

Rozhlasové vysielanie / Radio Broadcasting

 • RTVS - Rozhlas a televízia Slovenska - verejnoprávna televízia a rozhlas: Rádio Slovensko, Rádio Regina - regionálne vysielanie, Rádio Devín, Rádio_FM, Radio Slovakia International, Rádio Klasika, Rádio Litera, Rádio Junior
 • Rádio Expres
 • Rádio Frontinus - regionálna rozhlasová stanica
 • Jemné melódie - hudobná stanica
 • Rádio Kiss - regionálna rozhlasová stanica
 • Rádio Lumen - vysielanie pre kresťanov

© Copyright 1998 - 2016, Panoráma.sk
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo dalšie šírenie textov a fotografií zo stránok Panorámy.sk bez predchádzajúceho písomného súhlasu Panorámy.sk je porušením autorského zákona.
Partneri Panorámy.sk používajú cookies. Používaním stránok dávate súhlas s ich zapisovaním do Vášho zariadenia.