Panoráma.sk
N O V I N Y
Hlavné správyZ domova Ekonomika Európska únia Publicistika Bratislava Svet Česko Kultúra Šport Hokej Futbal Krimi Zdravie Cestovanie Hry BývanieHiking Horolezectvo Lyžovanie Motorizmus Technológie a IT Internet
News in English and German: Slovakia What World Thinks Neighbors of Slovakia
Panorama.sk in SlovakEnglish
Dnes je 24.5.2017
Vyhľadávanie / Search
Počasie
Kurzy: 1 EUR = 1.1215USD   26.483CZK   0.86463GBP   308.48HUF   4.1980PLN   7.4323HRK . . . viac LOGIN
Noviny
- Najnovšie správy
Kalendár - rýmovačky k meninám, informácie o kalendárových zvykoch

PRAVDA

Výsledok, ktorý celú justíciu prekvapil. Zo súboja dvoch sudcovských organizácií vyšlo víťazne Združenie sudcov Slovenska, ktorého nominanti do Súdnej rady uspeli všetci. (PRAVDA)
Všetko sa začne odznovu, vládu ani jeden z troch kandidátov na post šéfa Úradu pre verejné obstarávanie v stredu nepresvedčil. (PRAVDA)
Vojenské hodnosti, ktoré udelil krátko pred parlamentnými voľbami v roku 2016 bývalý minister obrany Martin Glváč (Smer), možno nie sú platné. (PRAVDA)
Nóri sú až príliš dobre platení. Ich krajina, ktorá sa spamätáva z poklesu cien ropy, si tak ťažko udrží konkurencieschopnosť, tvrdí MMF. (PRAVDA)
Český prezident Zeman v súlade s očakávaním odvolal na návrh premiéra Sobotku z funkcie Babiša a vymenoval za šéfa rezortu financií Ivana Pilného (PRAVDA)
Utajené dokumenty eurovalu hovoria o troch scenároch pre zadlžené Grécko. V jednom z nich by pri dlhodobo vysokých prebytkoch rozpočtu nebola potrebná úľava z dlhu. (PRAVDA)
RTVS má k dispozícii video, ktoré zachytáva scénu v Zborove, okres Bardejov, kde podvečer 16. apríla privolali policajnú hliadku pre šarvátku medzi Rómami. (PRAVDA)
Polícia informovala, že za pomoci špeciálne vycvičeného psa dnes policajti hľadali na jednej z bratislavských stredných škôl drogy. (PRAVDA)
Podľa prokuratúry mesto prekročilo kompetencie pri určovaní postavenia rezidentov v jednom byte a ich vzťahu k prvému či ďalšiemu autu a nie je oprávnené regulovať ceny parkovania. (PRAVDA)
Minuloročné rozpočtové hospodárenie verejnej správy na Slovensku ťažilo predovšetkým z pozitívnych vplyvov, s ktorými pôvodný rozpočet nepočítal. (PRAVDA)
Šéfovia štátov a vlád NATO vo štvrtok v Bruseli nielen prevezmú luxusnú novú budovu pre aliančné veliteľstvo, ale tiež rozhodnú o zapojení organizácie do boja proti Islamský štát. (PRAVDA)
Duševne chorí väzni nebezpeční pre spoločnosť si budú konečne odpykávať trest v špeciálnom zariadení. Bude kombináciou väznice a psychiatrickej liečebne. (PRAVDA)
Lekár z holandskej kliniky asistovanej reprodukcie sa tak stal otcom najmenej 19 detí. (PRAVDA)
Slovensko bude musieť Európskej komisii vysvetľovať investičnú pomoc pre automobilku Jaguar. Brusel si chce preveriť, či je pomoc naozaj nevyhnutná. (PRAVDA)
Až 153 miliónov eur si môže rozdeliť 44 nemocníc, ktoré majú oddelenia pre akútnych pacientov. Rezort zdravotníctva pre ne vypísal výzvu na predkladanie projektov. (PRAVDA)
Naši žiaci výrazne zaostali v medzinárodnom porovnaní hodnotenia znalostí v oblasti financií a schopnosti využiť poznatky v praxi. (PRAVDA)
Život Grékov na dlh sa môže skončiť. Medzinárodní veritelia donútili grécku vládu k ďalšiemu škrtaniu penzií. Gréci chcú na oplátku odpustiť časť dlhov. (PRAVDA)
Americký prezident Donald Trump sa tentokrát 'vyznamenal' počas návštevy pamätníku holokaustu Jad vašem v Izraeli. (PRAVDA)
K incidentu došlo v meste Marawi, kde vypukli boje medzi armádou a moslimskými militantnými skupinami. (PRAVDA)
Odchod Británie z Európskej únie by nemal predstavovať výraznejšie riziko pre finančnú stabilitu eurozóny. Uviedla to Európska centrálna banka. (PRAVDA)

Denník N

Šulamit Cohen-Kišik zomrela vo veku sto rokov. (Denník N)
Základným princípom je úžasne zložitá psychika postavy rozprávača i postavy autora, prežívajúca „pravdivý“ príbeh a súčasne príbeh vlastných predstáv, ktoré by za určitých okolností mohli byť realitou. (Denník N)
Vláda od júna dvihne limity na zákazky s nízkou hodnotou, na ktoré netreba robiť súťaž. Žiadala to samospráva. (Denník N)
1. Koalícia sa vyhla obvineniu z politickej manipulácie, voľbu šéfa ÚVO zopakujú. 2. Dôveru sudcov má aj Harabinova pravá ruka. 3. Európska komisia sa pýta, či sme o Jaguar bojovali s Mexikom alebo Poľskom + jednou vetou, zaujímavé texty, FB status, citát dňa a nový Shooty. (Denník N)
Zdeno Cíger a Martin Kohút diskutovali v TV Markíza o vzájomnom konflikte, nové okolnosti neuviedli. Obaja sa zhodli na tom, kto by mohol byť vhodnou náhradou za Cígera. (Denník N)
Policajti nemôžu prehľadávať ľudí na ulici a náhodne hľadať drogy. Prokurátor či sudca by mal taký prípad zastaviť. Za malé množstvo marihuany dávajú súdy najmä podmienku. (Denník N)
Väčšinu hlasov nedostal ani jeden z troch kandidátov. Výberové konanie sa bude opakovať. Juraj Méry najprv tvrdil, že určite nie je kandidátom Mosta-Híd. Neskôr sa priznal, že sa ohľadne svojho projektu ako jediný z kandidátov stretol s Bélom Bugárom a Luciou Žitňanskou. (Denník N)
Ľudia, ktorí trpia vrodenou necitlivosťou na bolesť, sa obyčajne nedožijú dospelosti. V mladom veku podľahnú zraneniam, ktoré si spôsobili, ale bolesť ich neupozornila, že si ublížili. (Denník N)
Keď niekto znevažuje prácu polície, pripadá mi to ako absolútna neúcta, hovorí David Púchovský, administrátor facebookovej stránky polície. (Denník N)
Lutherovské výročie spôsobilo v Nemecku reformačný ošiaľ. (Denník N)

Aktuality

(Aktuality)
(Aktuality)
(Aktuality)
(Aktuality)
(Aktuality)
(Aktuality)
(Aktuality)
(Aktuality)
(Aktuality)
(Aktuality)
(Aktuality)
(Aktuality)
(Aktuality)
(Aktuality)
(Aktuality)
(Aktuality)
(Aktuality)
(Aktuality)
(Aktuality)
(Aktuality)

SME

Oscarový režisér nakrútil unikátnu virtuálnu realitu. (SME)
Opravme rakovinu. (SME)
Trpezlivosť voličov nemožno skúšať donekonečna. (SME)
EK sa nepozdávajú 130-miliónové dotácie. (SME)
A môžu ich prehľadať vám? (SME)
V Bielom dome sa nevraždí. Alebo áno? (SME)
Polícia zasahovala pre šarvátku v Zborove. (SME)
Chcú získať možnosť rušiť elektromagnetické prostredie. (SME)
Pôvodnú verziu predstavili v septembri roku 2000. (SME)
Klus, Mičev a Lunter chcú byť županmi, no miesto je obsadené. (SME)
V Bruseli sa boja, čo urobí nový americký prezident. (SME)
V obežných dráhach objavili vzorec. (SME)
Je to ako pílenie konára, na ktorom sedíte, reaguje Bykov. (SME)
Eseročky budú mať povinne aktivované schránky od júla. (SME)
Za zlú situáciu môže aj nízke kritériá na výstavbu. (SME)
Padol prvý výstrel v regulačnej vojne. (SME)
Za útok v je zodpovedná organizovaná skupina ľudí. (SME)
Besson nadväzuje na Piaty element. (SME)
Od marca ho videlo vyše 275-tisíc divákov. (SME)
Polícia už pozná totožnosť všetkých obetí. (SME)

HN OnlineTA3

Proti návšteve prezidenta USA Donalda Trumpa v belgickom hlavnom meste Brusel, sídelnom meste Severoatlantickej aliancie a Európskej únie, protestovalo podľa informácií tamojšej polície okolo 6000 ľudí. Americký prezident sem dorazil po návšteve v Ríme. (TA3)
Nitra 23.5.2017 (TA3)
Prietrž mračien spojená s krupobitím spôsobila v obci Kvakovce vo Vranovskom okrese viaceré škody. Tie hlásia aj z obce Chminianska Nová Ves v okrese Prešov. (TA3)
Na vstupe do medzinárodnej koalície proti džihádistom z Islamského štátu sa dohodli členské krajiny Severoatlantickej aliancie. Podľa informácií tlačovej agentúry DPA sa tak stalo iba krátko pred prvým summitom za účasti nového prezidenta USA Donalda Trumpa. (TA3)
Hlavné správy z 24. mája 2017. (TA3)
Uruguajský futbalista Guillermo Varela sa dostal do problémov kvôli tetovaniu. Kmeňový hráč Manchestru United, ktorý hosťuje v Eintrachte Frankfurt, si nechal potetovať pravé predlaktie aj napriek zákazu od klubu. (TA3)
Vrcholom futbalovej sezóny v Európe bude finále Ligy majstrov medzi Juventusom Turín a Realom Madrid. Odvysielajú ho vo viac než 220 krajinách. Súboj sa uskutoční na 75-tisícovom štadióne v Cardiffe, ktorý je už pripravený. (TA3)
Španielsky Najvyšší súd potvrdil trest 21 mesiacov väzenia pre Lionela Messiho, keďže na daniach neodviedol 4,1 milióna eur. Päťnásobný najlepší futbalista sveta sa proti rozsudku odvolal, ale Najvyšší súd jeho odvolanie zamietol. Argentínsky reprezentant však za mreže ísť nemusí. (TA3)
Brusel sa pripravuje na summit Severoatlantickej aliancie. Zástupcovia členských štátov by mali rozhodnúť o zapojení NATO do medzinárodnej koalície, ktorá bojuje proti teroristickému hnutiu Islamský štát. Zároveň sa budú snažiť presvedčiť amerického prezidenta Donalda Trumpa, že aliancia nie je zastaraná. (TA3)
Odstránenie nelegálnych stavieb z brehov Oravskej priehrady nebude až také rýchle. Ukázalo sa to po prvom pracovnom stretnutí viacerých inštitúcií, ktoré musia problém vyriešiť. Ohrozený je pritom vzácny ekosystém a porušené sú viaceré zákony.  (TA3)
Británia v reakcii na pondelkový útok výrazne posilnila bezpečnosť v krajine. Oznámila to premiérka Teresa Mayová, podľa ktorej sa v Británii zvýšil stupeň ohrozenia terorizmom na najvyšší možný. (TA3)
Spektrum 24. mája 2017. (TA3)
Zverejnili video, ktoré zachytáva scénu v Zborove v okrese Bardejov, kde podvečer 16. apríla privolali policajnú hliadku pre šarvátku medzi Rómami. Ako na svojom profile na sociálnej sieti informuje relácia Správy RTVS, niekoľko policajtov na videu sa zaháňa obuškami aj na deti. (TA3)
Real Madrid ulovil 16-ročného brazílskeho útočníka menom Vinícius Junior. S jeho materským klubom sa však dohodol, že mladý supertalent zotrvá vo Flamengu do júla 2019, pokiaľ sa obe strany nedohodnú na skoršom príchode Juniora do Realu. (TA3)
Český prezident Miloš Zeman v súlade s očakávaním odvolal na návrh premiéra Bohuslava Sobotku z funkcie prvého podpredsedu vlády ČR - ministra financií Andreja Babiša - a vymenoval za šéfa rezortu financií Ivana Pilného, ktorý bol doteraz predsedom hospodárskeho výboru snemovne. (TA3)
Americký veľvyslanec Adam Sterling sa opäť stretol so študentmi, ktorí cestujú v lete do USA v rámci programu Work and Travel. Spoločne s nimi si vychutnal tradičnú americkú grilovačku a dal im aj rady, ako si najlepšie užiť čas strávený v Spojených štátoch. (TA3)
Traja kandidáti na post šéfa Úradu pre verejné obstarávanie predstúpili pred členov kabinetu. Tí po verejnom vypočutí rozhodnú, ktorého z nich navrhnú Národnej rade na schválenie. (TA3)
Vyšetrovanie, či je štátna dotácia automobilke Jaguar Land Rover v súlade s pravidlami EÚ, spustila Európska komisia. Preveruje, či Slovensko dotáciou vo výške 125 miliónov eur a ďalšími opatreniami neporušilo pravidlá o regionálnej štátnej pomoci. (TA3)
Pozrite si tlačovú besedu predstaviteľov strany SaS, ktorí hovorili o policajnej akcii na škole. (TA3)
Niektoré druhy veľrýb, tak ako ich poznáme dnes, sú zhruba sedemkrát väčšie ako ich predkovia. Tím amerických vedcov predpokladá, že našiel dôvod, prečo sa - z hľadiska evolúcie - vo veľmi krátkom čase tak enormne zväčšili. (TA3)

RTVS

ZOZNAM MÉDIÍ / LIST OF MEDIA

Denníky / Dailies:

Informácie v angličtine / News in English

Spravodajské portály / News Flows

 • SITA - Tlačová agentúra
 • TASR - Tlačová agentúra TASR - Tlačová agentúra Slovenskej republiky
 • ČTK - Česká tlačová agentúra
  ČTK - České noviny - online magazín ČTK
 • Aktuality.sk - priebežné spravodajstvo internetového portálu

Týždenníky a časopisy / Weeklies

Televízne vysielanie / TV Broadcasting

 • RTVS - Rozhlas a televízia Slovenska - verejnoprávna televízia a rozhlas
 • Markíza - Komerčná televízna stanica s celoslovenskou pôsobnosťou
 • J@J TV (JOJ TV)
 • TA 3 - televízny spravodajský kanál s priebežným spravodajstvom na webe
 • TV LUX - kresťanská TV

Rozhlasové vysielanie / Radio Broadcasting

 • RTVS - Rozhlas a televízia Slovenska - verejnoprávna televízia a rozhlas: Rádio Slovensko, Rádio Regina - regionálne vysielanie, Rádio Devín, Rádio_FM, Radio Slovakia International, Rádio Klasika, Rádio Litera, Rádio Junior
 • Rádio Expres
 • Rádio Frontinus - regionálna rozhlasová stanica
 • Jemné melódie - hudobná stanica
 • Rádio Kiss - regionálna rozhlasová stanica
 • Rádio Lumen - vysielanie pre kresťanov

© Copyright 1998 - 2016, Panoráma.sk
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo dalšie šírenie textov a fotografií zo stránok Panorámy.sk bez predchádzajúceho písomného súhlasu Panorámy.sk je porušením autorského zákona.
Partneri Panorámy.sk používajú cookies. Používaním stránok dávate súhlas s ich zapisovaním do Vášho zariadenia.