Panoráma.sk
N O V I N Y
Hlavné správyZ domova Ekonomika Európska únia Publicistika Bratislava Svet Česko Kultúra Šport Hokej Futbal Krimi Zdravie Cestovanie Hry BývanieHiking Horolezectvo Lyžovanie Motorizmus Technológie a IT Internet
News in English and German: Slovakia What World Thinks Neighbors of Slovakia
Panorama.sk in SlovakEnglish
Dnes je 24.2.2017
Vyhľadávanie / Search
Počasie
Kurzy: 1 EUR = 1.0513USD   27.021CZK   0.84450GBP   307.53HUF   4.2987PLN   7.4480HRK . . . viac LOGIN
Noviny
- Najnovšie správy
Kalendár - rýmovačky k meninám, informácie o kalendárových zvykoch

PRAVDA

Liga proti rakovine je občianske združenie, ktorého primárnym cieľom je už 27 rokov každodenne pomáhať onkologickým pacientom, ich rodinám a blízkym. (PRAVDA)
Staráme sa o bežecké a cyklistické trate v lese nad Zlatou Baňou v Slanských vrchoch, staviame náučné tabule, altánky pre turistov, likvidujeme čierne skládky. (PRAVDA)
Deti Rusínov v SR takmer nehovoria po rusínsky. Vo večerných školách rusínskeho jazyka ich učíme rusínsky jazyk v písomnej i hovorovej podobe a suplujeme štát. (PRAVDA)
ČERVENÝ NOS Clowndoctors je občianske združenie uznávané pre svoju odbornosť v oblasti využívania humoru v zdravotníctve. (PRAVDA)
Hlavnou činnosťou našej organizácie je udržiavanie rusínskej kultúry, jazyka, tanca i tradícii medzi mladými ľuďmi. (PRAVDA)
Občianske združenie, ktoré pomáha deťom z detských domovov. (PRAVDA)
Najúspešnejší slovenský klubový oddiel pozemného hokeja. Muži a ženy, dorastenci a dorastenky, žiaci a žiačky KPH Rača sú viacnásobnými majstrami SR. (PRAVDA)
Náš klub je občianským združením, ktoré zabezpečuje všetky aktivity súvisiace s týmto športovým odvetvím v regióne okresov Stropkov a Svidník. Máme 47 členov. (PRAVDA)
Kapacita americkej jadrovej výzbroje zaostáva, arzenál USA je potrebné vybudovať tak, aby bol "najlepší zo všetkých". (PRAVDA)
Maďarská vláda sa rozhodla postaviť druhý rad oplotenia v snahe zastaviť ilegálne prenikanie migrantov do Maďarska. (PRAVDA)
Predstavitelia holandskej Strany za slobodu protiislamsky zameraného politika Geerta Wildersa sa počas predvolebnej kampane nebudú objavovať na verejnosti. (PRAVDA)
V rámci ďalšieho kola mierových rozhovorov o Sýrii sa vo štvrtok splnomocnenec OSN pre Sýriu Staffan de Mistura stretol so zástupcami sýrskej vlády a opozície. (PRAVDA)
Z nelegálne uniknutej komunikácie medzi Gáborom Grendelom s novinármi trčí podľa zahraničných novinárov v istých prípadoch konflikt záujmov. (PRAVDA)
Českí veterinári potvrdili výskyt vírusu vtáčej chrípky v ďalších troch drobnochovoch. V Českej republike tak dosiaľ evidujú celkovo 33 ohnísk tejto nákazy. (PRAVDA)
Polícia v nemeckej spolkovej krajine Dolné Sasko zatkla islamistu, ktorý údajne plánoval bombový útok na policajtov alebo vojakov. (PRAVDA)
Pacienti s určitými ochoreniami zraku zažili šok. Na verejnosť sa dostal návrh Všeobecnej zdravotnej poisťovne, podľa ktorého im chce výrazne obmedziť liečbu. (PRAVDA)
Slovensko pre problematiku dvojakej kvality potravín v rámci členských štátov Európskej únie iniciovalo summit premiérov Višegrádskej štvorky. (PRAVDA)
Záväzok Slovenska voči NATO je podľa prezidenta SR Andreja Kisku potrebné naplniť. (PRAVDA)
Parížski tínedžeri vo štvrtok zablokovali 16 mestských stredných škôl horiacimi kontajnermi a provizórnymi barikádami na protest proti údajnému znásilneniu mladého černocha. (PRAVDA)
Holandský krajne pravicový politik Geert Wilders vo štvrtok až do odvolania zrušil všetky verejné podujatia svoje Strany pre slobodu (PVV). (PRAVDA)

Denník N

Claudio Ranieri ešte pred necelým rokom s Leicesterom oslavoval víťazstvo v anglickej Premier League, ale tím sa potom dostal do veľkej krízy a vedenie obľúbeného trénera prepustilo. (Denník N)
Ako sa zlepšiť v rokovaní a na aké triky si dávať pozor? (Denník N)
V každoročnom prehľade najinovatívnejších firiem si Apple, Google, Tesla a Microsoft udržali popredné miesta. Pozrite sa, ako sú na tom ďalšie svetové firmy. (Denník N)
Keď sa Adrian Solano z Venezuely snažil dostať do Švédska aby si vyskúšal lyžovanie na snehu, Francúzi ho deportovali. Lyže si tak obul až na štarte majstrovstiev sveta. (Denník N)
Pravici sa míňajú spojenci, Kiska koalícii vyčíta, že nehovorí pravdu, a slovenskí cukrovkári dostanú kubánsky liek + 7 ďalších správ dňa jednou vetou, tipy na dobré texty, citát aj FB status dňa a nový Shooty. (Denník N)
Mayovky a verneovky mali v ilustráciách Zdeňka Buriana pridanú hodnotu, a koho by náhodou minula romantika Divokého západu, určite ho neminuli praveké jaštery. (Denník N)
Z nezávislej akreditácie vyplýva, že na SAV sú dva ústavy, ktoré patria k európskej špičke, a deväť ústavov, ktoré presahujú európsky priemer. (Denník N)
Daniel Krížik získal podľa vyšetrovateľov fotku zadržaného Martina Macka z registra obyvateľov a poskytol ju fotografovi serveru Topky.sk. U polície následne skončil. (Denník N)
Ak Slovensko nebude cítiť podporu Bruselu v otázke zjednotenia zloženia potravín rovnakej značky, pôjde s Komisiou do súboja, tvrdí slovenský premiér. (Denník N)
(Denník N)

SME

Bývalá šéfka Markízy Zuzana Ťapáková sa po kauze Evka ako kandidátka na riaditeľku RTVS už nespomína. (SME)
Politické trilery u nás nevznikajú. (SME)
Sagan sa pripravoval inak ako súperi. (SME)
Päť ústavov nestojí na pevných základoch. (SME)
Pri nakrúcaní trileru bola aj mama Roberta Remiáša. (SME)
O slzách smiechu. (SME)
Historik poukazuje na absurdné tvrdenia. (SME)
Premiérovi sa nepáči, ako niektoré potraviny obstáli v teste. (SME)
Sieť už začala s prestavbou niektorých pobočiek. (SME)
Pred rokom bol Kližan na 26. mieste rebríčka. (SME)
Českí filmári vedia, kde hľadať hrdinov. (SME)
Ľudom hrozí vysťahovanie. (SME)
Raziám sa prizerajú ľudia. (SME)
Doktor Kostka nebol jediný, komu v posledných rokoch darilo. (SME)
Tučniak cisársky. (SME)
Ak by boli voľby tento mesiac, v parlamente by bolo osem strán. (SME)
Slovensko je dlhodobo „rozvojovou“ krajinou nájomného bývania. (SME)
Špekulovalo sa opäť o farme. (SME)
Objemom priestoru sa približuje k Octavii Combi. (SME)
Mnohí sú posadnutí úspechom svojich detí. (SME)

HN OnlineTA3

Na parkovisku pri čerpacej stanici na okraji írskeho mesta Fermoy našli v noci na stredu mŕtveho vodiča kamiónu, ktorého niektoré médiá identifikovali ako 40-ročného Slováka. Ten údajne zahynul, keď na neho kolegovia pri hádke zaútočili železnou tyčou. (TA3)
Ilegálna migrácia a obchod s drogami a zbraňami tvorili tematický základ rokovania dvoch ministrov americkej vlády v Mexiku. (TA3)
Šport+ z 23. februára 2017 (TA3)
Úvodnú etapu cyklistických pretekov Okolo Abú Zabí vyhral Mark Cavendish z Veľkej Británie. jazdec stajne Dimension Data sa presadil v záverečnom špurte trate, ktorá merala 189 km a viedla z Baynounah Educational Complex do Madinat Zayed. (TA3)
Cez Britániu sa prehnala prudká búrka Doris, ktorá spôsobila vážne výpadky v leteckej a železničnej doprave. Tisíce domácností prišli o dodávky elektrického prúdu. Búrka si vyžiadala najmenej jednu obeť. (TA3)
Hostia: Dominik Hapl / analytik TRIM BROKER, Martin Valachynský / analytik INESS (TA3)
Únia nevidiacich a slabozrakých Slovenska je znepokojená návrhom Všeobecnej zdravotnej poisťovne, ktorá pre šetrenie navrhuje obmedziť liečbu ochorení zraku. Upozorňuje, že podmienená degenerácia makuly a diabetického makulárneho edému vedú bez vhodnej liečby k strate zraku. (TA3)
Hostia: Stanislav Mičev / riaditeľ Múzea SNP, Marián Tkáč / predseda Matice Slovenskej, Michaela Musilová / Slovenská agentúra pre vesmírne aktivity, Jozef Lenč / politológ (TA3)
Maďarská vláda rozhodla o posilnení ochrany hraníc, v rámci ktorej vyčlení financie na výstavbu druhej línie zábran na južných hraniciach so Srbskom. Podľa spravodajského servera hirado.hu o tom informoval v Budapešti minister riadiaci úrad vlády János Lázár. (TA3)
Dvaja muži vylúpili banku v Bruseli. Keď na miesto činu prišli policajti, jednému z nich ukradli zbraň a s lupom ušli na motorke. (TA3)
Trinásť mŕtvych ľudí vrátane 13-ročného dievčaťa a 14-ročného chlapca našli dobrovoľníci na severozápade Líbye, keď otvorili dopravný kontajner, v ktorom bolo štyri dni uväznených celkove 69 migrantov rôznych národností. (TA3)
Zvýšenie hladín na riekach v Českej republike spôsobilo topenie sa snehu v dôsledku oteplenia. (TA3)
Zatiaľ čo juniori Trenčína sa stali víťazmi nadstavbovej časti hokejovej extraligy a do vyraďovačiek idú z prvého miesta, áčku toho istého klubu hrozí, že si po troch rokoch nezahrá v play-off. Duklu navyše trápia zranenia, na konci uplynulého týždňa prišla o štyroch hráčov. (TA3)
Najväčším "exotom" na tohtoročných majstrovstvách sveta v behu na lyžiach vo fínskom Lahti bol nepochybne Venezuelčan Adrian Solano. Po tom, čo na šampionáte predviedol svoje katastrofálne vystúpenie, ho už nevolajú inak ako "najhorší lyžiar sveta". (TA3)
Hlavné správy z 23. februára. (TA3)
"Poznaj svoju minulosť a nezabudni!" To je hlavné posolstvo výstavy pod názvom Nehodní žitia?. Pod záštitou predsedu Národnej rady a ministra školstva sa začala v priestoroch parlamentu. Výstava zachytáva fotografie, ktoré urobili hendikepovaní ľudia počas návštevy Múzea bývalého nacistického vyhladzovacieho tábora v Osvienčime. (TA3)
Hosť: Juraj Halenár. (TA3)
Podľa slov premiéra Roberta Fica sa krajiny V4 dohodli, že sú pripravené ísť do mimoriadneho summitu a budú od Európskej únie žiadať, aby odstránila rozdiely v kvalite a rozdieloch potravín medzi západnou a východnou Európou. (TA3)
Pozrite si mimoriadnu tlačovú besedu predsedu vlády Roberta Fica, ktorý informoval o svojom postoji k dvojakej kvalite potravín. (TA3)
Ľudia, ktorí v Odese organizovali únos ukrajinského poslanca Oleksija Hončarenka, mali v úmysle zákonodarcu oslepiť a zmrzačiť. Oznámil to oblastný prokurátor Oleh Žučenko. (TA3)

ZOZNAM MÉDIÍ / LIST OF MEDIA

Denníky / Dailies:

Informácie v angličtine / News in English

Správy, spravodajské agentúry / News Flows

 • SITA - Tlačová agentúra
 • TASR - Tlačová agentúra TASR - Tlačová agentúra Slovenskej republiky
 • ČTK - Česká tlačová agentúra
  ČTK - České noviny - online magazín ČTK
 • Aktuálne.sk - priebežné spravodajstvo internetového portálu

Týždenníky a časopisy / Weeklies

Televízne vysielanie / TV Broadcasting

 • RTVS - Rozhlas a televízia Slovenska - verejnoprávna televízia a rozhlas
 • Markíza - Komerčná televízna stanica s celoslovenskou pôsobnosťou
 • J@J TV (JOJ TV)
 • TA 3 - televízny spravodajský kanál s priebežným spravodajstvom na webe
 • TV LUX - kresťanská TV

Rozhlasové vysielanie / Radio Broadcasting

© Copyright 1998 - 2016, Panoráma.sk
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo dalšie šírenie textov a fotografií zo stránok Panorámy.sk bez predchádzajúceho písomného súhlasu Panorámy.sk je porušením autorského zákona.
Partneri Panorámy.sk používajú cookies. Používaním stránok dávate súhlas s ich zapisovaním do Vášho zariadenia.