Panoráma.sk
N O V I N Y
Hlavné správyZ domova Ekonomika Európska únia Publicistika Bratislava Svet Česko Kultúra Šport Hokej Futbal Krimi Zdravie Cestovanie Hry BývanieHiking Horolezectvo Lyžovanie Motorizmus Technológie a IT Internet
News in English and German: Slovakia What World Thinks Neighbors of Slovakia
Panorama.sk in SlovakEnglish
Dnes je 20.10.2017
Vyhľadávanie / Search
Počasie
Kurzy: 1 EUR = 1.1749USD   25.705CZK   0.89283GBP   308.27HUF   4.2277PLN   7.5075HRK . . . viac LOGIN
Noviny
- Najnovšie správy
Kalendár - rýmovačky k meninám, informácie o kalendárových zvykoch

PRAVDA

Starší muž sa pred Palácom kultúry a vedy polial bližšie neurčenou tekutinou a potom sa zapálil. (PRAVDA)
Vo februári zaplatila štátna firma milióny eur za právne služby advokátskej spoločnosti Dvorecký & Partneri. Minister hospodárstva Peter Žiga už dal zmluvu preveriť. (PRAVDA)
Kyjev trvá na tom, aby bola na ochranu rusko-ukrajinských hraníc kontrolovaných separatistami vyslaná mierová misia OSN. (PRAVDA)
Kultúrna obec hovorí o útoku na slobodnú umeleckú tvorbu, ktorý počas Kotlebovho volebného obdobia nie je jediný. (PRAVDA)
Na pozadí rodiaceho sa nového konfliktu v Iraku vyzýva OSN, USA, Brusel, ale aj Rusko Kurdov a Bagdad na diplomatické riešenie sporu. (PRAVDA)
Nemiešajte sa do našich volieb a my nebudeme protiruskí, odkázala do Moskvy veľvyslankyňa USA pri OSN Nikki Haley. (PRAVDA)
Víťaz rakúskych parlamentných volieb a očakávaný budúci kancelár Sebastian Kurz nemá záujem o pričlenenie svojej krajiny k Visegrádskej skupine. (PRAVDA)
Odborníci krútia hlavou nad šokujúcim prípadom z utorka, keď na pôrodnej sále v trebišovskej nemocnici došlo počas pôrodu k požiaru. (PRAVDA)
Aliancia za rodinu dala o sebe opäť vedieť. Dôvodom je, že kandidáti na predsedu BSK Milan Ftáčnik a Juraj Droba podporili Dúhový Pride za práva LGBTI komunity. (PRAVDA)
Lanovku vybudovali svojpomocne milovníci lyžovania a turistiky prakticky zadarmo. (PRAVDA)
Až 72,5 % podnikov na Slovensku považuje byrokraciu za vážny problém, ktorý demotivuje podnikateľov v podnikaní, investovaní, raste alebo zamestnávaní. (PRAVDA)
Kyjev a Moskva by sa podľa Zemana mali dohodnúť na kompenzácii, či už v peniazoch alebo v rope a plyne. (PRAVDA)
Spoločnosť Slovnaft a Nadácia Ekopolis rozdelia 56-tisíc eur medzi projekty zamerané na ochranu prírody a zveľaďovanie verejných priestorov. (PRAVDA)
Medzi autonómnym Kurdistanom a centrálnou vládou v Bagdade panuje ostrý spor od 25. septembra. (PRAVDA)
Slovenskí energetici vstúpili do štrajkovej pohotovosti. Ani vo štvrtom kole kolektívneho vyjednávania sa nedohodli na raste miezd. (PRAVDA)
Mŕtveho muža vytiahli z vody v blízkosti čistiarne odpadových vôd. (PRAVDA)
Prezident prijme Kurza, ktorého strana zvíťazila v nedeľných parlamentných voľbách, v Hofburgu o 11:00 SELČ. (PRAVDA)
Hlasovanie o budúcej podobe dolnej komory českého parlamentu sa koná v piatok a v sobotu. (PRAVDA)
Parlament odložil definitívne hlasovanie o novele zákona o sociálnych službách až na ďalšiu schôdzu Národnej rady SR, ktorá sa začne koncom novembra tohto roka. (PRAVDA)
Viac ako 1,5 milióna používateľov sa v septembri prihlásilo na portál slovensko.sk. Elektronickú komunikáciu si osvojujú aj podnikatelia. (PRAVDA)

Denník N

Po dlhých rokoch v slovenčine opäť vychádzajú poviedky poľského spisovateľa Tadeusza Borowského. Jeho krátke prózy Nech sa páči do plynu neodmysliteľne patria do kánonu tzv. lágrovej literatúry. (Denník N)
Agentúra AKO zverejnila preferencie kandidátov na županov v štyroch krajoch: Belica má v Nitre takmer 40 percent, Raši v Košiciach takmer 45, Baška v Trenčíne skoro 60 a Mikuš má v Trnave takmer 41 percent. (Denník N)
Tímový lekár mladým gymnastkám hovoril, že ide o tradičnú procedúru. Teraz ho žaluje 125 žien. (Denník N)
1. Facebook pripravil veľkú zmenu. 2. Politici sa opäť zľakli dôchodcov. 3. Koľko Bžánov sme si tu vlastne odchovali? + krátke správy, zaujímavé články, nový Shooty, odkaz Martina M. Šimečku, citát a status dňa. (Denník N)
Šiesty ročník súťaže novinárskej fotografie Slovak Press Photo ukazuje dôležité udalosti roka, ale aj témy, ktoré bežne nie sú na prvých stranách novín, hoci by si to zaslúžili. (Denník N)
Ľudmila Kolesárová píše o filme, v ktorom šestica bežcov prebehla 170 kilometrov po stopách Vrbu a Wetzlera z Osvienčimu. (Denník N)
Škôlka v Chorvátskom Grobe nemá na výplaty učiteľov, starosta dáva peniaze developerovi. Materská škola, družina a jedáleň môžu byť v novembri zatvorené. (Denník N)
MH Manažment už tento rok veľkú odmenu poslal aj právnej kancelárii Dvorecký & Partneri. Tá dostala 7,9 milióna eur za dokončenie sporu o veľmi pochybnú pohľadávku firmy, ktorá patrila Pavlisovi zo Smeru a Andrejovi Babišovi. (Denník N)
Jedinou šancou Madridu je Kataláncov po dobrom presvedčiť, že sa im oplatí zostať v Španielsku. Robí však opak. (Denník N)
Technológia 5G je zatiaľ ako z ríše snov. Platí to o deklarovaných parametroch, aj o jej vzdialenosti od reality. Dočkáme sa jej čoskoro? (Denník N)

Aktuality

(Aktuality)
(Aktuality)
(Aktuality)
(Aktuality)
(Aktuality)
(Aktuality)
(Aktuality)
(Aktuality)
(Aktuality)
(Aktuality)
(Aktuality)
(Aktuality)
(Aktuality)
(Aktuality)
(Aktuality)
(Aktuality)
(Aktuality)
(Aktuality)
(Aktuality)
(Aktuality)

SME

Denník SME oslovil všetky univerzitné a fakultné nemocnice. Ani jedna nedostala podnet na násilie či neetické správanie personálu počas pôrodu. (SME)
Súčasní župani majú najväčšie šance. (SME)
Babiš má blízko k jeho politickej kultúre. (SME)
Slovan sa bude témou zaoberať. (SME)
Babiš môže ohroziť demokraciu, tvrdí. (SME)
Ako plán dotiahnuť do konca. (SME)
Vo štvrtok sa v parlamente riešili dôchodky. (SME)
Ľudia sú hlúpi a zábudliví. (SME)
Samotný súboj sa pripravoval dva roky. (SME)
Ide o rovnaký typ zmluvy, akú mal Bžán. (SME)
Konštruktéri snívajú o trojvalci. (SME)
Murivo sa zosunulo pre zvetranie. (SME)
Cyklisti spoznali trasu Tour de France 2018. (SME)
Chce donútiť ľudí, aby premýšľali. (SME)
Jednu z cien dostal fotograf SME. (SME)
Malé zmeny môžu ochrániť srdce. (SME)
Verejné kľúče nie sú dostupné. (SME)

HN OnlineTA3

Ženský tenisový turnaj v Moskve vyvrátil takmer všetky doterajšie predpovede. Favoritky vypadli jedna po druhej a scénu si podmanili hráčky, od ktorých sa to vonkoncom nečakalo. (TA3)
Šport+ z 19. októbra. (TA3)
V známej bazilike vo Florencii prišiel o život španielsky turista. Spadla na neho časť kamennej výzdoby, konkrétne stĺpu z výšky približne 20 metrov. Ťažkým zraneniam podľahol ešte na mieste nešťastia. (TA3)
Hostia: Vladimír Baláž z Prognostického ústavu Slovenskej akadémie vied a Matej Šucha odborník na behaviorálnu ekonómiu. (TA3)
Izraelská polícia zatkla 40 ľudí, ktorí sa zúčastnili na proteste okrajovej radikálnej skupiny v rámci ultraortodoxnej židovskej komunity nesúhlasiacej s vojenskou službou. (TA3)
Hostia: Veronika Remišová (OĽaNO), poslankyňa NR SR a Václav Hřích, výkonný riaditeľ výskumnej agentúry AKO. (TA3)
Štáty EÚ zariadia, že severoafrická časť únijného zvereneckého fondu pre Afriku bude mať k dispozícii dostatočné finančné prostriedky. (TA3)
Na srbskej vojenskej akadémii začína učiť srbský vojnový zločinec Vladimir Lazarevič, ktorý bol za vojnové zločiny spáchané proti kosovským Albáncom odsúdený na štrnásť rokov a z väzenia vyšiel len pred dvoma rokmi po odpykaní dvoch tretín trestu. (TA3)
Hlavné správy z 19. októbra 2017. (TA3)
Druhá časť pozemkov, cez ktoré povedie severný obchvat Prešova je pripravená na predaj. Zmluvu s mestom by mala Národná diaľničná spoločnosť podpísať najneskôr do konca decembra. Budúci rok bude nasledovať stavebné konanie a výber zhotoviteľa. Stále ale nie je jasné, či prešovský úsek rýchlostnej cesty R4 vybudujú v plnom profile. (TA3)
Cestujúci z Komárna, ktorí ráno prichádzajú do Bratislavy, nestíhajú vlakom chodiť načas do práce. Vlaky meškajú aj pol hodiny. Podľa dopravcu je dôvodom nevyhnutná rekonštrukcia trate na tomto úseku. Cestujúcim preto odporúča využiť náhradnú autobusovú dopravu. Tento stav podľa železníc potrvá až do zimy. (TA3)
Hosť: Michal Gašparík, tréner (TA3)
Vo vojenskom výcvikovom priestore Lešť vyvrcholila séria vojenských cvičení pod názvom Slovenský štít 2017. Na záverečnej fáze sa zúčastnilo takmer 1300 vojakov najmä zo Slovenska, ale prítomní boli aj zástupcovia z Česka a členovia Národnej gardy štátu Indiana. Cvičenie je reakciou na meniacu sa bezpečnostnú situáciu vo svete. (TA3)
Vrátiť sa do Le Mans a skončiť lepšie ako tento rok. To je hlavný dôvod Mira Konôpku na opätovný štart v ázijskej sérii tohto slávneho podujatia. (TA3)
Preukaz poistenca v mobilnom telefóne je už skutočnosťou. Novú službu ponúka klientom štátna zdravotná poisťovňa. Poistenci si v mobile môžu nájsť aj informácie o svojich liekoch alebo zdravotníckych pomôckach. (TA3)
Súd v Bagdade vydal zatykač na viceprezidenta Kurdistanu Kosrata Rasula. Ten mal údajne urážať irackú armádu, čo je v krajine trestné. (TA3)
Synovia zavraždenej investigatívnej novinárky žiadajú demisiu maltského premiéra Josepha Muscata. Chcú aby prevzal politickú zodpovednosť a odstúpil za údajné zlyhanie pri dodržiavaní základných slobôd. (TA3)
Ambulantné pohotovosti budú po novom fungovať len do 22.00 h. Ich kratšiu prevádzku, ktorú prináša novela zákona o zdravotnej starostlivosti, podpísal prezident Andrej Kiska. Ministerstvo zdravotníctva chcelo ich celonočnú prevádzku pôvodne skrátiť do 23.00 h. Zákonodarcovia však odobrili aj pozmeňujúci návrh zdravotníckeho výboru, aby fungovali ešte o hodinu kratšie. (TA3)
Norbert Gombos môže napodobiť Lukáša Lacka a po druhý raz vyhrať tenisový challenger Slovak Open. V doterajšej histórii bratislavského turnaja je Lacko jediným dvojnásobným víťazom. (TA3)
Poznáme všetkých štvrťfinálových účastníkov futbalového Slovnaft Cupu. Najväčším prekvapením je vyradenie Michaloviec, ktoré stroskotali na treťoligistovi z Borčíc. Ďalej postupujú piati Fortunaligisti, ku ktorým sa pridal aj druholigový Liptovský Mikuláš. (TA3)

RTVS

ZOZNAM MÉDIÍ / LIST OF MEDIA

Denníky / Dailies:

Informácie v angličtine / News in English

Spravodajské portály / News Flows

 • SITA - Tlačová agentúra
 • TASR - Tlačová agentúra TASR - Tlačová agentúra Slovenskej republiky
 • ČTK - Česká tlačová agentúra
  ČTK - České noviny - online magazín ČTK
 • Aktuality.sk - priebežné spravodajstvo internetového portálu

Týždenníky a časopisy / Weeklies

Televízne vysielanie / TV Broadcasting

 • RTVS - Rozhlas a televízia Slovenska - verejnoprávna televízia a rozhlas
 • Markíza - Komerčná televízna stanica s celoslovenskou pôsobnosťou
 • J@J TV (JOJ TV)
 • TA 3 - televízny spravodajský kanál s priebežným spravodajstvom na webe
 • TV LUX - kresťanská TV

Rozhlasové vysielanie / Radio Broadcasting

 • RTVS - Rozhlas a televízia Slovenska - verejnoprávna televízia a rozhlas: Rádio Slovensko, Rádio Regina - regionálne vysielanie, Rádio Devín, Rádio_FM, Radio Slovakia International, Rádio Klasika, Rádio Litera, Rádio Junior
 • Rádio Expres
 • Rádio Frontinus - regionálna rozhlasová stanica
 • Jemné melódie - hudobná stanica
 • Rádio Kiss - regionálna rozhlasová stanica
 • Rádio Lumen - vysielanie pre kresťanov

© Copyright 1998 - 2016, Panoráma.sk
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo dalšie šírenie textov a fotografií zo stránok Panorámy.sk bez predchádzajúceho písomného súhlasu Panorámy.sk je porušením autorského zákona.
Partneri Panorámy.sk používajú cookies. Používaním stránok dávate súhlas s ich zapisovaním do Vášho zariadenia.