Panoráma.sk
Kníhkupectvo
Sprievodca
Noviny
Kontakty
Slovakia Document Store - Logo
Dnes je 27.4.2017
Vyhľadávanie / Search
Počasie
Kurzy: 1 EUR = 1.0891USD   26.771CZK   0.84928GBP   311.70HUF   4.2273PLN   7.4645HRK . . . viac
Noviny
- Európska únia

EurActiv.cz

V médiích často slýcháme, že evropské dotace jsou často pošpiněny korupcí a jejich pozitivní dopad na českou ekonomiku je malý. Existuje však mnoho důkazů, že tomu tak není. Díky unijním fondům české společnosti například vyrábějí součásti satelitů a vesmírných lodí nebo pomáhají osobám s omezenou pohyblivostí vést normální život.

The post České společnosti pronikají díky dotacím i do vesmíru appeared first on EurActiv.cz.

(EurActiv.cz)

Evropská komise dnes představila své vize budoucí sociální politiky EU. Členským státům chce pomáhat řešit nezaměstnanost, nevyrovnané mzdy nebo pracovní právo.

The post Sociální Evropa může obnovit důvěru lidí v Brusel appeared first on EurActiv.cz.

(EurActiv.cz)

O zrušení roamingu v EU se v posledních letech mluvilo poměrně hodně. Jak se ale celý proces neustále protahoval, mnoho lidí přestávalo věřit, že k tomu skutečně někdy dojde. Včera však Rada EU učinila poslední a definitivní krok. Nyní již zrušení roamingových poplatků v členských státech k 15. červnu nic nebrání.

The post Konečně je to definitivní. Roaming v EU od 15. června končí appeared first on EurActiv.cz.

(EurActiv.cz)

Turecko se Evropě vzdaluje mílovými kroky a Unie musí vzájemné vztahy přehodnotit. Přispěla k tomu i dnešní rezoluce Rady Evropy.

The post Turecko je v rozporu s Radou Evropy, ovlivní to jeho vztahy s EU appeared first on EurActiv.cz.

(EurActiv.cz)

Budoucím prezidentem Francie bude proevropský Macron, nebo euroskeptická Le Penová. Zatímco první kandidát navrhuje reformu eurozóny a blízkou spolupráci s Německem, pravicová politička chce z EU odejít, čímž může ohrozit i české hospodářství.

The post Le Penová může ohrozit Unii i Česko appeared first on EurActiv.cz.

(EurActiv.cz)

V posledních měsících se poměrně často hovoří o tzv. Průmyslu 4.0. Abychom k němu mohli dospět, je třeba výrazná modernizace výrobních i nevýrobních procesů, digitalizace a robotizace. To však pro firmy často znamená velmi vysoké náklady, které však může z velké části pokrýt program evropských dotací zvaný jednoduše „Inovace“.

The post Vzhůru k Průmyslu 4.0, říká vláda. Za bruselské peníze appeared first on EurActiv.cz.

(EurActiv.cz)

Evropa sleduje dění ve Francii. Škoda, že dlouho očekávané prezidentské volby nepředcházela žádná smysluplná kampaň. Osud Francie však není to jediné, co by nás mělo zajímat. Za pozornost stojí Balkán, Maďarsko nebo třeba Rakousko.

The post Napříč Evropou: Falešná kampaň appeared first on EurActiv.cz.

(EurActiv.cz)

Podle analytiků mohou voliči v předčasných parlamentních volbách v Británii podpořit proevropské politiky. Vliv tohoto trendu však bude omezený, a nelze proto očekávat zformováni velké koalice, která by zmírnila brexit.

The post Zastánci EU vidí v britských volbách šanci na návrat appeared first on EurActiv.cz.

(EurActiv.cz)

V nedělních volbách Francouzi určí dva kandidáty, kteří se v květnu utkají o post prezidenta. Rozhodnutím o nové hlavě státu však letošní volby ve Francii nekončí.

The post Francouzi rozhodují o budoucnosti země. Volí prezidenta i parlament appeared first on EurActiv.cz.

(EurActiv.cz)

Evropská komise byla v aféře s podváděním v emisních testech nedůsledná a členské země se staraly o zájmy národních automobilek víc než o zdraví lidí. Shodli se na tom poslanci Evropského parlamentu, kteří hlasovali o závěrečné zprávě speciálního vyšetřovacího výboru k aféře Dieselgate. Po automobilkách, jež ovlivňovaly měření škodlivin z motorů aut, žádají odškodnění zákazníků. Vyzývají navíc k rychlému zavedení nových testovacích procedur, které budou životní prostředí chránit lépe.

The post Členské země i Brusel v aféře Dieselgate zklamaly. Europarlament doporučuje odškodnění i lepší testy appeared first on EurActiv.cz.

(EurActiv.cz)

Euractiv.sk

Francúzski sudcovia chcú vyšetrovať fiktívne zamestnávanie v europarlamente.

The post Europoslanci otvorili dvere pre zrušenie Le Penovej imunity. Pre platy asistentov appeared first on EurActiv.sk.

(Euractiv.sk)

Severoatlantická aliancia tento týždeň v Estónsku organizuje najväčšie cvičenie zamerané na kybernetickú bezpečnosť na svete.

The post NATO zintenzívňuje tréningy v oblasti kybernetickej bezpečnosti appeared first on EurActiv.sk.

(Euractiv.sk)

Európska komisia dnes voči Maďarsku ohlásila právne kroky pre vysoškolský zákon obmedzujúci pôsobenie Stredoeurópskej univerzity (CEU).

The post Eurokomisia vs. Maďarsko: Lex CEU, azyl a zavádzajúca konzultácia appeared first on EurActiv.sk.

(Euractiv.sk)

Deti by mali podliehať rovnakej ochrane bez ohľadu na to, či pozerajú televíziu, video zdieľané na webe alebo film na internete, myslí si výbor Európskeho parlamentu.

The post Ochrana detí na internete má byť podobná ako pri televízii appeared first on EurActiv.sk.

(Euractiv.sk)

Francúzi majú na výber z dvoch radikálne rozdielnych zahraničnopolitických programov.

The post Eurozóna, NATO, Rusko. V čom sa Le Penová a Macron odlišujú appeared first on EurActiv.sk.

(Euractiv.sk)

Finančná podpora by mala ísť aj na projekty inteligentných miest.

The post EIB chce tento rok na Slovensku investovať 400 miliónov eur appeared first on EurActiv.sk.

(Euractiv.sk)

Kampaň na zviditeľnenie politiky súdržnosti musí využívať moderné technológie a osloviť mladých, myslí si Peter Pellegrini.

The post Kohézna politika prežije. Treba však zlepšiť jej imidž appeared first on EurActiv.sk.

(Euractiv.sk)

Turecká armáda si za ciele pri včerajších nočných náletoch vybrala oddiely, ktoré sú na území Sýrie podporované aj Severoatlantickou alianciou.

The post Turecké nálety cielia v Sýrii na kurdské jednotky appeared first on EurActiv.sk.

(Euractiv.sk)

Šéfka diplomacie EÚ a ruský minister zahraničných vecí otvorene diskutovali o sporoch Bruselu a Moskvy.

The post Mogheriniová v Moskve: Sú témy, ktoré zatiaľ dialógom nevieme vyriešiť appeared first on EurActiv.sk.

(Euractiv.sk)

Kampaň Emmanuela Macrona, víťaza prvého kola francúzskych prezidentských volieb, bola cieľom kyberútokov skupiny, ktorá je údajne prepojená s ruskou GRU.

The post Macronovu kampaň napadli kyberútokmi, Rusko zapojenie popiera appeared first on EurActiv.sk.

(Euractiv.sk)

Európske noviny

Poslanci Európskeho parlamentu sa budú dnes zaoberať návrhom smernice, ktorá je súčasťou reformného balíka týkajúceho sa daní z príjmov právnických osôb. Cieľom je uľahčiť podnikanie na jednotnom trhu a zároveň efektívnejšie postihovať najmä veľké korporácie snažiace sa vyhýbať plateniu daní. Pravidlá pre výpočet zdaniteľného zisku v celej Európskej únii by sa mali zjednotiť. „Sadzby daní zostanú rozdielne, členským …

Článok Monika Beňová: Vyhýbanie sa daňovej povinnosti treba tvrdo postihovať priniesli EuropskeNoviny.sk.

(Európske noviny)

„Milí uchádzači o prácu! Po novom bude musieť byť v inzeráte k pracovnej pozícii uvedená aj ponúkaná mzda. Pretože to vás ochráni od zlých zamestnávateľov, ktorí by vám inak určite nedali viac ako minimálnu mzdu.“ Zhruba takto znejú chválospevy na ďalší skvost z protipodnikateľskej dielne, o ktorú sa delia pol na pol smerácky minister Richter s opozičným duom Beblavý – …

Článok Jana Kiššová: Pán minister, to tam fakt nemáte niečo prospešné pre rast miezd? priniesli EuropskeNoviny.sk.

(Európske noviny)

Londýn (SITA) – Britská investičná manažérka Gina Millerová, ktorá súdnou cestou prinútila vládu premiérky Theresy Mayovej získať si súhlas parlamentu pred spustením procesu vystúpenia krajiny z EÚ, teraz vyzýva voličov, aby v parlamentných voľbách podporili proeurópskych kandidátov. Informuje o tom tlačová agentúra AP. Millerová vyzbierala v “crowdfundingovej” kampani za týždeň 300.000 libier (vyše 353.000 eur) …

Článok Britská podnikateľka bojujúca proti brexitu začala taktickú predvolebnú kampaň priniesli EuropskeNoviny.sk.

(Európske noviny)

Nový maďarský zákon o vyššom vzdelávaní, ktorý je vnímaný ako cielený útok na Stredoeurópsku univerzitu (CEU), sprísnenie pravidiel pre mimovládne organizácie, automatické zadržiavanie žiadateľov o azyl a takzvaná národná konzultácia s názvom Zastavme Brusel. Aj o týchto témach diskutovali poslanci s prvým podpredsedom Európskej komisie Fransom Timmermansom a predsedom maďarskej vlády Viktorom Orbánom. Nový maďarský …

Článok Nový maďarský zákon o vyššom vzdelávaní považuje mnoho europoslancov za útok na akademické slobody priniesli EuropskeNoviny.sk.

(Európske noviny)

Predseda Európskeho parlamentu Antonio Tajani po zahájení aprílového plenárneho zasadnutia v Bruseli vyzdvihol Deň dievčat v sektore informačných a komunikačných technológií, ktorý pripadá na tento štvrtok. Jeho cieľom je povzbudiť mladé ženy k štúdiu a kariére v oblasti vedy a techniky, inžinierstva a matematiky. Vede, technike, inžinierstvu a matematike sa v súčasnosti v Európe pracovne …

Článok Vede, technike, inžinierstvu a matematike sa v súčasnosti v Európe pracovne venuje iba 29 z tisíca žien priniesli EuropskeNoviny.sk.

(Európske noviny)

Európsky patentový úrad (EPO) – je druhou najväčšou verejnou inštitúciou v Európe. Zabezpečuje preklady a tlmočenie v troch úradných jazykoch, zachováva sofistikovanú terminologickú databázu a edituje texty. Vo svojich štruktúrach zamestnáva viac ako 7 000 zamestnancov a teraz hľadá do svojich radov možno práve teba! Hlavná náplň práce Preklady mnohých francúzskych a nemeckých textov do …

Článok Si dobrý v jazykoch? Využi túto pracovnú ponuku! priniesli EuropskeNoviny.sk.

(Európske noviny)

Podľa poslanca Európskeho parlamentu Ivana Štefanca (KDH, EĽS) bude musieť Európska únia, ako aj národné štáty venovať zvýšenú pozornosť fenoménu elektromobilov a infraštruktúry, ktorá je s nimi spojená. Vyplynulo to aj zo záverov odbornej konferencie, ktorú minulý týždeň v Bratislave organizoval. Zúčastnili sa na nej odborníci na elektrické autá, ako aj odborníci na automobilový priemysel. „Moderné technológie umožňujú …

Článok Ivan Štefanec: Budúcnosť automobilového priemyslu je v elektromobiloch priniesli EuropskeNoviny.sk.

(Európske noviny)

Ako vyplýva z novej správy Európskeho dvora audítorov, tzv. prístup EÚ založený na hotspotoch, určený pre neregulárnych migrantov prichádzajúcich do Talianska a Grécka, výrazne pomohol zlepšiť registráciu, identifikáciu a bezpečnostné kontroly migrantov. Je však potrebné urobiť viac, keďže tisícky migrantov zostávajú po svojom príchode na grécke ostrovy stále bez pomoci. Mnohí z nich boli maloleté …

Článok Audítori EÚ: Hotspoty pre migrantov fungujú, ale zásadné problémy zostávajú priniesli EuropskeNoviny.sk.

(Európske noviny)

Zaviesť Európsky pilier sociálnych práv tak, aby slúžil občanom je spoločnou úlohou. Hoci väčšinu nástrojov na zavedenie piliera majú v rukách členské štáty, sociálni partneri a zástupcovia občianskej spoločnosti, inštitúcie Európskej únie, a najmä Európska komisia, môžu pomôcť stanovením rámca a poskytnutím usmernení. Okrem návrhu Európskeho piliera sociálnych práv dnes Komisia predkladá aj niekoľko legislatívnych …

Článok Európska komisia chce prispieť k lepšiemu zosúladeniu pracovného a rodinného života Európanov priniesli EuropskeNoviny.sk.

(Európske noviny)

Plénum Európskeho parlamentu (EP) sa bude dnes zaoberať situáciou v Turecku po uskutočnení referenda o ústavných zmenách. Tureckí občania si v ňom vybrali prezidentský systém vlády a Recep Tayyip Erdogan tak dosiahol posilnenie svojich právomocí. „Utešovanie sa tesným výsledkom ľudového hlasovania v Turecku je absolútne zbytočné. Krajina sa podľa správania a vyhlásení svojho lídra plynule posúva k diktatúre,“ uviedla poslankyňa EP …

Článok Monika Beňová: Turecko sa plynule posúva k diktatúre priniesli EuropskeNoviny.sk.

(Európske noviny)

Na okraj Konferencie predsedov parlamentov členských štátov EÚ uvítal minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Miroslav Lajčák na pôde rezortu diplomacie predsedu zákonodarného zboru Čiernej Hory Ivana Brajovića. V rozhovore minister zdôraznil, že Čierna Hora vstupuje do záverečného obdobia vo svojom eurointegračnom úsilí, čoho dôkazom je naplnenie viac ako desaťročného sna o plnoprávnom členstve …

Článok Lajčák: Čierna Hora je najpripravenejšou kandidátskou krajinou zo všetkých našich partnerov na západnom Balkáne priniesli EuropskeNoviny.sk.

(Európske noviny)

Členské štáty EÚ, vrátane Slovenska, schválili návrh Komisie investovať 22.1 miliónov eur do siedmich projektov, ktoré pomôžu rozvíjať trvalo udržateľnú a efektívnu dopravnú a energetickú infraštruktúru v EÚ.  Projekty budú financované z Nástroja na prepájanie Európy (NPE), ktorý je jedným z kľúčových nástrojov financovania stratégie energetickej únie EÚ na podporu rastu, vytváranie pracovných miest a zvyšovanie …

Článok EÚ investuje 22.1 miliónov eur do siedmych trvalo udržateľných projektov v sektoroch dopravy a energetiky priniesli EuropskeNoviny.sk.

(Európske noviny)

„Všetky zvieratá sú si rovné, ale niektoré sú si rovnejšie,“ píše George Orwell vo svojej Zvieracej farme. Čo má spoločné môj titulok s ideou známeho románu z polovice minulého storočia? V súdobej európskej realite, žiaľ, mnoho. Na jednotnom európskom trhu sme si totiž všetci rovní, v oblasti potravín však existujú aj tí rovnejší.  Jednoduchý modelový príklad. Slovák Peter, …

Článok Miroslav Mikolášik: Nemusí byť kola ako kola. Pre občana druhej kategórie ani nie je priniesli EuropskeNoviny.sk.

(Európske noviny)

Európa si po víkende a prvom kole francúzskych prezidentských volieb nahlas vydýchla. A môže sa pred druhým kolom, ktoré sa bude konať 7. mája a v ktorom prieskumy favorizujú nedeľňajšieho víťaza Emmanula Macrona poriadne nadýchnuť. Bývalý minister hospodárstva, centrista, liberál a zakladateľ hnutia En March! (Vpred!) postavil svoju kampaň na jasnej proeurópskej orientácii a odmietnutí …

Článok Juraj Miškov: Vo Francúzsku vyhrala Európska únia priniesli EuropskeNoviny.sk.

(Európske noviny)

Europoslankyňa Jana Žitňanská (NOVA, ECR) dnes v otvorenom liste ministrovi práce, sociálnych vecí a rodiny Jánovi Richterovi vyzvala na preskúmanie nesplniteľných podmienok, ktoré ohrozujú existenciu denných stacionárov. Europoslankyňu na vzniknutú situáciu upozornilo viacero zariadení a na problémy denných stacionárov zareagovala aj neformálna platforma mimovládnych neziskových organizácií SocioFórum, ktorá požiadala zamestnancov a klientov sociálnych služieb ako aj verejnosť, aby ministrovi …

Článok Jana Žitňanská vyzvala ministra práce Richtera na záchranu denných stacionárov priniesli EuropskeNoviny.sk.

(Európske noviny)

Predseda Európskeho parlamentu Antonio Tajani (EĽS) včera vystúpil s prejavom na konferencii Kresťanskodemokratického hnutia Budúcnosť Európy. Tajani zdôraznil najmä kresťanské hodnoty, ktoré európsku spoluprácu vytvorili a ktoré ju udržiavajú a poháňajú dopredu: „Naše korene sú kresťanské, nebojme sa to povedať. V Ríme aj v Bratislave sú kríže a kostoly.“ Podľa Tajaniho je Európska únia projektom, vďaka ktorému dokážeme obstáť vo …

Článok Antonio Tajani: Bez európskej spolupráce v svetovej konkurencii neobstojíme priniesli EuropskeNoviny.sk.

(Európske noviny)

Európsku petíciu za ukončenie dlhých transportov živých zvierat a ich nahradenie obchodom s hotovým mäsom, ku ktorej sa pripojila aj slovenská organizácia Sloboda zvierat, už podpísalo vyše 853-tisíc ľudí. Cieľom je získať miliardu podpisov. V petícii vo forme listu ministrom poľnohospodárstva, v prípade Slovenska ministerke pôdohospodárstva a rozvoja vidieka Gabriele Matečnej, signatári požadujú zníženie maximálneho …

Článok SLOBODA ZVIERAT: Petíciu proti transportom zvierat v EÚ už podpísalo 853-tisíc ľudí priniesli EuropskeNoviny.sk.

(Európske noviny)

Brexit a postavenie občanov EÚ v Spojenom kráľovstve, jednota EU27 ako základný princíp pri rokovaniach s Londýnom, budúcnosť EÚ v multipolárnom svete – to boli hlavné témy, ktoré rezonovali počas stretnutia ministra zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Miroslava Lajčáka s predsedom Európskeho parlamentu Antoniom Tajanim, ktorý sa v Bratislave zúčastnil na Konferencii predsedov parlamentov …

Článok Lajčák: EÚ musí urobiť závažné zmeny v komunikácii smerom k občanom priniesli EuropskeNoviny.sk.

(Európske noviny)

Európa sa zaväzuje bojovať proti terorizmu spoločne. Takýto signál dnes podľa predsedu Európskeho parlamentu (EP) Antonia Tajaniho vysiela aj summit predsedov parlamentov členských štátov Európskej únie, ktorý sa koná v Bratislave. Uviedol to v súvislosti s otázkou zriadenia Spoločnej parlamentnej kontrolnej skupiny pre kontrolu činnosti Europolu. “Boj proti terorizmu je nevyhnutný,” povedal Tajani s tým, že lepšie by mali spolupracovať …

Článok Tajani: Európa sa zaväzuje bojovať proti terorizmu spoločne priniesli EuropskeNoviny.sk.

(Európske noviny)

PARÍŽ / V záverečnej bitke francúzskych prezidentských volieb sa o štrnásť dní stretne centrista Emmanuel Macron a nacionalistka Marine Le Pen. Podľa konečných výsledkov zverejnených v pondelok skoro ráno ovládol prvé kolo Macron s 23,75 percentami hlasov. Pre Le Pen hlasovalo 21,53 percent voličov. Obom politikom sa podarilo poraziť tradičný systém dvoch najsilnejších strán, z …

Článok Spočítané. V prvom kole vyhral Macron, druhá skončila Le Pen priniesli EuropskeNoviny.sk.

(Európske noviny)

Mailujte adresu stránky

<< Back / Nazad  
© Copyright 1998 - 2016, Panoráma.sk
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo dalšie šírenie textov a fotografií zo stránok Panorámy.sk bez predchádzajúceho písomného súhlasu Panorámy.sk je porušením autorského zákona.
Partneri Panorámy.sk používajú cookies. Používaním stránok dávate súhlas s ich zapisovaním do Vášho zariadenia.