Panoráma.sk
Kníhkupectvo
Sprievodca
Noviny
Kontakty
Slovakia Document Store - Logo
Dnes je 17.10.2017
Vyhľadávanie / Search
Počasie
Kurzy: 1 EUR = 1.1810USD   25.813CZK   0.88980GBP   308.64HUF   4.2555PLN   7.5085HRK . . . viac
Noviny
- Európska únia

EurActiv.cz

Zastropovat, či nezastropovat? To je oč v české debatě o budoucím nastavení zemědělských dotací běží. Zatímco na jedné straně stojí zastánci velkých podniků, na druhé jsou spíše drobní podnikatelé. Do diskuse však vstupuje i ochrana životního prostředí nebo třeba generační obměna venkova.

The post Video: Jak zemědělská politika EU ovlivňuje rozvoj českého venkova? appeared first on EurActiv.cz.

(EurActiv.cz)

Česko je zemí velkých zemědělských podniků, které zároveň čerpají nejvíce peněz z unijního rozpočtu. Evropská komise ale přišla s návrhem, že by se přímé platby zemědělcům omezily na základě jejich velikosti. Je něco takového pro ČR přijatelné? Politické strany v tom mají jasno.

The post Má EU omezit dotace pro velké zemědělské podniky? Politické strany se neshodnou appeared first on EurActiv.cz.

(EurActiv.cz)

Přijetí eura budí v české společnosti emoce. Které politické strany po společné měně volají a které ji naopak odmítají?

The post Přijetí eura politické strany rozděluje. Často jej ale odmítají, nebo s přijetím váhají appeared first on EurActiv.cz.

(EurActiv.cz)

Omezit byrokracii a zjednodušit systém čerpání dotací. A nebo dotace zcela zrušit? Do školství nebo do dopravy mají jít podle stran kandidujících do Poslanecké sněmovny peníze z EU především. Farmářům však prý škodí.

The post Politické strany volají po jednodušším papírování v dotacích EU appeared first on EurActiv.cz.

(EurActiv.cz)

Konvergence, tedy sbližování úrovní členských zemí, je v současné době pro českou evropskou politiku prioritou. Jak ale konvergenci urychlit, aby se Česko dočkalo stejných platů, jako mají například v Německu? Řešení je zejména na budoucí české vládě.

The post Češi chtějí německé platy. Vědí politické strany, jak jejich přání splnit? appeared first on EurActiv.cz.

(EurActiv.cz)

Země Visegrádu mají podobné zájmy a problémy, myslí si strany kandidující do Poslanecké sněmovny. Sdílí totiž společnou historii i geografickou pozici. V současné době jsou ale rozdělené. V4 přesto zůstává nástrojem pro debatu a spolupráci.

The post Země V4 by měly držet spolu. Nemusí ale vždy, domnívají se české politické strany appeared first on EurActiv.cz.

(EurActiv.cz)

Ruská agrese na východě Ukrajiny a anexe Krymu postavila evropské politiky před otázku, jak na ruské chování zareagovat. Jaký postoj ke Kremlu zaujímají strany kandidující do Poslanecké sněmovny?

The post Kandidující strany nejvíce spojuje názor na ruskou agresi na Ukrajině appeared first on EurActiv.cz.

(EurActiv.cz)

Přes trest smrti ani přístupová kritéria EU nejede vlak. Turecko je neplní, a proto české strany kandidující do Poslanecké sněmovny odmítají jeho členství v EU. Země je však strategickým partnerem a díky vzájemným jednáním lze ovlivňovat tamní demokracii.

The post Turecko do EU nepatří. Alespoň prozatím, říkají české politické strany appeared first on EurActiv.cz.

(EurActiv.cz)

Boj proti radikalizaci, předcházení teroristickým útokům, eliminace hrozeb z Ruska a Číny nebo monitoring aktivit islamistických skupin. To jsou oblasti, které dominují debatě mezi českými politickými stranami o roli EU v oblasti vnitřní bezpečnosti. Možnost vytvoření celoevropské tajné služby jedni podporují, druzí zavrhují.

The post Boj proti terorismu a kybernetickým hrozbám řešit sdílením informací, shodují se politické strany appeared first on EurActiv.cz.

(EurActiv.cz)

Téma společné evropské obrany se v posledních měsících stává jednou z důležitých oblastí budoucí evropské integrace. Jak na tuto oblast pohlíží strany kandidující do Poslanecké sněmovny?

The post Evropskou obranu vidí české politické strany odlišně appeared first on EurActiv.cz.

(EurActiv.cz)

Euractiv.sk

Európske inštitúcie sa nedohodli na reforme obchodu s emisiami.

The post Únii hrozí, že na ďalšiu klimatickú konferenciu pocestuje s prázdnymi rukami appeared first on EurActiv.sk.

(Euractiv.sk)

Ak chce francúzsky prezident, aby Nemci pristúpili na jeho návrhy, musí použiť taktiku „prázdneho kresla”, myslí si bývalý grécky minister financií Janis Varufakis.

The post Varufakis radí Macronovi, ako tlačiť Nemecko k eurofederalizmu appeared first on EurActiv.sk.

(Euractiv.sk)

Pozrite si prenos z konferencie „60 rokov európskej integrácie: úspechy a výzvy“ z Ekonomickej univerzity v Bratislave. Podujatie začína o 9:30.

The post Naživo: Občiansky dialóg o európskej integrácii appeared first on EurActiv.sk.

(Euractiv.sk)

Európska komisia plánuje vytvoriť batériovú obdobu Airbusu.

The post Elektromobily potrebujú batérie a Šefčovič ich nechce dovážať z Ázie appeared first on EurActiv.sk.

(Euractiv.sk)

Podmienkou podpory regiónov má byť podľa francúzskeho prezidenta zdaňovanie podnikov na dohodnutej úrovni a rešpektovanie vlády zákona.

The post Francúzsko a Nemecko chcú reformovať kohézne fondy appeared first on EurActiv.sk.

(Euractiv.sk)

Podľa Komisie by mali byť aktívnejší aj spotrebitelia a na problémy upozorňovať.

The post Summit o kvalite produktov v Bratislave: V4 už nechce byť zavádzaná appeared first on EurActiv.sk.

(Euractiv.sk)

Ľudovci sú za priamu voľbu predsedu Európskej komisie a uzavretie paktu subsidiarity.

The post Ako sa Rakúsko postaví k Únii a migrantom po voľbách? (INFOGRAFIKA) appeared first on EurActiv.sk.

(Euractiv.sk)

Európska komisia naďalej dôveruje španielskemu premiérovi Marianovi Rajoyovi. Odmieta prevziať úlohu mediátora v spore medzi Madridom a Barcelonou.

The post Juncker ku Katalánsku: Nechcem EÚ zloženú z 90 štátov appeared first on EurActiv.sk.

(Euractiv.sk)

Na znižovanie plastového odpadu by mali tlačiť najmä spotrebitelia, myslí si Komisia. Podporí však kampane na zvyšovanie spotrebiteľského povedomia.

The post Európska únia nebude presadzovať zdaňovanie plastových výrobkov appeared first on EurActiv.sk.

(Euractiv.sk)

Tel Aviv kroky Washingtonu nasledoval niekoľko hodín po rozhodnutí Trumpovej administratívy.

The post USA opúšťajú UNESCO kvôli Izraelu appeared first on EurActiv.sk.

(Euractiv.sk)

Európske noviny

Do parlamentu smeruje nová bezpečnostná a obranná stratégia. A konečne sa začína diskutovať o konkrétnej spolupráci krajín EÚ v oblasti bezpečnosti. Ruský strašiak menom SNS  Politická diskusia o vyššie uvedených strategických dokumentoch je oveľa náročnejšia, ako by sa mohlo zdať. Je to preto, lebo v koalícii je proruská Slovenská národná strana. Napriek tomu, že vláda v programovom vyhlásení jasne deklaruje proeurópske a proatlantické …

Článok Ľubomír Galko: Čo môže Slovensko ponúknuť Európe v oblasti bezpečnosti? priniesli EuropskeNoviny.sk.

(Európske noviny)

VIEDEŇ / V predčasných parlamentných voľbách v Rakúsku získala Rakúska ľudová strana (ÖVP) súčasného ministra zahraničných vecí Sebastiana Kurza 31,4%. Druhá Slobodná strana Rakúska (FPÖ) aj tretí sociálni demokrati (SPÖ) kancelára Christiana Kerna dostali podľa prepočtov televízie ORF viac ako 26 percent hlasov. Včerajšie predčasné voľby posúvajú krajinu o kus doprava, zhodli sa na tom miestne …

Článok Rakúsko: Víťazstvo Kurza podľa médií posúva krajinu viac doprava priniesli EuropskeNoviny.sk.

(Európske noviny)

BRATISLAVA / Slovenská vláda chce domov prilákať ľudí, ktorí po ukončení vysokej školy odišli pracovať do Veľkej Británie. Osloviť ich chce špeciálnou kampaňou, najmä na sociálnych sieťach. Podľa odhadov ide približne o 100 tisíc Slovákov. Projekt ako dostať Slovákov žijúcich vo Veľkej Británii domov, zatiaľ nie je dokončený. Dostala ho na starosť Agentúra pre rozvoj investícií …

Článok Vláda chce, aby sa Slováci žijúci v Británii vrátili na Slovensko. Pripravuje kampaň priniesli EuropskeNoviny.sk.

(Európske noviny)

Predseda SaS a europoslanec Richard Sulík v apríli 2015 podal podnet Európskemu úradu na boj proti podvodom (OLAF) vo veci rozkrádania eurofondov určených na vzdelávanie nezamestnaných občanov. Projekt pod názvom „Ďalšie vzdelávanie a poradenstvo pre dospelých ako nástroj uplatniteľnosti na trhu práce“ realizoval Národný ústav celoživotného vzdelávania. „Vyžiadal som si informácie od špeciálnej prokuratúry, a dozvedel som sa, že polícia koncom mája tohto …

Článok Richard Sulík: Ďalšie rozkrádanie eurofondov z ministerstva školstva je už kvalifikované ako zločin priniesli EuropskeNoviny.sk.

(Európske noviny)

Z najnovších odhadov Európskej environmentálnej agentúry (EEA), ktoré boli zverejnené, vyplýva, že jemné tuhé častice naďalej spôsobujú predčasnú smrť viac než 400 000 Európanov ročne. Najväčšími zdrojmi látok znečisťujúcich ovzdušie sú cestná doprava, poľnohospodárstvo, elektrárne, priemysel a domácnosti. “Ako spoločnosť by sme nemali akceptovať cenu, ktorú platíme za znečistenie ovzdušia. Odvážnymi rozhodnutiami a rozumnými investíciami …

Článok Väčšina ľudí žijúcich v európskych mestách je vystavená zlej kvalite ovzdušia priniesli EuropskeNoviny.sk.

(Európske noviny)

BARCELONA – Predseda Európskej komisie Jean-Claude Juncker apeloval na španielsky separatistický región Katalánsko, aby nevyhlasoval nezávislosť od Španielska, lebo tým len povzbudí iné regióny, aby ho nasledovali. Juncker povedal, že je to skôr záležitosť Španielska ako Európskej únie, ale ak sa “Katalánsko odtrhne, spravia to aj ostatní. To by sa mi nepáčilo,” tvrdí. Nepáčila by …

Článok Šéf Komisie Juncker apeluje na Katalánsko, aby nevyhlasovalo nezávislosť priniesli EuropskeNoviny.sk.

(Európske noviny)

BERLÍN / Minister vnútra Thomas de Maizier prišiel s nápadom, zaviesť v Nemecku oficiálne moslimské sviatky v oblastiach, kde žije veľa moslimov. Jeho nápadu je otvorený aj šéf SPD a bývalý šéf Európskeho parlamentu Martin Schulz. “Nad týmto návrhom sa musíme zamyslieť. Musíme byť v Nemecku schopní predložiť návrh a potom o ňom v kľude a …

Článok V Nemecku zvažujú zaviesť oficiálne moslimské sviatky priniesli EuropskeNoviny.sk.

(Európske noviny)

Európska komisia vydala usmernenie, ktorým chce členským štátom pomôcť pri ochrane poľnohospodárskej pôdy pred hrozbami, akými sú nadmerné špekulácie s cenami a koncentrácia vlastníctva. Krajiny EÚ majú právo obmedziť predaj poľnohospodárskej pôdy, aby zachovali poľnohospodárske spoločenstvá a podporovali udržateľné poľnohospodárstvo. Musia však pritom dodržiavať právne predpisy EÚ, najmä predpisy týkajúce sa voľného pohybu kapitálu. V …

Článok EÚ chce pomôcť členským štátom pri ochrane poľnohospodárskej pôdy priniesli EuropskeNoviny.sk.

(Európske noviny)

LUXEMBURG –  Ak si budeme vymýšľať nové dôvody na zavedenie kontrol na vnútorných hraniciach členských štátov Schengenského priestoru, bude to erózia a v konečnom dôsledku koniec Schengenu. Povedal to podpredseda vlády SR a minister vnútra Robert Kaliňák na rokovaní Rady ministrov spravodlivosti a ministrov vnútra v Luxemburgu. Viaceré členské krajiny v posledných dňoch predĺžili o ďalších šesť mesiacov dočasné kontroly na vnútorných …

Článok Kontroly na vnútorných hraniciach by mali byť poslednou možnosťou, zhodli sa ministra vnútra EÚ priniesli EuropskeNoviny.sk.

(Európske noviny)

Videoblogy europoslancov, poslancov a analytikov nájdete TU http://bit.ly/videoblogy

Článok Anna Záborská: Vyklčované lesy musíme povinne nahrádzať novými priniesli EuropskeNoviny.sk.

(Európske noviny)

Nemecká asociácia energetiky a vodárenstva v Berlíne (BDEW ) hľadá tajomníka (asistenta) na dobu 12 mesiacov. Náplň práce: Spoľahlivé riadenie sekretariátu v Bruseli (Office Management); organizácia služobných ciest vrátane cestovných výdavkov; koordinácia podujatí a príprava zasadnutí správnej rady či iných stretnutí; vydávanie záznamov, vyhlásení aj korešpondenčných listov; vytváranie prezentácií na prednášky. Ako by mal vyzerať uchádzač? Musí …

Článok Chceš robiť tajomníka pre Nemeckú asociáciu energetiky a vodárenstva v Berlíne? Potom nezmeškaj svoju príležitosť! priniesli EuropskeNoviny.sk.

(Európske noviny)

Videoblogy europoslancov, poslancov a analytikov nájdete TU http://bit.ly/videoblogy

Článok Ivan Štefanec: Dodávateľa plynu si musíme môcť vyberať, NordStream 2 odmietame priniesli EuropskeNoviny.sk.

(Európske noviny)

Videoblogy europoslancov, poslancov a analytikov nájdete TU http://bit.ly/videoblogy

Článok Monika Smolková: Budúci rok je rokom európskeho kultúrneho dedičstva, migrantom ukážeme, kto sme priniesli EuropskeNoviny.sk.

(Európske noviny)

Videoblogy europoslancov, poslancov a analytikov nájdete TU http://bit.ly/videoblogy

Článok Maroš Šefčovič: Novou legislatívou o plyne sme odstránili achilovu pätu energetickej bezpečnosti v EÚ priniesli EuropskeNoviny.sk.

(Európske noviny)

Komisia uverejnila svoju výročnú správu o vývoji na trhu práce a vývoji miezd v Európe. Tohtoročné vydanie potvrdzuje pozitívne trendy na trhu práce, ktoré sa zaznamenali v Európskej únii. Zamestnanosť v EÚ prekročila úrovne spred krízy: v súčasnosti pracuje viac ako 235 miliónov ľudí. Miera nezamestnanosti, ktorá v súčasnosti dosahuje 7,6 %, sa takisto približuje úrovniam …

Článok Zamestnanosť v EÚ prekročila úrovne spred krízy priniesli EuropskeNoviny.sk.

(Európske noviny)

BRATISLAVA / Piatkový samit krajín Visegrádskej štvorky (V4) k dvojakej kvalite produktov v Európskej únii môže byť podľa premiéra Roberta Fica kľúčovým pre zmenu správania sa nadnárodných spoločností. “Ak štyri krajiny, ktoré sú členskými štátmi Európskej únie, spolu s ďalšími štátmi hovoria veľmi jasne, že si neželáme byť občanmi druhej kategórie, toto všetko môže viesť k …

Článok Fico: Krajiny V4 dali jasne najavo, že si neželáme byť občanmi druhej kategórie priniesli EuropskeNoviny.sk.

(Európske noviny)

BRATISLAVA / V tejto chvíli v priestoroch bratislavského hradu rokujú predsedovia vlád Vyšehradskej štvorky. Ich cieľom je presadenie rovnakej kvality potravín pre všetkých. Spolu s predsedami vlád rokuje aj eurokomisára pre spravodlivosť a ochranu práv Věra Jourová a ďalších 50 odborníkov z európskych štátov. Summit Za rovnakú kvalitu potravín je našou a českou iniciatívou po tom, …

Článok Lídri Vyšehrádskej štvorky rokovali o rovnakej kvalite potravín v EÚ priniesli EuropskeNoviny.sk.

(Európske noviny)

Videoblogy europoslancov, poslancov a analytikov nájdete TU.

Článok Martin Klus: Dve zlé a dve dobré správy o brexite priniesli EuropskeNoviny.sk.

(Európske noviny)

Spoločné vyhlásenie komisára Günthera H. Oettingera a komisárky Věry Jourovej k dohode Rady na zriadení Európskeho prokurátora Vítame rozhodnutie Rady, ktorá súhlasila s vytvorením Európskej prokuratúry. Vďaka zapojeniu 20 členských štátov budeme mať silný, nezávislý a efektívny orgán, ktorý bude bojovať proti nadnárodnej trestnej činnosti poškodzujúcej rozpočet EÚ a cezhraničným podvodom s DPH. Zriadením Európskej …

Článok Komisia: Zriadením Európskej prokuratúry sa zásadne zmenia pravidlá hry priniesli EuropskeNoviny.sk.

(Európske noviny)

Rozvojový výbor Európskeho parlamentu prijal uznesenie, kde navrhuje stratégiu EÚ pre Afriku. Poslanci sú presvedčení, že ak v Afrike podporíme rozvoj, spomalí to migračné toky do Európy.  Odvtedy, ako k nám začali prúdiť toky utečencov a ekonomických migrantov, sa začali štáty EÚ viac zaujímať o to, čo sa deje v našom okolí. Ozývajú sa hlasy, že nadmernú migráciu najlepšie …

Článok Europoslanci: Ak v Afrike podporíme rozvoj, spomalí to migračné toky do Európy priniesli EuropskeNoviny.sk.

(Európske noviny)

Mailujte adresu stránky

<< Back / Nazad  
© Copyright 1998 - 2016, Panoráma.sk
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo dalšie šírenie textov a fotografií zo stránok Panorámy.sk bez predchádzajúceho písomného súhlasu Panorámy.sk je porušením autorského zákona.
Partneri Panorámy.sk používajú cookies. Používaním stránok dávate súhlas s ich zapisovaním do Vášho zariadenia.