Panoráma.sk
Kníhkupectvo
Sprievodca
Noviny
Kontakty
Slovakia Document Store - Logo
Dnes je 28.6.2017
Vyhľadávanie / Search
Počasie
Kurzy: 1 EUR = 1.1278USD   26.270CZK   0.88370GBP   309.40HUF   4.2151PLN   7.4070HRK . . . viac
Noviny
- Európska únia

EurActiv.cz

Svět kolem nás se změnil. A na nové bezpečnostní hrozby je třeba reagovat. Stěžejní je, aby evropské státy na svou obranu začaly vynakládat více peněz. To je základ, bez kterého se nikam dál neposuneme, říká v rozhovoru pro EurActiv bývalý Generální tajemník NATO a bývalý dánský premiér Anders Fogh Rasmussen.

The post Anders Fogh Rasmussen: Evropa má vojáky, bez Američanů se ale nikam nedostanou appeared first on EurActiv.cz.

(EurActiv.cz)

Minimální mzda řidičů mezinárodní dopravy je předmětem sporu mezi západními a východními zeměmi. Čeští a němečtí dopravci jsou přitom ve shodě, že uplatňovat by se měla až po třech týdnech, které řidič stráví v jiné zemi. Komise ale navrhuje pouhou třídenní lhůtu.

The post Čeští a němečtí dopravci se na minimálních mzdách shodují, politici nikoli appeared first on EurActiv.cz.

(EurActiv.cz)

Pokud se bude majitel elektromobilu v budoucnu stěhovat do nového bytu, může očekávat, že parkovací místo s nabíječkou bude mít připravené. Počítá s tím alespoň nový návrh evropské směrnice.

The post Garáž s připravenou nabíječkou. Evropská směrnice tlačí na rozvoj infrastruktury pro elektromobily appeared first on EurActiv.cz.

(EurActiv.cz)

Digitální ekonomika a digitální trh jsou oblasti, o kterých v blízké budoucnosti ještě mnohé uslyšíme. Česká republika je v rámci EU jedním z tahounů v online obchodování. Na druhou stranu zaostává v případě elektronizace státní správy. V době, kdy jsou k internetu připojeny i ledničky, je však nejdůležitější dbát na kybernetickou bezpečnost.

The post Až 125 nesourodých databází na ministerstvu. V době, kdy jsou propojeny i ledničky appeared first on EurActiv.cz.

(EurActiv.cz)

Česká republika se společné evropské měně stále brání, zatímco její východní sousedé euro spokojeně používají. Ivan Štefanec vidí v přijetí eura jasná pozitiva a doporučuje Čechům, aby následovali slovenský příklad.

The post Ivan Štefanec: Slováci jsou s eurem spokojeni, Češi je mohou následovat appeared first on EurActiv.cz.

(EurActiv.cz)

Snížit administrativní zátěž pro podnikatele, zajistit udržitelnost důchodového systému nebo zkvalitnit vědu a výzkum. I letos předložila Evropská komise Česku doporučení pro reformy, které mohou posílit jeho hospodářství. Jak se na vybraná témata dívají čeští odborníci?

The post Evropský semestr: Doporučení pro Českou republiku 2017 appeared first on EurActiv.cz.

(EurActiv.cz)

Od summitu Evropské rady přes hlášky Miloše Zemana až po rezignaci francouzských ministrů. To vše nabízí dnešní cesta Napříč Evropou včetně zastávky u španělských socialistů.

The post Napříč Evropou: Víte, kdo je Pedro Sánchez? appeared first on EurActiv.cz.

(EurActiv.cz)

Evropská rada dnes v Bruselu potvrdila závěry pravidelného Evropského semestru. V jeho rámci dostala letos Česká republika od Evropské komise jen dvě doporučení. Přesto českou vládu čeká v následujících měsících mnoho práce zejména v oblasti elektronizace státní správy či v otázce snížení administrativní zátěže pro podnikatele.

The post Summit EU schválil hospodářská doporučení, ČR má řešit administrativní zátěž appeared first on EurActiv.cz.

(EurActiv.cz)

Česko má za sebou další posun v pravidlech pro zadávání veřejných zakázek. Používání Národního elektronického nástroje bude za rok pro ministerstva povinné. Už více než půl roku také platí nový zákon, který může přinést řadu zjednodušení. Stále ale chybí větší důraz na kvalitu, kterému by pomohla podpora pro odbornou přípravu zadavatelů.

The post Pro zkvalitnění veřejných zakázek je třeba podporovat odbornou přípravu úředníků, říkají odborníci appeared first on EurActiv.cz.

(EurActiv.cz)

Internet a sociální sítě jsou čím dál častěji nedílnou součástí našich životů. Například na Facebooku je již každý druhý Evropan. V rámci EU se však rozšiřují i tzv. chytrá města.

The post Infografika: Počet uživatelů internetu a chytrá města appeared first on EurActiv.cz.

(EurActiv.cz)

Euractiv.sk

Nová európska cena Altiera Spinelliho bude odmeňovať vedeckých pracovníkov, spisovateľov, novinárov a umelcov.

The post Európska komisia bude udeľovať cenu za šírenie poznatkov o Európe appeared first on EurActiv.sk.

(Euractiv.sk)

Masívny kybernetický útok zaznamenali najprv ruské a ukrajinské spoločnosti, no rýchlo sa rozšíril aj do Severnej Ameriky, Európy i Austrálie.

The post Nový počítačový vírus Petya/NotPetya zasiahol svet appeared first on EurActiv.sk.

(Euractiv.sk)

2,42 miliárd eur, toľko musí podľa Európskej komisie zaplatiť spoločnosť za zneužitie dominantného postavenia.

The post Únia udelila Google rekordnú pokutu appeared first on EurActiv.sk.

(Euractiv.sk)

Brusel varoval Washington pred obmedzením importérov ocele.

The post Európa bojuje s protekcionizmom vo svete, na svojej ochrane sa nedohodla appeared first on EurActiv.sk.

(Euractiv.sk)

Facebook, Google, Twitter a Microsoft v pondelok ohlásili vytvorenie globálnej pracovnej skupiny, ktorá bude koordinovať snahy o odstránenie teroristického obsahu z ich platforiem.

The post Sociálne médiá spolupracujú v odstaňovaní extrémistického obsahu appeared first on EurActiv.sk.

(Euractiv.sk)

Európska komisia ľutuje, že ministri okresali ciele pre energetickú efektívnosť.

The post Slovensko odmietlo ambicióznejšie ciele pre energetickú účinnosť appeared first on EurActiv.sk.

(Euractiv.sk)

Britská vláda zverejnila detaily, ako si predstavuje pobyt občanov EÚ v krajine po brexite.

The post Občania EÚ v Británii: Mayovej ponuka v bodoch appeared first on EurActiv.sk.

(Euractiv.sk)

Medzivládne dohody pokrývajú všetky plynovody vedúce do Európskej únie s výnimkou Nord Streamu.

The post Má Brusel rokovať s Moskvou o spornom plynovode? Slovensko hovorí áno appeared first on EurActiv.sk.

(Euractiv.sk)

Po parlamentných voľbách obmenil francúzsky prezident aj vládu.

The post Macron sa doma spolieha na technokratov, vonku na Nemecko appeared first on EurActiv.sk.

(Euractiv.sk)

Zoznam krajín - najväčších falšovateľov produktov, ktoré prúdia do EÚ - vedie Čína pred Hongkongom.

The post Duševné vlastníctvo hovorí najmenej Číne appeared first on EurActiv.sk.

(Euractiv.sk)

Európske noviny

Videoblogy europoslancov, poslancov a analytikov nájdete TU http://bit.ly/videoblogy

Článok Ivan Štefanec: Študenti by mali vyskúšať Erasmus, je to veľká príležitosť priniesli EuropskeNoviny.sk.

(Európske noviny)

PRAHA / Občania Českej republiky majú právo držať a nosiť zbraň pre obranu štátu. Schválilo to 139 zo 168 poslancov. Táto zmena dá majiteľom legálne držaných zbraní možnosť zasiahnuť v prípade potreby k zaisteniu bezpečnosti krajiny. Zákon musí ešte schváliť Senát. Motívom pre spísanie ústavného zákona bola aj európska smernica, podľa ktorej sa držba zbraní …

Článok V Česku povolili držbu zbrane. Podľa poslancov ide o bezpečnosť krajiny priniesli EuropskeNoviny.sk.

(Európske noviny)

Od nového školského roku čakajú deti a žiakov vo vzdelávacích zariadeniach pestrejšie školské desiaty, ku ktorým pribudnú zaujímavé sprievodné a vzdelávacie aktivity. To všetko v rámci nového spoločného programu Školské mlieko a Školské ovocie a zelenina, ktorého gestorom je Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR. „Cieľom nového spojeného školského programu je zvýšiť spotrebu mlieka a mliečnych výrobkov, ako i spotrebu ovocia a zeleniny na …

Článok Vo vzdelávacích zariadeniach pribudnú zdravšie a pestrejšie školské desiate priniesli EuropskeNoviny.sk.

(Európske noviny)

Globálne existuje 372 prekážok obchodu – 10 % nárast v roku 2016 Európski vývozcovia zaznamenali 10 % nárast počtu prekážok obchodu, s ktorými sa potýkali len v samotnom roku 2016. Na konci minulého roka existovalo vo viac ako 50 obchodných destináciách po celom svete 372 takýchto prekážok. V roku 2016 bolo zavedených 36 nových prekážok, …

Článok Európski vývozcovia zaznamenali 10 % nárast počtu prekážok obchodu priniesli EuropskeNoviny.sk.

(Európske noviny)

BERLÍN / Nemecká Sociálnodemokratická strana, ktorá stojí v opozícii ku konzervatívnej strane Angely Merkelovej, vyhlásila, že sa v tomto týždni pokúsi zorganizovať parlamentné hlasovanie o legalizácii sobášov ľudí rovnakého pohlavia. Rozhodnutie prišlo po tom, ako Angela Merkelová po mnohých rokoch striktne zamietavých stanovísk zmiernila svoj postoj v tejto otázke. V Nemecku sú registrované partnerstvá ľudí …

Článok Angela Merkel ustupuje od striktného odmietania manželstiev homosexuálov priniesli EuropskeNoviny.sk.

(Európske noviny)

Junckerova Komisia si za jednu zo svojich priorít stanovila boj proti vyhýbaniu sa daňovým povinnostiam, praniu špinavých peňazí a financovaniu terorizmu. Štvrtá smernica o boji proti praniu špinavých peňazí nadobúda účinnosť. Touto smernicou sa posilňujú existujúce pravidlá a vďaka nej sa zefektívni boj proti praniu špinavých peňazí a financovaniu terorizmu. Zároveň zlepšuje transparentnosť potrebnú na zamedzenie …

Článok Európska komisia zefektívňuje boj proti praniu špinavých peňazí a financovaniu terorizmu priniesli EuropskeNoviny.sk.

(Európske noviny)

Spoločnosť Schuttelaar & Partners poskytuje poradenskú službu v komunikácii a podporu zlepšenia životného i zdravotného stavu u ľudí. Vo svojich projektoch kombinuje vedu, psychologické činitele či budovanie verejných inovácií v potravinách, poľnohospodárstve a technológiách. V súčasnosti ponúka deväť mesačnú stáž pre kandidátov, ktorí chcú získať skúsenosť z medzinárodných záležitostí aj komunikácie s agentúrami. Zodpovednosti stážistu: administratívna podpora …

Článok Inklinuješ k témam o zdraví a zaobchádzaní s potravinami na EÚ úrovni? Prihlás sa a možno budeš človekom, ktorého práve hľadáme! priniesli EuropskeNoviny.sk.

(Európske noviny)

Brusel – Zosúladenie pracovného a súkromného života, zvýšenie štandardov rodičovskej, otcovskej a opatrovateľskej dovolenky, zlepšenie finančného ohodnotenia a sociálnych benefitov opatrovateľom. Témy a výzvy, ktoré získali dlhoočakávanú konkrétnejšiu podporu v apríli tohto roka, kedy Komisia predstavila návrh opatrení k zlepšeniu rovnováhy medzi pracovným a súkromným životom rodičov a opatrovateľov. Tento návrh bol aj predmetom diskusie …

Článok Jana Žitňanská: Až každý siedmy Európan je opatrovateľom, mnohí z nich živoria priniesli EuropskeNoviny.sk.

(Európske noviny)

Talianska vláda vyčlenila v nedeľu 5,2 mld. eur na okamžitú pomoc dvom bankám, ktoré Európska centrálna banka (ECB) krátko predtým označila za „krachujúce alebo nachádzajúce sa pred krachom“. Krok vlády znamená, že spoločnosti Veneto Banca a Banca Popolare di Vicenza vstupujú do insolvenčného konania. Všeobecne sa očakáva, že aktíva bánk prevezme spoločnosť Intesa Sanpaolo, ktorá …

Článok Taliansko podporí dve problémové banky sumou 5,2 mld. eur priniesli EuropskeNoviny.sk.

(Európske noviny)

Brusel, Bratislava  27. jún 2017 – Vyhlásenie podpredsedu vlády SR  pre investície a informatizáciu Petra Pellegriniho, že „..každý občan EÚ, bez ohľadu na to, či žije na východe Slovenska alebo  predmestí Berlína, má rovnaké právo na kvalitnú infraštruktúru či kvalitný život“, zožalo potlesk v sále Gasperi budovy Charlemange Európskej Komisie v Bruseli, kde po troch …

Článok Peter Pellegrini: Každý občan EÚ má rovnaké právo na kvalitnú infraštruktúru či kvalitný život priniesli EuropskeNoviny.sk.

(Európske noviny)

Európska komisia dnes udelila spoločnosti Google rekordnú pokutu vo výške 2,42 miliardy eur za zneužitie svojho dominantného postavenia na trhu. Podľa zistení Komisie poskytoval vyhľadávač Google nezákonnú výhodu svojej vlastnej službe porovnávania cien s názvom Google Product a zároveň spôsobil, že konkurenčné služby porovnávania cien mali v jej výsledkoch vyhľadávania cielene nižšie umiestnenie. Prešetrovanie EK tiež ukázalo, …

Článok Google dostal od Komisie rekordnú pokutu 2,42 miliardy eur priniesli EuropskeNoviny.sk.

(Európske noviny)

Od začiatku roku do 5.júna 20017 prišlo do Talianska 60.338 migrantov, čo predstavuje nárast oproti rovnakému obdobiu minulého roka o 24%. 96% migrantov pochádza z Líbye. Príchody z Turecka majú vzrastajúcu tendenciu, napriek tomu sú nízke a predstavujú len 2%. Líbya: veľké množstvo príchodov za posledných pár týždňov je spôsobené: – Priaznivým počasím – Veľkým …

Článok PREHĽAD: Pozrite si koľko migrantov prišlo do Talianska a ostatných krajín priniesli EuropskeNoviny.sk.

(Európske noviny)

Proti Dohovoru Rady Európy o predchádzaní násiliu na ženách a domácemu násiliu a o boji proti nemu (Istanbulský dohovor) nie sú len konzervatívci, ale aj tí, ktorí sa obávajú nových a nejasných pojmov a v dokumente navrhovaných procedúr. Už koncom tohto týždňa mala ministerka spravodlivosti Lucia Žitňanská navrhnúť vláde ratifikáciu Istanbulského dohovoru. Podľa názoru europoslankyne …

Článok Anna Záborská: Istanbulský dohovor je pre Slovensko kontroverzný priniesli EuropskeNoviny.sk.

(Európske noviny)

Minulý týždeň ste v Rozpočtovom výbore hovorili o financovaní Fondu pre azyl, migráciu a integráciu v budúcoročnom rozpočte. O čom konkrétne ste hovorili? Zástupcovia Európskej Komisie nás informovali, že miera zabezpečenia odtlačkov prstov na hraniciach sa zvýšila. Dobre vieme, že miera zabezpečenie odtlačov prstov od migrantov, ktorí prišli do EÚ cez Taliansko, či Grécko bola …

Článok Vladimír Maňka: Záväzné kvóty a sankcie nie sú riešením priniesli EuropskeNoviny.sk.

(Európske noviny)

Európska komisia každoročne pripravuje pracovný program, v rámci ktorého predstavuje ostatným inštitúciám, ale najmä občanom Európskej únie svoje hlavné priority a rámec pre iniciatívy nasledujúceho roka. Súčasná Komisia, ktorej funkčné obdobie začalo v roku 2014, sa od začiatku zameriava na podstatné výzvy, ktorým Európa čelí a snaží sa redukovať množstvo nových návrhov a skôr sa sústrediť …

Článok Jana Žitňanská: Pracovný program Komisie by nemal dôležité témy prechádzať mlčaním priniesli EuropskeNoviny.sk.

(Európske noviny)

BRUSEL / Zahraničný výboru Európskeho parlamentu tvrdí, že v Turecko so znovuzavedením trestu smrti či s väznením učiteľov a novinárov v Európskej únii svoje miesto nemá. Namiesto toho chce europarlament naštartovať privilegované partnerstvo. Turecko v Európskej únii nechceme. A už vôbec nie po tom, čo v krajine riešia znovuzavedenie trestu smrti a stále prebieha rozsiahle …

Článok Anna Záborská: Z Turecka sa stáva autokratický štát priniesli EuropskeNoviny.sk.

(Európske noviny)

Pred niekoľkými dňami polícia zastrelila 17-ročného chlapca. Policajná hliadka si všimla podozrivé osobné vozidlo. Podozrivé bolo preto, lebo toto auto policajti poznali – viackrát predtým ho šoféroval mladý 19 – ročný vodič bez vodičského oprávnenia. Hliadka sa snažila vozidlo zastaviť, no vodič na znamenia nereagoval, ale  naopak začal zrýchľovať. Policajti preto začali auto prenasledovať – …

Článok Ľubomír Galko: Keby Kaliňák a Gašpar počúvali, ten mladý chlapec by zrejme žil priniesli EuropskeNoviny.sk.

(Európske noviny)

Slovensko by malo podľa 69,3 percenta Slovákov smerovať do jadra Európskej únie, teda úzko spolupracovať s najvyspelejšími štátmi A-kategórie. S názorom lídra opozičnej SaS Richarda Sulíka, že najvyspelejšie krajiny EÚ nie sú prvou ligou, ale okresným spolkom a Slovensko by nemalo automaticky smerovať do jadra, súhlasí 15,1 percenta opýtaných. Vyplýva to z prieskumu agentúry Polis …

Článok Podľa väčšiny opýtaných by Slovensko malo smerovať do jadra EÚ priniesli EuropskeNoviny.sk.

(Európske noviny)

Trinásť dopravných projektov zo Slovenska s celkovým grantom viac ako 153 miliónov eur získalo podporu EÚ a dostalo sa do užšieho výberu EK medzi plánované investície v rámci Nástroja na prepájanie Európy. Medzi projektami je napríklad modernizácia železnice i nabíjacie stanice na e-autá. Peniaze by mali byť definitívne schválené začiatkom júla.  Medzi projektami, pri ktorých sa očakáva potvrdenie …

Článok Slovensko dosiahlo úspech. Podporu EÚ získalo až trinásť dopravných projektov priniesli EuropskeNoviny.sk.

(Európske noviny)

Nové múzeum európskych dejín má byť miestom diskusií. Projekt bývalého predsedu Európskeho parlamentu sa zrodil v Bruseli. Európske dejiny sa v súčasnosti nachádzajú pod jednou strechou. Dom európskej histórie ponúka návštevníkom 1500 autentických predmetov z 35 krajín. Podľa bývalého predsedu Európskeho parlamentu Hansa-Gerta Pötteringa je pripomínanie si týchto dejín v súčasnosti potrebné. “Nacionalizmus je na …

Článok VIDEO: Múzeum európskych dejín ponúka pohľad na obdobia vojen ale aj mieru priniesli EuropskeNoviny.sk.

(Európske noviny)

Mailujte adresu stránky

<< Back / Nazad  
© Copyright 1998 - 2016, Panoráma.sk
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo dalšie šírenie textov a fotografií zo stránok Panorámy.sk bez predchádzajúceho písomného súhlasu Panorámy.sk je porušením autorského zákona.
Partneri Panorámy.sk používajú cookies. Používaním stránok dávate súhlas s ich zapisovaním do Vášho zariadenia.