Panorama.sk in SlovakEN
Počasie

Bratislava

Bratislavské
noviny

Otvorené odbory Bratislava navrhujú zmeny v odmeňovaní zamestnancov mesta
Po minuloročnom zvyšovaní miezd zamestnancov mesta Bratislavy dnes Otvorené odbory Bratislava (OOB) predložili návrh na novú kolektívnu zmluvu. Ich motiváciou je modernizácia a právna úprava niektorých jej ustanovení, posilnenie postavenia zástupcov zamestnancov v prostredí hlavného mesta, ako i tlak na efektívnejšie odmeňovanie.

Jesenné prázdniny: Kam si výhodne zaletíte počas voľných dní z hlavného mesta?
Školákov čakajú už o týždeň, v dňoch 30. a 31. októbra, jesenné prázdniny. Spolu so štátnym sviatkom 1. novembra a dvoma dňami víkendu budú mať až 5 dní voľna. Kam sa vybrať počas prázdnin a predĺženého víkendu letecky z bratislavského letiska.

Mesto chce rozšíriť pokrytie turistických promenád verejným wifi: Na akých miestach to bude?
Mesto Bratislava plánuje rozšíriť pokrytie turistických promenád verejným wifi s bezplatným pripojením k internetu. Konkrétne tak chce urobiť na Námestí SNP, Hurbanovom námestí, Obchodnej a Poštovej ulici či Kollárovom námestí.

Na Dulovom námestí v Bratislave odhalí Matica slovenská pamätnú tabuľu Matúšovi Dulovi
Známe námestie v bratislavskom Ružinove bude od 30. októbra 2019 informovať verejnosť, po ktorej slovenskej osobnosti nesie svoj názov. Dulovo námestie získa vďaka Matici slovenskej pamätnú tabuľu venovanú jednému z najvýraznejších slovenských národovcov a politikov 19. a 20. storočia Matúšovi Dulovi.

FOTO: Rekonštrukcia SNG má byť dokončená v júli 2021, s interiérom v máji 2022
Stavebná časť rekonštrukcie Slovenskej národnej galérie (SNG) by mala byť dokončená v júli 2021, predpokladaný termín ukončenia interiéru a expozícií je na konci mája 2022. Celkové investičné náklady by mali dosiahnuť približne 69,5 miliónov eur.

Lekárka upozorňuje: Príznaky psoriázy sa s príchodom jesene môžu zhoršiť
Počas jesenných mesiacov sa môže pacientom trpiacim psoriázou výraznejšie zhoršiť stav. Psoriáza je totiž zápalové, infekčné ochorenie, na ktoré vplývajú jednotlivé ročné obdobia

BVS vyhlásila tender za vyše šesť miliónov eur na strážnu službu
Bratislavská vodárenská spoločnosť (BVS) vyhlásila tender za odhadovaných 6,2 milióna eur bez DPH na strážnu službu, ktorá má chrániť a monitorovať jej majetok. Zmluvu plánuje s úspešným uchádzačom podpísať na jeden rok s možnosťou uplatnenia si opcie na predĺženie doby platnosti kontraktu o ďalší rok.

Možno by ste neuhádli, kde je teraz zamestnaný bývalý starosta Starého Mesta Radoslav Števčík...
Od ostatných komunálnych volieb, ktoré boli v novembri 2018 uplynul už takmer rok a za ten čas sa určite zmenil život bývalým predstaviteľom mestskej a miestnej samosprávy na území Bratislavy. Kým napríklad osud bývalého primátora Iva Nesrovnala nie je verejnosti známy, tak starosta Starého Mesta Radoslav Števčík sa zamestnal na vysokej škole, kde kedysi študoval. Čo presne tam robí?

Nestihli to: Električkovú trať v Rači budú modernizovať zrejme až budúci rok
Električkovú trať na Detvianskej a Púchovskej ulici v Rači začnú rekonštruovať zrejme budúci rok, keďže práce sa nemôžu realizovať v zimnom období.

VIDEO: Klasická dopravná kolízia pri Figare - pozrite sa, prečo ráno meškali električky...
Viacero Bratislavčanov bolo dnes ráno nepríjemne prekvapených, prečo nechodia, respektíve meškajú električky smerom do Rače i z nej. Dôvodom bola dopravná kolízia medzi osobným autom a jednou z električiek, ku ktorej došlo pri Figare na Račianskej ulici...

Chcete si vyskúšať streľbu zo vzduchovky? Dúbravka bude hľadať ostrostrelca
Mestská časť Dúbravka pripravuje na záver októbra nové športové podujatie s názvom Dúbravský ostrostrelec.

Polícia odhalila zneužívanie falšovaných preukazov ZŤP pred nákupnými centrami v Petržalke
Dopravní policajti v Bratislave si včera opäť posvietili na kontrolu dodržiavania oprávnenosti státia vozidiel na parkovacích miestach pre osoby so zdravotným postihnutím. Policajná hliadka sa vybrala pred nákupné centrá na území Petržalky a pristihla dvoch vodičov s falošnými preukazmi ZŤP.

Po stopách najkrvavejších zločinov: Ako dnes vyzerajú miesta, kde vraždil beštiálny Rigo?
Keď kráčame mestom, väčšinou si neuvedomujeme, že ideme po miestach, ktoré toho zažili naozaj veľa. V našom novom seriáli vám ukážeme, ako dnes vyzerajú lokality, v ktorých došlo k najohavnejším zločinom v histórii Slovenska. Možno sa právu tu veľakrát smejete a bavíte, no keby ste tušili,kde sa nachádzate, zrejme by vás mrazilo.

V Slovenskom rozhlase je výstava obrazov V. Hložníka k umelcovej storočnici
VH - 100 obrazov je názov multimediálnej výstavy diel jedného z najvýznamnejších predstaviteľov slovenského výtvarného umenia Vincenta Hložníka. V deň 100. výročia umelcovho narodenia ju v utorok otvorili v Slovenskom rozhlase v Bratislave ako poctu výnimočnému maliarovi.

Cez Zátišie v Novom Meste povedie cyklotrasa: Kadiaľ sa ňou odveziete?
V Novom Meste by mala pribudnúť nová cyklotrasa. Viesť by mala cez lokalitu Zátišie a spojiť Vajnorskú ulicu s Račianskou. Nepôjde však o oddelenú cyklotrasu, vyznačená bude samostatným pruhom na vozovke. Mestská časť by ju mala začať vyznačovať v najbližších dňoch.

Zástupca minoritných akcionárov BVS požiadal ÚVO o kontrolu
Zástupca 28 minoritných akcionárov Bratislavskej vodárenskej spoločnosti (BVS) Miroslav Dragun požiadal listom Úrad pre verejné obstarávanie (ÚVO), aby vo vodárňach vykonal kontrolu. Dôvodom sú zistenia hlavného mestského kontrolóra Bratislavy Mariána Miškanina, že manažment BVS v rokoch 2015 - 2018 nakladal s verejnými zdrojmi nehospodárne.

VIDEO: Toto vás pobaví - Američania sa učia vysloviť meno nášho hokejistu Martina Fehérváryho...
Jednou z nových predsezónnych posíl klubu Washington Capitals v kanadsko-americkej NHL sa stal bratislavský rodák - 19-ročný obranca Martin Fehérváry. Ten sa vo veľmi krátkom čase stal novým miláčikom fanúšikov klubu z hlavného mesta USA, hoci ešte len s veľkými ťažkosťami dokážu správne vysloviť jeho meno. Ich snaha sa ho naučiť je chvályhodná, hoci zároveň trochu dosť úsmevná...

Pre detské ihriská idú platiť nové pravidlá. Za ich porušenie hrozí pokuta aj 50-tisíc eur!
Od januára čakajú prevádzkovateľov tisícok verejných ihrísk po celom Slovensku nové povinnosti. Vďaka novému zákonu by sa malo zabrániť menším aj fatálnym úrazom. Za neskontrolované ihriská a za nedodržanie základných povinností vlastníka ihriska môžu dostať majitelia aj niekoľkotisícovú pokutu.

FOTO a VIDEO: Agresívne ázijské lienky opäť útočia na naše domácnosti - sú pre ľudí nebezpečné?
V druhej polovici októbra sa nielen v Bratislave a jej blízkom okolí objavujú správy doslova o invázii ázijských lienok, ktoré sa pred zimou sťahujú do ľudských obydlí. Spoznáte ich podľa toho, že nemajú klasickú červenú farbu ako naše lienky sedembodkové, ale sú sfarbené skôr do žlta či oranžova a bodiek majú na chrbte oveľa viac. A navyše sú schopné človeka aj pohrýzť...

Zasaďte si ich aj vy: Dúbravka rozkvitne tulipánmi
Mestská časť Bratislava-Dúbravka už tretí rok pripravuje cibuľky tulipánov, ktoré si Dúbravčania vysádzajú v predzáhradkách alebo na balkónoch. A túto jeseň to nebude inak.

Linka na triedenie odpadu nie je stále spustená, chýba stále povolenie
Automatizovaná separačná linka v priestoroch dotrieďovacieho závodu mestskej spoločnosti Odvoz a likvidácia odpadu (OLO) vo Vlčom hrdle v Bratislave stále nie je spustená. Od júna 2018 tu pritom chcela dotrieďovať vyzbierané plasty a papier aj spoločnosť OLO. Firme Bratislavská recyklačná, ktorá linku postavila a má ju prevádzkovať, totiž stále chýba potrebné povolenie. Deklaruje však, že robí všetko preto, aby ho získala a svojich práv sa domáha aj súdnou cestou.

FOTO: Bratislava je na jeseň najfarebnejšia a možno aj najkrajšia!
Aj keď sme sa v kalendári prehupli do druhej polovice októbra, tak už niekoľko dní vládne nielen v Bratislave, ale aj na väčšine Slovenska tzv. babie leto, teda relatívne teplé počasie, ktoré ľudí láka na výlety či prechádzky do prírody. Tá v súčasnom období ponúka ľudským očiam celú paletu pestrých farieb, čoho dôkazom sú aj aktuálne fotografie na sociálnych sieťach...

Odpad, ktorý mal skončiť v spaľovni OLO, sa nachádza na škandalóznej skládke spájanej s Vassal EKO
Odpad a najkmä nakladanie s ním a skládky sú obrovským biznisom. V posledných rokoch sa však okolo neho aj v Bratislave hromadia škandály. Jedným z nich sa zaoberá aj nové vedenie OLO.

VIDEO: V Karlovej Vsi na priechode zrazilo auto školáka - polícia zverejnila autentické zábery z autobusu MHD!
Ešte v polovici septembra došlo na Karloveskej ulici k situácii, keď školák vyšiel spoza autobusu na priechod pre chodcov, kde ho zrazilo okoloidúce osobné auto. Polícia SR z Bratislavského kraja video z nehody zverejnila na svojom facebookovom profile spoločne s varovaním adresovaným najmä rodičom školopovinných detí, aby ich poučili o bezpečnom prechádzaní cez cestu.

Máte radi knihy i hudbu? Petržalská knižnica pripravuje akciu Počúvadlo
Ak máte radi spojenie čítania literatúry s hudbou, tak sa vám zrejme táto akciu bude páčiť. V Petržalke sa totiž chystá už štvrté pokračovanie akcie Počúvadlo.

Strašidelná párty v Dúbravke: Čaká vás výroba masiek či atmosférický pochod s lampiónmi
Vyrezávanie tekvíc, výroba masiek či atmosférický pochod s lampiónmi. Na 24. októbra pripravuje mestská časť Bratislava-Dúbravka Strašidelnú Párty.

Policajný pes Cabo v akcii: Vypátral muža, ktorý ušiel z miesta dopravnej nehody
Dobrá práca. Bratislavskí policajti sa môžu najnovšie pochváliť výkonom svojho nemeckého ovčiaka Caba. Veď posúďte sami.

FOTO a VIDEO: Plot aj zátarasy z Trnavského mýta odstránili - bude tu zriadený oficiálny priechod pre chodcov?
Všetko je opäť po starom! Z blízkosti tržnice na Trnavskom mýte boli odstránené betónové zábrany aj s kovovým plotom, ktoré od apríla 2018 bránili chodcom, aby na Krížnej ulici prebehovali cez cestu medzi zastávkami električiek a autobusov MHD smerom do centra. Boli sme sa dnes na mieste pozrieť a za niekoľko minút zaznamenali niekoľko ľudí, ktorí riskovali svoje životy na rušnej komunikácii...

Viete správne triediť tetrapak? Pred Starou tržnicou vyrástlo iglu, naučia vás to
Pred Starou tržnicou v Bratislave bolo v pondelok umiestnené iglu. Ľudia sa v ňom naučia, ako správne triediť nápojové kartóny. Spoločnosť Tetra Pak realizovala prieskum, podľa ktorého sa zistilo, že 33 percent Slovákov nevie, ako sa tetrapakové obaly triedia.

FOTO: Ako sa vám páči takéto potrestanie neporiadneho suseda?
Niektorý z obyvateľov bytov na Kozmonautickej 5 na Ostredkoch sa pred pár dňami chcel zbaviť starého nábytku - dreveného rámu postele a poličiek, ktoré pohádzal ku kontajnerovému stojisku. Keď to tam zbadal jeden z poriadkumilovných susedov, tak si dal tú námahu a všetok odpad naukladal k vchodu aj s patričným odkazom nalepeným na dverách. Ako to napokon dopadlo?

Poruchami štítnej žľazy trpí približne každý piaty Slovák: Aké sú príznaky ochorenia?
Poruchami štítnej žľazy trpí približne každý piaty Slovák. U žien sa problémy "malého telieska v tvare motýľa" vyskytujú päťkrát častejšie ako u mužov. Poukázala na to rádiologička z Polikliniky Radlinského v Bratislave Beata Dimová.

FOTO: Čo sa stalo? V ZOO sú dnes zatvorené všetky bufety
"Som s malými dcérkami v zoologickej záhrade, chcú jesť a piť a ani jeden bufet nie je otvorený. Neviete zistiť, čo sa deje?" ozvala sa nám dnes čitateľka Lenka. Príčina je však jednoduchá a čoskoro ju zistila Lenka aj sama.

Europoslankyňa Lucia Ďuriš - Nicholsonová sa vzdala mandátu v miestnom zastupiteľstve Bratislava - Staré Mesto
Lucia Ďuriš Nicholsonová nechce sedieť na dvoch stoličkách. Bývalá poslankyňa za SaS sa v máji stala poslankyňou Európskeho parlamentu, takže uvoľnila podpredsednícku stoličku v NR SR Martinovi Klusovi a najnovšie sa vzdala aj mandátu v miestnom zastupiteľstve Bratislava - Staré Mesto. Bude sa tak naplno venovať len práci v Bruseli...

Ste tehotná? Počas tehotenstva je potrebné dopĺňať hlavne tieto vitamíny
Tehotenstvo predstavuje novú etapu v živote každej ženy a prináša mnoho zmien, s ktorými sa musí organizmus popasovať. Častá nevoľnosť spôsobuje výraznú stratu minerálov a vitamínov, čo môže mať za následok zvýšenú únavu a celkovú vyčerpanosť organizmu.

Speváčka Lara Fabian oslávi svoje narodeniny koncertom v Bratislave
Speváčka belgicko-talianskeho pôvodu Lara Fabian, v súčasnosti kanadská občianka, mala k slovenskému publiku vždy výnimočne úzky vzťah, ktorý potvrdila aj svojimi predchádzajúcimi koncertmi.

Týždeň talianskeho jazyka ponúkne výstavu o jedle, filmy, divadlo i koncert
Výstavu Dvanásť príbehov o jedle. Od koňa po nákupný vozík, filmové a divadelné predstavenia i koncert dal do pozornosti Marco Gerbi z Talianskeho kultúrneho inštitútu (IIC) v Bratislave pri príležitosti Týždňa talianskeho jazyka, ktorého 19. ročník pripadol na 21. - 27. októbra.

FOTO Krásne: Takto sa zmenila stará odpudivá kotolňa v Ružinove
Na to, aby sa niečo v našom okolí zmenilo k lepšiemu, niekedy naozaj netreba až tak veľa. Pozrite sa, ako sa zmenila predtým odpudivá a posprejovaná stará kotolňa na ulici Staré záhrady v Ružinove.

HISTÓRIA: Trpký osud významnej ochrankyne bratislavských pamiatok
Alžbeta Güntherová-Mayerová bola uznávaná odborníčka na dejiny umenia, priekopníčka v muzeológii a predovšetkým oddaná bádateľka a zanietená pedagogička. Osud ju nešetril a tragický bol aj jej koniec.

Trolejbusy museli odkloniť z Gagarinovej na Mierovú
Pri ceste trolejbusom cez Ružinov sa vám dnes môže vyskytnúť komplikácia, a ktorou musíte rátať. Je to odklon trolejbusov z Gagarinovej ulice. V súčasnosti už je tu však premávka obnovená.

Petržalka dá peniaze na doplatenie úväzkov pre asistentov učiteľa
Mestská časť Bratislava-Petržalka dofinancuje chýbajúce úväzky pre asistentov učiteľa.

Puškinove schody v Starom Meste dostali novú tvár
Dobrá správa. Zanedbané Puškinove schody pri ulici Fraňa Kráľa v bratislavskom Starom Meste by ste možno nespoznali.

Fotografia, ktorá vyvolala rozhorčenie: Žena s roztiahnutými nohami pózovala na Čumilovej hlave
Niektorí ľudia sa v Bratislave naozaj nevedia zmestiť do kože. Najnovšie pobúrenie vyvolala mladá dáma, pravdepodobne turistka, ktorá roztiahla nohy a posadila sa na hlavu obľúbeného Čumila. A takto pózovala pred objektívom. Svoj názor môžete prejaviť aj v ankete na konci článku.

ROZHOVOR: Môžu byť na Bratislavskom hrade ešte skryté poklady? Odpovedá architekt Ivan Masár
Pamiatkovej obnove Bratislavského hradu sa Ivan Masár venuje celé roky. Najskôr ako mladý absolvent architektúry v niekdajšom Stavoprojekte, dnes už v rámci ateliéru Bouda-Masár architekti, ktorý založil s partnerom Petrom Boudom.

Vedeli ste? Osteoporetická zlomenina hrozí každej tretej žene nad 50 rokov
Osteoporetická zlomenina hrozí približne každej tretej žene a každému šiestemu mužovi starším ako 50 rokov. Prevencia pádov by mala byť neoddeliteľnou súčasťou liečby. Pri príležitosti nedeľného Svetového dňa osteoporózy na to upozornil prezident Slovenskej spoločnosti pre osteoporózu a metabolické ochorenia kostí Juraj Payer.

Prepadnutá cesta na Mlynských nivách - jej oprava sa komplikuje, splašky odtekajú nevedno kam
Už od septembra je na Mlynských nivách v bratislavskom Ružinove prepadnutá cesta. Ako sa však ukázalo, ide o väčší problém, ako sa na prvý pohľad zdalo.

Parkovacia politika: Polícia v hlavnom meste eviduje nárast žiadateľov o vydanie občianskych preukazov
Oddelenie na vybavovanie dokladov Krajského riaditeľstva Policajného zboru (KR PZ) v Bratislave zaznamenalo v posledných dňoch zvýšený počet žiadateľov o vydanie nových občianskych preukazov z dôvodu zmeny trvalého pobytu.

Štrkovecké jazero prešlo riadnym čistením: Akú kuriozitu potápači vylovili z dna jazera?
Takmer dvadsiatka dobrovoľníkov - potápačov v sobotu na Štrkoveckom jazere odviedla kus práce. Postupne vyťahovali zo dna železné smetné koše a iný odpad, ktorý tam nepatrí.

Autobusy linky 52 nejazdia na zastávku Potočná
Autobusy linky 52 bratislavskej mestskej hromadnej dopravy (MHD) nejazdia na zastávku Potočná. Na sociálnej sieti o tom informuje Dopravný podnik Bratislava.

Podľa ministerky Lubyovej by sa STU a UK nemali zlúčiť: Univerzity to však nevylučujú
Univerzita Komenského (UK) by sa so Slovenskou technickou univerzitou (STU) nemali zlúčiť pod jednu strechu. Myslí si to ministerka školstva, vedy, výskumu a športu Martina Lubyová (nominantka SNS). STU spojenie nevylučuje. Najväčšia univerzita na Slovensku privíta každú diskusiu o intenzívnejšej spolupráci s STU.

Ateliéry v Bratislavskom kraji otvárajú svoje brány
Milovníci umenia i zvedavci môžu v sobotu nahliadnuť do ateliérov na rôznych miestach Bratislavského kraja. Svoje priestory sprístupní 42 výtvarníkov z 28 ateliérov v Rohožníku, Stupave, Bratislave, vo Vajnoroch, Ivanke pri Dunaji, Chorvátskom Grobe, Svätom Jure, Limbachu, Pezinku, Viničnom, Vinosadoch, Modre, Častej a Budmericiach.

SME

Dopravné zápchy v Bratislave komplikujú premávku MHD
MHD v Ružinove a vo Vrakuni meškajú 60 minút.

Bratislava chce rozšíriť pokrytie turistických promenád verejným wifi
Verejný WiFi HotSpot Visit Bratislava v súčasnosti funguje v historickom centre.

Električkovú trať v Rači budú modernizovať zrejme až budúci rok
Práce sa nemôžu realizovať v zimnom období.

BVS vyhlásila tender za vyše šesť miliónov eur na strážnu službu
Zmluvu plánujú na jeden rok.

Rekonštrukciu národnej galérie by mali dokončiť v roku 2021
Celkové investičné náklady by mali dosiahnuť približne 69 miliónov eur.

Na viacerých miestach v Bratislave treba stále počítať s kolónami
Vodiči hlásia zdržanie aj na viac ako pol hodiny.

Cez Zátišie v Novom Meste povedie cyklotrasa, mestská časť ju vyznačí
Nepôjde o oddelenú cyklotrasu.

Hlavné mesto a Vrakuňa si dohodli opatrenia na zlepšenie situácie v Pentagone
Mesto spustilo intenzívnejší režim opráv.

Odbory predložili návrh novej kolektívnej zmluvy. Časť odmien chcú aj pred Vianocami
Nadobudli pocit, že ich pripomienky mesto dostatočne nerieši.

Nenápadnú divočinu nájdete len pár kilometrov za Bratislavou
Vyskytuje sa tu vzácny drop fúzatý aj sokol červenonohý.

Nové vednie OLO preveruje nakladanie s odpadom z čias Nesrovnala
Uskladnený odpad nevrátili po ukončení odstávok spaľovne späť na spracovanie.

Bratislava stráca pri kongresovej turistike desiatky miliónov eur
Štúdia o potenciáli kongresového turizmu v Bratislave poukázala na nevyužitý potenciál.

Ako dobre poznáte vlajky Afriky? (2)
Preverte si znalosti o vlajkách afrických krajín.

Policajný pes vypátral muža, ktorý utiekol od dopravnej nehody
Muž sa schovával pod paplónom.

Dlhoročný problém s vlastníctvom pozemkov by sa mohol vyriešiť
Ministerstvo hospodárstva by mohlo získať pozemky v Ružinove.

Ďuriš Nicholsonová sa vzdáva mandátu poslankyne Starého Mesta
Dôvodom je pracovná zaneprázdnenosť.

Na Makovického vznikne centrum služieb včasnej intervencie
Cieľom centier je poskytovanie pomoci rodinám s deťmi.

Petržalka dofinancuje úväzky pre asistentov na školách
Samospráva poskytne na asistentov 60-tisíc eur.

Kino Devín je na prenájom, nájomca ho má zrekonštruovať
Bratislavská mestská časť Devínska Nová Ves vyhlásila obchodnú verejnú súťaž.

Kolaudácia Prima Parku I v Ružinove je zatiaľ otázna
Developer a mestská časť sa sporia o odbočovací pruh.

Pozrite sa, ako vyzeral protest očami fotografa SME Marka Erda
Protestné zhromaždenie sa v Bratislave začalo na Hodžovom námestí.

Protest Za slušné Slovensko v piatok ovplyvní dopravu v Bratislave
Dopravný podnik presmeruje trolejbusy na alternatívne trasy.

Linku do rakúskeho Hainburgu prenechá DPB dopravcovi Slovak Lines
Ekonomická situácia linky bola neudržateľná.

Bratislavské vodárne prišli nehospodárnym vedením o milióny
Príkladom plytvania je obstaranie predražených áut

Premávka v Bratislave a na príjazdových komunikáciách je spomalená
Vodiči hlásia zdržanie do štvrť hodiny.

Historickú budovu Pradiarne zrekonštruujú za 20 miliónov eur
Predpokladané ukončenie obnovy Pradiarne 1900 je naplánované na štvrtý kvartál roku 2020.

Na Záhradníckej ulici nebude počas víkendu premávať trolejbusy
Dôvodom je uzavretie ulice pri plánovanom výrube stromov.

Bratislava má najmenej nájomných bytov z hlavných miest V4
Mesto vyhlásilo prvú architekotnickú súťaž na výstavbu nájomných bytov.

Opitý mladík havaroval na diaľnici D2. Vrazil do stredových zvodidiel
Je obvinený z ohrozenia pod vplyvom návykovej látky.

Primátor Vallo chce zvýšiť bezpečnosť v bratislavskom Pentagone
Starosta Vrakune by privítal v danej lokalite omnoho viac mestských policajtov.

Vodiči sa zdržia na viacerých miestach v Bratislave
Vodiči hlásia zdržanie do dvadsať minút.

Ružinov nastavuje jasné pravidlá pre podniky na svojom území
Mení nariadenia o otváracích hodinách a verejnom poriadku.

Nové Mesto vypísalo architektonickú súťaž na reštauráciu Snežienka
Chátrajúci objekt bývalej výletnej reštaurácie na Železnej studničke by mal dostať po novú tvár.

Viceprimátorka Bratislavy Štasselová podala pre falošné listy podnet na políciu
Listy dostali starostovia obcí na Záhorí.

Umelci oživia ateliér významného sochára Alojza Rigeleho
Mnohí sa s menom Rigele nestretli. Denne pritom prechádzajú okolo jeho sôch.

Mestská polícia chce získať nových kolegov, spustila náborovú kampaň
Bratislava by potrebovala zdvojnásobiť počet policajtov.

Škôlku na Novohorskej v Rači pravdepodobne otvoria až v marci
Zhotoviteľ stavby nedodržal termín dokončenia prác.

Nepetržalčania môžu využívať výhody parkovania. Musia sa prihlásiť na administratívny trvalý pobyt
Podmienkou je presmerovaná pošta na aktuálnu adresu.

Ružinov diskriminuje škôlkárov, tvrdí stredisko pre ľudské práva
Mestská časť so strediskom nesúhlasí.

Na Strednej škole scénického výtvarníctva štrajkovali študenti aj učitelia
Zamestnanci aj študenti požadujú zmenu správania vedenia školy.

Aktuality magistrátu

Uzavreli sme posledné výberové konania do predstavenstiev mestských podnikov
Uzavreli sme posledné výberové konania do predstavenstiev mestských podnikov

Kontrola preukázala plytvanie v BVS v objeme miliónov eur
Kontrola preukázala plytvanie v BVS v objeme miliónov eur

Štartujeme súťaže na výstavbu nových nájomných bytov
Štartujeme súťaže na výstavbu nových nájomných bytov

Pripravujeme výberové konania na riaditeľov/riaditeľky príspevkových organizácií mesta
Pripravujeme výberové konania na riaditeľov/riaditeľky príspevkových organizácií mesta

Záujemcovia o stánky pre neziskové mimovládne organizácie na Vianočné trhy sa už môžu prihlasovať
Záujemcovia o stánky pre neziskové mimovládne organizácie na Vianočné trhy sa už môžu prihlasovať

Výsledky výberových konaní na šéfa MIBu aj ďalších členov predstavenstiev
Výsledky výberových konaní na šéfa MIBu aj ďalších členov predstavenstiev

Personálne zmeny v niektorých mestských podnikoch
Personálne zmeny v niektorých mestských podnikoch

Bratislava je opäť viac otvorená verejnosti
Bratislava je opäť viac otvorená verejnosti

Nie je park ako park, Horský park funguje po novom
Nie je park ako park, Horský park funguje po novom

Deň otvorených dverí v duchu 110. výročia trolejbusovej dopravy
Deň otvorených dverí v duchu 110. výročia trolejbusovej dopravy

Národný pochod za život čiastočne obmedzí dopravu v Bratislave
Národný pochod za život čiastočne obmedzí dopravu v Bratislave

Verejné vypočutie riaditeľov mestských rozpočtových organizácií a príspevkovej organizácie hlavného mesta SR Bratislavy
Verejné vypočutie riaditeľov mestských rozpočtových organizácií a príspevkovej organizácie hlavného mesta SR Bratislavy

Noví členovia predstavenstiev z prvých výberových konaní sú známi
Noví členovia predstavenstiev z prvých výberových konaní sú známi

Nominácie na ceny DOSKY 2019 sú už známe
Nominácie na ceny DOSKY 2019 sú už známe

Nový spôsob vymáhania nedoplatkov
Nový spôsob vymáhania nedoplatkov

V rámci Európskeho týždňa mobility zlacňujeme ročný predplatný cestovný lístok na MHD a všetky typy cestovných lístkov zakúpených cez mobilnú aplikáciu IDS BK
V rámci Európskeho týždňa mobility zlacňujeme ročný predplatný cestovný lístok na MHD a všetky typy cestovných lístkov zakúpených cez mobilnú aplikáciu IDS BK

Bratislavské korunovačné dni: V mene koruny
Bratislavské korunovačné dni: V mene koruny

Spúšťame súťaže pre architektonické ateliéry s cieľom skvalitniť verejný priestor a rekonštruovať budovy vo vlastníctve mesta
Spúšťame súťaže pre architektonické ateliéry s cieľom skvalitniť verejný priestor a rekonštruovať budovy vo vlastníctve mesta

Už od zajtra ďalší výber členov manažmentu mestských podnikov
Už od zajtra ďalší výber členov manažmentu mestských podnikov

Záujemcovia o prenájom stánkov počas vianočných trhov sa už môžu prihlasovať
Záujemcovia o prenájom stánkov počas vianočných trhov sa už môžu prihlasovať