Panorama.sk in SlovakEN
Počasie

Bratislava

Bratislavské
noviny

Výhodné riešenie pre každé podnikanie
(pr) Kvôli vysokej konkurencii na trhu musí každý podnikateľský subjekt okrem iného neustále myslieť na efektívne vynakladanie finančných prostriedkov. A to nie len kvôli vyšším ziskom. Prinášame vám tip na jeden moderný spôsob šetrenia, ktorý v sebe spája aj množstvo ďalších výhod.

V SND uvedie Pastiersku symfóniu Divadlo Pôtoň
Divadlo Pôtoň uvedie v Slovenskom národnom divadle (SND) novú inscenáciu. V piatok (21. 6.) sa v Štúdiu SND uskutoční bratislavská repríza titulu Pastierska symfónia. Jeho tvorivý tím sa minulý rok podpísal pod najlepšiu inscenáciu divadelnej sezóny Americký cisár.

Vallo: Zvýšenie nezdaniteľnej časti základu dane môže zvlášť Bratislave uškodiť
Návrh zvýšenia nezdaniteľnej časti základu dane, ktorý chcú presadiť poslanci koaličnej strany Most-Híd, podľa primátora Bratislavy Matúša Valla regiónom, samospráve a zvlášť Bratislave bez ďalších finančných kompenzácií výrazne uškodí.

Oficiálne potvrdené: Výskyt komárov dosiahol kalamitný stav
V katastroch obcí v povodí Moravy na Záhorí i mestských častiach Bratislavy dosiahol výskyt komárov vysoký až kalamitný charakter. Informuje o tom Regionálny úrad verejného zdravotníctva (RÚVZ) v Bratislave na základe prieskumu, ktorý realizoval v katastroch obcí a mestských častí. Niektoré samosprávy už avizujú postreky.

VIDEO: Vedeli ste, že v Starej tržnici sú aj takéto skryté zákutia, ktoré sprístupňujú iba raz za mesiac?
Dlhých päť storočí slúžilo dnešné Námestie SNP trhovníkom, neskôr sa z neho začali vytrácať a pred desiatimi rokmi sa dokonca hovorilo, že v Starej tržnici bude možno diskotéka... Dnes to v nej opäť žije naplno. Ukážeme vám miesta, kam sa bežný návštevník hocikedy nedostane. Šancu vidieť ich na živo však máte už túto sobotu - 22. júna!

Aj medzi Bratislavčanmi sa hromadne šíri výzva na ignoráciu motorestu Dubník - čo sa v ňom stalo?
Sociálne siete doslova masovo ovládol príbeh, ktorý sa mal pred nieľkoľkými dňami odohrať v motoreste Dubník. Ten sa nachádza pri jazere prezývanom Baywatch na ceste medzi Žiarom nad Hronom a dedinou Nová Lehota s miestnou príslušnosťou k obci Lovčica - Trubín. Majiteľ tejto stravovacej prevádzky mal odmietnuť pustiť dovnútra rodinu, ktorej súčasťou bol aj nevidiaci 15-ročný chlapec. Dôvodom bol jeho vodiaci pes...

Na One Day Jazz Festivale sa predstaví Ida Kellarová, Noe z Izraela, filharmónia či chlapčenský zbor
Na Bratislavskom hrade štartuje v utorok jazzový festival slovenského bubeníka Martina Valihoru One Day Jazz Festival, ktorý symbolicky otvára aj Bratislavské kultúrne leto. Jedenásty ročník festivalu hostí svetové aj domáce hviezdy.

Na Kuchajde sa v sobotu začína novomestské kultúrne leto
V areáli prírodného kúpaliska Kuchajda v bratislavskom Novom Meste sa v sobotu (22. 6.) začne tohtoročné kultúrne leto. Hlavnými lákadlami budú Jana Kirchner, skupina Vidiek a raperka Sima. Vstup na podujatie je bezplatný.

FOTO: Čo máte robiť, ak vám automat DPB vydá cestovný lístok na MHD bez potlače?
Viacero cestujúcich bratislavskou MHD nás upozornilo na to, že niektoré automaty im dnes vydali čisté cestovné lístky, teda bez potlače. Fotografie týchto kazových lístkov zverejnili aj na sociálnej sieti, kde sa v diskusii objavili rôzne rady a názory, čo majú s nimi urobiť. My sme správny postup v takomto prípade zisťovali u hovorkyne Dopravného podniku Bratislava Mgr. Adriany Volfovej.

Vallo prezradil, ktorých štyroch kandidátov navrhne do čela mestských podnikov
Primátor Bratislavy Matúš Vallo už vie, koho navrhne na čelo mestských podnikov a organizácií Dopravný podnik Bratislava (DPB), Odvoz a likvidácia odpadu (OLO), Bratislavská vodárenská spoločnosť (BVS) a Mestské lesy v Bratislave (MLB). Posledné slovo však budú mať bratislavskí mestskí poslanci.

Aj Staré Mesto plánuje vo svojich škôlkach zvýhodňovať miestne deti. Ostatní zaplatia viac
Bratislavské Staré Mesto sa plánuje pridať k mestským častiam, ktoré chcú vo svojich materských školách (MŠ) zvýhodňovať miestne deti. Vyplýva to z návrhu všeobecne záväzného nariadenia (VZN).

VIDEO Ján Gordulič otvorene: S akými problémami bojuje na Gorkého ulici?
Scenárista a zabávač Ján Gordulič bojuje už dlhší čas s aroganciou majiteľov áut a ľahostajnosťou úradov. V centre Bratislavy na Gorkého, kde býva, sa potýka s naozaj bizarnými situáciami. Všetko sa vystupňovalo v súvislosti s nedávnou rekonštrukciou na spomínanej ulici. Viac si pozrite v jeho videu.

Policajné razie v Bratislave: Dôvodom je sledovanie novinárov
Policajti aktuálne vykonávajú domové prehliadky okrem hlavného mesta aj v Senci a Prievidzi.

Nemocnica by s výstavbou heliportu v Ružinove mohla začať v auguste
S výstavbou heliportu v bratislavskej Nemocnici Ružinov by sa mohlo začať už v auguste. Potvrdila to hovorkyňa Univerzitnej nemocnici Bratislava (UNB) Eva Kliská.

VIDEO Pijani za volantom: Pri policajnej kontrole nafúkali piati kamionisti aj vodič autobusu
Bratislavskí dopravní policajti pri pondelňajšej kontrole namerali isté množstvo alkoholu v dychu u piatich vodičov kamiónov a jedného vodiča autobusu.

Kedy otvoria policajnú stanicu na Obchodnej?
Otvorené pracovisko mestskej polície na Obchodnej ulici v Bratislave má byť zriadené najneskôr do konca júla tohto roka. Pre Tablet TV to deklaroval primátor hlavného mesta Matúš Vallo.

HISTÓRIA: v Grassalkovichovom paláci sa začal aj príbeh lásky chudobnej grófky a následníka trónu
Prvýkrát v našich dejinách bude mať v Grassalkovichovom paláci sídlo prezidentka Zuzana Čaputová. Avšak pred vyše 120 rokmi pracovala v paláci úplne iná žena a tá prežila zaujímavý príbeh lásky, ktorý ovplyvnil aj históriu nášho mesta....

Hasiči z Rače majú o životný zážitok postarané - stretli sa s chorvátskou prezidentkou!
Požiarnici z Dobrovoľného hasičského zboru Bratislava – Rača sa ocitli vo všetkých veľkých chorvátskych médiách! Počas návštevy svojho družobného zboru v chorvátskej obci Hrašče sa totiž stretli s prezidentkou Chorvátskej republiky Kolindou Grabarovou Kitarovićovou. Pochopiteľne, že sa s ňou na pamiatku nezabudli aj odfotiť...

Skúšobná prevádzka električky „trojičky“ sa zaobišla sa bez porúch: Poslednýkrát sa ňou odveziete v piatok
Dopravný podnik Bratislava nasadil do premávky od 13. mája 2019 na skúšobnú prevádzku 47 metrov dlhý električkový vlak 3xT6 – trojičku na linku č. 7. Z technického pohľadu podnik doteraz nezaznamenal s jej prevádzkou žiadne problémy.

Bratislavský obchvat diaľnica D4 určite nebude napojená na D1 do roku 2020
Diaľnica D4 nebude určite napojená na D1 do roku 2020. Plné využitie križovatky D1/D4, prepojenie na všetky smery, sa očakáva až v roku 2023.

VIDEO: Ako to momentálne vyzerá na Molecovej ulici v Karlovej Vsi, kde bude konečná električiek?
Už 22. júna zasiahne fungovanie električkovej dopravy v Bratislave významná zmena, ktorá sa dotkne najmä obyvateľov mestských častí Karlova Ves a Dúbravka. Električkou sa už z mesta či Rače priamo do Dúbravky nedostanete. Počas rekonštrukcie Dúbravsko-karloveskej radiály bude dočasná konečná na Molecovej ulici. Už v týchto dňoch tam počas rozširovania koľajiska panuje iný dopravný režim...

V Malokarpatskom múzeu v Pezinku budú rekonštruovať podkrovie
Malokarpatské múzeum v Pezinku hľadá zhotoviteľa rekonštrukcie podkrovia hlavnej budovy múzea. Výzvu na predkladanie ponúk zverejnili v pondelok vo vestníku Úradu pre verejné obstarávanie (ÚVO). 

Už túto sobotu štartuje Karloveské kultúrne a športové leto
Najbližšia sobota 22. júna sa v Karlovej Vsi ponesie v znamení množstva podujatí na viacerých miestach Karlovej Vsi. Mestská časť nimi otvorí obľúbené, tradičné kultúrne a športové leto.

Posun v prípade vyšetrovania smrti novorodenca - jeho matku obvinili z vraždy!
Polícia dnes oznámila, že učinila posun vo vyšetrovaní úmrtia novorodenca na toaletách v jednej z firiem v okrese Senec, ku ktorému došlo v piatok 14.6. Ženu, ktorá dieťa porodila, obvinili policajní vyšetrovatelia z vraždy!

FOTO a VIDEO: Na Ondrejskom cintoríne pokosili najmä časť, kadiaľ išla prezidentka Čaputová
Nová prezidentka Zuzana Čaputová absolvovala po inaugurácii bohatý program. Počas neho navštívila aj Ondrejský cintorín, kde položila kyticu na hrob bývalého prezidenta Michala Kováča. No niektorí miestni obyvatelia si sťažujú, že na cintoríne vykosili iba časť, kadiaľ mala prejsť hlava štátu.

Rusovce sa zaradili medzi obce so zónami bez pesticídov
Mestská časť Rusovce sa zaradila medzi obce so zónami bez pesticídov. V piatok 14. júna to potvrdila samospráva podpisom zmluvy s občianskym združením Zóny bez pesticídov. Mestská časť o tom informuje na sociálnej sieti.

FOTO: Tak toto je otrasná arogancia. Mladá dáma sa takto rozvalila v autobuse MHD
Naša čitateľka neverila vlastným očiam pri pohľade na správanie mladej slečny v autobuse. Stalo sa tak počas uplynulého týždňa. Vyjadrite sa v ankete, ktorú nájdete nižšie.

Dúbravka chystá na Rosničke plaveckú súťaž
Pred letom do bazéna! Mestská časť Bratislava-Dúbravka, Komisia športu v Dúbravke a Správa telovýchovných a rekreačných zariadení organizujú už tradičnú plaveckú súťaž žiakov základných škôl. Naplánovaná je na štvrtok 20. júna na Kúpalisku Rosnička v Dúbravke. Začína sa o 9.30 h.

Keď nám letáky plnia poštové schránky...
(pr) Určite sa už každý človek stretol s tým, že mal poštovú schránku plnú rôznych letákov. Niektorých to možno nahnevalo, iní ich vybrali a automaticky hodili do koša a zasa ďalší sa potešili, doma si ich začali pozorne listovať a vyberať akciový tovar.

Videli ste nočných bežcov s čelovkami? Idú Bratislavou pri splne mesiaca od hradu k hradu
Vyše tisíc bežcov sa dnes za mesačného splnu vybralo na beh nočnou Bratislavou od jedného hradu k druhému.

TIP NA VÝLET: Vítanie leta v rakúskom Marcheggu - zážitok zo sviečkami osvetlenej Moravy
Tisíce plávajúcich sviečok na rieke Morave a vizuálne večerné divadlo, z ktorého budete mať zimomriavky po celom tele. Presne takto vyzerá každý rok vítanie leta kúsok za hranicami v rakúskom Marcheggu. Aj tento rok si môžete krásne predstavenie vychutnať už o pár dní, konkrétne v sobotu 22. júna.

Zuzana Čaputová: Slovensko trpí korupciou, oči si pred tým zakrývať nebudem
Nová prezidentka SR Zuzana Čaputová chce byť hlavou štátu všetkých občanov, mať konštruktívny dialóg s vládou a byť aktívnou vo vnútornej politike. Slovensko podľa nej trpí korupciou, má deficity vo vymožiteľnosti práva a existujú prepojenia finančných a kriminálnych skupín na politické špičky.

Hasiči na vrtuľníku ratovali paraglajdistu uviaznutého na strome. A na tom istom mieste ako v januári
AKTUALIZOVANÉ Miesto je rovnaké, strom hádam nie a či ide o toho istého paraglajdistu, nevieme. Hasiči boli vyslaní na pomoc paraglajdistovi, ktorý uviazol na strome vo výške asi 20 metrov.

Krásy Bratislavy ukazuje turistom Talian Claudio: Aký unikát u nás objavil?
Spoznáte ho podľa slameného klobúka, bez ktorého si za volant Prešporáčika nesadne. Talian Claudio Agrifoglio pozná pamätihodnosti Bratislavy možno lepšie ako mnohí z domácich a približuje ich turistom spoza hraníc. Tvrdí, že máme unikát, ktorý nie je ani v jeho rodnom Ríme.

ANKETA: Kompetentní z magistrátu kontrolovali Obchodnú! Cítite sa v meste bezpečnejšie?
Zvýšený výskyt štátnych, ale aj mestských policajtov. Také sú posledné dni v centre hlavného mesta, ale hlavne na Obchodnej ulici, ktorá v posledných rokoch jednoznačne patrí k najnebezpečnejším zónam v Bratislave.

Nahnevaní ľudia zo Sibírskej ulice: Oklamali nás aj magistrát!
Namiesto autoservisu nový polyfunkčný objekt – také sú plány v blízkosti rušnej Križovatky Jozefa Čabelku a Račianskej ulice, vedľa známej výškovej budovy Manhattan. Prečo sú obyvatelia z okolia rozhorčení? A majú vlastne pravdu?

Dočkáme sa vôbec na Kamzíku otvorenia verejných toaliet za takmer 130-tisíc eur?
To je neuveriteľné! Aj keď je už letná sezóna v plnom prúde, tak verejné záchody na Kamzíku, ktorých vybudovanie stálo priam neskutočnú sumu - 128 250 eur, sú stále zatvorené. Prečo neboli už dávno sprístupnené verejnosti? Kde nastal problém?

Na železničnej stanici v Senci objavili mŕtveho muža - polícia už zistila ako zomrel...
Dnes krátko pred 06.30 hod prijalo operačné stredisko polície z Bratislavského kraja informáciu o tom, že na železničnej stanici v Senci leží zranený muž. Hliadky PZ toto oznámenie preverili a potvrdili. Bohužiaľ jeho zdravotný stav bol taký, že napokon na mieste skonal.

Pred 75 rokmi USA bombardovali Bratislavu a Slovensko tak spoznalo po prvý raz hrôzy leteckej vojny
Od prvého bombardovania Bratislavy americkým vojenským letectvom, ktoré si vyžiadalo veľké materiálne škody a nemalé obete na ľudských životoch, uplynulo v nedeľu 75 rokov. V bratislavských nemocniciach po nálete, ktorý sa odohral 16. júna 1944, ošetrili 585 osôb a 717 osôb bolo nezvestných. TASR o tom informoval zástupca riaditeľa Vojenského historického ústavu (VHÚ) Peter Šumichrast.

Nedeľná Paráda s Dáždnikovým pochodom si pripomenie osudy utečencov
Každý 113. človek na svete bol donútený utiecť zo svojho domova pre vojnu alebo prenasledovanie. Slovenská verejnosť si pri príležitosti Svetového dňa utečencov (20. 6.) môže pripomenúť ich neľahké osudy na podujatí Nedeľné Paráda v bratislavskej Starej tržnici. Podľa informácií organizátorov bude jeho súčasťou aj Dáždnikový pochod.

BSK je za obnovenie Filiálky, očakáva rokovania k železničnému uzlu Bratislava
Bratislavský samosprávny kraj (BSK) bude podporovať a presadzovať všetky infraštrukturálne opatrenia na železniciach, ktoré vychádzajú zo štúdie realizovateľnosti uzla Bratislava. Tá má zásadným spôsobom ovplyvniť vývoj železničnej dopravy v hlavnom meste a jeho blízkom okolí.

VIDEO: Prekvapení cestujúci na bratislavskom letisku - pozrite sa, čo tam Rumuni stvárali!
Letisko Milana Rastislava Štefánika v Bratislave sa tento týždeň a to konkrétne v stredu 12. júna stalo miestom nakrúcania tzv. Flash mobu (prekvapujúceho vystúpenia), ktorého hlavnými aktérmi boli členovia Rumunského symfonického orchestra. Z nič netušiacich cestujúcich sa stali účastníci koncertu, ktorý im však určite spríjemnil chvíle čakania na svoj let za pracovnými povinnosťami či do dovolenkovej destinácie...

Hrozné nešťastie v Senici: Zo studne vytiahli dve mŕtve osoby - jedna z nich bol policajt!
Hasiči z Bratislavského kraja boli v sobot pred ôsmou hodinou večer vyslaní k pádu dvoch osôb do studne v meste Senica. Po príchode na miesto udalosti bolo zistené, že sa obe osoby nachádzajú asi v 5 metrovej hĺbke v nedýchateľnom prostredí. Obe osoby boli zo studne vytiahnuté bez známok života a aj napriek veľkej snahe záchranárov sa ich nepodarilo oživiť. Jeden z mŕtvych bol príslušníkom Polície SR.

Spor medzi riaditeľom galérie a rektorom UK: Sú to príkre slová!
Čomu dať prednosť: výstave k storočnici Univerzity Komenského, alebo dielu nášho významného umelca Rudolfa Sikoru? Na spor, ktorý ešte v máji postavil proti sebe riaditeľa Galérie mesta Bratislavy a rektora univerzity Mareka Števčeka, teraz prišla ďalšia reakcia.

FOTO: Ako vyzeral prvý deň novej prezidentky SR Zuzany Čaputovej?
Zuzana Čaputová sa dnes po slávnostnej inaugurácii a zložením sľubu stala novou hlavu štátu na Slovensku. Po inaugurácii viedli jej kroky na svätä omšu do Dómu svätého Martina, odtiaľ išla do Prezidentského paláca, kde obedovala so seniormi a poobede si urobila výlet na Devín. Večer ju čaká ešte recepcia v Redute...

ROZHOVOR - Starosta Záhorskej Bystrice Jozef Krúpa o parkovaní: Problémom nie sú mimobratislavskí, ale domáci
Podľa neho najväčším problémom dopravy a parkovania v hlavnom meste nie sú mimobratislavskí vodiči, ale samotní Bratislavčania. Vysvetľuje, prečo máme za parkovanie platiť a čo by to malo vyriešiť. Ak sa zámery nesplnia, bude to podľa neho problém. A za ten v dnešnej dobe považuje to, že v niektorých mestských častiach nie sú mestskí policajti. Viac o problémoch Záhorskej Bystrici a aj o tom, čo sa im podarilo, hovorí jej starosta Jozef Krúpa.

Zaujímavé štatistiky bezpečnosti: Je rizikovejšie cestovanie v MHD alebo ulica?
Skúste hádať: Ako výrazne stúpol počet incidentov v bratislavskej MHD za posledné obdobie? Zle položená otázka, je to naopak: Dopravný podnik Bratislava hovorí o 30-percentnom poklese výnimočných situácií! Tomu by po medializácii brutálneho útoku tínedžerov na manželský pár v autobuse asi len málokto veril.

VIDEO: Zbor spevavých chlapcov z Bratislavy obdivuje celý svet
Bratislavský chlapčenský zbor prezentuje naše mesto na celom svete. Len za posledný rok spevaví chlapci navštívili New York, Moskvu, Berlín, Istanbul či Muscat v arabskom Ománe. Môžete si ich vypočuť aj vy, a to už dnes, teda túto sobotu 15. júna o 19 hodine na Hlavnom námestí v Bratislave.

Pri kúpaní si dávajte pozor, aj voda vám môže ublížiť!
Kúpacia sezóna sa vďaka slnečnému počasiu s tropickými teplotami rozbehla naplno, môžete si vyberať, či sa osviežite na umelom alebo prírodnom kúpalisku. Ale pozor, voda nemusí byť taká čistá, ako sa vám na prvý pohľad zdá...

Centrum Bratislavy bolo dnes najstráženejšie miesto - policajti stáli doslova na každom rohu!
Inaugurácia prezidentky SR Zuzany Čaputovej znamenala aj zvýšené bezpečnostné opatrenia v uliciach nášho hlavného mesta. Policajné hliadky boli rozsmiestnené pri všetkých objektoch, kde sa dnes mali vyskytovať dosluhujúci prezident Andrej Kiska ako aj nová hlava štátu...

SME

Vallo: Zvýšenie nezdaniteľnej časti základu dane môže zvlášť Bratislave uškodiť
Poslanci Mosta-Híd navrhujú zvýšenie z 19,2-násobku životného minima na 22,7-násobok.

Biologickú látku proti komárom použili neskoro
O postrekoch rozhoduje Regionálny úrad verejného zdravotníctva.

Staré Mesto plánuje v škôlkach zvýhodniť miestne deti
Viaceré bratislavské mestské časti chcú preferovať v škôlkach deti z danej mestskej časti.

Vallo vybral ľudí, ktorých navrhne za šéfov mestských podnikov
O návrhoch rozhodnú mestskí poslanci.

Múzeum mesta Bratislavy získalo prestížne ocenenie
Múzeum mesta Bratislavy získalo prestížny titul Múzeum roka 2018.

Skúšobná prevádzka električiek s troma vozňami skončí 21. júna
Skúšobná prevádzka bola doteraz podľa Dopravného podniku Bratislava úspešná.

Nový heliport v ružinovskej nemocnici by mohli začať stavať v auguste
Ružinovskú nemocnicu rekonštrukcia a modernizácia za 80 miliónov eur.

Na bratislavských cintorínoch dovolili opäť zapaľovať sviečky
Hydrometeorologický ústav zrušil meteorologické výstrahy všetkých stupňov.

Kúpalisko v Krasňanoch má technické problémy
Porucha čerpadla v bazéne a poškodené sociálne zariadenia oddaľujú otvorenie kúpaliska.

Horúčavami v autobusoch najviac trpia šoféri
V bratislavskej MHD je horúčava, vyrieši to mesto?

Urbanistická štúdia o brownfieldoch v Bratislave je rozpracovaná
Prerokovaná štúdia bude územnoplánovacím podkladom najmä pre nový územný plán mesta.

V Ružinove vzniknú lúky, niektoré plochy kosiť nebudú
Mestská časť takto plánuje zachovať biodiverzitu.

Štartuje Kultúrne leto, prinesie 260 programov
Podujatia sa budu odohrávať na známych i nečakaných miestach.

Hlavnú stanicu chcú zmodernizovať do roku 2030, predpokladá štúdia
Zásadným spôsobom sa ovplyvní vývoj železničnej dopravy.

Inaugurácia prezidentky Čaputovej obmedzí dopravu v Bratislave
Dopravné obmedzenia budú platiť najmä pre ulice Jesenského, Mostovú a Námestie Ľ. Štúra.

Doprava v Bratislave a na príjazdových komunikáciách je spomalená
Treba počítať so zdržaním do dvadsať minút.

V centre Bratislavy budú počas inaugurácie Čaputovej obmedzenia
Obmedzenia sa budú týkať najmä ulíc Jesenského, Mostová a Námestia Ľ. Štúra.

Nebude len kaviarňou. Historický bratislavský Propeler znovu ožije
Bude slúžiť ako infopoint a kaviareň.

V Bratislave na Einsteinovej sa stala nehoda, vodiči sa zdržia
Blokovaný je pravý jazdný pruh.

O post šéfa Bratislavskej vodárenskej spoločnosti sa uchádzajú traja kandidáti
Ivan Sokáč sa pred začatím verejného vypočutia vzdal kandidatúry.

Niektorí bratislavskí poslanci majú námietky voči projektu Vydrica
Projekt má vyrásť pod Bratislavským hradom, blízko Mosta SNP.

Štúdia priniesla päť alternatív rozvoja železničnej dopravy v Bratislave
ŽSR nepreferujú jednu konkrétnu alternatívu.

Bratislava príjme opatrenia, ktoré majú pomôcť ľuďom zvládať horúčavy
Mesto sleduje vývoj počasia.

Krízový štáb riešil komáre, splnomocnenec bratislavského primátora píše o hystérii
Obciam, ktorých trápi zvýšený výskyt komárov, je kraj maximálne nápomocný.

SND môže nevyčerpané peniaze použiť na modernizáciu javiskovej techniky
Zmenu účelového využitia peňazí schválila vláda.

Prieskum ukázal, kto cestuje do Bratislavy
Denne do mesta dochádza 139-tisíc SIM kariet a nocuje v ňom takmer 634-tisíc.

Bratislavu čakajú zmeny v MHD
Oprava Dúbravsko - Karloveskej radiály zmení cestovné poriadky aj trasy električiek.

Karlovku a Dúbravku čaká leto v autobuse
Pre opravy trate, ktoré meškajú už tri roky, zreorganizujú všetky električky v meste.

Bratislavu čaká zmena v cestovných poriadkoch a trasách električiek
Hlavným prestupným uzlom bude Kamenné námestie a Námestie SNP.

Petržalka navrhuje znížiť poplatok v škôlkach na 250 eur za dieťa
Verejnosť môže pripomienkovať návrh do 21. júna.

Nový trávnik na bratislavskom Námestí slobody vyschol
Zavlažovací systém pravdepodobne zlyhal.

Vallo predstaví verejnosti modernizáciu Karlovesko-dúbravskej radiály
Modernizácia radiály sa začne 22. júna a potrvá do septembra 2020.

O post riaditeľa bratislavských Mestských lesov zabojujú traja kandidáti
Verejnosť má možnosť si ich preštudovať a vyjadriť sa k nim.

Nové vedenie Bratislavy sa ropovodom nezaoberalo, Petržalka ho odmietla
Spoločnosť Bratislava-Schwechat Pipeline stále pracuje na projekte ropovodu Bratislava-Schwechat.

Učiteľa obvinili zo sexuálneho zneužívania žiaka
Chlapcovi kupoval rôzne školské potreby, oblečenie alebo mu dával finančné príspevky.

Univerzitná nemocnica plánuje vytvoriť takmer 450 parkovacích miest
Takmer 200 nových parkovacích miest má vzniknúť pri Nemocnici sv. Cyrila a Metoda.

Na Zlatých pieskoch sa utopil muž
Prípad vyšetruje polícia.

Centrum Bottova na dočasnej stanici Nivy zbúrajú
Prevádzky presťahujú do nových priestorov.

Petržalský starosta Hrčka navrhuje nižší poplatok za škôlku
V niektorých bratislavských mestských častiach chýbajú miesta už roky.

Stavba križovatky D4 a D1 má povolenie aj vykúpené pozemky, reagujú diaľničiari
Národná diaľničná spoločnosť sa ohradzuje voči tvrdeniu poslanca Marosza.

Aktuality magistrátu

Výsledky prvých výberových konaní
Výsledky prvých výberových konaní

Múzeum mesta Bratislavy / Múzeum roka 2018
Múzeum mesta Bratislavy / Múzeum roka 2018

Zverejňujeme zoznamy uchádzačov o pozície šéfov mestských podnikov a organizácií
Zverejňujeme zoznamy uchádzačov o pozície šéfov mestských podnikov a organizácií

Oznámenie o prerokovaní územnoplánovacej dokumentácie
Oznámenie o prerokovaní územnoplánovacej dokumentácie

Kultúrne leto a Hradné slávnosti Bratislava 2019 – 44. ročník
Kultúrne leto a Hradné slávnosti Bratislava 2019 – 44. ročník

Zverejnili sme ďalšie mená uchádzačov o šéfov mestských organizácií
Zverejnili sme ďalšie mená uchádzačov o šéfov mestských organizácií

Bratislavu čaká veľká prázdninová zmena v cestovných poriadkoch a trasách električiek
Bratislavu čaká veľká prázdninová zmena v cestovných poriadkoch a trasách električiek

Zverejnili sme životopisy uchádzačov o pozíciu šéfa Mestských lesov
Zverejnili sme životopisy uchádzačov o pozíciu šéfa Mestských lesov

Čistili sme Naše Mesto
Čistili sme Naše Mesto

Zverejnili sme ďalšie mená uchádzačov o šéfov mestských podnikov
Zverejnili sme ďalšie mená uchádzačov o šéfov mestských podnikov

Modernizácia Dúbravsko-Karloveskej radiály
Modernizácia Dúbravsko-Karloveskej radiály

Bezpečnosť v meste
Bezpečnosť v meste

Hlavné mesto je zapojené do medzinárodného projektu ARCH v oblasti klimatickej adaptácie miest
Hlavné mesto je zapojené do medzinárodného projektu ARCH v oblasti klimatickej adaptácie miest

Verejnosť už môže pripomienkovať prvé mená uchádzačov o šéfov mestských podnikov
Verejnosť už môže pripomienkovať prvé mená uchádzačov o šéfov mestských podnikov

Hlavné mesto opäť podporilo projekty Bratislavčanov
Hlavné mesto opäť podporilo projekty Bratislavčanov

Mestskí poslanci dnes rokovali aj o nájme pozemkov pred americkou ambasádou
Mestskí poslanci dnes rokovali aj o nájme pozemkov pred americkou ambasádou

Zvýšime bezpečnosť v MHD
Zvýšime bezpečnosť v MHD

Bratislava opäť rozdelí na podporu umeleckých a kultúrnych projektov a aktivít sumu 300.000 eur
Bratislava opäť rozdelí na podporu umeleckých a kultúrnych projektov a aktivít sumu 300.000 eur

SLOVAK PRESS PHOTO spúšťa 8. ročník súťaže!
SLOVAK PRESS PHOTO spúšťa 8. ročník súťaže!

DPB, a.s. aktualizuje cestovné poriadky električiek a trolejbusov
DPB, a.s. aktualizuje cestovné poriadky električiek a trolejbusov