Panorama.sk in SlovakEN
Počasie

Bratislava

Bratislavské
noviny

Vajnory ožijú už túto sobotu tradičnými dožinkami: Čo všetko čaká navštevníkov?
V sobotu sa bude konať 16. ročník tradičných Vajnorských dožiniek. Celé dožinkové dianie bude prebiehať od 13.00 h v priestoroch Parku pod lipami, dominantné bude pódium s kultúrnym programom od 15.00h, no nebude chýbať ani stánkový predaj od 10.00 až do 01.00h po polnoci, atrakcie, nafukovadlá, tvorivé dielne pre deti, či obľúbená výstava drobných domácich zvierat.

Nočný požiar v byte na 11. poschodí v Rači si vyžiadal dva životy
V jednom z bytov v bratislavskej mestskej časti Rača na Jurkovičovej ulici došlo dnes v noci k tragédii. V plameňoch prišiel o život muž i žena.

Na Mýtnej ulici sa zrazili štyri autá, doprava v meste je spomalená
Doprava v Bratislave je v utorok ráno v niektorých úsekoch spomalená, treba rátať s kolónami a zdržaním do 15 minút.

Pozor, meteorológovia varujú pred vysokými horúčavami
Hoci to tak ráno nevyzrealo, popoludní môžu byť v Bratislave poriadne horúčavy. Varuje pred nimi Slovenský hydrometeorologický ústav.

Ako na rýchle a seriózne zoznámenie
(pr) Leto je v plnom prúde a vy ste ešte stále single? Na účel rýchleho a seriózneho zoznámenia môžete využiť služby niektorých serióznych zoznamovacích stránok. Musíte však určite vedieť, akého partnera chcete osloviť. Aby ste ho následne zaujali, je nevyhnutný správne zvolený outfit a letné zoznamovanie môže začať!

Smútok v Starej tržnici: S Ďuďom z Hexu sa rozlúčila verejnosť, priatelia a fanúšikovia
Členovia kapely Hex a najbližšia rodina zosnulého speváka Petra Ďuďa Dudáka v pondelok podvečer umožnili fanúšikom a verejnosti rozlúčiť sa so svojím obľúbeným spevákom. Rozlúčka sa konala v bratislavskej Starej tržnici. Na pódiu vystúpila okrem členov kapely Hex aj jeho dcéra Mária spoločne s jeho mladšou sestrou Katkou a partnerkou.

Môžete sa prihlásiť na Týždeň dobrovoľníctva 2019: Ako sa dá pomôcť?
O menej ako mesiac vypukne dobrovoľnícka akcia roka! Už teraz si  môžete pozrieť a vybrať kde a ako by ste mohli nezištne pomôcť druhým od 16. – 22. septembra 2019. Organizácie v Bratislavskom kraji potrebujú skrášliť svoje okolie, ponatierať lavičky, oživiť detské ihriská či porozprávať sa so seniormi v domovoch dôchodcov.

DPB nakúpi nové autobusy s kamerovým systémom aj USB nabíjačkami
Vozidlový park Dopravného podniku prejde výraznou obmenou. Dnes bola zverejnená verejná súťaž na obstaranie až 81 kĺbových autobusov a 4 minibusy. Na rozdiel od minulosti nebude hlavným kritériom verejnej súťaže len cena. Dôležitým parametrom pri vyhodnotení bude aj obsaditeľnosť vozidla či prevádzkové náklady z hľadiska spotreby.

Fond malých projektov podporí ďalšie nápady na cezhraničnú spoluprácu
Samosprávy či neziskové a občianske združenia s nápadom na projekt cezhraničnej slovensko-maďarskej spolupráce sa môžu opäť uchádzať o dotácie z Fondu malých projektov. Týka sa to oboch prioritných osí, teda Príroda a kultúra a Cezhraničná spolupráca inštitúcií a obyvateľov prihraničných oblastí. Termín uzávierky nasledujúceho kola je 30. september.

Tip na sobotu: Jubilejný Cigánsky Bašavel sľubuje hviezdne obsadenie
Multižánrový festival Cigánsky Bašavel oslávi v sobotu 24. augusta svoje desiate výročie naozaj bohatým programom.Hrad Devín ožije temperamentnou rómskou hudbou a prídu aj známe osobnosti. Chýbať nebude ani virtuálna realita, cirkus s workshopom či slávnostné krájanie torty!

Petržalka zavádza pilotný parkovací systém. Koľko po novom zaplatíte?
Mestská časť Bratislava-Petržalka chce od novembra zaviesť pilotný parkovací systém, ktorý bude preferovať obyvateľov s trvalým pobytom v Petržalke.

Karlovešťanom prekáža na Jurigovom námestí zanedbanosť i málo zelene
Na Jurigovom námestí v bratislavskej Karlovej Vsi by mala pribudnúť zeleň, rovnako tak služby i obchody, pričom by sa tak malo stať prostredníctvom komplexnej revitalizácie verejného priestoru. Myslia si to obyvatelia mestskej časti, ktorí vyjadrili svoj názor v participatívnom prieskume mestskej časti.

Zanedbaný trojuholník na Bosákovej sa konečne dočká revitalizácie: Čo tam pribudne?
Spoločnosť JTRE aktuálne začína s revitalizáciou zeleného trojuholníka na Bosákovej ulici v Petržalke pri bytovom dome Fuxova. Projekt realizuje na vlastné náklady.

VIDEO: Uff, tak z toho ide až strach. Pozrite si obrovského sumca plávajúceho v Draždiaku
Vo Veľkom Draždiaku v bratislavskej Petržalke si pláva naozaj obrovský sumec. Veď posúďte sami.

Náš prieskum: Ktorú stranu by ste volili v parlamentných voľbách? Hlasujte
Už o pol roka, konkrétne 29. februára 2020 sa budú na Slovensku konať parlamentné voľby. Viete už, komu by ste dali svoj hlas?

Gauner v lese: Napadol poľovníka, zlámal mu obe ruky
Seneckí policajti objasnili prípad útoku na verejného činiteľa, ku ktorému došlo koncom minulého týždňa v Miloslavove. Neznámy muž mal v poľovníckom revíri napadnúť člena poľovníckej stráže

Napoleon v Bratislave: Viete, po ktorých miestach kráčala jeho noha?
Na mieste dnešného Tyršovho nábrežia v Petržalke sa cisár Napoleon údajne na chvíľu zastavil. Spod koruny starého topoľa mal hľadieť na mesto, ktorého sa jeho armáda nedokázala zmocniť vojensky.

Pláž Staré Mesto prináša program pre deti
Úspešný projekt Pláž Staré Mesto na Fajnorovom nábreží vznikol za podpory developerskej spoločnosti JTRE minulý rok. Na ľavom brehu Dunaja priniesol Bratislavčanom zaujímavý rekreačný priestor v podobe novej mestskej pláže. Dlhodobo nevyužívané pozemky medzi Starým mostom a parkoviskom Osobného prístavu sa zmenili na unikátnu zónu, ktorú si obyvatelia hlavného mesta i turisti rýchlo obľúbili.

Cyklistka v uliciach: So slúchadlami na ušiach a do protismeru
Mnohí vodiči, ale možno ešte častejšie chodci zažívajú v bratislavských uliciach s cyklistami nepríjemné situácie. O jednu sa s nami podelila i naša čitateľka Katka, ktorá netolerantne jazdiacu cyklistku stihla aj odfotografovať. Vyjadrite sa v našej ankete, ktorú nájdete na konci článku.

FOTO A VIDEO: Náš tip: Vyskúšali sme vodné bicykle na Štrkoveckom jazere
Romantika ale aj zážitok pre deti a dospelých. Ak chcete počas prázdnin spríjemniť svojim deťom prázdniny, vyskúšajte vodné bicykle na bratislavských vodných plochách. My sme dnes otestovali tie na Štrkoveckom jazere.

Tréner MŠK Iskra Petržalka Kinder: Výborne sme zvládli boj o záchranu v V. lige
Futbalisti MŠK Iskra Petržalka výborne zvládli záchranárske práce v V. lige. Po jesennej časti zimovali na poslednom mieste iba so ziskom piatich bodov, ale v odvetnej polovici poriadne zabrali a nakoniec zo štrnástich účastníkov skončili na jedenástom mieste. O uplynulej sezóne sme sa porozprávali s trénerom Vladimírom Kinderom, s niekdajším Futbalistom roka 1994, výborným obrancom ŠK Slovan Bratislava a prvým Slovákom, ktorý hral v prestížnej anglickej Premier League.

FOTO: Pozor, v Devíne vás môže i po takmer 30 rokoch porezať ostnatý drôt ukrytý v tráve
Bratislavčania si iste pamätajú celé kilometre oplotenia, ktoré lemovalo až do roku 1989 hranicu medzi Slovenskom a Rakúskom pri Devíne. S pádom železnej opony ploty z ostnatého drôtu zmizli, no ich pravdepodobné zvyšky vám môžu znepríjemniť život v tejto mestskej časti aj takmer po 30 rokoch. Presvedčila sa o tom naša čitateľka Jana.

Detaily zriadenia Českého domu by mali byť známe na začiatku jesene
O mieste i termíne otvorenia Českého domu v Bratislave sa stále rokuje. "Verím, že už začiatkom jesene budeme môcť prezentovať detailnejšie informácie, týkajúce sa i sídla Českého domu v centre Bratislavy,“ uviedol veľvyslanec Českej republiky na Slovensku Tomáš Tuhý.

Stanicu mestskej polície v karavane pri Pentagone vo Vrakuni zrušili
Stanicu mestskej polície v karavane pri problémovom bytovom dome "Pentagon" na Stavbárskej ulici v bratislavskej Vrakuni po takmer dvoch rokoch zrušili. Magistrát tvrdí, že jeho umiestnenie v lokalite sa minulo účinkom.

Cestovateľ z Petržalky Peter Gregor: V Palestíne ma chceli ukameňovať
Peter Gregor je synom spisovateľa Vlada Gregora – autora série kníh Svedectvo času, ktoré mapujú nedávnu slovenskú minulosť. On sa rozhodol zmapovať svet a už 12 rokov navštevuje aj krajiny, kde by našinec nešiel, ani keby mu zaplatili.

Z dovolenky si môžete priniesť aj ploštice. Ako s nimi v byte bojovať?
„Nie vlastným pričinením mám v byte ploštice. Neverili by ste, aký je to problém,“ napísala nám do redakcie zúfalá čitateľka.

Kvalitné elektromotory hýbu svetom
(pr) Elektromotory ako neoddeliteľná súčasť priemyslu spotrebujú celosvetovo až 75 % vytvorenej elektrickej energie, keďže ide o elektrické zariadenie, ktoré premieňa elektrický prúd na mechanickú prácu, resp. mechanický pohyb. V dnešnej dobe existujú rôzne typy týchto zariadení. A ktoré sú pre vás najvhodnejšie a zároveň cenovo dostupné? Prostredníctvom poradenstva na špecializovanej web stránke sa lepšie zorientujete v ich ponuke.

V ovzduší dominoval peľ pŕhľavy: Stúpli aj koncentrácie paliny a ambrózie
Peľ pŕhľavy dominoval počas posledných dní v ovzduší aj v Bratislave. Zároveň výrazne stúpli koncentrácie peľu paliny a ambrózie, najvýznamnejších alergénov najbližších týždňov.

VIZUALIZÁCIE: Bývalé gumárne Matadorka sa premenia o pár rokov na novú štvrť: Čo tam vyrastie?
Schátraný priemyselný areál bývalých gumární Matador v bratislavskej Petržalke na Kopčanoch by sa mal o pár rokov premeniť na štvrť s obytnými aj nájomnými bytmi, obchodmi a priestormi pre administratívu. Výstavbu výškovej bytovky Matadorka pri Vienna Gate už spustila spoločnosť VI Group, v jej susedstve by mal vzniknúť projekt spoločnosti Matador development „Rekonštrukcia a dostavba výrobných hál Matador – I. etapa“.

Polícia obvinila 54-ročného sprejera z Myjavy: Poškodil vodojem
Škodu vo výške 364 eur spôsobil 54-ročný Juraj H. z Myjavy, keď nasprejoval fasádu vodojemu v bratislavskom parku. Páchateľa zadržali na mieste a hrozí mu jeden rok basy.

FOTO a VIDEO: Niektorí ľudia vymenili preplnené kúpaliská za tiché a pokojné dunajské pláže
Petržalskú stranu Dunaja jej idylické štrkové pláže si v sobotu vybrali na oddych niektorí Bratislavčania. Relaxovali, opekali, venčili štvornohých miláčikov, trávili sobotu mimo rušných jazier či kúpalísk.

Na výstavách Duodanube sa cez víkend predstavia psy z vyše 20 krajín
Dve medzinárodné výstavy psov sa v sobotu a nedeľu (18. 8.) konajú na Závodisku v Petržalke pod názvom Duodanube Bratislava. Na 19. ročníku sa predstaví 3689 psov z viac ako 20 krajín.

Futbalista Martin Vician spojí na Harvarde štúdium s futbalom
Martin Vician je ojedinelý a vskutku výnimočný zjav v slovenskom futbale. Zatiaľčo jeho viacerí rovesníci túžia dobre naštartovať svoju kariéru na domácich ihriskách a potom si ju hlavne finančne oveľa viac vylepšiť v zahraničí, tento dvadsaťročný mladík sa rozhodol spojiť štúdium s futbalom.

Situácia skeletov garáží v Petržalke je neúnosná: S akými problémami bojujú?
Bolo len otázkou času, kedy situácia v skelete rozostavaných hromadných garáží na Mamateyovej ulici pri Dolnozemskej ceste, ktorý aktuálne využívajú len ľudia bez domova, presiahne únosnú mieru. Koncom júla tam vypukol požiar.

Ružinov prerokováva návrh zadania ÚPZ Pálenisko – Prístav
Bratislavský Ružinov začal s prerokovávaním návrhu zadania územného plánu zóny (ÚPZ) Pálenisko – Prístav. Návrh je možné pripomienkovať do konca septembra. Súčasťou procesu bude verejné prerokovanie 18. septembra.

Posledná rozlúčka so spevákom kapely Hex sa uskutoční v pondelok
Symbolická posledná rozlúčka so zosnulým spevákom skupiny Hex Petrom "Ďuďom" Dudákom sa uskutoční v pondelok 19. augusta o 19.00 h v priestoroch Starej Tržnice v Bratislave. Skupina o tom informuje na sociálnej sieti

Obľúbené lokály: Kam chodieva bratislavský hipster? 2. časť
Kto sú bratislavskí hipsteri a ako ich spoznáte? Dnes vám prinášame druhú časť nášho seriálu. Hipsteri navštevujú v hlavnom meste aj "svoje" lokály. Tie vznikajú v Bratislave ako huby po daždi. Podľa hipsterov totiž mainsteram potláča jedinečnosť a uvoľnenú atmosféru, no "ich" podniky ponúkajú priestor na stretávanie sa s kamarátmi či kreatívne využitie ich voľného času.

Ťažbu dreva v okolí Vydrice vysvetľujú kalamitným stavom!
Ďalšia ťažba dreva?! Bratislavčania sú v poslednom čase veľmi citliví na akúkoľvek ťažbu v lesoch v okolí hlavného mesta, najmä po tom, čo ju primátor Matúš Vallo sľúbil obmedziť. Do redakcie sme dostali viacero anonymom, ktoré nás upozorňovali na ťažbu v okolí Peknej cesty smerom na Biely Kríž. Zisťovali sme, čo sa v okolí deje.

Od pondelka bude na Námestí SNP parkovať o 28 áut menej
Od pondelka (19. 8.) bude na bratislavskom Námestí SNP parkovať o 28 áut menej. Avizuje to primátor hlavného mesta Matúš Vallo na sociálnej sieti. Mesto totiž bude rušiť v tomto priestore parkovacie miesta, aby vytvorili viac miesta pre pohyb a život na námestí.

Manželia volali dvakrát na políciu, ale tá krádeži kolies z auta nezabránila!
Polícia Slovenskej republiky zlyhala. Text s takýmto názvom sa dnes šíril na sociálnych sieťach spolu s fotografiou automobilu Škoda Octavia, ktorému v noci ukradli všetky štyri kolesá. A to aj napriek tomu, že podozrivá osoba bola videná pri čine a dvakrát nahlásená na tiesňovú linku polície...

Láka vás poriadne exotická kuchyňa? V Rači sa koná Extrem food a travel festival
Sobota 17. augusta bude v račianskom amfiteátri patriť milovníkom naozaj neobyčajnej kuchyne. Môžete ochutnať žaby, hady, holuba či krokodíla. Nebudeto to však iba o jedle, ale aj o cestovaní.

Zaskočení Ružinovčania: Sprejazdnenie ulice Mlynské nivy sa odkladá o celý rok
Mnohí Ružinovčania z lokality 500 bytov ostali nemilo zaskočení. Kompletná doprava na ulici Mlynské nivy by mala byť spustená až po letných prázdninách budúci rok a ani MHD tu nebude jazdiť už na jeseň tohto roku, ako sa plánovalo.

FOTO: Záhadný nález na hrobe Karola Duchoňa - dojímavé vyznanie pre nebohého speváka
Bývalá manželka Karola Duchoňa - Elena dnes navštívila cintorín Vrakuňa, kde má svoj hrob legendárny slovenský spevák a na náhrobku objavila dva kamene a pod nimi našla list napísaný detskou rukou. Ležal tu od 23. júla a dokonca bol aj podpísaný... Čo v ňom bolo?

Stavba Galérie Kontajner ide do finále: Čo ponúknu návštevníkom?
Stavba reštaurácie Galéria Kontajner na Bosákovej ide do finále. Otvorená bude na prelome tohto a budúceho týždňa. Čo všetko tu nájdete?

Nominácie na výročné ceny prijíma kraj do konca augusta
Obyvatelia Bratislavského kraja i občianske združenia či iné organizácie sídliace v regióne môžu do konca augusta navrhnúť kandidátov na tohtoročné ocenenia Bratislavského samosprávneho kraja (BSK).

VIDEO: Osudom skúšané labute zo Štrkoveckého jazera si už užívajú nový domov
Osud ťažko skúšanej labutej rodinky zo Štrkoveckého jazera v bratislavskom Ružinove sledovali doslova tisíce ľudí. Po tom, čo z päťčlennej rodiny prežil iba gunár Tato a jedno mláďa (Pipo), labute zo Štrkoveckého jazera odchytili. Po pobyte v záchrannej stanici sa však už tešia z nového domova.

Šafárenie v Mestských lesoch v Bratislave? Riaditeľ reaguje na kritiku
Dochádza v bratislavských mestských lesoch pod novým vedením k rozhadzovaniu peňazí? Do redakcií i komunálnym politikom prišiel mail podpísaný "Janom Novakom", ktorý hovorí o "nehoráznom plytvaní peniazmi." Na zverejnené čísla sa rozhodol zareagovať priamo riaditeľ organizácie Mestské lesy v Bratislave Matej Dobšovič.

Výstavné stánky – kvalitná a najlepšia prezentácia vašich produktov a služieb
(pr) Zúčastňujte sa ako predajca rôznych prezentácií, výstav a workshopov? Kvalitnú prezentáciu môže podčiarknuť mnoho detailov, z ktorých najviditeľnejší môže byť práve výstavný stánok. Je veľmi dôležité, aby vás bolo vidieť, preto stavte na stánky, ktoré vás odlíšia od ostatných a poskytnú vám konkurenčnú výhodu.

FOTO: Petržalka oslavovala, pred 100 rokmi sa stala súčasťou Československa
Petržalka sa 14.8.1919 stala súčasťou vtedajšej Československej republiky a definitívne sa tak dostala z rúk Maďarska. Včera ubehlo presne 100 rokov od tejto významnej udalosti, ktorú si Bratislavčania slávnostne pripomenuli na Magio pláži.

Kedy sa vráti na breh Dunaja prírodné kúpalisko Lido?
Jednou z aktuálnych priorít hlavného mesta je vytvoriť pre Bratislavčanov miesto, ktoré im umožní mať Dunaj na dosah. Nábrežia majú potenciál, ktorý zatiaľ naplno využitý nie je. V relácii Hlavné mesto na Tablet TV to deklaroval primátor Matúš Vallo.

SME

Požiar bytu v Rači má dve obete, nevylučujú cudzie zavinenie
Začali trestné stíhanie vo veci prečinu usmrtenia.

Odsúdený z vraždy v bratislavských Troch vežiach žiada nové konanie
Vokrrimu v roku 2016 potvrdil Najvyšší súd trest pätnásť rokov väzenia

Doprava v Bratislave je spomalená, na Mýtnej je nehoda
Vodiči sa zdržia do štvrť hodiny.

Z eurofondov pôjdu milióny na projekty na hraniciach Maďarskom
Kraj podporí projekty z oblastí Príroda a kultúra a Cezhraničná spolupráca.

Dopravný podnik Bratislava nakúpi desiatky nových autobusov s kamerami
Záujemcovia môžu predložiť svoje ponuky v oboch tendroch do 19. septembra.

Niektoré domácnosti budú vyše týždňa bez teplej vody
Výpadok súvisí s výstavbou diaľnice D4 a rýchlostnej cesty R7.

Petržalka chce od novembra spustiť pilotný parkovací systém
Systém bude preferovať obyvateľov s trvalým pobytom.

Stanicu mestskej polície v karavane pri Pentagone vo Vrakuni zrušili
Magistrát tvrdí, že jeho umiestnenie v lokalite sa minulo účinkom.

Onkologický ústav chce kúpiť CT prístroj, plánuje modernizovať vybavenie
Celková odhadovaná hodnota zákazky je 823-tisíc eur bez DPH.

Polícia obvinila 54-ročného sprejera z Myjavy, poškodil vodojem
Hrozí mu jeden rok odňatia slobody

Výstavba električkovej trate v Petržalke ráta s úrovňovými križovatkami
Podľa viceprimátorky tento spôsob riešenia nezahustí dopravu.

V lokalite Vydrica vyrúbu pre kalamitu 350 metrov kubických dreva
Lesy SR už vyrúbali dvesto metrov kubických dreva.

S podzemným modelom stanice Filiálka štúdia železníc neráta
Na zapustenom variante zastávky trvá starosta Nového Mesta.

Na Námestí SNP bude od pondelka parkovať o 28 áut menej
Mesto ruší v centre parkovacie miesta, priestor dostanú chodci.

Rekonštrukcia električkovej trate v Karlovej Vsi napreduje
Práce sú naplánované do septembra 2020.

Bratislavčan kradol kolobežky, hrozia mu tri roky za mrežami
Vyšší trest páchateľovi hrozí preto, že v priebehu roka bol za podobný čin odsúdený.

Dúbravka vyzbierala školské pomôcky pre deti v núdzi
Obyvatelia Dúbravky opäť pomohli deťom zo sociálne slabšieho prostredia.

Bratislava odkladá plánované spustenie MHD na Mlynských nivách
Mesto uprednostnilo koncepčné vylepšenia.

Mestské hradby v Bratislave zostanú aj naďalej zatvorené
Hlavné mesto hradby zatvorilo, keďže na viacerých miestach hrozilo zrútenie časti muriva.

Plánovaná cyklotrasa v Bratislave má spojiť Bory, Dúbravku a Lamač
Predpokladaná výška nákladov na výstavbu cyklotrasy je 1,6 milióna eur.

Hasiči bojujú s požiarom kontajnerov v Mlynskej doline
Požiar je lokalizovaný a pod kontrolou.

Obradné predmety, ktoré posvätil pápež, vystavili na Bratislavskom hrade
Relikvie odovzdali do kaplnky počas slávnostnej omše.

Festival jedla na Bratislavskom hrade zrušili
Presunuli ho na september. Plány im ale skrížili iné jesenné akcie.

Vo Vrakuni vybudujú do konca septembra zhruba 120 parkovacích miest
V septembri vybudujú na Rajeckej zo zatrávňovacej dlažby nové parkovisko.

Bratislava obstaráva informačno-komunikačné technológie za 4,7 milióna eur
Lehota na predkladanie žiadostí o zaradenie trvá do tretieho septembra.

Na diaľnici medzi Lafranconi a Prístavným mostom budú obmedzenia
Obmedzenie potrvá od stredy 20.00 h do 28. augusta do 06.00 h.

Na D1 medzi Prístavným mostom a Lafranconi budú obmedzenia
Pre práce na diaľnici bude doprava obmedzená takmer dva týždne .

Bratislavské UFO ponúka novú adrenalínovú atrakciu
Návštevníci môžu zažiť panoramatickú prechádzku po vonkajšom parapete vyhliadkovej veže.

Bratislava je v súťaži o európske mesto inteligentného cestovného ruchu
V minulom roku zvíťazili v súťaži Helsinki a Lyon.

Ružinov plánuje zatepliť základnú školu na Borodáčovej
Predpokladaná hodnota zákazky je 707-tisíc eur.

Na streche Aupark Tower umiestnili úle
Cieľom projektu je snaha podporiť biodiverzitu v meste.

Stanicu mestskej polície na Obchodnej ulici otvoria až koncom augusta
Termín posunuli pre chvaľovania na stavebnom úrade a krajskom pamiatkovom úrade.

Na Klobučníckej aj na Námestí SNP chcú obmedziť parkovanie
Rýchle riešenia na Námestí SNP bude mesto realizovať na jeseň,

Na D2 obmedzia premávku, budú vyťahovať havarovaný kamión
Kamión skončil v priekope

Na Bratislavskom hrade na chvíľu sprístupnia nálezy keltskej architektúry
Opätovne nálezy sprístupnia až na budúci rok.

Na vjazdoch do Bratislavy je spomalená doprava, tvoria sa kolóny
Vodiči sa zdržia do dvadsať minút.

Bratislavský kraj vyčlenil takmer 400-tisíc eur na územné dotácie
Žiadosti posudzujú priebežne.

Staré Mesto otvorilo po rekonštrukcii Cafe Propeler
Priestory otvorili po rekonštrukcii.

Petržalka má málo mestských policajtov, tvrdia poslanec i samospráva
Najväčšia bratislavská mestská časť má len osem mestských policajtov.

Magistrát pozastavil projekt zastávky pod Manderlákom
Magistrát rozhodnutie zdôvodňuje projektom budúceho riešenia Kamenného námestia.

Aktuality magistrátu

DPB nakúpi nové autobusy s kamerovým systémom aj USB nabíjačkami
DPB nakúpi nové autobusy s kamerovým systémom aj USB nabíjačkami

Stavba bulváru Mlynské nivy napreduje
Stavba bulváru Mlynské nivy napreduje

Kvalita života seniorov z pohľadu stravovania
Kvalita života seniorov z pohľadu stravovania

Stretnutie primátora s cudzincami žijúcimi v Bratislave
Stretnutie primátora s cudzincami žijúcimi v Bratislave

Pokračujeme vo vysokom štandarde otvorenosti pri výberových konaniach
Pokračujeme vo vysokom štandarde otvorenosti pri výberových konaniach

Z bratislavských vtáčích búdok vyletelo túto sezónu 204 mláďat
Z bratislavských vtáčích búdok vyletelo túto sezónu 204 mláďat

Bratislava potrebuje kvalitné právne služby
Bratislava potrebuje kvalitné právne služby

Vyhlásili sme tretie kolo výberových konaní
Vyhlásili sme tretie kolo výberových konaní

Komenského námestie (o)žije
Komenského námestie (o)žije

Nové zjazdy z diaľnice D1 na Slovnaftskú ulicu sa otvoria 10. augusta
Nové zjazdy z diaľnice D1 na Slovnaftskú ulicu sa otvoria 10. augusta

Bratislavčania sa aj tento rok môžu zapojiť do Občianskeho rozpočtu
Bratislavčania sa aj tento rok môžu zapojiť do Občianskeho rozpočtu

V predstihu odovzdávame do užívania prvé úseky križovatky pod Prístavným mostom
V predstihu odovzdávame do užívania prvé úseky križovatky pod Prístavným mostom

110. výročie trolejbusovej dopravy v Bratislave
110. výročie trolejbusovej dopravy v Bratislave

Potrebujeme riešenie pre sociálne bývanie
Potrebujeme riešenie pre sociálne bývanie

Zverejnili sme ďalšie výberové konania
Zverejnili sme ďalšie výberové konania

Odpočet činnosti vedenia DPB, a. s. za mesiace február – jún 2019 a nástup nového vedenia DPB, a.s.
Odpočet činnosti vedenia DPB, a. s. za mesiace február – jún 2019 a nástup nového vedenia DPB, a.s.

Bratislava začína testovať monitorovacie vozidlo CamCar
Bratislava začína testovať monitorovacie vozidlo CamCar

Pokračujeme v transparentných výberových konaniach
Pokračujeme v transparentných výberových konaniach

BRATISLAVA SO ŠTUDENTMI A PRE ŠTUDENTOV – KREATÍVNE PROJEKTY SÚŤAŽE MUNISS
BRATISLAVA SO ŠTUDENTMI A PRE ŠTUDENTOV – KREATÍVNE PROJEKTY SÚŤAŽE MUNISS

Nová električková trať
Nová električková trať