Panorama.sk
Bratislava
Obsah
Panorama.sk in SlovakEN
Počasie

Bratislava

Bratislavské
noviny

Karlova Ves vyhlásila stavebnú uzáveru v zóne Líščie údolie
Líščie údolie v mestskej časti Bratislava-Karlova Ves bude od neželanej výstavby chrániť stavebná uzávera. O jej vyhlásení a trvaní do schválenia územného plánu zóny, maximálne na najbližších päť rokov, rozhodol o tom karloveský miestny úrad.

Ťažba dreva na Devínskej Kobyle: Aktivisti ubezpečeniam lesníkov veľmi neveria
Obnovenie výrubov stromov vo vzácnej lokalite Devínskej Kobyly opäť vyvolalo pobúrenie Bratislavčanov. Lesníci sa bránia a sľubujú maximálne citlivý prístup, no ich kritikov to neupokojilo.

Sú pre vás kandidáti na poslancov či starostov iba nudné mená v zozname? U nás sa o nich môžete dozvedieť viac
Komunálne voľby, v ktorých si zvolíme miestnych poslancov, starostov či primátora, sa blížia. Konať sa budú už 10. novembra 2018. Možno ste si už pozreli zoznamy kandidátov, no z vypísaných mien ste sa pravdepodobne veľa nedozvedeli. Bratislavské noviny sa preto rozhodli vám pomôcť, aby ste vedeli, koho volíte a dali hlas ľuďom, ktorí si to zaslúžia a vedia nášmu mestu pomôcť.

NEHODA: Pri ceste do Petržalky sa vyhnite Prístavnému mostu
Ak smerujete autom či MHD do Petržalky, rátajte s kolónami, najmä ak chcete využiť na prechod cez Dunaj Prístavný most. V dôsledku dopravnej nehody sa tu totiž tvoria rozsiahle kolóny.

Národný onkologický ústav dostal nové CT za 1,79 milióna eur
Do Národného onkologického ústavu pribudol nový CT prístroj najvyššej piatej kategórie. V rámci centrálneho obstarávania ho zabezpečilo Ministerstvo zdravotníctva SR za 1,79 milióna eur. K vynovenému CT pracovisku pribudla aj nová prístavba.

FOTO a VIDEO: V Rovinke uviedli nový film o folklóristovi Vilovi Meškovi
V kultúrnom dome v Rovinke sa konalo slávnostné uvedenie nového dokumentárneho filmu o multiinštrumentalistovi Viliamovi Meškovi – rodákovi z Terchovej, dnes žijúci v Rovinke pri Bratislave.

FOTO a VIDEO: Policajti prehľadávajú Kočnerove nehnuteľnosti, on sa tomu prizerá
 Polícia dnes od rána vykonáva domové prehliadky v nehnuteľnostiach Mariana Kočnera. Muži zákona zašli aj do bytovky Bonaparte, väzobne stíhaný podnikateľ chodí s nimi.

FOTO a VIDEO: Vo veži Dómu svätého Martina nestraší, ale skrýva pár historických predmetov i záhadných nápisov
Dóm svätého Martina, ktorý sa nazýva aj katedrálou pochádza z 15. storočia a vďaka Márii Terézii sa stal v dobe Rakúsko-Uhorska aj korunovačným kostolom. Je to najvyššia historická budova v našom meste a jedna z dominánt Bratislavy. Obdivovanou je nielen zlatá koruna, ktorá sa nachádza na vrchole veže, ale aj v jej útrobách sa nachádza niekoľko predmetov hodných obdivu...

Otestovali sme joga centrá v hlavnom meste: Kam sa oplatí ísť zacvičiť?
Hľadáte pre seba ten správny typ jogy? My sme sa za vás urobili malý prieskum obľúbených joga centier v Bratislave, ktoré sa určite oplatí navštíviť. Ak ste ju ešte necvičili, inšpirujte sa naším prieskumom a nejaké určite vyskúšajte.

Pri Bernoláku vyrúbali stromy. Zisťovali sme dôvod
Čitateľov Bratislavských novín zaskočil najnovší výrub stromov, ku ktorému došlo v Starom Meste. Ide o lokalitu vedľa známeho internátu Bernolák, konkrétne pri križovatke ulíc Radlinského a Legionárska.

Nesystémové a diskriminačné. BID kritizuje Nesrovnalove návrhy na zľavy v MHD
Rozšírenie zliav v bratislavskej MHD, ktoré navrhuje primátor Ivo Nesrovnal považuje Bratislavská integrovaná doprava (BID) za nesystémové s diskriminačným charakterom. Ako koordinátor Integrovaného dopravného systému Bratislavského kraja (IDS BK) to konštatuje aj v liste adresovanom vedeniu hlavného mesta, v ktorom sa stotožňuje so stanoviskami ostatných objednávateľov dopravy.

Správny vývoj a dobrý dizajn loga vám zaistí tie najlepšie pozície na trhu
(pr) Logo je efektívnym prostriedkom individuálnosti spoločnosti medzi konkurentmi. Spôsobom, ako vizuálne zdôrazniť jej výhody tak, aby sa na trhu stala značka najviac viditeľnou a známou vďaka určitým hodnotám.

Veľká filmová žranica: V Univerzitnej knižnici otvorili zaujímavú výstavu
Výstavu filmových plagátov, ktorých spoločným menovateľom je jedlo a talianska kuchyňa, otvorili v pondelok v Bratislave za účasti veľvyslanca Talianskej republiky na Slovensku Gabriela Meucciho.

Cyklomost Slobody prilákal 3 591 ľudí
Priestor pod cyklomostom Slobody v DevínskejNovej  Vsi zaplnilo uplynulú sobotu množstvo ľudí. Dôvodom nebolo len slnečné počasie, ale najmä pestrý program plný vystúpení a atrakcií v rámci podujatia Deň európskej spolupráce 2018 – Namaľujme si budúcnosť spoločne. Zorganizoval ho Bratislavský samosprávny kraj.

FOTO: Cestujúci musel dosť dlho hľadať funkčnú elektrickú zásuvku na Hlavnej stanici. V čom bol problém?
Určite ste aj vy zaregistrovali, že na Hlavnej stanici v Bratislave nedávno slávnostne otvorili zrekonštruovanú čakáreň za takmer milión eur. Aj keď už takmer mesiac slúži verejnosti, tak stále nie je dokonalá, ani plne funkčná. Dokazuje to aj zážitok, o ktorý sa na sociálnej sieti so svojimi známymi podelil pán Jerguš...

Dana Kleinert sa vzdala kandidatúry na post starostky Starého Mesta
Dana Kleinert, kandidátka za Team Vallo, Progresívne Slovensko a SPOLU - občiansku demokraciu na starostku Starého Mesta dnes oznámila svoje rozhodnutie vzdať sa kandidatúry. Svojim voličom odporučila voliť Zuzanu Aufrichtovú.

VIDEO: Prírodné unikáty hlavného mesta mapujú nové propagačné videá
Bratislava ako hlavné mesto v lone prírody je nosnou témou nového propagačného videa a štyroch video spotov, ktorých cieľom je prilákať turistov do slovenskej metropoly.

Inda Nishita T. oslobodili spod obžaloby z vraždy. Čo povedal vo svojej záverečnej reči?
Senát Okresného súdu Bratislava I oslobodil v pondelok Inda Nishita T. spod obžaloby Krajskej prokuratúry v Bratislave. Obžalovaný bol z vraždy a ublíženia na zdraví. Incident Inda s dvoma mužmi sa odohral pred rokom v centre Bratislavy.

FOTO: Vynovený park na Ľudovom námestí dnes otvorili pre verejnosť
Park na Ľudovom námestí v bratislavskom Novom Meste dnes sprístupnili pre verejnosť po tom, ako mestská časť v týchto dňoch ukončila jeho kompletnú rekonštrukciu.

FOTO: Policajti v noci dávali kamionistom fúkať - ako ich nečakaná kontrola dopadla?
Z dôvodu nepriaznivého vývoja nehodovosti v poslednom období na území Bratislavského kraja ako aj v nadväznosti na prípad nedávnej jazdy vodiča kamiónu v protismere na obchvate v Bratislave, vykonali policajti Krajského dopravného inšpektorátu v Bratislave v priebehu uplynulej noci kontrolu zameranú na dokumentovanie priestupkov v cestnej premávke.

Vozičkári zaparkujú jednoduchšie. Pomôže im inteligentný systém v mobile
Občania s ťažkým zdravotným postihnutím (ŤZP) by to mali mať s hľadaním parkovacieho miesta o niečo jednoduchšie. Už čoskoro im má pomáhať systém inteligentného parkovania, ktorý pomocou mobilného telefónu vyhľadá a odnaviguje vodiča na najbližšie vyhradené parkovacie miesto.

FOTO: Mladá dvojica si v detskom kočíku a taške odniesla z obchodu tovar za vyše 440 eur!
V jednej z pobočiek známeho obchodného reťazca riešia kuriózny prípad. Ich predajňu navštívila 1. októbra 2018 vo večerných hodinách rodinka s dvomi deťmi, ktorá asi nemala drobné na vozík a tak si tovar odkladala do detského kočíka, v ktorom bolo malé dieťa a zvyšok si odniesla bez zaplatenia v športovej taške. Obchodu spôsobili škodu viac než 440 eur.

Staré Mesto začne odťahovať zle parkujúce autá vo vlastnej réžii. Viete, na ktorom parkovisku skončia a koľko zaplatíte?
Bratislavské Staré Mesto začne s odťahovaním áut z komunikácií vo svojej správe, teda ciest III. a IV. triedy, vo vlastnej réžii a na vlastné náklady. Mestská časť, respektíve jej 100-percentná obchodná spoločnosť Technické služby Starého Mesta, čaká len na dodanie prvého odťahovacieho auta.

NAKA zasahovala v Limbachu a Moste pri Bratislave. Ide o vyvážanie nebezpečného odpadu
Národná kriminálna agentúra (NAKA) zasahovala v Limbachu a v Moste pri Bratislave. Zásah má súvisieť s envirokriminalitou a vyvážaním nebezpečného odpadu na skládku aj pod obchvat D4, informoval portál tvnoviny.sk.

VIDEO: Vajnorská bola dnes ráno zablokovaná v oboch smeroch - čo sa tam udialo?
Prejazd po Vajnorskej ulici, ktorá býva počas dňa voľnejšia než druhá hlavná výpadovka - Trnavská bol dnes ráno mimoriadne komplikovaný. V smere do mesta sa stala dopravná nehoda, keď sa električka zrazila s bágrom a v opačnom smere pri Kuchajde bola doprava zúžená do jedného pruhu, nakoľko tu prebiehajú výkopové práce a cestu tiež blokujú ťažké mechanizmy.

ZDRAVIE: Chrípku možete dostať aj viackrát za sezónu
Od októbra do apríla trvá chrípková sezóna. Prekonanie jednej choroby neznamená, že človek má na zvyšok sezóny pokoj. „Vírus chrípky je premenlivý a existuje viacero typov vírusov. Preto sa nedá vylúčiť, že chrípkou sa dá nakaziť viackrát za sezónu,“ varuje Úrad verejného zdravotníctva (ÚVZ) SR.

Prieskum: Čo si myslia ľudia o komunálnych politikoch?
Ľudia pred blížiacimi sa novembrovými komunálnymi voľbami nehľadia na komunálnych politikov s dôverou.

Ako môžete bojovať s rušením nočného kľudu?
(pr) Bývanie v tesnej blízkosti železničnej trate, viac prúdovej rušnej cesty a v centre mesta, kde sa konajú rôzne kultúrne podujatia je vec jedna. Ako si ale poradiť so susedmi, ktorí vás svojim neustálym spôsobom hlučného života otravujú vo dne aj v noci?

Odstávku spaľovne odpadu ukončili, podstúpila niekoľko opráv
Technologická odstávka spaľovne odpadu v Bratislave je po niekoľkých týždňoch ukončená. Trvala od 14. septembra do 8. októbra.

Deň otvorených dverí na bratislavskom letisku: Colníci predvádzali svoju prácu verejnosti
Colníci na bratislavskom letisku M. R. Štefánika sa zapojili do Dní otvorených dverí, ktoré sa konali počas tohto víkendu. Cestujúcim prezentovali, aké úlohy v priestoroch najväčšieho slovenského letiska plnia. Návštevníci mali možnosť vidieť, ako cvičený služobný pes dokáže nájsť zakázané exempláre, drogy či peňažnú hotovosť.

Akúkoľvek petíciu za zákaz herní v meste považuje Asociácia zábavy a hier za zbytočnú
Akákoľvek petícia za zákaz herní v Bratislave je zbytočná. Tvrdí to Asociácia zábavy a hier (AZAH), ktorá tak reaguje na nedávno spustenú novú petíciu za zákaz hazardu v hlavnom meste.

BEDEKER GURMÁNA: Otestovali sme reštauráciu Linos v centre mesta na Panskej
V posledných rokoch išla kvalita bratislavskej gastronómie výrazne hore. Samozrejme, že sú aj výnimky, ktoré potvrdzujú toto pravidlo. Aby ste však priamo v historickom centre mesta narazili na reštauráciu, ktorá je takmer výlučne postavená na tepelnej úprave polotovarov, v to sme nedúfali ani v najhoršom sne. Realita je však taká – na Panskej ulici sme navštívili reštauráciu LINOS Coffee & Drink & Food, kde je kvalita úmerná nízkej cene.

Dobrá správa: Obnovili parčík medzi ulicami Záhradnícka a Jégeho
Hlavné mesto dokončilo revitalizáciu parčíka medzi ulicami Záhradnícka a Jégeho. Okrem nových trvalkových záhonov boli v parku opravené lavičky a orezané stromy a kry.  Paralelne prebiehajú aj práce na Kamennom námestí či Námestí slobody.

Využívate bikesharing? Pomáhať by vám mala aj pripravovaná aplikácia
Prevádzkovatelia systému zdieľaných bicyklov - bikesharingu v Bratislave pripravujú pre užívateľov na jar budúceho roka spustenie mobilnej aplikácie, ktorá by mala uľahčiť využívanie tejto služby.

Akí sú bratislavskí seniori? Prečo sa chcú hýbať najmä ženy a čo ich odrádza od bikesharingu?
Od septembra funguje v Bratislave nové občianske združenie, ktoré oceňujú najmä aktívni seniori. Akí sú tí bratislavskí? Prečo sa chcú hýbať najmä ženy? A čo ich odrádza od mestského bikesharingu? Zisťovali sme v mesiaci úcty k starším.

Novovysadené stromy v hlavnom meste vysychajú: Prečo je to tak?
V meste v súčasnosti nájdete viacero lokalít, kde zo šiestich novovysadených stromov sú štyri vyschnuté. Najsmutnejšie je, že mnohokrát ide o náhradnú výsadbu za povolený výrub drevín. Ak sa zo sto novovysadených mladých stromov neujme sedem kusov, je to podľa arboristu Tomáša Fraňa v norme. Stromy sú totiž živé organizmy a v mestskom prostredí majú neprirodzené, až extrémne podmienky. Nemožno preto očakávať, že sa ujmú všetky.

Začína Študentská kvapka krvi: Potrvá mesiac a osloviť chce najmä prvodarcov
Hashtagom #nevyhovarajsa odštartoval Slovenský Červený kríž 24. ročník Študentskej kvapky krvi. Kampaňou chce osloviť najmä prvodarcov z radov študentov i mladých ľudí a zároveň zdôrazniť význam pravidelného darovania krvi. Prvý mobilný odber bude 15. októbra 2018 na Fakulte architektúry STU na Námestí slobody v Bratislave.

Spor dvoch škôl v Ružinove sa vyriešil, súkromná má nové priestory
Spor, ktorý viedli dve základné školy v bratislavskom Ružinove, sa podarilo vyriešiť do začiatku aktuálneho školského roka. Súkromná základná škola sídliaca v prenajatých priestoroch štátnej základnej školy v Ružovej doline, ktorej zriaďovateľom je mestská časť, si našla nové priestory v neďalekej strednej škole.

Termín spustenia prestavby križovatky Prievoz nie je stále známy
Kedy sa výstavba diaľnice D4 a rýchlostnej cesty R7 citeľnejšie dotkne vodičov, nie je stále známe. Hoci stavebník počítal v októbri so spustením prvej etapy prestavby mimoúrovňovej križovatky Prievoz, momentálne hovorí o dolaďovaní všetkých potrebných opatrení a deklaruje pripravenosť začať s prácami po získaní všetkých povolení.

Psičkari: Pribudol nový výbeh na Dostojevského rade
Na Dostojevského rade pribudol nový výbeh pre psov. Je to už celkovo piaty výbeh pre psov v Starom Meste.

Revitalizácia Biskupického ramena zlepší stav vegetácie
Biskupické rameno vo Vlčom hrdle roky nemalo priamy kontakt s dunajskou vodou. V rámci stavby bratislavského obchvatu sa to zmení. Sprietočnenie ramena a jeho revitalizácia by mali zlepšiť stav vegetácie, ako aj podmienky pre život rýb, obojživelníkov a vodného vtáctva.

Deti budú mať nové ihrisko: Mestská časť začala s jeho opravou
Mestská časť Staré Mesto začala s opravou detského ihriska pri vežových domoch na nábreží armádneho generála Ludvíka Svobodu.

Výstraha SHMÚ: Obyvatelia niektorých ružinovských ulíc, pozatvárajte si okná
Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) upozorňuje na smogovú situáciu pre častice PM10. Dôvodom je rozsiahly požiar budovy na Vajnorskej ulici, ktorý sa snažia hasiči uhasiť už od nočných hodín. SHMÚ a hasiči obyvateľom v okolí ulíc Vajnorská, Ružinovská, Turbínová a Magnetová odporúčajú pozatvárať si okná a obmedziť pohyb vonku.

Lamač si pripomína 152.výročie poslednej bitky rakúsko-pruskej vojny
Mestská časť Lamač si v sobotu pripomína rekonštrukciou historických bojov na lúkach pri krematóriu 152. výročie ukončenia prusko-rakúskej vojny. Tá sa skončila v roku 1866 na poliach pred Lamačom.

FOTO Vnútroblok na Šustekovej revitalizujú: Pribudli nové lavičky
Obyvatelia okolia Šustekovej sa potešia novým lavičkám. Momentálne totiž prebieha revitalizácia vnútrobloku na tejto petržalskej ulici.

Požiar na Vajnorskej. Dym sa šíril až do Starého Mesta
Bratislavskí hasiči počas noci vyrazili k požiaru budovy na Vajnorskej v Novom Meste. Dnes ráno samospráva v Starom Meste vyzvala ľudí, aby zatvorili okná.

Festival udržateľnosti: Vyrobíte si vrecúško na potraviny a dostanete návod, ako tvoriť nulový odpad
Nulový odpad, etická móda, udržateľný dizajn, fair trade, eko, bio. To sú hlavné témy, ktoré budú rezonovať v prednáškach, diskusiách a workshopoch až zajtra v Starej tržnici na pilotnom ročníku Festivalu udržateľnosti.

FOTO: Obyvatelia Rumančekovej si revitalizujú okolie paneláku
V týchto dňoch vlastníci bytov a nebytových priestorov Rumančeková 22-30, MAGNA SK, vďaka grantu z Mestskej časti Bratislava-Ružinov vysádzajú a revitalizujú zeleň pred svojim bytovým domom. Ide o jeden zo 41 úspešných projektov, ktoré tento rok celkovou sumou takmer 145 tisíc eur ružinovská mestská časť podporila.

V sobotu sa koná Deň európskej spolupráce: Vystúpi Sima Martausová či Polemic
Slnečnou sobotou môžete osláviť zajtrajší Deň Európskej spolupráce – Namaľujme si budúcnosť spoločne. Podujatie sa uskutoční na symbolickom mieste – pri cyklomoste Slobody v Devínskej Novej Vsi. Podporí ho zaujímavý hudobný program, deti sa zabavia tvorivými dielňami či bábkovým divadlom.

FOTO: Na Ondrejskom cintoríne vyrúbali sedem stromov - zisťovali sme prečo
"Na Ondrejskom cintoríne sa opäť pustili do výrubu stromov aj poriadne starých, ale nevyzerajú vôbec hnilé." Napísal nám do redakcie Bratislavských novín čitateľ Milan a zároveň nás požiadal, aby sme sa na tento výrub pozreli.

SME

Bratislava láka turistov na prírodu
Nové propagačné videá mapujú prírodné unikáty hlavného mesta.

Zemanová z SaS apeluje na Erséka, enviromanažér nultého obchvatu Bratislavy by sa mal zodpovedať
Objavili sa podozrenia o nezákonnej ťažbe štrku na Žitnom ostrove a ohrození zdroja pitnej vody.

Bratislavslej integrovanej doprave sa nepáči rozšírenie zliav bez ich stanoviska
Nesrovnal okrem iného navrhuje, aby aj sprievod detí do troch rokov mohol cestovať zadarmo.

Kleinert z Vallovho tímu vzdala kandidatúru v Starom Meste
Kleinert podporí Zuzanu Aufrichtovú.

Prevádzkovatelia bikesharingu pripravujú pre užívateľov aplikáciu
V zimných mesiacoch môže byť bikesharing v Bratislave pre počasie pozastavený.

V Bratislave horelo, hasiči aj meteorológovia radili zavrieť okná
Požiar hasičom nahlásili v noci.

Anton Sládek oživuje spomienky na Bratislavu
Detailami zábradlí a starých dverí tvorí čiernobiele obrazové básne o meste.

Lesníci neplánujú na Devínskej Kobyle masívny výrub
Aktivisti kritizujú ťažbu, hovoria o najväčšom výrube za posledné roky.

BNE
Nálepky BNE sa objavujú už takmer dvadsať rokov od New Yorku cez Amsterdam až po Tokio.

Nesrovnal nepredĺži súčasný kontrakt na údržbu ciest, chce mestský podnik
Hlavné mesto bude mať priamy dosah na vykonávanie činnosti a nebude ju treba objednávať.

Devínu chce pomôcť milionár, žije ich tu viac
Milionár nepovedal, koľko peňazí by poskytol.

Čiernu stavbu na Palisádach bude musieť stavebník odstrániť
Stavebník ma pol roka, aby dal dom do pôvodného stavu.

Bratislavské letisko vybavilo v septembri najviac pasažierov v histórii
Najviac cestujúcich prepravil počas deviatich mesiacov z Bratislavy dopravca Ryanair.

Bulharky kradli v centre Bratislavy
V prípade dokázania viny im hrozí trest až na dva roky.

Končí sa druha etapa obnovy Námestia slobody
Na námestí pribudlo ihrisko, pobytové trávniky so závlahou a lokálne sa upravila dlažba.

Štát už vysúťažil firmy pre sanáciu skládky vo Vrakuni
Firmy sa v zmluve zaviazali ukončiť práce najneskôr do konca júna 2023.

Mesiac bikesharingu charakterizovali aj prípady vandalizmu na bicykloch
Evidujú aj niekoľko prípadov krádeží žltých bicyklov a polícia už rieši jedno trestné stíhanie.

Diaľničiari pokračujú v oprave vozovky diaľnice D2 v Bratislave
Medzi tunelom Sitina a križovatkou Lamač treba počítať s obmedzeniami.

Rekonštrukciu Slovenskej národnej galérie by mali dokončiť v apríli 2020
Rekonštrukcia sa začala v januári 2016.

Na bratislavských súdoch opäť nahlásili bombu
Polícia evakuovala aj priestory Justičného paláca, kde sídli krajský súd a tiež Okresný súd Bratislava I.

J&T nedostane starý vodojem v Devíne
Firma vyrátala, že jej mesto dlhuje desaťtisíce eur za to, že vlastní starý vodojem.

Bratislavské trhovisko na Žilinskej obnovia
S opravou trhoviska začnú v novembri.

Halás: Na nelegálnej skládke mohol skončiť aj odpad mestskej firmy
Martin Halás sa pýta, ako mestská firma OLO nakladá s odpadom.

V Ružinove začnú s jesenným upratovaním
Najbližšie tri soboty budú na ružinovských sídliskách veľkokapacitné kontajnery.

Po stopách dávnej Bratislavy: Cisár spoznal plány bláznivej ženy
Žigmund o vernosti českej šľachty pochyboval.

Bergendi: Podstatné je, akí sme, a nie odkiaľ sme
O vzťahu k Bratislave hovorí generálny manažér Slovenskej kanoistiky Boris Bergendi.

V Devínskej Novej Vsi kandidujú za starostu piati uchádzači
Poslancom 12-miestneho zastupiteľstva chce byť 43 kandidátov.

Bratislava má najmenej voľných bytov od roku 2014
Ponuka bytov priamo od developerov sa v Bratislave podľa analytikov kontinuálne prepadá.

Pre opravu dlažby v centre mesta odklonili niektoré električky
Električkou neobslúžia zastávku Námestie SNP.

Po útoku v bratislavskom autobuse skončil vodič v nemocnici a útočník v cele
Incident sa odohral na konečnej zastávke pod mostom SNP.

Piloti vzlietli na počesť Štefánika. Uctili si ho pamätným letom
Memoriálu sa zúčastnilo päť lietadiel - dva Tomarky SD-4 Viper, SportCruiser, Bristell a Cessna 172.

V Ružinove za starostu kandiduje 7 uchádzačov
Do 25-členného miestneho zastupiteľstva kandiduje oficiálne 107 ľudí.

Mestskí poslanci na záver naprávajú krivdy
Na poslednom zasadaní schválili návrh na rezerváciu v mestských lesoch aj prenájom pozemku na parkovisko pred petržalskou nemocnicou.

Zmeny územného plánu majú zastaviť
Poslanci už o kritizovanom balíku zmien rokovať nechcú. Každú z nich chcú v budúcnosti posudzovať zvlášť.

Budaj navrhuje vyhlásiť Ondrejský cintorín za národný cintorín
Tento pietny priestor ponúka dostatok voľnej plochy pre posledný odpočinok osobností slovenskej vedy, kultúry a politiky.

Dúbravka ocenila osobnosti v oblasti kultúry a športu
V Dome kultúry ocenili aj Markoviča a Dvorského.

Bratislava: Do zastupiteľstva kandiduje 284 uchádzačov
Byť poslancom mestského zastupiteľstva chce byť podľa oficiálneho zoznamu 284 kandidátov.

Oprava vozovky na úseku medzi tunelom Sitina a Lamačom obmedzí premávku
Práce na oprave vozovky sú rozdelené do dvoch etáp, začnú sa v piatok od 21. hodine.

BAriéry
Niektoré bezbariérové prístupy sú bezbariérové len akože.

O kreslo primátora Bratislavy sa bude uchádzať desať kandidátov
Súčasný primátor Bratislavy Ivo Nesrovnal sa pokúsi obhájiť svoj post.

Aktuality magistrátu

Slávnostné udeľovanie cien Senior roka 2018 tento rok aj za účasti prezidenta SR
Slávnostné udeľovanie cien Senior roka 2018 tento rok aj za účasti prezidenta SR

Hlavné mesto má nový propagačný spot, Bratislavu predstaví tak ako ju nepoznáte
Hlavné mesto má nový propagačný spot, Bratislavu predstaví tak ako ju nepoznáte

Cestné prepojenie Saratovská zrýchli dopravu a zvýši jej plynulosť
Cestné prepojenie Saratovská zrýchli dopravu a zvýši jej plynulosť

Slovnaft BAjk má po mesiaci prevádzky takmer 30 000 užívateľov
Slovnaft BAjk má po mesiaci prevádzky takmer 30 000 užívateľov

Revitalizácia Námestia slobody pokračuje v plnom prúde
Revitalizácia Námestia slobody pokračuje v plnom prúde

Mesto pokračuje v revitalizácií parkov a verejných priestranstiev
Mesto pokračuje v revitalizácií parkov a verejných priestranstiev

V Primaciálnom paláci si zahrali pedagógovia zo susedných krajín
V Primaciálnom paláci si zahrali pedagógovia zo susedných krajín

Vo Viedni slávnostne umiestnili bustu Lucie Popp
Vo Viedni slávnostne umiestnili bustu Lucie Popp

Mesto pokračuje v sérií pracovných stretnutí k odstraňovaniu nelegálnej reklamy
Mesto pokračuje v sérií pracovných stretnutí k odstraňovaniu nelegálnej reklamy

V Bratislave a okolí pribudnú zariadenia sociálnych služieb a jasle
V Bratislave a okolí pribudnú zariadenia sociálnych služieb a jasle

Podchodom Trnavské mýto prešlo za prvý mesiac od otvorenia milión ľudí
Podchodom Trnavské mýto prešlo za prvý mesiac od otvorenia milión ľudí

Webové stránky mesta dostali prestížne ocenenie v medzinárodnej súťaži Microsoft Awards 2018
Webové stránky mesta dostali prestížne ocenenie v medzinárodnej súťaži Microsoft Awards 2018

Vyhlásenie výsledkov 7. ročníka súťaže SLOVAK PRESS PHOTO
Vyhlásenie výsledkov 7. ročníka súťaže SLOVAK PRESS PHOTO

Transparentnosťou k efektívnejšej samospráve
Transparentnosťou k efektívnejšej samospráve

Mobilná aplikácia IDS BK prináša jednoduché a šikovné cestovanie po novom v Bratislavskom kraji
Mobilná aplikácia IDS BK prináša jednoduché a šikovné cestovanie po novom v Bratislavskom kraji

Mesto začalo opravovať havarijný stav lávok pre peších a cyklistov na Moste SNP
Mesto začalo opravovať havarijný stav lávok pre peších a cyklistov na Moste SNP

Primátor Bratislavy Ivo Nesrovnal žiada poslancov o podporu pre parkovaciu politiku a opatrení na zlepšenie verejnej dopravy
Primátor Bratislavy Ivo Nesrovnal žiada poslancov o podporu pre parkovaciu politiku a opatrení na zlepšenie verejnej dopravy

Bratislava je jediným miestom na svete s novými a vylepšenými smart urban lavičkami
Bratislava je jediným miestom na svete s novými a vylepšenými smart urban lavičkami

Biela noc rozžiari Bratislavu štvrtýkrát, prinesie mená svetového formátu
Biela noc rozžiari Bratislavu štvrtýkrát, prinesie mená svetového formátu

Nesrovnal: Potrebujeme sa zásadne posunúť s riešením problému železničného uzla v Bratislave
Nesrovnal: Potrebujeme sa zásadne posunúť s riešením problému železničného uzla v Bratislave

Mailujte adresu stránky

Panoráma.sk - Kontakty / O nás
© Copyright 1998 - 2018, Panoráma.sk
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo dalšie šírenie textov a fotografií zo stránok Panorámy.sk bez predchádzajúceho písomného súhlasu Panorámy.sk je porušením autorského zákona.
Partneri Panorámy.sk používajú cookies. Používaním stránok dávate súhlas s ich zapisovaním do Vášho internetového zariadenia zariadenia - prehliadača.