Panorama.sk in SlovakEN
Počasie

Bratislava

Bratislavské
noviny

FOTO: V NTC štartuje zápas medzi Slovenskom a Brazíliou - už ste videli naše tenistky v krojoch?
Národné tenisové centrum bude počas veľkonočného víkendu dejiskom zápasu Pohára federácie medzi Slovenskom a Brazíliou. Obe družstvá sa naň pripravujú v Bratislave už niekoľko dní a slovenské tenistky pripravili poriadne prekvapenie hosťom z Južnej Ameriky aj tým, že prišli na slávnostnú recepciu oblečené do národných krojov...

Na nebohého bratislavského herca Jozefa Adamoviča si zaspomínajú jeho spolužiaci...
Slovenského herca Jozefa Adamoviča si pripomenú pri príležitosti jeho nedožitých osemdesiatin v Hlohovci, kde prežil svoje detstvo a mladosť. Do kina Úsmev sú pozvaní na stredu 24. apríla záujemcovia, ktorí si chcú na umelca zaspomínať spolu s jeho troma spolužiačkami z Jedenásťročnej strednej školy.

FOTO: Veľkonočná výzdoba nechýba ani v mnohých bratislavských predzáhradkách a je čo obdivovať!
Na Veľkú noc si ľudia zdobia rôznymi symbolmi jari či nadchádzajúcich sviatkov svoje príbytky, ale niektorí si dajú námahu a pokúsia sa do veľkonočného šatu odieť aj svoje bezprostredné okolie. Pred viacerými rodinnými domami, ale aj bytovkami sa pred pár dňami objavili zajačikovia, kuriatka, kraslice a iné predmety, ktoré patria k veľkonočným symbolom.

FOTO: Ako to dnes vyzeralo na Veľkonočných trhoch na Primaciálnom námestí?
Bratislava má novú tradíciu - Veľkonočné trhy, ktoré sa premiérovo konajú od dnes až do nedele na Primaciálnom námestí. Boli sme sa tam dnes predpoludním pozrieť a boli zvedaví aj na to či sa na nich bude dodržiavať na Veľký piatok pôst alebo práve naopak - nájdeme tu aj stánky s občerstvením, ktoré uspokoja hladné krky...

Divadelná obec sa v utorok v historickej budove SND rozlúči s Jaroslavom Blahom
Divadelná obec sa rozlúči s vedcom, dramaturgom a publicistom Jaroslavom Blahom v utorok (23. 4.) o 15.15 h v historickej budove Slovenského národného divadla (SND). TASR o tom informovala tlačová tajomníčka SND Izabela Pažítková.

FOTO: Na zjazde z Prístavného mosta sa zrazili dve autá - pozrite, kde jedno z nich skončilo...
Až 15 zasahujúcich prílsušníkov Hasičského a záchranného útvaru hlavného mesta Slovenskej republiky Bratislavy s tromi vozidlami si vyžiadala dnešná dopravná nehoda, ktorej došlo na zjazde z Prístavného mosta. Jedna osoba bola pri kolízii dvoch motorových vozidiel zranená...

Veľkonočné sviatky bude môcť stráviť doma 86 odsúdených väzňov
Veľkonočné sviatky bude môcť stráviť doma so svojimi blízkymi 86 odsúdených väzňov.TASR o tom informovala riaditeľka odboru komunikácie Zboru väzenskej a justičnej stráže (ZVJS) Katarína Nováková.

Židovský Pesach sa začne na kresťanský Veľký piatok po západe slnka
Pamiatku oslobodenia Izraelitov z egyptského otroctva pripomína jeden z najvýznamnejších židovských sviatkov - Pesach, židovská Veľká noc. V tomto roku pripadá na 15. - 22. nisana (20. - 27. apríla). Sláviť sa začne - podobne ako všetky židovské sviatky - už v predchádzajúci deň po západe slnka, teda 19. apríla.

ROZHOVOR - Roman Štamberský zo SZĽH: Chceme pripraviť skvelý svetový šampionát!
Od hokejového šampionátu nás delia tri týždne a na svete je prvý rozruch. Mnohých Bratislavčanov zaskočil pohľad na buldozér pred Istropolisom, kde bude fanzóna - zbúral totiž známy mramorovo-betónový podstavec. Aj na túto aktivitu sme sa preto spýtali šéfa organizačného výboru MS 2019 pre Bratislavu Romana Štamberského zo Slovenského zväzu ľadového hokeja.

Prečo je Veľký piatok významný kresťanský sviatok?
Veľký piatok je pre kresťanov spomienkou na deň utrpenia, ukrižovania a smrti Ježiša Krista. V katolíckych kostoloch sa v tento deň ako jediný deň v roku neslúži svätá omša, oltáre sú bez chrámového rúcha. Veriaci dodržiavajú prísny pôst, zdržiavajú sa mäsitých pokrmov. Je to deň pokánia a modlitieb.

Zistili sme: Čo vyrastie na Bosákovej v Petržalke?
„Na Bosákovej resp. Farského ulici priamo za zastávkou električky sú aktuálne začaté stavebné/výkopové práce, o ktorých sa zatiaľ nedajú nájsť žiadne konkrétne informácie,“ napísal nám do redakcie čitateľ Ján Kurt. My sme sa na to pozreli bližšie.

Pellegrini: Urobím všetko pre to, aby bola v Bratislave nová nemocnica čo najskôr
Premiér Peter Pellegrini (Smer-SD) urobí všetko pre to, aby v Bratislave pribudla nová štátna nemocnica. Potvrdil, že spolu s odborníkmi zvažuje všetky možné riešenia, aby sa tak stalo čo najskôr. Povedal to v stredu (17. 4.) po rokovaní vlády.

Naša anketa: Máte aj vy skúsenosť s rasizmom či predsudkami zo strany učiteľov?
Veľký rozruch vyvolal v posledných dňoch incident, ktorý sa odohral v bratislavskej Vrakuni. Učiteľka omylom odoslala správu mamičke Gabike, v ktorej ju označila za Cigaňu. Aká je však slovenská realita? Vyjadrite sa v našej ankete.

Nehody: Vodiči sa pri výjazde z mesta zdržia okolo 40 minút
Vodiči odchádzajúci z Bratislavy v smere na Trnavu musia počítať so zdržaním okolo 40 minút. V dôsledku viacerých dopravných nehôd sa na D1 v smere od bratislavskej mestskej časti Petržalka vytvorili kolóny. Informuje o tom Zelená vlna RTVS.

FOTO: Vodič pri OD Saratov nechal svoje auto odparkované priamo na "zebre"...
Tomu sa povie bezohľadnosť. V blízkosti Obchodného domu Saratov nechal vodič svoje osobné motorové vozidlo zaparkované priamo na vyznačenom priechode pre chodcov. Ľudia ho museli obchádzať!

Alergici trpia, sezóna brezy je na maxime, ohrozovať ich budú aj ďalšie pele
Peľová sezóna brezy, najsilnejšieho alergénu týchto dní, síce dosiahla svoje tohtoročné maximá, no pokračuje ďalej. Jej peľ dosahoval alergologicky významné koncentrácie na celom území Slovenska a alergikov ešte potrápi. Informovala o tom hovorkyňa Regionálneho úradu verejného zdravotníctva (RÚVZ) v Banskej Bystrici Mária Tolnayová.

Ružinov pripravuje nové pravidlá na prijímanie detí do škôlok
Prijímanie detí do materských škôl v bratislavskom Ružinove by malo mať nové transparentné a zrozumiteľné pravidlá. Zabezpečiť to má pripravované všeobecne záväzné nariadenie, o ktorom by mali miestni poslanci rokovať v apríli. Navrhované kritériá môžu pripomienkovať aj samotní obyvatelia, majú na to ešte niekoľko dní.

Mesto a mestské časti sú zajedno: „Chceme kvalitnejšie ovzdušie!“
Jedným zo spôsobov, ako prispieť ku kvalitnejšiemu ovzdušiu v Bratislave je znižovanie emisií spôsobených automobilovou dopravou. Zhodli sa na tom starostovia mestských častí aj primátor Matúš Vallo na zasadnutí Regionálneho združenia mestských častí.

Návštevníkov cintorínov cez Veľkú noc prepraví elektromobil
Návštevníci cintorína Slávičie údolie, cintorína Vrakuňa a Krematória v Bratislave môžu počas Veľkonočných sviatkov od piatka 19. apríla do pondelka 22. apríla od využiť bezplatný prevoz elektromobilom.

FOTO: Nečakaný objav v Pistoriho paláci - aké svedectvo o našej minulosti vydal?
Pistoriho palác na Štefánikovej ulici je známym miestom, kde sa koná množstvo kultúrnych akcií navštevovaných nielen obyvateľmi Starého Mesta. Ide o historickú budovu, ktorá nedávno rekonštruovali, ale neustále v nej treba všeličo prerábať. Pred pár dňami opravovali vetraciu rúru v stene a to, čo tam našli, ich prekvapilo aj pobavilo...

Kde počas veľkonočných sviatkov nakúpite potraviny? Ako budú otvorené obchody a nákupné centrá?
Veľkonočný piatok, nedeľa i pondelok sú už tu. Zmapovali sme pre vás, kedy a ako v Bratislave v tomto období nakúpite a ktoré prevádzky zostanú otvorené v nákupných centrách. Našli sme však i mnoho obchodov s potravinami, ktoré nezatvoria ani cez sviatky.

Projektový manažér Zuckermandlu: Počas najintenzívnejších prác bolo na stavbe viac ako tisíc ľudí
Nová mestská štvrť Zuckermandel svojou polohou pod hradným kopcom rozširuje mestské jadro a spája Staré Mesto s nábrežnou promenádou. Nájdeme tu byty, oceňované kancelárie, vyhľadávané kaviarne a reštaurácie. Rozľahlý verejný priestor tvorí viac ako polovicu celkovej plochy územia, svoje miesto tu majú malé námestia, uličky a zaujímavá krajinná architektúra. O výstavbe, momentálnej situácii aj o plánoch do budúcna sme sa rozprávali s Vladislavom Bekom.

Pacienti, viete, na čo všetko máte právo? Poradíme vám
Pacienti nepoznajú svoje práva. Ak aj nadobudnú pocit, že im nebola adekvátne poskytnutá zdravotná starostlivosť, nevedia sa domôcť pravdy. Ich problémy zostávajú nedoriešené. Hovorí Asociácia na ochranu práv pacientov (AOPP).

Vallo prišiel so šokujúcimi číslami áut v meste! Koľko ich máme?
Návrh parkovacej politiky Matúša Valla vzbudil vášne. Bratislavský primátor Matúš Vallo však upokojuje a tvrdí, že rezidentská parkovacia politika sa bude spúšťať postupne od roku 2020. Navyše argumentuje dvojnásobným nárastom vozidiel od roku 2004 v hlavnom meste. Číslo je šokujúce!

VIDEO a FOTO: Veľká nehoda na Šancovej: Autobus MHD sa zrazil s trolejbusom!
AKTUALIZOVANÉ Na Šancovej ulici v Bratislave dnes pred ôsmou ráno došlo k nehode, akú vídame málokedy, ak vôbec. Po zrážke dvoch vozidiel MHD zostalo až 12 zranených, na miesto okamžite smerovali záchranky a hasiči.

Bratislavská ZOO vyhrala prvú cenu za stavbu roka. Toto je ona
ZOO Bratislava sa zapojila do súťaže Biely slon, ktorú vyhlasuje a organizuje združenie Česká ZOO v spolupráci s Úniou českých a slovenských zoologických záhrad. Zo súťaže si odniesla prvú cenu.

Fotograf D. Šulla má v bratislavskej Dvorane najväčšiu prierezovú výstavu
Prierezovú výstavu z celoživotnej tvorby má fotograf Drahotín Šulla (na úvodnej foto) vo Dvorane ministerstva kultúry v centre Bratislavy. Na jej stredajšom slávnostnom otvorení sa zúčastnila ministerka kultúry Ľubica Laššáková, ktorá nad ňou prevzala záštitu.

Veľkonočné trhy na Primaciálnom námestí ponúknu jedlo,víno i folklór
Folklór, tvorivé dielne, veľkonočné suveníry a výrobky z majoliky, regionálna gastronómia či vína. To všetko ponúknu Veľkonočné trhy na bratislavskom Primaciálnom námestí od Veľkého piatka (19. 4.) do Veľkonočného pondelka (22. 4.).

Ako bude premávať MHD počas sviatkov?
Bratislavská MHD bude vo štvrtok (18. 4.) a v utorok (23. 4.) premávať pre veľkonočné prázdniny v režime pracovný deň - školské prázdniny. Výnimkou sú len linky, ktoré majú celoročný cestovný poriadok. Informuje o tom Dopravný podnik Bratislava (DPB) na svojom webe.

FOTO: Na Tyršovom nábreží vyrástol obrovský modrý stan - aký bude jeho účel?
Ľudia, ktorí chodia po bratislavských mostoch cez Dunaj, si pravdepodobne všimli obrovský modrý stan, ale mnohí možno netušia, aký bude jeho účel. Keď však vedľa neho pribudol nápis IXPO, tak už bolo pomerne jednoduché zistiť, aké podujatie sa v ňom na budúci víkend odohrá.

Dôchodok – čas konečne sa venovať sebe
Niektorí sa dôchodku obávajú, iní sa, naopak, na tento čas tešia. Najmä ženy mávajú kopec plánov, ako sa budú stretávať s kamoškami, budú viac so svojimi vnúčatami, budú maž čas na cvičenie, prechádzky, ručné práce... Ale realita môže byť úplne iná.

Doprava: Vodiči hlásia rozsiahle kolóny a upchaté cesty
Situácia na mnohých cestách Bratislavy je podľa viacerých z vás aktuálne katastrofálna. Na niektoré križovatky nastúpili aj napriek fungujúcim semaforom policajti.

O čom rokoval Matúš Vallo s pražským primátorom Zdenkom Hřibom?
Bratislavu navštívil v stredu nový primátor Prahy Zdeněk Hřib. Je to jeho prvá oficiálna zahraničná pracovná cesta slovenskej metropoly, na ktorej sa stretol s primátorom Bratislavy Matúšom Vallom.

OLO bude počas Veľkej noci odvážať odpad v upravenom režime
Bratislavská mestská spoločnosť Odvoz a likvidácia odpadu (OLO) bude počas nadchádzajúcich veľkonočných sviatkov zabezpečovať odvoz odpadu v upravenom režime.

FOTO: Polícia zadržala Rumunov, ktorí nechali explodovať dva bankomaty na Čiernej vode
Pokus o krádež hotovosti z dvoch bankomatov na Čiernej vode v katastri obce Chorvátsky Grob sa skončil pre kvarteto podozrivých Rumunov ich zaistením. Policajný zásah sa odohral ešte včera za pomerne dramatických okolností na Štefánikovej ulici.

Spor o pozemky pod Pečnianskym lesom: Hlavní aktéri dnes opäť stáli pred súdom
Okresný súd Bratislava II sa v stredu opätovne zaoberal sporom o pozemky pod bratislavským Pečnianskym lesom. Sudkyňa však po niekoľkých minútach pojednávanie odročila na 13. júna.

Šokovaná mamička vo Vrakuni: Takúto správu jej poslala učiteľka zo škôlky
AKTUALIZOVANÉ Materská škola Kaméliová v bratislavskej Vrakuni čelí škandálu, ktorý na ňu vrhá veľmi nepekné svetlo. Učiteľka totiž mamičke Gabike odoslala správu, ktorá bola pôvodne určená niekomu inému. Mamičku v nej označuje za "cigaňu". S mamičkou sme o celom incidente hovorili i my.

V národnom múzeu prvýkrát vystavujú fotografie Rudolfa Sandala - je na nich aj stará Bratislava!
Slovenské národné múzeum a Múzeum mesta Brno otvoria vo štvrtok (18. 4.) v Bratislave výstavu Vízie modernosti: Rudolf Sandalo (1899 - 1980). Expozícia v sídelnej budove SNM prezentuje modernú architektúru prvej čs. republiky na originálnych fotografiách Rudolfa Sandala mladšieho na Slovensku po prvý raz.

Parkinsonici majú šancu vrátiť sa späť do života
Moderné medicínske technológie a inovácie dnes dávajú nádej pacientom s Parkinsonovou chorobou. Vďaka nej sa opäť môžu vrátiť do života.

Starosta Vrakune Kuruc verí, že návrh parkovacej politiky budú môcť pripomienkovať
Starosta bratislavskej mestskej časti Vrakuňa a poslanec hlavného mesta Martin Kuruc dúfa, že bratislavský primátor Matúš Vallo dodrží, čo sľúbil a jednotlivým mestským častiam zašle na pripomienkovanie návrh parkovacej politiky.

VIDEO: Policajné komando muselo vyraziť dvere bytu, v ktorom sa ukrýval 41-ročný odsúdený
V dome na Kopčianskej ulici v Petržalke zasahovali včera príslušníci policajného komanda. Chceli zaistiť 41-ročného muža, ktorý bol právoplatne odsúdený, ale nenastúpil do väzby. Ten sa ukrýval v jednom z bytov a policajtom odmietol otvoriť, takže museli vyraziť dvere, aby ho zadržali...

VIDEO: Taxikári fungujú od apríla po novom - na čo si teraz treba dávať pozor?
Začiatkom apríla nadobudla účinnosť novela zákona o cestnej doprave, ktorej cieľom bolo zrovnoprávniť klasické taxislužby s alternatívnymi prepravnými firmami fungujúcimi vďaka mobilným aplikáciám. Pozreli sme sa na to, ako sa vďaka novej legislatíve zmenilo fungovanie taxikárskeho biznisu v Bratislave.

Na cestách sú viaceré nehody, tvoria sa kolóny
Na bratislavských cestách a vstupoch do hlavného mesta sa vodiči v stredu ráno zdržia desať až 20 minút. Tvoria sa kolóny a hlásené sú aj viaceré nehody. Informujú o tom Zelená vlna RTVS a Stella centrum.

Okresný úrad zrušil rozhodnutie, ktoré nariaďovalo zbúrať stavbu pod Mostom SNP
Okresný úrad Bratislava zrušil rozhodnutie petržalského stavebného úradu, ktoré nariaďovalo odstrániť kritizovanú stavbu pod Mostom SNP v hlavnom meste.

Festival Chorea 2019 privíta aj Ballet Nacional de Cuba
Medzinárodný festival moderného baletu Chorea 2019 ohlásil v utorok program tretieho ročníka. Projekt rozžiari Bratislavu hviezdami moderného baletu svetového formátu, ktoré bude tretíkrát hostiť na netradičnom open-air javisku na brehu Dunaja.

V Petržalke obnovili roky chátrajúci Strom života
Dielo sa po tridsiatich rokoch dočkalo rekonštrukcie a dúfame, že bude tešiť obyvateľov Petržalky minimálne ďalších tridsať rokov.

Pozor, na Veľkú noc sa mení odvoz odpadu
Bratislavská mestská spoločnosť Odvoz a likvidácia odpadu (OLO) aj v tomto roku zabezpečí odvoz odpadu počas veľkonočných sviatkov. Odvozy sa však budú vykonávať v upravenom režime.

Viete, že aj faraón Ramzes veril na horoskopy?
Počiatky skúmania hviezd a ich vplyvu na náš život siahajú tisícročia do našej minulosti. Hľadanie budúcnosti a osudu jednotlivcov, skupín ľudí alebo celých národov bolo známe už v staroveku a stalo sa súčasťou astronómie v Oriente (Sumerská astronómia). Aj v hrobke faraóna Ramzesa sa našiel kalendár s poznačenými dobrými a zlými dňami...

Kombinujete lieky? Ohrozujete svoje zdravie!
Informácie o nežiaducich účinkoch, ktoré vyplývajú zo súbežného užívania liekov, si aktívne vyhľadáva len polovica Slovákov. Ukázal to prieskum pre projekt Lieky s rozumom, ktorým Asociácia na ochranu práv pacientov SR vzdeláva verejnosť o bezpečnom užívaní liekov.

VIDEO: Je to katastrofa. Otestovali sme s vozičkárom naše chodníky
S Martinom Daitom sme sa prešli len po chodníkoch v bezprostrednom okolí jeho domu na Osuského ulici v bratislavskej Petržalke. Neverili sme, koľko prekážok má v okruhu sotva dvadsať metrov odo domu. Na zastávku MHD sa po chodníku ani nedostane. A gratuluje si, že mu pošta nechodí na Šustekovu, ale na Vlastenecké námestie.

SME

Vodiči sa pri výjazde z Bratislavy zdržia okolo 40 minút
Na D1 v smere od Petržalky sa vytvorili kolóny.

Na Šancovej ulici v Bratislave sa zrazil autobus s trolejbusom, zranilo sa dvanásť ľudí
Celkovú škodu odhadujú na 50-tisíc eur.

Univerzitná nemocnica v Bratislave má nové transportné vozíky a ventilátory
Modernizáciu realizujú z kapitálových výdavkov ministerstva.

Mesto dalo hokejovému Slovanu viac času, aby zohnal peniaze na dlhy
Slovanu stále hrozí, že príde o štadión.

Pražský primátor priviedol do Bratislavy odborníkov na dopravu a územný rozvoj
Nový primátor Prahy Zdeněk Hřib prišiel na oficiálnu návštevu do Bratislavy.

V bratislavskom centre spustili prvé fontány (fotogaléria)
V hlavnom meste je viac ako 150 fontán, z ktorých ale mnohé nepatria len mestu.

Na bratislavských cestách sú viaceré nehody, tvoria sa kolóny
Vodiči sa môžu zdržať až dvadsať minút.

Okresný úrad zrušil nariadenie zbúrať stavbu pod Mostom SNP
Petržalský stavebný úrad považuje stavbu za nepovolenú.

Bratislavské stanice spojil cez víkend parný vlak
Súčasťou podujatia bolo aj vozenie detí na drezinách.

Zomrel Martin Slobodník, dekan Filozofickej fakulty Univerzity Komenského
Slobodník zomrel vo veku 49 rokov.

OLO spúšťa zberný dvor v Rači, otvorený bude dlhšie
Na zberný dvor môžu vyvážať odpad aj obyvatelia Nového Mesta aj mestskej časti Vajnory.

Nie je dôvod robiť paniku, tvrdí Vallo o parkovacej politike
Do začiatku regulácie parkovania v meste sa podľa Valla ešte mnohé veci zmenia.

Rektor Univerzity Komenského: Kvalitný internát môže prilákať študentov
Rektor Univerzity Komenského tvrdí, že aj kvalita internátov ovplyvňuje to, kam idú mladí ľudia študovať.

Dopravu v Bratislave čakajú obmedzenia, dôvodom je Národný beh
Obmedzenia ovplyvnia aj premávku MHD.

Slovenské centrum dizajnu rozbieha projekt s Rakúskom
V rámci projektu vznikne v našom centre nové výskumno-vývojové oddelenie.

Výstava krídel na nábreží Dunaja je vyjadrením vďaky Dobrým anjelom
Každý z jedenástich slovenských autorov pre ňu vytvoril anjelské krídla ako výraz vďaky ľuďom.

Slovenská filharmónia pozýva na Veľkonočné koncerty
Uskutočnia sa v bratislavskej Redute i Katedrále sv. Martina.

Na Kolibe sa uskutoční beh Ultralanovka pre Plamienok
V sobotu o polnoci začne 24-hodinový charitatívny beh.

V sobotu sa obmedzí doprava pri križovatke Prievoz
Celkovo pôjde o šesť približne desaťminútových obmedzení pre prekládku káblov.

Živá mapa ukazuje minulosť Staromestských ulíc
Na historickej interaktívnej mape možno nájsť detaily o 233 uliciach

Bratislava dostala pokutu 83-tisíc eur za obstaranie starostlivosti o zeleň
Mesto pokutu uhradí.

Vrakuňa opraví detské ihriská
Vynovenie a vyčistenie čaká 12 detských ihrísk.

Bratislavskú spaľovňu odpadu odstavia na niekoľko týždňov
Zmesový komunálny odpad odvezú počas odstávky na skládky do Zohora a do Senca.

Devín čaká veľké jarné upratovanie
Pomôcť môžu všetci, ktorým záleží na čistote mestskej časti.

Pripravujú tretiu a štvrtú etapu projektu Bory Bývanie
Výstavba by sa mala začať v priebehu budúceho roka.

Samosprávny kraj absolvoval kontrolu stavby D4 a R7
Pätoprstá sa sústredila na ochranu podzemnej vody Žitného ostrova

Nový urýchľovač v Národnom onkologickom ústave má skvalitniť liečbu
Urýchľovač má zvýšiť presnosť ožarovania.

Bratislava musí znovu posúdiť ponuky na opravu Karloveskej radiály
Mesto na rekonštrukci vyčlenilo v rozpočte na tento rok viac ako 56 miliónov eur.

Bratislava predstavila parkovaciu politiku. Spustí ju zrejme v roku 2020
Má sa to dotknúť pätiny áut.

Premávka v Bratislave a na príjazdoch je spomalená
Vodiči sa zdržia do dvadsať minút.

Vallo: Pri kríži sa nájomné byty stavať nebudú
Primátor Vallo sa zúčastnil na verejnej diskusii s obyvateľmi Dúbravky.

Za parkovanie prvého auta má domácnosť v hlavnom meste platiť 49 eur ročne
Vallo očakáva prvé spustenie systému parkovania v druhej polovici roka 2020.

Alojz Rigele zanechal v Bratislave monumentálne dielo
Sochy a reliéfy prešporského rodáka dodnes skrášľujú mesto.

Vydrica otvára aj otázku budúcnosti Vodnej veže i estakád Mosta SNP
Plánovaná výstavba v priestore Podhradia sa nachádza na území pamiatkovej rezervácie.

Bratislava prvýkrát ukáže verejnosti originál privilégií kráľa Ondreja III.
Dokument je jedným z najdôležitejších písomných dokladov, ktorý sa týka dejín Bratislavy.

Majiteľ Istropolisu ešte nechce komunikovať, aké má s budovou plány
Budúcnosť Domu odborov na bratislavskom Trnavskom mýte nie je verejnosti naďalej jasná.

Cyklotrasa aj viac zelene. Dokončili rekonštrukciu časti Blumentálskej ulice
V pláne je pokračovať v rekonštrukcii až po Legionársku ulicu.

Do behu Devín - Bratislava sa už prihlásilo viac bežcov ako vlani
Vodiči musia rátať s dopravnými obmedzeniami.

Vallo sa stretne s Dúbravčanmi, vysvetlí čo bude s výstavbou Pri kríži
Výstavbu náhradných nájomných bytov pozastavili v roku 2017.

Vallo predstaví základy parkovacej politiky pre Bratislavu
Vallo odmieta nechať regulovanie parkovania na mestských častiach samostatne.

Aktuality magistrátu

Odborná exkurzia do cezhraničného regiónu mesta Salzburg
Odborná exkurzia do cezhraničného regiónu mesta Salzburg

Mesto opäť podporí projekty udržateľného hospodárenia so zrážkovou vodou
Mesto opäť podporí projekty udržateľného hospodárenia so zrážkovou vodou

Prvé oficiálne stretnutie novozvolených primátorov Prahy a Bratislavy
Prvé oficiálne stretnutie novozvolených primátorov Prahy a Bratislavy

Hlavné mesto SR Bratislava pozorne sleduje prebiehajúci súdny proces vo veci zámeny lesných pozemkov v chránenom území Pečniansky les
Hlavné mesto SR Bratislava pozorne sleduje prebiehajúci súdny proces vo veci zámeny lesných pozemkov v chránenom území Pečniansky les

Odvoz odpadu v Bratislave bude počas Veľkej noci realizovaný v upravenom režime
Odvoz odpadu v Bratislave bude počas Veľkej noci realizovaný v upravenom režime

Základná umelecká škola Jozefa Kresánka oslavovala svoje okrúhle jubileum v SND
Základná umelecká škola Jozefa Kresánka oslavovala svoje okrúhle jubileum v SND

Dotácie na realizáciu integračných projektov pre ľudí bez domova pre rok 2019
Dotácie na realizáciu integračných projektov pre ľudí bez domova pre rok 2019

Úrad pre verejné obstarávanie uložil mestu pokutu za zabezpečenie starostlivosti o zeleň
Úrad pre verejné obstarávanie uložil mestu pokutu za zabezpečenie starostlivosti o zeleň

Bratislava potrebuje parkovaciu politiku
Bratislava potrebuje parkovaciu politiku

Stretnutie s obyvateľmi Dúbravky – aj o nájomných bytoch Pri kríži, či električkovej radiále
Stretnutie s obyvateľmi Dúbravky – aj o nájomných bytoch Pri kríži, či električkovej radiále

72. ročník Národného behu Devín – Bratislava štartuje už túto nedeľu
72. ročník Národného behu Devín – Bratislava štartuje už túto nedeľu

Bratislava hostila zahraničných projektových partnerov na podporu kreatívneho priemyslu
Bratislava hostila zahraničných projektových partnerov na podporu kreatívneho priemyslu

O pár dní začneme spúšťať bratislavské mestské fontány
O pár dní začneme spúšťať bratislavské mestské fontány

Metropolitný inštitút Bratislavy
Metropolitný inštitút Bratislavy

Hľadá sa nový mestský kontrolór Bratislavy
Hľadá sa nový mestský kontrolór Bratislavy

Prečo MIB?
Prečo MIB?

MHD stále najrýchlejšia, na Gagarinovej končí bezplatná preprava
MHD stále najrýchlejšia, na Gagarinovej končí bezplatná preprava

Slovnaft BAjk predstavil nový cenník pre cyklistickú sezónu 2019
Slovnaft BAjk predstavil nový cenník pre cyklistickú sezónu 2019

Metropolitný inštitút Bratislavy dočasne povedie Z. Stanová
Metropolitný inštitút Bratislavy dočasne povedie Z. Stanová

Schválený rozpočet Bratislavy počíta s financovaním množstva nových projektov
Schválený rozpočet Bratislavy počíta s financovaním množstva nových projektov