Panoráma.sk
Kníhkupectvo
Sprievodca
Noviny
Kontakty
Slovakia Document Store - Logo
Panorama.sk in SlovakEnglish
Dnes je 15.12.2017
Vyhľadávanie / Search
Počasie
Kurzy: 1 EUR = 1.1845USD   25.695CZK   0.88163GBP   314.07HUF   4.2220PLN   7.5478HRK . . . viac

1000 zaujímavostí Slovenska

1000 zaujímavostí Slovenska - Cover Page

Výpravná obrazová a textová publikácia má podtitul Najkrajšie diela prírody a človeka. Keď si to dáme dohromady s názvom 1000 zaujímavostí Slovenska, prídeme k dileme, ktorú mal autor publikácie Ján Lacika. Píše o nej v úvode. "Keď sme zostavili zoznam toho, čo by v tejto knihe malo byť, tisícku sme značne prekročili. Nebolo ľahké rozhodnúť, čo vylúčiť a čo ponechať. V mnohých prípadoch rozhodlo estetické kritérium, lebo každá zaujímavosť má v publikácii fotografiu. Niektoré pamiatky, dokonca významné (kaštiele a sakrálne stavby), sa pre zlý technický stav vylúčili z nášho exkluzívneho zoznamu. Na Slovensku však máme aj také zaujímavosti, ktoré sú ťažko fotografovateľné. Nuž, aj tie, pochopiteľne, chýbajú. Možno spomenúť napríklad špaňodolinský vodovod v Starohorských vrchoch, praveké mesto na Myšej Hôrke pri Spišskom Štvrtku či tajomný spečený val v Štiavnických vrchoch, prezývaný aj slovenským čínskym múrom."

Zaujímavosti, ktoré prešli výberom, nájdeme v knihe zoradené podľa regiónov. Slovensko je v nej rozčlenené do piatich hlavných oblastí: Bratislava, západné Slovensko, sever stredného Slovenska, juh stredného Slovenska a východné Slovensko. V rámci týchto oblastí sú zaujímavosti zoskupené podľa lokálnych regiónov.

Kniha je dôkazom, že slovenská krajina je skutočne rozmanitá. Medzi prírodnými fenoménmi sú dominantné vrchy, doliny, skalné útvary, jaskyne, rašeliniská, mokrade a pralesy... Z hodnotných ľudských výtvorov nájdeme v knihe hrady, zámky, hradné zrúcaniny, kaštiele, kúrie, kostoly, kaplnky, kláštory, mariánske a morové stĺpy, mestské paláce, meštianske domy, radnice, rozhľadne, technické pamiatky, skanzeny, ľudové stavby, kúpele, termálne kúpaliská, vodné nádrže, no i viaceré vydarené moderné stavby.

Pod text publikácie sa podpísal skúsený autor mnohých knižných sprievodcov po Slovensku Ján Lacika, ktorý je aj spoluautorom fotografickej časti knihy. Najkrajšie diela prírody a človeka fotografovali renomovaní slovenskí fotografi Karol Kállay, Jozef Lomnický, Karol Demuth, Michal Rengevič a Ladislav Sternmüller.

Publikácia vyšla v slovenskej a anglickej jazykovej verzii. Informácie o anglickej knihe nájdete tu .

Objednať: 1000 zaujímavostí Slovenska.
10. 1. 2011   
OBJEDNAJTE TU:Order
1000 zaujímavostí Slovenska
Autor: Ján Lacika
Cena: 14,90 EUR
Kategória: Obrázkové publikácie
Vydavateľ: IKAR
Vydanie 3.
Rok vydania: 2012
ISBN: 9788055132457
Počet strán: 384
Tvrdá väzba
Rozmery: 17,8 x 23,5 cm
Nákupné podmienky
Pozrite ďalšie v kategórii
>> Obrázkové publikácie

Kalendár - rýmovačky k meninám, informácie o kalendárových zvykoch
Reklama
Mailujte adresu stránky

<< Back / Nazad  
© Copyright 1998 - 2016, Panoráma.sk
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo dalšie šírenie textov a fotografií zo stránok Panorámy.sk bez predchádzajúceho písomného súhlasu Panorámy.sk je porušením autorského zákona.
Partneri Panorámy.sk používajú cookies. Používaním stránok dávate súhlas s ich zapisovaním do Vášho zariadenia.