Panoráma.sk
Kníhkupectvo
Sprievodca
Noviny
Kontakty
Slovakia Document Store - Logo
Panorama.sk in SlovakEnglish
Dnes je 15.12.2017
Vyhľadávanie / Search
Počasie
Kurzy: 1 EUR = 1.1736USD   25.650CZK   0.87905GBP   314.36HUF   4.2146PLN   7.5505HRK . . . viac

Vodácke výlety na rieke Morava

The Morava River rafting

Splav Moravy v blízkom okolí Bratislavy je nenáročný a je možné ho absolvovať buď s inštruktorom, alebo bez neho. Splavy trvajú deň, alebo viac dní a sú vhodné aj pre ľudí bez vodáckych skúseností. Moravu môžu splavovať aj rodiny s deťmi, aj starší ľudia.

Táto charakteristika platí pre splavované úseky: Moravský svätý Ján - Gajary - Záhorská Ves - Vysoká pri Morave - Devínska Nová Ves - Devín. Tieto úseky s kilometrážou sú popísané v článku Splavy Moravy pri Bratislave - sprievodca.

Moravu možno splavovať aj v jej vyšších úsekoch, aj v Českej republike. Veľmi pekný je úsek s piesočnatými meandrami, ktorý sa začína pri stavidlách na Baťovom kanáli vo Vnorovoch. Pekný je aj moravský prítok Moravy Dyje.

O jednom neplánovane maratónskom splave z Moravského svätého Jána do Gajár píšeme v článku Polmaratón na rieke Morava.

The Morava River rafting

K dispozícii je viacero typov kanoe. Sú to stabilné lode. V prípade potreby je možné spojiť 2 kanoe do katamaranu, čím sa dosiahne najvyššia stabilita vhodná pre začiatočníkov, rodiny s malými deťmi, i pre štvornohých miláčikov.

The Morava River rafting

K základnej výbave patria pádla a bezpečnostné vesty. Pri viacdňových splavoch si účastníci sami zabezpečujú výbavu na nocovanie v prírode.

Pre vodákov, ktorí nepoznajú vybranú trasu, možno objednať inštruktora.

The Morava River rafting

Lode a materiál potrebný na splavovanie organizátori dopravia priamo na štart. V prípade potreby, najmä pre väčšie skupiny vodákov, je možné zabezpečiť aj dopravu osôb.

The Morava River  and the Sandberg

Dvojkombinácia bicykle - kánojky

Okrem jednoduchého splavu ponúkame pre obojživelníkov dvojkombináciu bicykle - kanojky. Spočíva v tom, že účastníci sa môžu odviezť bicyklami, či už svojimi, alebo požičanými do Vysokej pri Morave. Odtiaľ splavia Moravu pod Devín, kde ich budú čakať bicykle ktoré tam dovezieme.

Vydané: 12. 6. 2005
Aktualizované: 9. 6. 2014
   
Kalendár - rýmovačky k meninám, informácie o kalendárových zvykoch
Reklama
Mailujte adresu stránky

<< Back / Nazad  
© Copyright 1998 - 2016, Panoráma.sk
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo dalšie šírenie textov a fotografií zo stránok Panorámy.sk bez predchádzajúceho písomného súhlasu Panorámy.sk je porušením autorského zákona.
Partneri Panorámy.sk používajú cookies. Používaním stránok dávate súhlas s ich zapisovaním do Vášho zariadenia.