Panorama.sk
Čas
Obsah
Panorama.sk in SlovakEN
Počasie

Vianočné radosti - básnička pod stromček

Ilustrácia k básničke Vianočné radosti

Vianočné radosti
Po večeri pri stromčeku,
radujme sa, bok po boku.
Ty sa poteš, že máš dary,
a ja, že Ti úsmev žiari.
A potom zas naopak.
Radosť vzlietne ako vták.
Autor: © Copyright Vlado Kantor, 24.12.2015
(729)

Po neúspešnej hrebeňovke sa rozhodli, že prebivakujú na Mníchovej kope a ráno dajú Mnícha ako prví.

"To sa aj podarilo, ale prekvapila nás noc. Schytali sme brutál snehovú búrku, miešanú s ľadovým dažďom - Aladin sa pomýlil?..

Tak sme mali všetko mokré - veci, spacáky, batohy a ten Mních ma trošku prekvapil, lebo do rána celý zapadal a nebolo vidno fixné istenia ani chyty, či stupy. A všetko som musela ťahať ja, lebo som mala v lepšom stave cepíny." Ale aj keď nevyšlo skoro nič, dobrá nálada zostala: "Hory neutečú, ďalší pokus môže byť už len lepší."

Dana si postupne po kúskoch skladá hlavný tatranský hrebeň. Má na to celkom dobrý športový základ. V roku 2016 sa stala vicemajsterkou sveta v kvadratlone, venovala sa mnohým športom - jazdectvu, gymnastike, skialpu a robí tiež freeriding, jaskyniarstvo a ultratrail. Najnovšie má záľubu v divokej vode, pretekársky raftuje a aj kajak ju uchvátil. Vlani s Dominikom Hladkým zvíťazili v ťažkom ladolezeckom maratóne. A teraz má v Radovi Golianovi spoľahlivého spolulezca i výborného fotografa.

Ktoré časti hrebeňa Tatier už má Dana prejdené?

"Už takmer celý, akurát je veľký rozdiel, či zimný alebo letný. Na tom zimnom ešte musím popracovať, obtiažnosť strašne závisí od podmienok."

Pripravil Vlado Bibel, snímky Radoslav Golian, Dana Ivanovová

Dana na Instagrame: >>

Rado na Instagrame: >>

Mailujte adresu stránky

Panoráma.sk - Kontakty / O nás
© Copyright 1998 - 2018, Panoráma.sk
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo dalšie šírenie textov a fotografií zo stránok Panorámy.sk bez predchádzajúceho písomného súhlasu Panorámy.sk je porušením autorského zákona.
Partneri Panorámy.sk používajú cookies. Používaním stránok dávate súhlas s ich zapisovaním do Vášho internetového zariadenia zariadenia - prehliadača.