Panoráma.sk
Kníhkupectvo
Sprievodca
Noviny
Kontakty
Slovakia Document Store - Logo
Panorama.sk in SlovakEnglish
Dnes je 25.9.2017
Vyhľadávanie / Search
Počasie
Kurzy: 1 EUR = 1.1961USD   26.046CZK   0.88155GBP   309.73HUF   4.2672PLN   7.4843HRK . . . viac

Festival svetla a Biela noc v Bratislave: Modrý kostolík zružovie

Bratislavský hrad v panoramatickej projekcii Gábora Pribéka
Bratislavský hrad v panoramatickej projekcii Gábora Pribéka. Autor / zdroj: Bielanoc.sk.

Bratislava má dostatok energie aj na usporadúvanie festivalov svetla. Prvý z nich v roku 2016 - nazvaný Festival svetla - uvidíme v uliciach 22. až 24. septembra. Druhý nazvaný Biela noc je na programe 8. októbra.

Prešporský duch na hradbách

Festival svetla je určený všetkým obyvateľom i návštevníkom mesta. Bude o legendách a povestiach, najmä bratislavských a na svoje si prídu aj tí najmenší. Základom podujatia budú inštalácie, ktoré využívajú svetlo ako médium na sprostredkovanie vnemu, interakcie alebo zážitku.

Na hradbách bude zobrazený Prešporský duch, na Františkánskej ulici Srdce Bratislavy a na Pribinovej ulici Biela húska na Dunaji.

Ďalšie informácie na stránke festivalu: >>

Počas Bielej noci Modrý kostolík zružovie

Počas Bielej noci menia bratislavské pamätihodnosti svoj vzhľad. Organizátori sľubujú, že obľúbený Modrý kostolík 8. októbra 2016 zružovie. Na snímke hore je svetelná inštalácia Bratislavského hradu z roku 2015 a na hrade bude ďalšia aj v roku 2016.

Pre návštevníkov mesta je znova pripravená mapka s miestami umeleckých zastávok: s vizuálnymi inštaláciami, s performance... Má ich byť spolu 45. Na tie, ktoré budú v uzavretých objektoch, si návštevníci môžu kúpiť univerzálnu vstupenku v cene 8 EUR.

Program, zoznam umelcov a mapka s miestami vystúpení sú dostupné na stránke Biela noc: >>

Biela noc je medzinárodný umelecký projekt, ktorý má za úlohu priblížiť širokej verejnosti súčasné formy umenia ako aj netradičné, nepoznané a významné miesta európskych metropol.

Biela noc vznikla v Paríži v roku 2002. V roku 2013 ju navštívilo viac ako dva a pól milióna ľudí. Z Paríža sa počas niekoľkých rokov projekt rozšíril aj do miest ako New York, Los Angeles, Montreal, Toronto, Rím, Tel Aviv, Madrid, Brusel, Riga, Bukurešť, Amsterdam, Petrohrad... V Košicich usporiadali v roku 2015 už piaty ročník Bielej noci.

(ID)

Vydané: 9. 10. 2015
Aktualizované: 21. 9. 2016
Mailujte adresu stránky

<< Back / Nazad  
© Copyright 1998 - 2016, Panoráma.sk
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo dalšie šírenie textov a fotografií zo stránok Panorámy.sk bez predchádzajúceho písomného súhlasu Panorámy.sk je porušením autorského zákona.
Partneri Panorámy.sk používajú cookies. Používaním stránok dávate súhlas s ich zapisovaním do Vášho zariadenia.