Panorama.sk in SlovakEN
Počasie

Bojnice majú tri atrakcie: zámok, ZOO a termálne pramene

Bojnický zámok
Návštevníci v Bojnickom zámku

Bojnice sú obľúbeným výletným miestom Ponitria. Ponúkajú hneď niekoľko zaujímavých atrakcií: Bojnický zámok, zoologickú záhradu, kúpele a termálne bazény. Zámok a zoo sú v tesnej blízkosti.

Romantický zámok, ktorý bol postavený na mieste stredovekého hradu, bol rekonštruovaný koncom 19. storočia. Vlastnili ho najmocnejšie šľachtické rodiny Uhorska, jeho posledným majiteľom bol gróf Ján Pálffy. V súčasnosti sú v zámku sústredené umelecko – historické zbierky Slovenského národného múzea. Návštevníci obdivujú dobový nábytok a zariadenie z prelomu 19. a 20. storočia. Najvzácnejším exponátom je neskorogotický súbor obrazov, známy ako Bojnický oltár, od florentského majstra Narda di Cione z polovice 14. storočia.

Bojnice

V zámku sa koná po celý rok množstvo atraktívnych podujatí. Najznámejší je Medzinárodný festival duchov a strašidiel, ktorý býva vždy koncom apríla a začiatkom mája.

Viac sa dozviete na stránkach Bojnického zámku.

Bojnická zoologická záhrada

Tradičným miestom školských výletov a výletov rodín s deťmi je bojnická zoologická záhrada. Najstaršia zoo na Slovensku vznikla v roku 1955.

Bojnické kúpele

Mesto sa môže pochváliť aj dlhoročnou kúpeľníckou tradíciou. Teplé sírnaté pramene sa využívali už v stredoveku. Kúpeľné bazény neslúžia len kúpeľným hosťom, ktorí sa do Bojníc prichádzajú liečiť, ale môžu ich využiť aj ostatní návštevníci mesta.

Viac informácií:

Blízke a vzdialené Bojnice

Vydané: 2005-07-11
Aktualizované: 2005-07-11

Mailujte adresu stránky

Panoráma.sk - Kontakty / O nás

© Copyright 1998 - 2019, Panoráma.sk
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo dalšie šírenie textov a fotografií zo stránok Panorámy.sk bez predchádzajúceho písomného súhlasu Panorámy.sk je porušením autorského zákona.
Partneri Panorámy.sk používajú cookies, ktoré im umožňujú zaznamenávať vaše internetové preferencie. Používaním stránok dávate súhlas so zapisovaním cookies do Vášho internetového prehliadača.