Panorama.sk
Cyklomost cez Moravu
×
Obsah
Panorama.sk in SlovakEN
Počasie

Cyklomost cez Moravu

Cyklomost cez Moravu v Devínskej Novej Vsi 2

Prinášame zopár snímiek z dlho očakávanehého mosta cez Moravu v Devínskej Novej Vsi pri Bratislave. Most určený pre cyklistov a chodcov uľahčuje spojenie z Bratislavy do Rakúska a ocenia ho najmä cykloturisti. Most sprístupnili verejnosti 11. augusta 2012. Druhýkrát ho slávnostne otvorili 22. septembra.

Cyklomost cez Moravu v Devínskej Novej Vsi 3
Pohľad na Moravu z nového cyklomostu pri Devínskej Novej Vsi

Most otvára nové možnosti cyklovýletov zo Slovenska i Rakúska. Aj pre peších turistov uľahčuje prístup do neďalekého historického komplexu Schloss Hof, niekdajšieho letného sídla cisárovnej Márie Terézie. Z mosta je pekný výhľad na Moravu. Oficiálny názov mosta je Most slobody. Celým svetom prebehla správa o recesii Bratislavčanov, ktorí ho navrhovali nazvať Mostom Chucka Norrissa. Text: vb, snímky Branislav Bibel

Pridaj komentárPripojte komentár

Mailujte adresu stránky

Panoráma.sk - Kontakty / O nás
© Copyright 1998 - 2018, Panoráma.sk
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo dalšie šírenie textov a fotografií zo stránok Panorámy.sk bez predchádzajúceho písomného súhlasu Panorámy.sk je porušením autorského zákona.
Partneri Panorámy.sk používajú cookies. Používaním stránok dávate súhlas s ich zapisovaním do Vášho internetového zariadenia zariadenia - prehliadača.