Panoráma.sk
Kníhkupectvo
Sprievodca
Noviny
Kontakty
Slovakia Document Store - Logo
Dnes je 24.8.2017
Vyhľadávanie / Search
Počasie
Kurzy: 1 EUR = 1.1771USD   26.083CZK   0.91713GBP   303.70HUF   4.2818PLN   7.4045HRK . . . viac

Vznikol Dunajský fond

Jeseň v dunajských ramenách, 2013

Máte dobrý nápad, ktorý môže byť užitočný pre spolunažívanie ľudí s Dunajom i s bezprostrednými prítokmi veľrieky? Ak na realizáciu takéhoto nápadu hľadáte prostriedky, od dvadsiateho tretieho septembra 2015 máte väčšiu šancu, že ich získate. V deň jesennej rovnodennosti totiž v Bratislave usporiadali ustanovujúce Fórum Dunajského fondu. Fond spravovaný Stredoeuróskou nadáciou má podporovať aktivity, ktoré zlepšujú život ľudí pri Dunaji. Týka sa to aj rekreačných aktivít.

Viac podrobností nájdete na stránkach Dunajského fondu i v samotnej Charte Dunajského fondu, ktorú 23.9.2015 podpísali prví signatári.

Nielen dielčie projekty

Na dunajskej aktivite Stredoeurópskej nadácie je sympatické to, že rozmýšľa v širšom kontexte, usiluje sa spojiť dôležitých hráčov podunajského regiónu do komunikačného i brainstormingového fóra, ktoré by malo pomôcť vzniku a nadefinovaniu a vykomunikovaniu tých koncepcií života pri Dunaji, ktoré tu ešte chýbajú. Na ustanovujúce fórum organizátori pozvali predstaviteľov samospráv, predstaviteľov štátnych organizácií, ktoré spravujú a budujú povodie Dunaja, predstaviteľov podnikateľov, ktorí pri Dunaji realizujú svoje projekty a tiež zástupcov architektov, ochranárov i vodáckych klubov.

V neposlednom rade na fórum prišli so svojimi finančnými darmi pre ambiciózny dunajský projekt aj dvaja generálni riaditelia - zo Slovnaftu a zo Všeobecnej úverovej banky.

(vb)

Vydané: 24. 9. 2015
Aktualizované: 24. 9. 2015
Komentáre cez Facebook
Kalendár - rýmovačky k meninám, informácie o kalendárových zvykoch
Reklama
Mailujte adresu stránky

<< Back / Nazad  
© Copyright 1998 - 2016, Panoráma.sk
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo dalšie šírenie textov a fotografií zo stránok Panorámy.sk bez predchádzajúceho písomného súhlasu Panorámy.sk je porušením autorského zákona.
Partneri Panorámy.sk používajú cookies. Používaním stránok dávate súhlas s ich zapisovaním do Vášho zariadenia.