Panorama.sk
Obsah
Panorama.sk in SlovakEN
Počasie

Výlet na Jahňací štít vo Vysokých Tatrách

Jahňací štít

Výstup na Jahňací štít (2230m) vo Vysokých Tatrách v prvom jesennom snehu. Konal sa ôsmeho októbra na stretnutí Slovenského vysokohorského turistického spolku. Zopár fotiek prinášame v Panoráme.sk vďaka univerzálnemu turistovi - ferratistovi, lezcovi, cyklistovi i vodákovi Petrovi Čaradskému (Čarovi). Čaro o výlete povedal:

"Vyštartovali sme v piatok o 22:40 z Tatranských Matliarov. Smer Chata pri Zelenom plese. Na chatu sme dorazili za slušného sneženia asi o druhej v noci. Ráno okolo ôsmej sme vyšli pred chatu a rozhodli sme sa pre Červené pleso s tým, že potom sa uvidí. Keďže sneh ešte poriadne nedržal, tak sme si vybrali istejšiu trasu - Jahňací štít. Výstup trval asi tri a pol hodiny, bolo nás veľa a ťahalo sa asi päť fixných lán. Pôvodne sme chceli ísť v nedeľu na Kozí štít, ale v noci nasnežilo ďalších 20 centimetrov snehu a výstup by bol veľmi riskantný. Napokon sme sa našli v Slovenskom raji."

Mailujte adresu stránky

Panoráma.sk - Kontakty / O nás
© Copyright 1998 - 2018, Panoráma.sk
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo dalšie šírenie textov a fotografií zo stránok Panorámy.sk bez predchádzajúceho písomného súhlasu Panorámy.sk je porušením autorského zákona.
Partneri Panorámy.sk používajú cookies. Používaním stránok dávate súhlas s ich zapisovaním do Vášho internetového zariadenia zariadenia - prehliadača.