Panorama.sk
Výlety, prechádzky
Obsah
Panorama.sk in SlovakEN
Počasie

Jaskyňa Driny

Smolenický kras - okolie jaskyne Driny

Jediná sprístupnená jaskyňa na západnom Slovensku sa nachádza v Smolenickom krase v Malých Karpatoch, juhozápadne od Smoleníc na území Chránenej krajinnej oblasti Malé Karpaty. Vytvorená je v spodnokriedových rohovcových vápencoch koróziou atmosférických vôd. Dosahuje dĺžku 680 metrov.

Jaskyňa Driny

Jaskynné priestory s prevládajúcimi puklinovými chodbami sú dekorované bohatou sintrovou výplňou. Typické sú sintrové záclony so zúbkovitým lemovaním. Ďalej sú zastúpené sintrové vodopády a náteky, pagodovité stalagmity, stalaktity a jazierka. Objavená v roku 1930. Pre verejnosť otvorená od roku 1935. V súčasnosti je sprístupnených 410 m. Doteraz sa v jaskyni zistil výskyt 11 druhov netopierov.

Jaskyňa Driny

Dĺžka prehliadkovej trasy: 450 m
Trvanie prehliadky: 35 minút
Obdobie prevádzky: apríl až jún
Zatvorené: 1.11. - 31.3., pondelky
(Podľa Slovenskej správy jaskýň)

Ako sa dostanete k jaskyni

V Bratislave sa vydajte autom smerom na Raču. Cestou číslo 502 do Pezinka, Modry a Smoleníc prejdete pod východnými úbočiami Malých Karpát. Pred Smolenicami neprehliadnite odbočku doľava, ktorá vedie k jaskyni. (Z Bratislavy do Smoleníc je asi 60 km). Z parkoviska je vchod do jaskyne vzdialený asi 15 minút chôdze lesom.

.Pripojte komentár

Viac informácií:

Bratislavský online sprievodca

Buková

Vodopád a kanibali v Malých Karpatoch - výlet na Molpír

Smolenický zámok

Tip na najkrajší malokarpatský výlet: Okolo vodopádu cez Záruby zo Smoleníc do Smoleníc

Vydané: 2005-05-18
Aktualizované: 2005-05-18

Mailujte adresu stránky

Panoráma.sk - Kontakty / O nás
© Copyright 1998 - 2018, Panoráma.sk
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo dalšie šírenie textov a fotografií zo stránok Panorámy.sk bez predchádzajúceho písomného súhlasu Panorámy.sk je porušením autorského zákona.
Partneri Panorámy.sk používajú cookies, ktoré im umožňujú zaznamenávať vaše internetové preferencie. Používaním stránok dávate súhlas so zapisovaním cookies do Vášho internetového prehliadača.