Panorama.sk
Fotopotulky, filmy, reportáže
Obsah
Panorama.sk in SlovakEN
Počasie

Dunajská Zväčšenina

Jelene a líška v dunajských ramenách.
Autor / zdroj: Vlado Bibel

V slávnom filme talianskeho režiséra Michelangela Antonioniho Zväčšenina fotograf vyvoláva fotografiu a pri zväčšovaní na nej prekvapujúco nájde ruku s mieriacou pištoľou. Niečo podobné sa mi stalo po výlete v dunajských ramenách. Nafotil som tam jeleniu rodinku, ako sa plačká v ramene. Keď som potom zväčšoval snímku, prekvapivo som na nej našiel okrem krásneho paroháča a troch laní aj líšku.

Chcel by som napísať, že tu sa podobnosť s filmom Zväčšenina končí. Ten film sa ďalej vyvíja trocha ako thriller. Fotograf sa márne snaží rozmotať nitky vraždy v parku.

V prípade dunajskej Zväčšeniny líška po jeleňoch zaiste nestrieľa. Ktovie, čo ju priviedlo na breh ramena za jeleňmi. Možno občas vyplašia nejaké zvieratko, na ktorom si pochutná.

Ale k streľbe takisto došlo. Keď sme pádlovali preč z miesta stretnutia s jeleňmi, na ostrovoch za nami viackrát zahrmela poľovnícka puška. Aký je tvoj osud, krásny paroháč?

Vlado Bibel

Jelene a líška v dunajských ramenách.
Autor / zdroj: Vlado Bibel

Mailujte adresu stránky

Panoráma.sk - Kontakty / O nás
© Copyright 1998 - 2018, Panoráma.sk
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo dalšie šírenie textov a fotografií zo stránok Panorámy.sk bez predchádzajúceho písomného súhlasu Panorámy.sk je porušením autorského zákona.
Partneri Panorámy.sk používajú cookies. Používaním stránok dávate súhlas s ich zapisovaním do Vášho internetového zariadenia zariadenia - prehliadača.