Panorama.sk in SlovakEN
Počasie

Dunajská Zväčšenina

Jelene a líška v dunajských ramenách.
Autor / zdroj: Vlado Bibel

V slávnom filme talianskeho režiséra Michelangela Antonioniho Zväčšenina fotograf vyvoláva fotografiu a pri zväčšovaní na nej prekvapujúco nájde ruku s mieriacou pištoľou. Niečo podobné sa mi stalo po výlete v dunajských ramenách. Nafotil som tam jeleniu rodinku, ako sa plačká v ramene. Keď som potom zväčšoval snímku, prekvapivo som na nej našiel okrem krásneho paroháča a troch laní aj líšku.

Chcel by som napísať, že tu sa podobnosť s filmom Zväčšenina končí. Ten film sa ďalej vyvíja trocha ako thriller. Fotograf sa márne snaží rozmotať nitky vraždy v parku.

V prípade dunajskej Zväčšeniny líška po jeleňoch zaiste nestrieľa. Ktovie, čo ju priviedlo na breh ramena za jeleňmi. Možno občas vyplašia nejaké zvieratko, na ktorom si pochutná.

Ale k streľbe takisto došlo. Keď sme pádlovali preč z miesta stretnutia s jeleňmi, na ostrovoch za nami viackrát zahrmela poľovnícka puška. Aký je tvoj osud, krásny paroháč?

Vlado Bibel

Jelene a líška v dunajských ramenách.
Autor / zdroj: Vlado Bibel

Vydané: 2015-01-15
Aktualizované: 2015-01-15

Mailujte adresu stránky

Panoráma.sk - Kontakty / O nás

© Copyright 1998 - 2019, Panoráma.sk
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo dalšie šírenie textov a fotografií zo stránok Panorámy.sk bez predchádzajúceho písomného súhlasu Panorámy.sk je porušením autorského zákona.
Partneri Panorámy.sk používajú cookies, ktoré im umožňujú zaznamenávať vaše internetové preferencie. Používaním stránok dávate súhlas so zapisovaním cookies do Vášho internetového prehliadača.