Panorama.sk
Obsah
Panorama.sk in SlovakEN
Počasie

Jelka

Pri Malom Dunaji

Obec Jelka pri Malom Dunaji je obľúbeným miestom vodákov, ktorí splavujú rieku, ale na svoje si prídu aj milovníci kúpania v riekach. Z pamiatok obce je pozoruhodný rímskokatolícky kostol z 13. storočia. Jelka sa pýši aj starým stromom platanom, ktorý je najväčším a najstarším na Slovensku a je chránený zákonom. Malodunajské zákutie pri Jelke ozvláštňuje starý kolový vodný mlyn, v ktorom si návštevníci môžu prezrieť interiér a obnovený mechanizmus mlyna. Vedľa mlyna je aj malý skanzen miestneho hospodárstva.

Malý Dunaj sa pri Jelke kľukatí, vodáci tu majú možnosť urobiť si zastávku hneď na troch miestach - pri reštaurácii Ister na hornom toku, pri vodnom mlyne a pri Ranči u Paľa, asi kilometer poniže mlyna.

Viac informácií:

Vodný mlyn a táboriská v Jelke

Kúpaliská a vodné plochy v Bratislave a na okolí

Pobyty pri vode

Mailujte adresu stránky

Panoráma.sk - Kontakty / O nás
© Copyright 1998 - 2018, Panoráma.sk
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo dalšie šírenie textov a fotografií zo stránok Panorámy.sk bez predchádzajúceho písomného súhlasu Panorámy.sk je porušením autorského zákona.
Partneri Panorámy.sk používajú cookies. Používaním stránok dávate súhlas s ich zapisovaním do Vášho internetového zariadenia zariadenia - prehliadača.