Panorama.sk
Lyžovanie, sneh
Obsah
Panorama.sk in SlovakEN
Počasie

Lyžovačka v okolí Bratislavy

Lyžovanie na Stuhlecku

Stuhleck v Rakúsku

Zrejme najbližšie lyžiarske stredisko s obvykle dobrými lyžiarskymi podmienkami je v okolí Bratislavy na Stuhlecku, čo je 1782 metrov vysoký kopec v rakúskom Štajersku na východnom okraji Álp. Tamojšie stredisko poskytuje 24 km umelo zasnežovaných lyžiarskych tratí strednej a ľahšej obtiažnosti, 12 vlekov, 17 zjazdoviek. Podľa Google navigátora sa dá z Bratislavy dôjsť autom pod zjazdovky do Spital am Semmering za hodinu a 40 minút.

Viac informácií:

Webkamery, lyžiarske stredisko Stuhleck, Rakúsko

Zjazdovka na Kolibe

Lyžovačka na bratislavskej Kolibe

Info na stránke Bobodraha.sk uvádza, že zimné stredisko je mimo prevádzky. Nie je tam uvedené, či vlek bude premávať, ak nasneží. Overte si to.

Na bratislavskej Kolibe, ktorá sa rozprestiera pod vrchom Kamzík (439 metrov nad morom), je známa Cvičná lúka. Je na nej jedna zjazdovka, dlhá 250 m. Parkovanie je na skok od lúky.

Telefón na stredisko Kamzík:
mobil: ++421 918 683 202.

Zjazdovka na Babe

Lyžovačka v Malých Karpatoch - Pezinská Baba, Zochova chata

Aktuálne informácie na stránkach LK Baba pre obe strediská

Pezinská Baba sa nachádza na hrebeni Malých Karpát vo výške 527 m.n.m. asi 20 km od Bratislavy pri meste Pezinok. V lyžiarskom stredisku je päť vlekov na troch zjazdových tratiach, najdlhšia má jeden kilometer. V stredisku sú trate pre bežecké lyžovanie v dĺžkach 1,2 km a 5 km a sánkarska dráha. Povrch tratí je pravidelne udržiavaný. Jedna zjazdovka je vybavená osvetlením a zariadením na výrobu technického snehu.

Aktuálne informácie sú na telefónnom čísle ++421 33 640 2312.

Zjazdovka pri Zochovej Chate

Zochova chata

Lyžiarske stredisko sa nachádza v turistickej lokalite Zochova Chata asi 15 km od mesta Modra v nadmorskej výške 425 m.n.m. Ponúka dve zjazdovky určené najmä pre začiatočníkov. Obe sú dlhé približne 300 m a ponúkajú prevýšenie skoro 70 metrov. Vleky majú kapacitu 650 osôb/hodinu. Zjazdovka je v prípade nedostatku snehu umelo zasnežovaná a upravovaná technikou.

Internetové stránky uvádzajú pre aktuálne informácie ten istý kontakt ako pre Pezinskú Babu:

+(0421)(33)6402312.

Zjazdovka na Bezovci

Lyžiarske stredisko Bezovec

Stredisko leží v pohorí Považský Inovec a kopec, podľa ktorého je pomenované, dosahuje nadmorskú výšku 746 metrov. Stredisko je vzdialené približne 25 km od Piešťan, asi 100 km od Bratislavy, pričom najlepšie je pokračovať po autostráde za Piešťany až po odbočku do obce Lúka. Neprehliadnete ju vďaka červeno žiariacim skladom Coca Coly, ktoré stoja pred vjazdom do dediny. Z nej sa treba trocha vrátiť na juh, odbočiť do vrchov a prejsť 9 kilometrov cez dediny Modrovka, Modrová a Stará Lehota. Za Starou Lehotou je odbočka doľava na Bezovec.

Pri dobrých poveternostných podmienkach sú k dispozícii štyri technicky zasnežované (1600m) a dve čiastočne zasnežované, denne upravované lyžiarske zjazdovky s orientáciou na všetky svetové strany s celkovou prepravnou kapacitou 3000 osôb/h, ktoré sú pre svoju rôznorodosť obtiažnosti priamo predurčené pre lyžiarov začiatočníkov (lyžiarske výcviky), mierne pokročilých, ako aj náročných lyžiarov a snowboardistov.

V stredisku je lyžiarska škôlka, požičovňa lyžiarskej výstroje, ski servis, občerstvovacie zariadenia, chaty a pre náročnejších ubytovanie v hoteli Poppy. Počas zimnej sezóny je stredisko v prevádzke každý deň s možnosťou večerného lyžovania.

Aktuálne informácie na stránkach lyžiarskeho strediska Ski Bezovec.

Telefónne číslo do Hotela Inovec, ktorý môže poskytnúť info o lyžiarskych možnostiach: 033 778 9314.

Lyžiarske stredisko Kálnica

Lyžiarske stredisko Kálnica

Zjazdovky nad obcou Kálnica na úpätí Považského Inovca v blízkosti Nového Mesta na Váhom.

Webkamera: >>

Aktuálne info: Ski Centrum Kálnica

Zjazdovka na Veľkej Javorine

Lyžovačka na Veľkej Javorine

Na najvyššom vrchu Bielych Karpát - Veľkej Javorine (970 m.n.m.) sa nachádza zimné lyžiarske stredisko s terénmi vhodnými pre začiatočníkov aj pokročilých. Stredisko sa nachádza v blízkosti hranice s Českou republikou, asi 120 km od Bratislavy, autom sa tam z Bratislavy dostanete asi za poldruha hodiny, najrýchlejšie cez Nové Mesto nad Váhom.

Lyžiarske svahy a vleky sa nachádzajú v blízkosti parkoviska pri Holubyho chate. Najdlhšia zo zjazdoviek meria 730 metrov.

Aktuálne informácie strediska možno nájsť na jeho facebookových stránkach.
(Stránka www.velkajavorina.sk nie je k 6. januáru 2015 funkčná.)

Aktuálne informácie môžete získať na telefónnom čísle: +(421)(32)3700338 – Holubyho chata

Lyžiarske strediská na stránke webkamier: >>

Viac informácií:

Bratislavský online sprievodca

Pridaj komentárPripojte komentár

<%sneh lang%>

Vydané: 2013-01-19
Aktualizované: 2013-01-19

Mailujte adresu stránky

Panoráma.sk - Kontakty / O nás
© Copyright 1998 - 2018, Panoráma.sk
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo dalšie šírenie textov a fotografií zo stránok Panorámy.sk bez predchádzajúceho písomného súhlasu Panorámy.sk je porušením autorského zákona.
Partneri Panorámy.sk používajú cookies, ktoré im umožňujú zaznamenávať vaše internetové preferencie. Používaním stránok dávate súhlas so zapisovaním cookies do Vášho internetového prehliadača.