Panorama.sk
Obsah
Panorama.sk in SlovakEN
Počasie

Pozorovanie vtáctva a prírody v rezervácii Devínska Kobyla

Včelárik

Národná prírodná rezervácia Devínska Kobyla predstavuje jednu z najvýznamnejších maloplošných chránených území juhozápadného Slovenska s výbornými možnosťami pre nenáročnú turistiku a spoznávanie prírodných krás.

Na ploche niečo vyše 100 hektárov sa vyskytuje množstvo vzácností, a to nielen z hľadiska botaniky a zoológie, ale aj z hľadiska paleontológie, geomorfológie a archeológie.

Z Devínskej Kobyly je pekný výhľad na Bratislavu, Dunaj, Devín a Devínsky hrad, a Rakúsko. Devínska Kobyla sa zdvíha nad prielomom Dunaja cez Karpaty, nad Devínskou bránou, v historii známou ako Porta Hungarica.

Svetoznámou súčasťou Devínskej Kobyly je paleontologické nálezisko Sandberg s unikátnym výskytom neogénnych skamenelín. Dosiaľ sa tu našlo viac ako 350 druhov fosílnych organizmov.

Z vtáčích druhov, ktoré obohacujú okolie Sandbergu možno spomenúť kolónie pestrofarebných včelárikov zlatých. Z ďalších druhov vtáctva sa tu vyskytujú napríklad brehule hnedé, kavky tmavé, tesáre čierne, dudky chochlaté a včeláre lesné.

Zaujímavosti:

Turistika v prírodnej rezervácii

Sandberg s nálezmi skamenelín

Teplomilná fauna and flóra

Včelárik zlatý

Dudok chochlatý

Výpravy za rybárikom

V dunajských ramenách je možné pri výlete na kanoe stretnúť sa s rybárikom riečnym - Alcedo Atthis.

Viac informácií:

Výlety na kanoe na Dunaji a v dunajských ramenách

Vydané: 2005-06-25
Aktualizované: 2005-06-25

Mailujte adresu stránky

Panoráma.sk - Kontakty / O nás
© Copyright 1998 - 2018, Panoráma.sk
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo dalšie šírenie textov a fotografií zo stránok Panorámy.sk bez predchádzajúceho písomného súhlasu Panorámy.sk je porušením autorského zákona.
Partneri Panorámy.sk používajú cookies, ktoré im umožňujú zaznamenávať vaše internetové preferencie. Používaním stránok dávate súhlas so zapisovaním cookies do Vášho internetového prehliadača.