Panorama.sk in SlovakSK
Počasie

Proti vodnej elektrárni na Malom Dunaji - aktualizované 6.9.

Podľa vyjadrenia hovorcu Ministerstva životného prostredia opublikovaného v nedeľu, 6. septembra, v Slovenskom rozhlase, ministerstvo neodsúhlasilo projekt vodnej elektrárne na Malom Dunaji pri Eliášovciach / Novom živote a vrátilo ho na doriešenie miestnemu úradu pre životné prostredie.

Protest proti hydroelektrárni na Malom Dunaji pri Eliášovciach

V nedeľu, šiesteho septembra, organizujú odporcovia novej vodnej elektrárne pri Eliášovciach na Malom Dunaji protestné podujatie - splav a hromadný skok do rieky. Prehradením rieky pri Eliášovciach by namiesto obľúbeného úseku tečúcej rieky vznikla nádrž stojatej vody, ktorá sa bude začínať už pri vodnom mlyne v Jelke.

Prečítajte si petíciu odporcov Zachráňme Malý Dunaj, ktorá popisuje vplyv stavby na Malý Dunaj a jeho okolie.

Pokiaľ sa nemôžete zúčastniť na podujatí a sympatizujete s petíciou, pripojte svoj Like na facebookovú stránku odporcov elektrárne. Môže to pomôcť, pretože 9. septembra má Ministerstvo životného prostredia rozhodovať, či povolí stavbu elektrárne.

Podpísanie elektronickej petície na internete nemá právnu platnosť, čiže vládne úrady sa elektronickými petíciami nemusia zaoberať, ale odpor veľkého množstva ľudí môže zavážiť.

Pridaj komentárPripojte komentár

<%splavy(lang)%>

Vydané: 2015-10-05
Aktualizované: 2015-10-05

Mailujte adresu stránky

Panoráma.sk - Kontakty / O nás
© Copyright 1998 - 2019, Panoráma.sk
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo dalšie šírenie textov a fotografií zo stránok Panorámy.sk bez predchádzajúceho písomného súhlasu Panorámy.sk je porušením autorského zákona.
Partneri Panorámy.sk používajú cookies, ktoré im umožňujú zaznamenávať vaše internetové preferencie. Používaním stránok dávate súhlas so zapisovaním cookies do Vášho internetového prehliadača.