Panorama.sk
Horolezectvo
Obsah
Panorama.sk in SlovakEN
Počasie

Psicobloc - preteky v lezení nad hlbokou vodou

Psicobloc - preteky v lezení nad hlbokou vodou

Psicobloc - lezecké preteky nad bazénom - vybral americký časopis Climbing za najvýznamnejšiu lezeckú udalosť roka 2013 v kategórii lezeckých súťaží. Deep water soloing sa obvykle robí na morských útesoch. V Olympijskom parku v Park City, v štáte Utah v USA ich v auguste usporiadali na lezeckej "streche" previsnutej 8 metrov a vysokej 15 metrov. Preteky v sólovaní nad hlbokou vodou nazvali Psicobloc Masters Series a lezcom i divákom sa páčili. V USA ich usporiadali prvýkrát. Lezci, najmä muži, predvádzali, ako ukazuje video, pekné dynamá. Zdá sa, že tento spôsob lezeckých pretekov má budúcnosť.

Skočiť do vody z výšky päťposchodového domu nie je banálna záležitosť. Ak skokan nedopadne vo zvislej polohe, keď kladie najmenší odpor vode, tak to môže byť dosť bolestivé aj nebezpečné.

Spracoval: vb

Pridaj komentárPripojte komentár

Mailujte adresu stránky

Panoráma.sk - Kontakty / O nás
© Copyright 1998 - 2018, Panoráma.sk
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo dalšie šírenie textov a fotografií zo stránok Panorámy.sk bez predchádzajúceho písomného súhlasu Panorámy.sk je porušením autorského zákona.
Partneri Panorámy.sk používajú cookies. Používaním stránok dávate súhlas s ich zapisovaním do Vášho internetového zariadenia zariadenia - prehliadača.