Panorama.sk
Horolezectvo
Obsah
Panorama.sk in SlovakEN
Počasie

Psicobloc - preteky v lezení nad hlbokou vodou

Psicobloc - preteky v lezení nad hlbokou vodou

Psicobloc - lezecké preteky nad bazénom - vybral americký časopis Climbing za najvýznamnejšiu lezeckú udalosť roka 2013 v kategórii lezeckých súťaží. Deep water soloing sa obvykle robí na morských útesoch. V Olympijskom parku v Park City, v štáte Utah v USA ich v auguste usporiadali na lezeckej "streche" previsnutej 8 metrov a vysokej 15 metrov. Preteky v sólovaní nad hlbokou vodou nazvali Psicobloc Masters Series a lezcom i divákom sa páčili. V USA ich usporiadali prvýkrát. Lezci, najmä muži, predvádzali, ako ukazuje video, pekné dynamá. Zdá sa, že tento spôsob lezeckých pretekov má budúcnosť.

Skočiť do vody z výšky päťposchodového domu nie je banálna záležitosť. Ak skokan nedopadne vo zvislej polohe, keď kladie najmenší odpor vode, tak to môže byť dosť bolestivé aj nebezpečné.

Spracoval: vb

Pridaj komentárPripojte komentár

Vydané: 2014-01-12
Aktualizované: 2014-01-12

Mailujte adresu stránky

Panoráma.sk - Kontakty / O nás
© Copyright 1998 - 2018, Panoráma.sk
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo dalšie šírenie textov a fotografií zo stránok Panorámy.sk bez predchádzajúceho písomného súhlasu Panorámy.sk je porušením autorského zákona.
Partneri Panorámy.sk používajú cookies, ktoré im umožňujú zaznamenávať vaše internetové preferencie. Používaním stránok dávate súhlas so zapisovaním cookies do Vášho internetového prehliadača.