Panoráma.sk
Kníhkupectvo
Sprievodca
Noviny
Kontakty
Slovakia Document Store - Logo
Dnes je 20.1.2017
Vyhľadávanie / Search
Počasie
Kurzy: 1 EUR = 1.0668USD   27.021CZK   0.86555GBP   308.40HUF   4.3728PLN   7.5210HRK . . . viac LOGIN

Kam za slnkom z Bratislavy - webkamery na Schneebergu

Vrchol Schneebergu, najvýchodnejšej dvojtisícovky v Alpách
Vrchol Schneebergu, najvýchodnejšej dvojtisícovky v Alpách. Autor / zdroj: Wolfgang Glock - Own work. Licensed under Public domain via Wikimedia Commons.

V novembri a decembri býva západ Slovenska prikrytý mrakmi a nízkou oblačnosťou. Len vďaka kúzlu inverzie je možné dostať sa na miesta zaliate slnkom. Treba ísť na hory, vystúpiť nad mraky. Niekedy je oblačná prikrývka nižšia a napr. z Bratislavy sa stačí vypraviť na malokarpatské sedemstovky, na kopce, ktoré dosahujú 700 metrov nadmorskej výšky. Často je však 700 metrov málo, pretože mraky siahajú vyššie, vysoko nad tisíc metrov. V takom prípade je možné namieriť na dvetisícovku, ktorá je k Bratislave najbližie a zároveň je najvýchodnejším kopcom nad dvetisíc metrov v Alpách - na Schneeberg. Jeho vrchol Klosterwappen má výšku 2076 metrov. Masív Schneebergu vidno v dňoch, keď je mimoriadne čistý vzduch aj Bratislavy. Vzdušnou čiarou je Schneeberg od Bratislavy vzdialený 100 km. Vďaka miestnym webkamerám si môžete zistiť, či je na Schneebergu naozaj slnečno.


Webkamera sníma pohľad na masív Schneebergu zo zastávky zubačky Baumgartner. Stanica leží vo výške 1396 m a je vzdialená 7,3 km od dolnej stanice zubačky v Puchbergu.


Pohľad na východ zo Schneebergu.


Pohľad na juh zo Schneebergu.


Pohľad na západ zo Schneebergu.


Alžbetin Kostolík na Schneebergu.

Vydané: 6. 12. 2015
Aktualizované: 6. 12. 2015
Kalendár - rýmovačky k meninám, informácie o kalendárových zvykoch
Reklama
Mailujte adresu stránky

<< Back / Nazad  
© Copyright 1998 - 2016, Panoráma.sk
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo dalšie šírenie textov a fotografií zo stránok Panorámy.sk bez predchádzajúceho písomného súhlasu Panorámy.sk je porušením autorského zákona.
Partneri Panorámy.sk používajú cookies. Používaním stránok dávate súhlas s ich zapisovaním do Vášho zariadenia.