Panorama.sk
Horolezectvo
Obsah
Panorama.sk in SlovakEN
Počasie

Zlaňovanie nielen s Viktóriou

Zlaňovanie na Medených hámroch s Viktóriou

S Viktóriou sme skúšali dvojdĺžku na skalách v Medených Hámroch v sektore Platňa. Opäť sa potvrdilo, že aj na menej náročnú päťpluskovú cestu Via potkan treba mať: Po prvé dostatok času a po druhé treba dobre hospodáriť s lanom, pokiaľ máte len štandartné lano dlhé 60 metrov...

Ak napríklad spustíte lano dolu bez toho, aby ste si overili, že máte v rukách jeho stred, môže sa stať, že až dolu bez odsedávania nezlaníte.

To isté platí aj o susednej šestkovej dvojdĺžke Pravá hrana pri jednoduchom spúšťaní spolulezca. Ak urobíte veľmi rozšafný štand pri prvom zlaňáku, spolulezcov koniec lana pri spúšťaní z horného zlaňáku len sotva dosiahne k vám - nejaký ten meter bude chýbať. Našťastie - lano pruží.

A ešte niečo je pri zlaňovaní veľmi, veľmi dôležité. Urobte si uzol. A nezabudnite si ho rozviazať, keď lano napokon budete sťahovať dolu.

Zlaňovanie na Medených hámroch s Viktóriou
Zlaňovanie na Medených hámroch s Viktóriou
Zlaňovanie na Medených hámroch s Viktóriou

Na snímkach: Viktória Verébová, text a foto: Vlado Bibel

Vydané: 2016-08-01
Aktualizované: 2016-08-01

Mailujte adresu stránky

Panoráma.sk - Kontakty / O nás
© Copyright 1998 - 2018, Panoráma.sk
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo dalšie šírenie textov a fotografií zo stránok Panorámy.sk bez predchádzajúceho písomného súhlasu Panorámy.sk je porušením autorského zákona.
Partneri Panorámy.sk používajú cookies, ktoré im umožňujú zaznamenávať vaše internetové preferencie. Používaním stránok dávate súhlas so zapisovaním cookies do Vášho internetového prehliadača.