Panorama.sk
Horolezectvo
Obsah
Panorama.sk in SlovakEN
Počasie

Zlaňovanie nielen s Viktóriou

Zlaňovanie na Medených hámroch s Viktóriou

S Viktóriou sme skúšali dvojdĺžku na skalách v Medených Hámroch v sektore Platňa. Opäť sa potvrdilo, že aj na menej náročnú päťpluskovú cestu Via potkan treba mať: Po prvé dostatok času a po druhé treba dobre hospodáriť s lanom, pokiaľ máte len štandartné lano dlhé 60 metrov...

Ak napríklad spustíte lano dolu bez toho, aby ste si overili, že máte v rukách jeho stred, môže sa stať, že až dolu bez odsedávania nezlaníte.

To isté platí aj o susednej šestkovej dvojdĺžke Pravá hrana pri jednoduchom spúšťaní spolulezca. Ak urobíte veľmi rozšafný štand pri prvom zlaňáku, spolulezcov koniec lana pri spúšťaní z horného zlaňáku len sotva dosiahne k vám - nejaký ten meter bude chýbať. Našťastie - lano pruží.

A ešte niečo je pri zlaňovaní veľmi, veľmi dôležité. Urobte si uzol. A nezabudnite si ho rozviazať, keď lano napokon budete sťahovať dolu.

Zlaňovanie na Medených hámroch s Viktóriou
Zlaňovanie na Medených hámroch s Viktóriou
Zlaňovanie na Medených hámroch s Viktóriou

Na snímkach: Viktória Verébová, text a foto: Vlado Bibel

Mailujte adresu stránky

Panoráma.sk - Kontakty / O nás
© Copyright 1998 - 2018, Panoráma.sk
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo dalšie šírenie textov a fotografií zo stránok Panorámy.sk bez predchádzajúceho písomného súhlasu Panorámy.sk je porušením autorského zákona.
Partneri Panorámy.sk používajú cookies. Používaním stránok dávate súhlas s ich zapisovaním do Vášho internetového zariadenia zariadenia - prehliadača.