Panorama.sk in SlovakEN
Počasie

Pozvánka na 3. fórum Dunajského fondu

Dunajský fond

Aká je budúcnosť verejného riečneho priestoru nazývaného Lido? Ako prebieha obnova historickej lode Šturec v bratislavskom Zimnom prístave? Aj na tieto témy budú diskutovať zainteresovaní aktéri na nadchádzajúcom fóre Dunajského fondu. Fórum prinesie tiež príbeh zrodu inovatívnej technológie inšpirovanej dávnym urbanistickým konceptom ideálneho mesta na Žitnom ostrove a zhodnotí dva roky činnosti Dunajského fondu.

Tretie fórum Dunajského fondu sa koná v štvrtok 21. septembra 2017 v Divadle Aréna v Bratislave od 9.00 do 13.00 hod. Účasť na Fóre je bezplatná a je limitovaná len kapacitou sály. Záujem o miesto v hľadisku je potrebné registrovať e-mailom na adrese cef@cef.sk. Podrobný program Fóra je dostupný na stránke www.dunajskyfond.sk.

Projekt obnovy lode Šturec

O projekte obnovy národnej kultúrnej pamiatky, historickej lode Šturec, v Zimnom prístave bude riaditeľ Múzea dopravy v Bratislave Ernest Huska diskutovať s generálnym riaditeľom Verejných prístavov, a.s., Gabrielom Szekeresom.

Budúcnosť verejných priestorov kúpaliska Lido

O možnostiach skvalitnenia verejných priestorov určených pre šport a rekreáciu na Lide bude diskutovať zástupca Asociácie bratislavských vodáckych klubov Martin Mišík s výkonným riaditeľom J&T Real Estate, a.s., Pavlom Pelikánom, zástupkyňou hlavného mesta SR Bratislava hlavnou architektkou Ingrid Konrad a so zástupcom správcu toku, Slovenského vodohospodárskeho podniku, š.p., Pavlom Virágom.

Bilancovanie Dunajského fondu

Tretie Fórum Dunajského fondu prinesie aj obzretie sa za dvojročnou činnosťou tejto neziskovej platformy. Peter Gero, člen Kruhu poradcov Dunajského fondu, zhodnotí dva roky pôsobenia fondu ako nadačného programu.

Čo priniesol Riverlab

V rozhovore s Andrejom Glézlom sa predstavia výstupy ročnej činnosti RiverLabu Žitný ostrov a okolie, otvorenej pracovnej skupiny, ktorá spojila aktérov na rieke a odborníkov z rôznych oblastí s cieľom nájsť možnú zhodu na opatreniach, ktoré môžu skvalitniť život na rieke.

Prezentácia podporených projektov

Záverečná časť podujatia bude venovaná prezentácii ôsmych neziskových projektov podporených v druhej grantovej výzve Dunajského fondu, do ktorej prispeli Nadácia VÚB/ VÚB banka, a.s., SLOVNAFT, a.s., Green Foundation, rodina Kúšikovcov a pán Peter Kurhajec.

Fórum sa uskutočňuje vďaka podpore hlavného partnera fóra spoločnosti SLOVNAFT, a. s., a partnera fóra Bratislavského samosprávneho kraja. Za podporu ďakujeme.

Nadačný program Dunajský fond je neziskovou platformou Stredoeurópskej nadácie pre skvalitnenie verejne prístupných priestranstiev a infraštruktúry v okolí slovenského toku Dunaja, vrátane Malého Dunaja.

Viac informácií o fonde, jeho prispievateľoch a jeho poslaní môžete nájsť na www.dunajskyfond.sk.

Tlačová správa Dunajského fondu

<%rubrprir lang%>

Vydané: 2017-09-15
Aktualizované: 2017-09-15

Kategórie: Príroda, životné prostredie