Panorama.sk in SlovakEN
Počasie

Vznikol Dunajský fond

Jeseň v dunajských ramenách, 2013

Máte dobrý nápad, ktorý môže byť užitočný pre spolunažívanie ľudí s Dunajom i s bezprostrednými prítokmi veľrieky? Ak na realizáciu takéhoto nápadu hľadáte prostriedky, od dvadsiateho tretieho septembra 2015 máte väčšiu šancu, že ich získate. V deň jesennej rovnodennosti totiž v Bratislave usporiadali ustanovujúce Fórum Dunajského fondu. Fond spravovaný Stredoeuróskou nadáciou má podporovať aktivity, ktoré zlepšujú život ľudí pri Dunaji. Týka sa to aj rekreačných aktivít.

Viac podrobností nájdete na stránkach Dunajského fondu i v samotnej Charte Dunajského fondu, ktorú 23.9.2015 podpísali prví signatári.

Nielen dielčie projekty

Na dunajskej aktivite Stredoeurópskej nadácie je sympatické to, že rozmýšľa v širšom kontexte, usiluje sa spojiť dôležitých hráčov podunajského regiónu do komunikačného i brainstormingového fóra, ktoré by malo pomôcť vzniku a nadefinovaniu a vykomunikovaniu tých koncepcií života pri Dunaji, ktoré tu ešte chýbajú. Na ustanovujúce fórum organizátori pozvali predstaviteľov samospráv, predstaviteľov štátnych organizácií, ktoré spravujú a budujú povodie Dunaja, predstaviteľov podnikateľov, ktorí pri Dunaji realizujú svoje projekty a tiež zástupcov architektov, ochranárov i vodáckych klubov.

V neposlednom rade na fórum prišli so svojimi finančnými darmi pre ambiciózny dunajský projekt aj dvaja generálni riaditelia - zo Slovnaftu a zo Všeobecnej úverovej banky.

(vb)

<%rubrprir lang%>

Ďalšie info:

30 000 EUR na dunajské projekty od Dunajského fondu

Vydané: 2015-08-24
Aktualizované: 2015-08-24

Kategórie: Voda - splavy, výlety, príbehy - Príroda, životné prostredie