Panorama.sk in SlovakEN
Počasie

Počasie preverilo účastníkov Tatranského fotomaratónu 2013

Tatranský fotomaratón 2013

Starý Smokovec: Tatranský fotomaratón 2013 so sebou priniesol nielen novú kategóriu HORY, ale aj preveril fotografické zručnosti súťažiacich účastníkov podujatia. Tretí ročník poznamenalo premenlivé počasie. To sa podpísalo aj pod počet odovzdaných fotografických sérií. Z bezmála tridsiatky súťažiacich fotografov a milovníkov prírody odovzdala svoje práce len približne polovica. No na kvalite podujatia to neubralo. Súťažiaci prišli z celého Slovenska a aj z Českej republiky.

Pozrite si víťaznú zostavu snímiek v kategórii HORY od Martina Maličkého.

V kategórii MESTO mali účastníci stvárniť témy: jesenné impresie, tu som zablúdil, chodníčky a cestičky, lyže, Tatry, história, objavil som, najkrajší dom Tatier, les v meste – mesto v lese a tu sa cítim dobre za 8 hodín na 8 fotografiách.

V náročnejšej kategórii HORY to boli zas témy: harmónia, farebnosť, reťaze, hrebene, na chate, prebúdzanie, pocta skale a nespútané, s ktorými sa museli súťažiaci vysporiadať behom 30 hodín.

Viacerí z fotografov využili možnosť prespať na vysokotatranskej chate, bezplatnú návštevu lyžiarskeho múzea v Tatranskej Lomnici a bezplatné občerstvenie. Sobotný priebeh podujatia nakrúcala RTVS. Televízna reportáž z fotomaratónu bude odvysielaná v Televíkende v piatok a v sobotu (4. a 5. októbra) na STV.

Prvý súťažný deň ukončilo premietanie dvadsiatky outdoorových filmov. Po ňom nasledovala krátka diskusia o fotografovaní a športoch na horách. Súčasťou podujatia bola aj autorská výstava fotografií Tibora Škandíka pod názvom Hory a lesy.

Súťaž bude vyhodnotená v priebehu dvoch týždňov, počas ktorých budú všetky odovzdané fotografie zverejnené na internetovej stránke podujatia fotomaraton.hory.sk. Dve ukážky z ročníka 2013 sú zobrazené nižšie.

Ocenení budú autori prvých 3 najlepších kolekcií fotografií pre každú kategóriu zvlášť.

Vernisáž výstavy spojená s odovzdaním cien bude 19. októbra 2013 o 16:00.

Podujatie je organizované pod záštitou primátora mesta Vysoké Tatry, Ing. Jána Mokoša.

Z Tatranského fotomaratónu 2013 - snímka na tému Nespútané
Z Tatranského fotomaratónu 2013 - snímka na tému Nespútané.

Zo súťažných fotografií v roku 2013 vyberáme 2 ukážky. Prvá bola na tému Hory - Nespútané.

Z Tatranského fotomaratónu 2013 - téma Pocta skalám

Druhá ukážka je na tému Hory - Pocta skale.

Ďalšie info:

Pozvánka na súťažný fotovýlet do Vysokých Tatier

Tipy na výlety a relax v Bratislave a okolí

Spracova id, 29.09.2013, podľa tlačovej správy Horského internetového klubu

Vydané: 2015-01-15
Aktualizované: 2015-01-15