Panorama.sk in SlovakEN
Počasie

Tip na výlet: Pláže na Dunaji a rímske pamiatky

Pláž na Dunaji

Piesočnatá pláž v Radvani nad Dunajom

Na pláži nájdete riečne mušle. Ich prítomnosť je dobrý signál pre určovanie čistoty vody. Pláž je od Bratislavy pomerne vzdialená. Treba sa dostať do Komárna (106 km) a z Komárna pokračovať smerom na Štúrovo do Radvane nad Dunajom (asi 20 km). Na konci Radvane pešo zísť k rieke.

Pôdorys rímskeho vojenského tábora

Pláž a Dievčí hrad

Pekné pláže s jemným štrkom sú na Dunaji aj v ďalšej podunajskej obci Iža, ktorá je bližšie k Bratislave a od Komárna je vzdialená niečo cez 10 kilometrov.

Iža je zaujímavá aj tým, že sa v nej na trávnatých lúkach na brehu Dunaja nachádzajú zvyšky starého rímskeho vojenského tábora Kelemantia - známeho ako Dievčí hrad. Zachovali sa len nízke zvyšky múrov. Ak turista prichádza od Iže, musí obísť strelnicu miestnych poľovníkov, aby sa k antickej pamiatke dostal. V niekdajšej rímskej pevnosti sú tabuľky s informáciami v slovenčine aj v angličtine.

Viac informácií:

Bratislavský online sprievodca

Patince

Ako sme hľadali južný pól Slovenska

Pobyty pri vode

Vydané: 2005-07-04
Aktualizované: 2005-07-04

Mailujte adresu stránky

Panoráma.sk - Kontakty / O nás

© Copyright 1998 - 2019, Panoráma.sk
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo dalšie šírenie textov a fotografií zo stránok Panorámy.sk bez predchádzajúceho písomného súhlasu Panorámy.sk je porušením autorského zákona.
Partneri Panorámy.sk používajú cookies, ktoré im umožňujú zaznamenávať vaše internetové preferencie. Používaním stránok dávate súhlas so zapisovaním cookies do Vášho internetového prehliadača.