Panorama.sk in SlovakEN
Počasie

Zálesácke dni dnes

Zálesácke dni dnes

Knižka Ľuby Kvietkovej je určená "pre všetkých ktorí vedia, že v prírode je dobre, a že prírodu si musíme chrániť ako dobrého kamaráta". Kniha určená deťom tak asi od ôsmich rokov vyššie je napísaná ako denník mladého hrdinu, ktorého jeho priatelia zoznamujú s tajomstvami prírody a s tým, ako ich prakticky využívať, a ako sa v prírode správať a táboriť.

Z obsahu vyberáme: Všeličo o stromoch - zaujímavosti o stromoch. Viete, že niektoré sú jedovaté? Farby z lesa a lúky - ako si vyrobiť prírodné farby. Veľkonočná zbraň - ako na šibáče. Živé hrudky na poli - ako sa správajú zajace, ako vtáčí rodičia. Ako si postaviť kolibu a pozorovať prírodu..

Zálesácka posteľ

Letné táborenie - ako si upliesť lôžko, vybudovať prírodnú kuchyňu - ohnisko. Potraviny z prírody - zelenina a korenie do polievok, predjedlá, huby, šaláty a nápoje. Lesné ovocie. Počuli ste už niekedy o ovocných lievancoch?

"Nepriatelia" v lese. - Jedovaté rastliny a huby. Lesná drogéria a lekáreň. Papiernictvo - pripravte si prírodné lepidlo a atrament.

Táborová meteorológia - čo predpovedá táborníkom v lese pekné, a čo daždivé počasie. Zistite, koľko je hodín podľa lupienkov kvetov. Určovanie svetových strán. Ako sa správajú niektoré druhy hmyzu.

Zálesácke dni dnes - kresby rastliniek

Záver denníka je venovaný suvenírom, figúrkam, ktoré si v prírode môžu šikovné ruky vystrúhať, alebo vyrobiť. Nechýbajú ani návody na stavbu a rozmiestňovanie vtáčích búdok a napokon návody na výrobu prírodných vianočných ozdôb.

V knižke sú čiernobiele ilustrácie rozšírené o farebnú obrazovú časť. Na záver je abecedný zoznam použitých slovenských i latinských názvov rastlín a živočíchov.

Ak má mladý čitateľ, čo len trocha bádavého ducha, spestrí si pomocou Zálesáckych dní svoje dni. Nejeden dospelý zvedavec možno tiež.

(id)

OBJEDNAJTE TU:Order
Zálesácke dni dnes
Cena: 4.48 EUR
Mierka: 0
Kategória: Knihy pre deti a mládež
Vydavateľ: Q 111
Vydanie 2.
Rok vydania: 0
ISBN: 80-85401-62-2
Počet strán: 152
Tvrdá väzba
Rozmery: 13.10 x 18.00 cm
Nákupné podmienky
Pozrite ďalšie v kategórii
>> Knihy pre deti a mládež

Vydané: 2003-05-23
Aktualizované: 2003-05-23

Kategórie: Príroda, životné prostredie