Panorama.sk in SlovakEN
Počasie

Bratislava (publikácia a DVD)

Bratislava - obálka

Útla knižočka s názvom Bratislava, v ktorej je vložené DVD. Čitateľ v nej nájde farebné fotografie starej a novej Bratislavy, text v angličtine, v nemčine alebo v slovenčine - podľa toho, ktorú jazykovú verziu má v ruke. Po mnohých vydaniach knižných turistických sprievodcov a obrazových publikácií venovaných hlavnému mestu Slovenska je na svete kombinovaná printová a elektronická prezentácia Bratislavy, ktorá môže poslúžiť ako informácia, ale aj ako darček, pretože sa v nej vecné hľadisko spája s kultivovaným spracovaním témy.

Prvé stránky patria už tradične pohľadom na najznámejšie bratislavské dominanty. Bratislavský hrad prirovnáva autor textu Ján Lacika k mýtickému vtákovi Fénixovi, ktorý sa do novej krásy znovuzrodil z popola, z ruín po ničivom požiari v roku 1811.

Bratislavský hrad a Žigmundova brána - ukážka z knihy Bratislava

Knižka má formát, na ktorý sme zvyknutí pri CD, disk je vložený v šikovnom papierovom puzdre vnútri knihy. DVD sa samostatne objavilo už v roku 2005 pod názvom Bratislavské zastavenia, ponúka navyše aj taliansku jazykovú verziu.

Film na DVD v priebehu necelých tridsiatich minút predstavuje Bratislavu prostredníctvom dynamických záberov, v ktorých sa často dobové historické obrázky zaujímavo prelínajú do súčasnosti. Film v kocke prináša aj informácie o kultúre, gastronómii, vinárskych tradíciách a o okolí mesta.

DVD Bratislavské zastavenia - Sad Janka Kráľa - ukážka z fotogalérie
DVD Bratislavské zastavenia - detail z Michalskej brány - ukážka z fotogalérie

Ďalšou zložkou DVD je fotogaléria, ktorá prináša obrázky Starého Mesta, ale aj novej Bratislavy a príjemných a turisticky atraktívnych miest v meste a na okolí. V DVD je aj výrez mapy centra mesta. Škoda len, že tvorcovia DVD nevyužili nové vydanie na doplnenie niektorých posledných dominánt mesta, napríklad najnovšieho mosta Apollo. Jeho podobu a takisto aj ďalšie súčasné trendy bratislavskej architektúry zachytáva tlačená časť publikácie.

Plastika pred novým Slovenským národným divadlom, moderná architektúra v Bratislave - fotografie z knihy Bratislava

Pôsobivým záberom nových budov ponášajúcich sa na parník, pozýva sprievodca na symbolickú plavbu Dunajskou ulicou.

Ďalšie info:

Bratislava a okolie - knižní sprievodcovia a mapy

OBJEDNAJTE TU:Order
Bratislava (publikácia a DVD)
Cena: 8.32 EUR
Mierka: 0
Kategória: Turistickí sprievodcovia - Slovensko
Vydavateľ: IKAR
Vydanie 0.
Rok vydania: 2009
ISBN: 0
Počet strán: 0
Tvrdá väzba
Rozmery: 14.00 x 12.50 cm
Nákupné podmienky
Pozrite ďalšie v kategórii
>> Turistickí sprievodcovia - Slovensko

Vydané: 2009-03-30
Aktualizované: 2009-03-30

Kategórie: Fotopotulky, filmy, reportáže