Panorama.sk in SlovakEN
Počasie

Tatry z oblakov

Tatry z oblakov - obálka

Turistický sprievodca Tatry z oblakov sa blíži k tomu, čo sa označuje ako finálne riešenie, za ktorým už nič lepšie vymyslieť nemožno. Platí to o jeho grafickej zložke - leteckých snímkach tatranských dolín, na ktorých sú graficky vyznačené turistické trasy a časy potrebné na výstupy. Veľkoplošné snímky tatranských dolín a štítov sú doplnené snímkami, ktoré v detaile približujú tatranskú flóru a faunu, atmosféru, v ktorej sa človek ocitá vo veľhorách.

Žabia dolina so Žabími plesami. Vyznačený je výstup na Rysy. Ukážka z knihy Tatry z oblakov.

Texty sú stručnejšie, popisujú doliny, vymenúvajú graficky zobrazené trasy, informujú o možnosti občerstvenia a ubytovania v dolinách.

Autor tejto skvostnej publikácie, známy horský vodca a fotograf, Ladislav Janiga, do sprievodcu zaradil aj snímky a informácie o dolinách, ktoré nie sú turisticky prístupné. Publikácia očarí toho, kto sa do Tatier len chystá, ale umožní vychutnať Tatry aj tomu, kto ich viac, alebo menej pozná.

190-stranový sprievodca je rozčlenený na časti -Vysoké Tatry - Slovensko (57 dolín a štítov), Belianske Tatry (2), Vysoké Tatry - Západné Tatry - Poľsko (15), Západné Tatry - Roháče (6), Západné Tatry - Liptovské Tatry (8).

Súčasťou sprievodcu sú malé schematické mapky - z nich jedna je zo slovenského pohľadu kuriózna, pretože postavila štandardné svetové strany naruby, tam kde býva na mape sever, je hrebeň Vysokých Tatier, a tam kde býva juh, je poľské Zakopané. Tieto schematické mapky sú naozaj malé a schematické. Pre niekoho, kto nemá v hlave úplnú mapu Tatier, bude preto ako doplnok užitočná aj kompletná tatranská mapa. Sprievodca plasticky zobrazuje doliny a štíty, ale niekedy úplne neprezrádza, čo je za horizontom zobrazeného hrebeňa.

Texty sú v piatich jazykoch - okrem slovenčiny v angličtine, maďarčine, nemčine a v poľštine.

Spoluautormi snímok sú popri Ladislavovi Janigovi Juraj Ksiažek (zvieratá) a Marcin Józefowicz (poľské chaty). Knihu si vydal v marci 2004 sám autor a o jej atraktívnosti svedčí, že po prvých 3000 kusoch nechal v priebehu niekoľkých mesiacov vytlačiť ďalších 3000.

Viac informácií:

Vysoké Tatry - knižní sprievodcovia a mapy

Vysoké Tatry

OBJEDNAJTE TU:Order
Tatry z oblakov - vypredané
Autor: Ladislav Janiga
Cena: 13.61 EUR
Mierka: 0
Kategória: Sprievodcovia pre pešiu turistiku - Slovensko
Vydavateľ: Ladislav Janiga
Vydanie 3.
Rok vydania: 2006
ISBN: 80-968824-6-5
Počet strán: 190
Tvrdá väzba
Rozmery: 16.00 x 20.00 cm
Nákupné podmienky
Pozrite ďalšie v kategórii
>> Sprievodcovia pre pešiu turistiku - Slovensko

Vydané: 2004-08-24
Aktualizované: 2004-08-24