Panorama.sk in SlovakEN
Počasie

Lyžovačka v okolí Bratislavy

Semmering v Rakúsku
Lyžovanie na Stuhlecku

Najbližšie lyžiarske strediská s obvykle dobrými snehovými podmienkami sú na východnom okraji Álp v Rakúsku, v oblasti horského priesmyku Semmering.

Zauberberg Semmering ponúka svahy, kde sa konajú preteky Svetového pohára žien v zjazdovom lyžovaní. Zauberberg leží na hranici dolnorakúskeho a štajerského kraja. Samotný vrchol Zauberbergu je vysoký 1344 metrov a je na ňom 14 km zjazdoviek.

Webkamera Zauberberg: >>

O pár km ďalej v Štajersku je ďalšie stredisko - Stuhleck. Stuhleck je 1782 metrov vysoký kopec a je na ňom 24 km umelo zasnežovaných lyžiarskych tratí strednej a ľahšej obtiažnosti, vyše 10 vlekov a takmer 20 zjazdoviek. Podľa Google navigátora sa dá z Bratislavy dôjsť autom pod zjazdovky do Spital am Semmering za hodinu a 40 minút.

Webkamery na Stuhlecku: >>

Lyžovačka na bratislavskej Kolibe
Zjazdovka na Kolibe

Info na stránke Bobodraha.sk uvádza, že zimné stredisko je mimo prevádzky. Nie je tam uvedené, či vlek bude premávať, ak nasneží. Overte si to.

Na bratislavskej Kolibe, ktorá sa rozprestiera pod vrchom Kamzík (439 metrov nad morom), je známa Cvičná lúka. Je na nej jedna zjazdovka, dlhá 250 m.

Lyžovačka v Malých Karpatoch - Pezinská Baba a Zochova chata
Zjazdovka na Babe

Aktuálne informácie na stránkach LK Baba pre obe strediská

Pezinská Baba sa nachádza na hrebeni Malých Karpát vo výške 527 m.n.m. asi 20 km od Bratislavy pri meste Pezinok.

Zochova chata
Zjazdovka pri Zochovej Chate

Lyžiarske stredisko sa nachádza v turistickej lokalite Zochova Chata asi 15 km od mesta Modra v nadmorskej výške 425 m.n.m. Ponúka dve zjazdovky určené najmä pre začiatočníkov. Obe sú dlhé približne 300 m a ponúkajú prevýšenie skoro 70 metrov.

Lyžiarske stredisko Bezovec
Zjazdovka na Bezovci

Webkamera strediska Ski Bezovec: >>

Stredisko leží v pohorí Považský Inovec a kopec, podľa ktorého je pomenované, dosahuje nadmorskú výšku 746 metrov. Stredisko je vzdialené približne 25 km od Piešťan, asi 100 km od Bratislavy, pričom najlepšie je pokračovať po autostráde za Piešťany až po odbočku do obce Lúka. Neprehliadnete ju vďaka červeno žiariacim skladom Coca Coly, ktoré stoja pred vjazdom do dediny. Z nej sa treba trocha vrátiť na juh, odbočiť do vrchov a prejsť 9 kilometrov cez dediny Modrovka, Modrová a Stará Lehota. Za Starou Lehotou je odbočka doľava na Bezovec.

Kedže lyžiarske stredisko je pomerne nízko položené, často závisí kvôli vysokým teplotám s nedostatkom snehu. (Údolná hranica: 480 m.n.m.)

Aktuálne informácie na stránkach lyžiarskeho strediska Ski Bezovec.

Lyžiarske stredisko Kálnica
Lyžiarske stredisko Kálnica

Zjazdovky nad obcou Kálnica na úpätí Považského Inovca v blízkosti Nového Mesta na Váhom.

Webkamery Považský Inovec

Aktuálne info: Ski Centrum Kálnica

Lyžovačka na Veľkej Javorine
Zjazdovka na Veľkej Javorine

Na najvyššom vrchu Bielych Karpát - Veľkej Javorine (970 m.n.m.) je zjazdovka s terénmi vhodnými pre začiatočníkov aj pokročilých. Terény sú v blízkosti hranice s Českou republikou, asi 120 km od Bratislavy, autom sa tam z Bratislavy dostanete asi za poldruha hodiny, najrýchlejšie cez Nové Mesto nad Váhom.

Lyžiarske svahy sa nachádzajú v blízkosti parkoviska pri Holubyho chate. Najdlhšia zo zjazdoviek meria 730 metrov.

Webkamera Holubyho chata.

Aktuálne informácie prevádzkovateľa vleku možno nájsť na jeho facebookových stránkach (2019).

Ďalšie info:

Bratislavský online sprievodca

Vydané: 2013-01-19
Aktualizované: 2019-01-19

Kategórie: Lyžovanie, sneh