Panorama.sk in SlovakEN
Počasie

Vodácke výlety na rieke Morava

Vodáci na Morave

Splav Moravy v blízkom okolí Bratislavy je nenáročný a je možné ho absolvovať buď s inštruktorom, alebo bez neho. Splavy trvajú deň, alebo viac dní a sú vhodné aj pre ľudí bez vodáckych skúseností. Moravu môžu splavovať aj rodiny s deťmi, aj starší ľudia.

Táto charakteristika platí pre splavované úseky: Moravský svätý Ján - Gajary - Záhorská Ves - Vysoká pri Morave - Devínska Nová Ves - Devín. Tieto úseky s kilometrážou sú popísané v článku Splavy Moravy pri Bratislave - sprievodca.

Moravu možno splavovať aj v jej vyšších úsekoch, aj v Českej republike. Veľmi pekný je úsek s piesočnatými meandrami, ktorý sa začína pri stavidlách na Baťovom kanáli vo Vnorovoch. Pekný je aj moravský prítok Moravy Dyje.

O jednom neplánovane maratónskom splave z Moravského svätého Jána do Gajár píšeme v článku Polmaratón na rieke Morava.

Vodáci na Morave

K dispozícii je viacero typov kanoe. Sú to stabilné lode. V prípade potreby je možné spojiť 2 kanoe do katamaranu, čím sa dosiahne najvyššia stabilita vhodná pre začiatočníkov, rodiny s malými deťmi, i pre štvornohých miláčikov.

Vodáci na Morave

K základnej výbave patria pádla a bezpečnostné vesty. Pri viacdňových splavoch si účastníci sami zabezpečujú výbavu na nocovanie v prírode.

Pre vodákov, ktorí nepoznajú vybranú trasu, možno objednať inštruktora.

Moravské ramená

Lode a materiál potrebný na splavovanie organizátori dopravia priamo na štart. V prípade potreby, najmä pre väčšie skupiny vodákov, je možné zabezpečiť aj dopravu osôb.

Rieka Morava a Sandberg
Rieka Morava a Sandberg.

Dvojkombinácia bicykle - kánojky

Okrem jednoduchého splavu ponúkame pre obojživelníkov dvojkombináciu bicykle - kanojky. Spočíva v tom, že účastníci sa môžu odviezť bicyklami, či už svojimi, alebo požičanými do Vysokej pri Morave. Odtiaľ splavia Moravu pod Devín, kde ich budú čakať bicykle ktoré tam dovezieme.

Vydané: 2005-06-12
Aktualizované: 2005-06-12

Kategórie: Voda - splavy, výlety, príbehy - Výlety, prechádzky