Panorama.sk in SlovakEN
Počasie

Bratislava

Bratislavské
noviny

Prvý bezplatný bikesharing: Krátke jazdy na ružových bicykloch budú úplne zadarmo
V hlavnom meste výrazne pribúda cyklistov, ľudia túto formu dopravy využívajú čoraz častejšie. Dobrou správou je, že na kratšie trasy budete môcť využívať bicykle úplne zdarma.

V Bratislave večer vyčíňal vietor, stromy padali na autá
Prudká zmena počasia spojená so silným vetrom a dažďom, ku ktorej došlo v pondelok večer v Bratislave, naplno zamestnala hasičov i policajtov. Prudký vietor totiž lámal stromy, ktoré spôsobovali škody.

Ženu a muža z Rumunska obvinili pre nelegálny lov rýb z pytliactva
Žena a muž z Rumunska čelia obvineniu z pytliactva. Hrozí im trest odňatia slobody až na dva roky. V lovnom revíri na Seneckých jazerách (juh) mali nelegálne chytať ryby. Na sociálnej sieti o tom informuje Krajské riaditeľstvo Policajného zboru v Bratislave.

Unikátne zábery: Na židovskom cintoríne odkryli vyše 400 náhrobných kameňov, ich hodnota je nevyčísliteľná
Na ortodoxnom cintoríne na Žižkovej ulici, na hranici s Mikulášskym kresťanským cintorínom, odkryli podľa predbežných odhadov vyše 400 náhrobných kameňov s nevyčísliteľnou historickou hodnotou. Náhrobné kamene objavené pod nánosom zeminy a vrstvy odpadov z oboch cintorínov pochádzajú prevažne z 18. a prvej tretiny 19. storočia.

Na Slovensku bude pršať, snežiť, fúkať silný vietor a výrazne sa ochladí
Jarné počasie na Slovensku vystrieda v najbližších hodinách výrazné ochladenie, dážď, sneženie i silný vietor. Takéto počasie tu bude prevládať niekoľko dní. Upozorňuje na to Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) na sociálnej sieti.

Lekárska komora neodporúča preventívne užívanie Acylpyrinu po očkovaní
Slovenská lekárnická komora (SLeK) dôrazne neodporúča preventívne užívanie liekov s obsahom kyseliny acetylsaliclovej na zníženie rizika vzniku krvných zrazenín po očkovaní proti ochoreniu COVID-19. Reaguje tak na šírenie informácií, že vysoké dávky Acyplyrinu pomôžu tieto možné nežiaduce účinky odstrániť.

OLO od štvrtka otvára Zberný dvor v Rači - pre obyvateľov ktorých mestských častí bude určený?
Bratislavská mestská spoločnosť Odvoz a likvidácia odpadu a.s. (OLO) opäť otvára prevádzku zberného dvora v mestskej časti Bratislava – Rača. Zberný dvor na ulici Pri Šajbách 1 bude otvorený od 15. apríla do 30. novembra 2021. Pri vstupe a počas pobytu v ňom však bude potrebné dodržiavať aktuálne platné hygienické opatrenia.

Vlastníci pozemkov sú zodpovední za orezy drevín v blízkosti elektrického vedenia
Nebezpečné priblíženie konárov stromov k vzdušnému vedeniu veľmi často spôsobuje prerušenie distribúcie elektriny. Je preto nevyhnutné, aby boli porasty v okolí vedenia udržiavané tak, aby svojím pohybom, prípadne pádom nemohli ohroziť prevádzku zariadení distribučnej sústavy. Zodpovednosť za údržbu nesie vlastník, resp. nájomca pozemku, na ktorom sa porasty nachádzajú.

VIDEO: Prezidentka Zuzana Čaputová dnes navštívila ŠÚKL i SAV
Prezidentka Zuzana Čaputová stojí za slovenskými vedeckými inštitúciami. Vyjadrenia ministra financií a expremiéra Igora Matoviča (OĽANO) voči vedcom v súvislosti s neregistrovanou vakcínou Sputnik V označila za neprimerané a nesprávne.

Premiér Heger má eminentný záujem na upokojení situácie okolo vakcíny Sputnik V
Premiér Eduard Heger (OĽANO) má eminentný záujem na upokojení situácie, ktorá vznikla okolo ruskej vakcíny Sputnik V a o návrat k vecnému dialógu a odborným argumentom. Pre TASR to uviedol tlačový a informačný odbor Úradu vlády SR.

Každý desiaty zákazník BVS už využíva elektronickú faktúru
Každý desiatky zákazník Bratislavskej vodárenskej spoločnosti už dnes uhrádza vodné a stočné prostredníctvom e-faktúry. BVS tak šetrí svojim zákazníkom nielen čas a starosti spojené s preberaním pošty, ale zároveň ide o spôsob šetrný k životnému prostrediu.

Zaútočili v presile: Štyria mladíci skopali a olúpili pod Mostom Apollo 22-ročného muža
Štvorica mladíkov z Bratislavy už čelí obvineniu v súvislosti s lúpežou, ku ktorej došlo v sobotu (10.04.2021) vo večerných hodinách v blízkosti Mosta Apollo v Ružinove.

Minister školstva B. Gröhling: Od 19. 4. sa otvoria 8. a 9. ročníky ZŠ, okrem čiernych okresov
Od budúceho pondelka (19. 4.) sa majú na Slovensku otvoriť na prezenčnú výučbu ôsme a deviate ročníky základných škôl (ZŠ) okrem tých, ktoré sú v tzv. čiernych okresoch. Na pondelkovej tlačovej konferencii to oznámil minister školstva Branislav Gröhling (SaS). Podmienkou bude štandardne pretestovanie zákonného zástupcu a testuje sa aj žiak na druhom stupni ZŠ.

Šetrnou kosbou chce Petržalka prispieť k pestrejšiemu charakteru zelene v mestskej časti
Podobne ako minulý rok aj počas tejto sezóny kosby chce mestská časť Bratislava-Petržalka viac dbať na starostlivosť o plochy so zníženou intenzitou kosenia. Dôvodom je prirodzená podpora pre opeľovače ako aj záchyt a vsakovanie zrážkovej vody.

V Petržalke chcela žena vyskočiť z 12. poschodia - ako jej v tom policajti zabránili?
Vďaka pohotovej reakcii a profesionálnemu zákroku hliadky bratislavských PMJ-čkárov sa podarilo zachrániť život žene, ktorá chcela vyskočiť z balkóna na 12. poschodí jedného z petržalských obytných domov...

FOTO Pozreli sme sa: Ako opravili "levitujúce" zábradlie na nadchode Botanická?
Začiatkom marca sme vás informovali, aké hrubé nedostatky sa objavili na nadchode nad Botanickou ulicou v Karlovej Vsi, ktorý opravovovali v rámci rekonštrukcie Karloveskej radiály. Minulý týždeň sa už na mieste objavili robotníci so zváračkami a my sme sa boli pozrieť, ako ich práca dopadla.

V NÚSCH sú piati zdravotnícki pracovníci v karanténe
V Národnom ústave srdcových a cievnych chorôb (NÚSCH) v Bratislave bolo k pondelku v domácej karanténe pre nový koronavírus päť zdravotníckych pracovníkov. Pre TASR to uviedla hovorkyňa NÚSCH Soňa Valášiková.

Koronavírus: Počet hospitalizovaných pacientov zostáva pod hranicou 2500, pribudlo 65 obetí
Na Slovensku za uplynulý deň pribudlo 106 pozitívne testovaných ľudí formou RT-PCR testov a 1 482 pozitívne testovaných antigénnymi testami. Je to 7,42 % z 1 502 ukončených RT-PCR vyšetrení a 0,49 % z 298 525 antigénnych testov.

VIDEO: Od letu Jurija Gagarina do vesmíru uplynulo už 60 rokov - navštívil slávny kozmonaut niekedy aj Bratislavu?
Presne 60 rokov uplynulo od letu prvého človeka do vesmíru. Išlo o občana Sovietskeho zväzu Jurija Gagarina, ktorý obletel Zem a následne sa stal doslova celosvetovou celebritou. Na podnet Medzinárodnej leteckej federácie bol 12. apríl vyhlásený za Svetový deň letectva a kozmonautiky a Valné zhromaždenie OSN ho navyše vyhlásilo aj za Medzinárodný deň letu človeka do vesmíru...

V Bratislave a Košiciach bola na hodinu paralyzovaná MHD - dôvodom bol štrajk prepravcov
V Bratislave a Košiciach bola dnes ráno mestská hromadná doprava (MHD) na hodinu paralyzovaná. Vodiči tunajších dopravných podnikov sa totiž od 8.00 do 9.00 h zapojili do výstražného štrajku. Vozidlá MHD ostanú v tom čase stáť na konečných zastávkach. Premávali akurát spoje smerujúce k nemocniciam a školám...

Oveľa viac ako jedlo: Donáška obedov občas zachráni seniorom aj život
Stredisko sociálnych služieb Petržalka zabezpečuje rozvoz a donášku 110 – 120 obedov denne do domácností klientov v celej Petržalke. Majú na to tri autá, troch vodičov a tri opatrovateľky. Títo ľudia sú neraz jedinou kontrolou, že je senior v poriadku.

Od pondelka sa plošne otvára 1. stupeň základných škôl a materské školy
Materské školy a prvý stupeň základných škôl sú od pondelka otvorené pre deti všetkých rodičov. Spolu s nimi sú aj naďalej otvorené špeciálne školy, stredné zdravotnícke školy, stredné školy v posledných ročníkoch či ďalšie školské zariadenia.

ÚVZ: Nosenie respirátora nie je povinné pre deti do ukončenia prvého stupňa ZŠ
Materské školy a prvý stupeň základných škôl (ZŠ) budú od pondelka 12. apríla plošne otvorené pre deti všetkých rodičov. Hovorkyňa Úradu verejného zdravotníctva (ÚVZ) SR Daša Račková uviedla, že nosenie respirátora nie je povinné pre deti do ukončenia prvého stupňa ZŠ a v interiéri môžu nosiť aj rúško.

Počas štrajku MHD sa odveziete ružovými bicyklami zadarmo
Spoločnosť Rekolá, ktorá prevádzkuje v rámci Bratislavy bikesharing s ružovými bicyklami, avizovala, že počas pondelkového štrajku MHD zaistí cestujúcim náhradnú dopravu. Svoje bicykle poskytne ľuďom zdarma.

Harmonogram: Parkoviská v Petržalke čaká čistenie a značenie parkovísk, tento týždeň sú na pláne Dvory
Petržalská samospráva informuje na svojom webe, že pre účely realizácie parkovacej politiky, tento týždeň plánuje pokračovať s čistením parkovísk v lokalite Dvory.

Príbehy smutnej doby: Zachraňuje nás bufet pri Draždiaku, do teplého počasia vkladáme veľké nádeje
„Je smutné, že to musím povedať, ale nás nezachraňuje štát, ale ľudia, ktorí napriek lockdownu vyjdú von na prechádzku a kúpia si počas nej v našom bufete nejaký nápoj alebo jedlo. Sme im za to vďační,“ hovorí Peter Miklušičák, majiteľ bufetu Petržalská pláž pri Draždiaku a reštaurácie Wimbledon v budove tenisového klubu Slávia Právnik, ktorá je však už od Vianoc zatvorená.

Karloveská samospráva podporí miestne komunity: Sumou 65 tisíc eur pomôže desiatkam miestnych občianskych združení
Samosprávy sa pre pandémiu ocitli v zložitej finančnej situácii. Napriek tomu podporuje Karlova Ves občianske združenia, ktoré pôsobia na jej území. Mestská časť sa rozhodla pokračovať v podpore voľnočasových a neziskových organizácií. Až 44 z nich si rozdelí celkovú sumu 65 000 eur. O dôležitej podpore lokálnych komunít rozhodlo miestne zastupiteľstvo.

Chcete mať krajšie detské ihrisko? Mestská časť hľadá práve vás
Petržalka má v správe 55 detských ihrísk, tento rok chce zrevitalizovať šesť z nich. Ktoré to budú bude známe koncom apríla, aj vy však máte šancu výber ovplyvniť, ak ste komunita ľudí, ktorí sú ochotní pri obnove pomôcť.

Premiér Heger: Už o týždeň by sa mohli otvoriť všetky prevádzky, v ktorých nebude nutné zložiť si z tváre respirátor
Od 19. apríla by sa mohli otvoriť všetky prevádzky, v ktorých nebude nutné zložiť si z tváre respirátor. V nedeľnej diskusnej relácii Televízie Markíza Na telo to uviedol predseda vlády Eduard Heger (OĽANO) s tým, že sa nastavujú pravidlá tak, aby boli pre ľudí zrozumiteľnejšie ako doteraz.

Bláznivý apríl: Opäť bude veterno, v Bratislavskom kraji očakávajte vietor krátkodobo až do 85 km/h
Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) vydal v tejto súvislosti na svojom webe výstrahu prvého stupňa pred vetrom, výstraha zatiaľ platí do utorka do večera.

Prevádzky zachraňujú ľudia, ktorí v podstate porušujú opatrenia
Ako v čase korony v prežívajú petržalské puby či bufety? Podľa slov majiteľov to nie je vďaka pomoci od štátu. Zachraňuje ich lojalita skalných klientov, ktorí pri nich postoja napriek zákazu vychádzania, dobrá poloha, napríklad pri Draždiaku, alebo odvaha byť otvorení načierno pre overených známych a ich známych. Je to smutná realita počas pandémie a natíska sa otázka, aký význam majú opatrenia, ktorých dodržiavanie štát nie je schopný ustrážiť.

Jazykové školy vidia vo vyučovaní na diaľku okrem nevýhod aj pozitíva
 Viaceré jazykové školy, ktoré pôsobia na slovenskom trhu, vidia pri vyučovaní na diaľku okrem nevýhod aj pozitíva. Zhodla sa na tom Linda Fintorová z Goetheho inštitútu, ktorý sa špecializuje na vyučovanie nemeckého jazyka, uviedla, že dištančné vyučovanie je náročnejšie ako prezenčné.

Počet hospitalizovaných v nemocniciach klesol na 2400, počet ľudí na umelej ventilácii sa znížil pod 300
Na Slovensku za uplynulý deň pribudlo 589 pozitívne testovaných ľudí formou RT-PCR testov a 1 526 pozitívne testovaných antigénnymi testami. Je to 7,88 % z 7 470 ukončených RT-PCR vyšetrení a 0,27 % z 555 212 antigénnych testov.

Koronavírus: Alarmujúce výsledky testovania v Devíne, škola odložila zápis prváčikov
AKTUALIZOVANÉ Chybné testy alebo došlo k dramatickému zhoršeniu situácie? Bratislavská mestská časť Devín hlásila v ostatných týždňoch 0 percent pozitívnych pri testovaní na COVID-19. Najnovšie však prišiel šok, počet pozitívnych po sobotňajšom testovaní prekročil osem percent. Škôlku zatvorili a miestna základná škola už zrušila zápis prváčikov, ktorý sa mal konať dnes a zajtra.

Pri nočnom požiari auta pomáhal zaisťovať stopy aj špeciálne vycvičený pes Kiki
Bratislavská polícia so špeciálne vycvičeným psovodom zasahovala pri nočnom požiari auta. Požiar sa podarilo záchranným zložkám uhasiť.

Napoludnie sa rozoznejú zvony na kostoloch, pripomenú obete ochorenia COVID-19
V nedeľu napoludnie sa na desať minút rozoznejú zvony katolíckych kostolov na celom Slovensku. Cieľom je, aby zvuk zvonov pozval veriacich k modlitbe za tých, ktorí zomreli na ochorenie COVID-19 i za všetky ostatné obete pandémie.

Skatepark pod Mostom SNP by nás mohol potešiť už tento rok
Minulý rok v marci sme informovali, že mesto pripravuje podklady na verejné obstarávanie projektovej dokumentácie skateparku pod novým mostom na petržalskej strane. V týchto dňoch tento projekt predstavili ako súčasť programu Živé miesta.

B. Gröhling: Stále uvažujeme o tom, že prijímacie pohovory na SŠ budú prezenčné
Stále uvažujeme o tom, že prijímacie pohovory na stredné školy budú prezenčnou formou. Počas týždňa to uviedol minister školstva Branislav Gröhling.

Ministerstvo zdravotníctva: Postupne by mohlo prísť k uvoľňovaniu opatrení v nemocniciach
Odborníci na ministerstve zdravotníctva budú v blízkej budúcnosti online rokovať so zástupcami nemocníc o aktuálnej situácii. Postupne by mohlo prísť k uvoľňovaniu opatrení v zdravotníckych zariadeniach. Uviedla to hovorkyňa MZ SR Zuzana Eliášová. Reagovala tak na stanovisko Asociácie na ochranu práv pacientov (AOPP), ktorá uviedla, že pacienti s inými ochoreniami ako COVID-19 sú stále odsúvaní na vedľajšiu koľaj.

ŠÚKL eviduje 3050 hlásení podozrení na nežiaduce účinky vakcín
V súvislosti s očkovaním proti novému koronavírusu Štátny ústav pre kontrolu liečiv (ŠÚKL) k 9. aprílu eviduje 3050 hlásených podozrení na nežiaduce účinky vakcín. Z celkového počtu hlásení je 134 závažných, čo predstavuje 4,4 percenta hlásení. Na svojej stránke to uviedol ŠÚKL.

HISTÓRIA: Čo znamenala Petržalka pre Hitlerovu ríšu?
Od októbra 1938 až do apríla 1945 bola Petržalka súčasťou Ríše. Ak Slovensko a najmä Bratislava mala byť ukážkovým príkladom Hitlerovej Novej Európy, Petržalka ňou určite nebola. Život počas nemeckej nadvlády v nej zmeravel.

Heger: Na budúci týždeň by malo byť jasné, aké opatrenia sa uvoľnia
Epidemická situácia sa neustále v krajine zlepšuje. Od 19. apríla by sa mali uvoľniť opatrenia. Malo by to znamenať návrat žiakov vyšších ročníkov do škôl či otváranie interiérových prevádzok, kde je možné nosiť rúško.

Na očkovanie sa môžu od soboty hlásiť ľudia od 45 rokov
Od sobotného popoludnia sa rozširuje okruh ľudí, ktorí sa môžu prihlásiť do čakárne na očkovanie proti ochoreniu COVID-19. Požiadať o vakcínu už môžu ľudia od 45 rokov. Informovala o tom hovorkyňa Ministerstva zdravotníctva SR Zuzana Eliášová.

Rehoľníci okrem svojej práce pomáhajú i ako dobrovoľníci a poskytujú poradenstvo
Rehoľné spoločenstvá v čase koronakrízy okrem svojej činnosti pomáhajú ako dobrovoľníci, pri očkovaní či poskytujú poradenstvo. Pre TASR to uviedla provinciálna predstavená sestier saleziánok Monika Skalová, ktorá potvrdila, že mužské aj ženské rehole sa zapojili do konkrétnej pomoci už aj počas prvej vlny pandémie nového koronavírusu.

Úžasný príbeh: Mama troch detí dokázala zmeniť život na sídlisku
„Mery, pozri, my už nenakupujeme, celí sme oblečení vo veciach zo zóničky,“ kričia na sídlisku už z diaľky mamy a ukazujú pritom na seba a svoje deti. Mery Riganová (38), ktorá v Petržalke vytvorila Rodinnú zónu bez peňazí, je fascinujúci príklad toho, ako jediný človek dokáže výrazným spôsobom zmeniť svoje okolie.

Lanovka na Kamzík je v súčasnosti v riadnej prevádzke
Sedačková lanová dráha zo Železnej studničky na Kamzík v bratislavskom Novom Meste je v súčasnosti v riadnej prevádzke. Správca lanovky, ktorým je organizácia EKO – podnik VPS však opätovne pripomína nutnosť dodržiavania hygienických opatrení. Upozorňuje na to zároveň oznam pri vstupe na lanovku.

Koronavírus: Počet ľudí na pľúcnej ventilácii klesol pod 300
Na Slovensku za uplynulý deň pribudlo 1 080 pozitívne testovaných ľudí formou RT-PCR testov a 789 pozitívne testovaných antigénnymi testami. Je to 9,19 % z 11 753 ukončených RT-PCR vyšetrení a 0,35 % z 226 395 antigénnych testov. Informuje o tom ministerstvo zdravotníctva na sociálnej sieti.

Sčítanie obyvateľov: Kampaň zabrala. Koľko stála?
K 31.marcu 2021 sa v Petržalke elektronicky sčítalo až 104 154 obyvateľov (87,74 %). Je to vysoké číslo, o ktoré sa postarala aj masívna promo kamapaň. Koľko stála a z akých zdrojov bola financovaná?

Chcete pred panelákom pergolu a lavičky? Požiadajte mesto o peniaze
„Zútulnite si svoje okolie. Je to vaša exteriérová obývačka. Vytvorte priestor na sedenie tam, kde vám chýba – v predzáhradke, na ihrisku, na opustenom trávniku pri dome, vo voľne prístupnom vnútrobloku...,“ vyzýva na svojej stránke Metropolitný inštitút Bratislavy. Do konca apríla je totiž vyhlásená grantová výzva Funkčnejšie verejné priestory, z ktorej bude rozdelených 100.000 eur pre vaše projekty.

Bratislava sa pre neochotu štátu pomôcť DPB obráti na Európsku komisiu
Mesto Bratislava sa v krátkom čase obráti na Európsku komisiu. Dôvodom je, že štát stále finančne nepomohol Dopravnému podniku Bratislava (DPB) vykryť miliónové výpadky príjmov spôsobené pandémiou nového koronavírusu. Oznámil to primátor hlavného mesta Matúš Vallo.

SME

Pri židovskom cintoríne objavili stovky historických náhrobných kameňov
Objavené vzácne náhrobné kamene pochádzajú prevažne z 18. storočia a z prvej tretiny 19. storočia.

Výstražný štrajk sa skončil, hromadnú dopravu obnovili
Dopravný podnik vyčíslil schodok od začiatku pandémie na 25 miliónov eur.

Ako podľa vrabcov zistíme zdravie miest
Bez vrabcov trpí aj človek.

V Bratislave pribudlo 32 nových prípadov nákazy koronavírusom
Pozrite si aktuálne čísla z Bratislavského kraja.

Štát diskriminuje dopravný podnik, Vallo sa obráti na Európsku komisiu
Vláda nezmenila postoj ani po piatkových rokovaniach.

Lokalita Veľký Draždiak je v súčasnosti bez výskytu vtáčej chrípky
Od úhynu labute nebol zaznamenaný žiadny nový prípad.

Priemerná cena novostavieb v hlavnom meste vzrástla na 3 700 eur za meter štvorcový
Ku koncu prvého štvrťroku tvorilo ponuku novostavieb v Bratislave 2 209 bytov.

Zamestnanci dopravného podniku vyhlásili výstražný štrajk
Štrajk bude v pondelok 12. apríla ráno od ôsmej do deviatej.

Muž mal v Bratislave na ulici zbiť ženu a potom zaútočiť na policajta
V prípade preukázania viny mu hrozí trest odňatia slobody do päť rokov.

Rekonštrukcia námestí v centre mesta utlmí dopravu na Špitálskej
Mesto plánuje aj v priestore Kamenného námestia postaviť podzemnú garáž s 500 parkovacími miestami.

V domove dôchodcov na Pažítkovej prebieha inšpekcia
Doteraz sa zadokumentovalo sedem prípadov možného týrania seniorov.

Remišová predstavila plán na zlepšenie dopravnej situácie v Pezinku a okolí
Nové cestné napojenie na D4/R7 v hodnote 5,9 milióna eur zlepší dopravnú situáciu.

Petržalka začne na jar s ošetrením pagaštanov konských proti škodcom
Tento motýlí druh patrí k ich najrozšírenejším škodcom.

Mesto uzavrelo dohodu so štátnymi lesmi o znížení ťažby dreva v Bratislave
Mesto zaplatí štátnym lesom 322-tisíc eur ročne, tie investujú do rozvoja rekreačnej infraštruktúry.

V prostriedkoch MHD pribudli kamery na odhaľovanie vandalizmu
Okrem monitorovania priestoru kamerový systém podľa DPB zvýši celkovú bezpečnosť.

Dunajské ramená podstúpia simulované záplavy
Dôvodom sú lepšie podmienky pre prírodu a preverenie bezpečnosti vyšších prietokov.

Bratislavské Námestie SNP i Kamenné námestie čaká rozsiahla rekonštrukcia
Mesto chce z troch námestí vytvoriť zjednotený verejný priestor.

Úprava cestovného podľa Valla pomôže tým, ktorí MHD jazdia pravidelne
V bratislavskej MHD sa od júla zmenia ceny lístkov.

Bilbordová alej na Trhovisku Miletičova pomaly mizne
Ide zväčša o čierne stavby, keďže samospráva im nepredĺžila nájomnú zmluvu.

V lesoparku postavia infocentrum, obnovia arborétum i Malý Slavín
Stavba infocentra nahradí pôvodnú chatu v havarijnom stave.

Bratislavský kraj rozširuje okruh náhradníkov na očkovanie
Registrovať sa môžu pacienti s chronickými chorobami, so závažnými a stredne ťažkými ochoreniami.

Bratislava chce zabrániť preplneným cestám, zlacní ročný lístok
Väčšina lístkov MHD zdražie, 15-minútový prestane platiť.

Projekt rekonštrukcie Osobného prístavu čaká na územné rozhodnutie
Práce by mali trvať rok a pol.

Bratislavskej mestskej polícii chýbajú ľudia, spustili náborovú kampaň
Ku koncu vlaňajška mala mestská polícia v Bratislave 299 príslušníkov.

Cesta v úseku Jarovce – Petržalka bude v sobotu úplne uzavretá
Obchádzková trasa bude vedená obojsmerne cez Rusovce.

Drotárska cesta by mohla byť zachovaná ako pásmo verejnej zelene
Zároveň by sa nezrealizovala plánovaná výstavba, ktorá si prednedávnom vyžiadala výrub 85 stromov.

Na Železnej studničke vznikol lesný požiar
Hasičom prácu okrem ťažko dostupného terénu komplikuje aj silnejší vietor.

Mestskí policajti zachránili ženu pred skokom do Dunaja
Úspešný zásah sa odohral na Starom moste.

Polícia prichytila páchateľov pri ilegálnom výrube stromov na Devínskej ceste
Vyšetrovateľ začal trestné stíhanie vo veci trestného činu porušovania ochrany stromov a krov.

Magistrát plánuje obnoviť 25 verejných priestorov za 14,3 milióna eur
Pripravuje sa Manifeste verejných priestorov, medzi prvými má byť skatepark pod Mostom SNP.

Magistrát spustil grantovú výzvu na zlepšenie verejných priestranstiev v susedstvách
Na podporu môže byť rozdelených 100 000 eur.

Dúbravke má pribudnúť polyfunkčný komplex a hotel
V lokalite Polianky majú vzniknúť Hotel Čerešne, polyfunkčný komplex a parkovisko.

Mestské lesy zriadia infocentrum na Kamzíku
Lesy zrekonštruujú a rozšíria existujúcu chatu.

V okolí Incheby by mohla vzniknúť nová zelená zóna s tritisíc stromami
Zóna je súčasťou projektu národného kultúrneho a kongresového centra.

Prebehne nová súťaž na prenájom Propelleru
Staré mesto má v podmienkach organizovanie kultúrnych a spoločenských aktivít.

Do tmy sa ponoril aj Bratislavský hrad, pozrite si Hodinu Zeme
Mestá na celom svete si vypnutím svetiel pripomenuli Hodinu Zeme.

Albert Marenčin: Návrat kníhkupectiev do života bude veľkolepý
Edíciu kníh o Bratislave iniciovala Selma Steinerová.

Bratislavský hrad i Prezidentský palác sa v rámci Hodiny Zeme zahalili do tmy
Do iniciatívy sa zapojilo aj viacero slovenských miest a obcí.

V rámci bratislavského obchvatu otvorili novú križovatku Rača
Premávka po tejto ceste je obojsmerná.

Magistrát chce výrazne navýšiť podiel recyklovania a triedenia odpadu
Bratislava chce do roku 2035 dosiahnuť minimálne 65-percentnú mieru triedenia.

Aktuality magistrátu

OLO opäť otvorí prevádzku zberného dvora v Rači
OLO opäť otvorí prevádzku zberného dvora v Rači

Mesto dosiahlo dohodu, vďaka ktorej znížia štátne lesy ťažbu v lesoch na území Bratislavy o polovicu a podporia rekreáciu
Mesto dosiahlo dohodu, vďaka ktorej znížia štátne lesy ťažbu v lesoch na území Bratislavy o polovicu a podporia rekreáciu

Víťazný návrh pre Živé námestie opäť po desaťročiach zjednotí Kamenné námestie, Námestie Nežnej revolúcie a Námestie SNP
Víťazný návrh pre Živé námestie opäť po desaťročiach zjednotí Kamenné námestie, Námestie Nežnej revolúcie a Námestie SNP

Dostupnejšia MHD vďaka výrazne lacnejšej ročnej električenke za 199 EUR
Dostupnejšia MHD vďaka výrazne lacnejšej ročnej električenke za 199 EUR

Bratislava podporí medzigeneračné prepojenie, aj deti a rodiny v ohrození
Bratislava podporí medzigeneračné prepojenie, aj deti a rodiny v ohrození

Živé miesta, program obnovy verejných priestorov Bratislavy
Živé miesta, program obnovy verejných priestorov Bratislavy

Harmonogram odvozu odpadu počas veľkonočných sviatkov 2021
Harmonogram odvozu odpadu počas veľkonočných sviatkov 2021

Spoločne zlepšíme verejné priestory
Spoločne zlepšíme verejné priestory

Z marcového zasadnutia mestského zastupiteľstva hlavného mesta
Z marcového zasadnutia mestského zastupiteľstva hlavného mesta

Prvý diel novej pravidelnej relácie – KLARISKY Diškurz
Prvý diel novej pravidelnej relácie – KLARISKY Diškurz

Na elektronické sčítanie obyvateľov zostáva posledných pár dní
Na elektronické sčítanie obyvateľov zostáva posledných pár dní

Dnes bolo ukončené predkladanie ponúk verejného obstarávania na zhotoviteľa novej električkovej trate v Petržalke
Dnes bolo ukončené predkladanie ponúk verejného obstarávania na zhotoviteľa novej električkovej trate v Petržalke

Výročná konferencia BAUM sa venovala Bratislave a jej okoliu
Výročná konferencia BAUM sa venovala Bratislave a jej okoliu

Výsledok marcového výberového konania na pozíciu riaditeľa/-ky Metropolitného inštitútu Bratislavy
Výsledok marcového výberového konania na pozíciu riaditeľa/-ky Metropolitného inštitútu Bratislavy

Magistrát s Dopravným podnikom Bratislava rozšíri električkové nástupištia na Račianskom mýte
Magistrát s Dopravným podnikom Bratislava rozšíri električkové nástupištia na Račianskom mýte

Riaditeľ pohrebníctva Marianum končí vo svojej pozícii
Riaditeľ pohrebníctva Marianum končí vo svojej pozícii

Ťažbu dreva sme minulý rok prispôsobovali zvýšenej návštevnosti lesoparku
Ťažbu dreva sme minulý rok prispôsobovali zvýšenej návštevnosti lesoparku

Primátor Bratislavy ocení mladé talenty za roky 2019 a 2020
Primátor Bratislavy ocení mladé talenty za roky 2019 a 2020

Nezávislá skupina expertov potvrdila možnosť električkovej trate pri SND bez negatívnych dopadov na budovu divadla
Nezávislá skupina expertov potvrdila možnosť električkovej trate pri SND bez negatívnych dopadov na budovu divadla

OLO ZNEŠKODNÍ ODPAD Z TESTOVANIA NA COVID-19
OLO ZNEŠKODNÍ ODPAD Z TESTOVANIA NA COVID-19

Živémesto.sk

Prvákom a druhákom Grohling kloktať nedovolí

Ministerstvo školstva zrejme šetrí testami. Hoci hovorilo o milióne, nakoniec nakúpilo len 20 tisíc, pričom ich určilo hlavne pre druhý stupeň, ktorý sa vráti do [...]

The post Prvákom a druhákom Grohling kloktať nedovolí appeared first on Živémesto.sk.

Tip na výlet / cyklovýlet: Svätý Jur

Historické pamiatky, úžasný mušt, alebo burčiak, krásna príroda. To všetko ponúka Svätý Jur len kúsok za Bratislavou. Ojedinelé mestečko, kde sa darí viniču a nedarí [...]

The post Tip na výlet / cyklovýlet: Svätý Jur appeared first on Živémesto.sk.

Podiel infikovaných detí po otvorení škôl stúpol

Napriek opatreniam sa v školách šíril koronavírus. Hygienici hovoria, že polovica infikovaných detí sa nakazila v školách.

The post Podiel infikovaných detí po otvorení škôl stúpol appeared first on Živémesto.sk.

Náhradníci na očkovanie, oplatí sa čakať?

Univerzitná nemocnica v Bratislave zastavila registráciu náhradníkov na očkovanie, pretože sa ich prihlásilo takmer 22 tisíc. Denne pritom vezmú len pár ľudí.

The post Náhradníci na očkovanie, oplatí sa čakať? appeared first on Živémesto.sk.

Situácia v Starom Meste sa po otvorení škôl zhoršila, zatvárajú

Hygienici minulý týždeň pre výskyt koronavírusu zavreli päť tried v Starom Meste. Epidemická situácia v Starom Meste sa po otvorení škôl zhoršila natoľko, že sa [...]

The post Situácia v Starom Meste sa po otvorení škôl zhoršila, zatvárajú appeared first on Živémesto.sk.

Experti: Električka pred SND môže ísť, ak to odobrí štúdia

Experti odporučili, aby si dal magistrát vypracovať štúdiu o tom, či je možné vybudovať električkovú trať pred novou budovou Slovenského národného divadla bez toho, aby [...]

The post Experti: Električka pred SND môže ísť, ak to odobrí štúdia appeared first on Živémesto.sk.

Kto sa vráti do škôl v Bratislave?

Viac ako 5600 detí sa budúci pondelok môže vrátiť do svojich tried. Po tom, čo hlavný hygienik označil otváranie škôl za vysoké riziko, sa rozhodli [...]

The post Kto sa vráti do škôl v Bratislave? appeared first on Živémesto.sk.

Hygienik školy v Bratislave otvoriť neodporúča

Vyše 49 tisíc detí sa má vrátiť do škôl a škôlok v čase výrazného šírenia britskej mutácie.

The post Hygienik školy v Bratislave otvoriť neodporúča appeared first on Živémesto.sk.

Vo Viedni pre útoky psov sprísňujú pravidlá, u nás nič

Kým vo Viedni kvôli útokom psov opäť sprísnili podmienky, Bratislava po posledných incidentoch žiadne zmeny nechystá.

The post Vo Viedni pre útoky psov sprísňujú pravidlá, u nás nič appeared first on Živémesto.sk.

V Bratislave pribúdajú útoky psov, brániť sa musia aj deti

V Devínskej Novej Vsi začiatkom januára kaukazský ovčiak zaútočil na menšieho psíka, ktorý to neprežil. Na detskom ihrisku v Ružinove zase pred Vianocami trhal staffordshirský [...]

The post V Bratislave pribúdajú útoky psov, brániť sa musia aj deti appeared first on Živémesto.sk.

Bude v Bratislave situácia ako v Nitre?

Denne zomierajú dvaja až šiesti ľudia. Väčšina infikovaných pribudla za posledný mesiac.

The post Bude v Bratislave situácia ako v Nitre? appeared first on Živémesto.sk.

Treba nám “vodičák” na psa?

Hoci je v meste venčenie psa bez vôdzky zakázané, v Bratislave minulý rok niekoľkokrát útočili voľne pustené bojové psy.

The post Treba nám “vodičák” na psa? appeared first on Živémesto.sk.

Počet pozitívne testovaných v Bratislave rekordne stúpol

Za posledný týždeň pribudlo tisíc pozitívne testovaných na COVID-19. Vo väčších obvodoch toľko, ako za celú prvú vlnu.

The post Počet pozitívne testovaných v Bratislave rekordne stúpol appeared first on Živémesto.sk.

Z vodární ďalej odtekajú peniaze, hoci si riaditeľ štedro platil troch poradcov

Vodárne neplnia úlohy od mesta a ďalej si nevýhodne prenajímajú autá pre zamestnancov, ktorí ich podľa mestského kontrolóra využívajú aj na súkromné účely. Riaditeľ sa [...]

The post Z vodární ďalej odtekajú peniaze, hoci si riaditeľ štedro platil troch poradcov appeared first on Živémesto.sk.

Aufrichtová zabudla, že bola “bielou vranou”

Stáva sa, že politik po zvolení do funkcie zabudne nielen na to, kým bol, predtým, ale aj koho záujmy zastupuje. Zuzana Aufrichtová sa stala starostkou [...]

The post Aufrichtová zabudla, že bola “bielou vranou” appeared first on Živémesto.sk.

Starostka nevidela šikanu na škole, kde vymenila riaditeľku. Inšpekcia áno

Starostka, ktorá sa v minulosti zviditeľnila ako bojovníčka proti šikane a bossingu, podnety rodičov bagatelizovala a útočila na nich.

The post Starostka nevidela šikanu na škole, kde vymenila riaditeľku. Inšpekcia áno appeared first on Živémesto.sk.

Električka poza divadlo? Najhlučnejší variant

Kompromisný variant električky cez Euroveu, ktorý ponúkol bratislavský magistrát ministerstvu kultúry, je zároveň tým najhlučnejším.

The post Električka poza divadlo? Najhlučnejší variant appeared first on Živémesto.sk.

Vinohrad nad Bratislavou využívali ako skládku. Za milión eur

Viac ako 1,4 milióna eur podľa polície ušetril bratislavský podnikateľ s odpadom, ktorý ho nelikvidoval, ale vyvážal do vinohradov a areálu vajnorského družstva. Dohodol sa [...]

The post Vinohrad nad Bratislavou využívali ako skládku. Za milión eur appeared first on Živémesto.sk.

Kompletné výsledky: Aká bola účasť na testovaní v Bratislave a koľko je aktuálne nakazených?

Na koronavírus sa nechali otestovať dve tretiny Bratislavčanov, pozitívnych bolo 977. Na testy prišlo asi toľko ľudí ako volilo vo februárových voľbách.

The post Kompletné výsledky: Aká bola účasť na testovaní v Bratislave a koľko je aktuálne nakazených? appeared first on Živémesto.sk.

Drive thru v sobotu nezvládli nápor, niektoré zavreli

Na odberných miestach, kde sa dalo testovať z auta, ľudia čakali aj šesť – sedem hodín. Niektoré preto zavreli. Keď sa cez týždeň objavili informácie [...]

The post Drive thru v sobotu nezvládli nápor, niektoré zavreli appeared first on Živémesto.sk.

Zadlženosť mesta mohla byť rekordne nízka. Keby neprišiel vírus

Koronakríza spôsobila, že zadlženosť mesta nebude klesať, ale mierne stúpne. Pritom sa konečne dostalo pod 50 percent.

The post Zadlženosť mesta mohla byť rekordne nízka. Keby neprišiel vírus appeared first on Živémesto.sk.

Tunelované vodárne šetrili. Nechali ľudí bez pitnej vody

Obyvatelia jednej ulice v hlavnom meste čakali na zavedenie pitnej vody 12 rokov. Prečo? Akcia sa nezmestila do investičného plánu vodární...

The post Tunelované vodárne šetrili. Nechali ľudí bez pitnej vody appeared first on Živémesto.sk.

Tip na výlet hodinu od Bratislavy: Skalica, Holíč

Skalica je pekné mestečko s množstvom pamiatok, ale aj atrakcií v okolí. Stráviť sa tam dá celý víkend.

The post Tip na výlet hodinu od Bratislavy: Skalica, Holíč appeared first on Živémesto.sk.

Školy v Bratislave zatiaľ nezatvoria

Hygienici uvažujú o tom, že by začiatok školského roka mal byť v niektorých školách odložený. Bratislavský kraj, kde je aktuálne 587 aktívnych prípadov koronavírusu, však [...]

The post Školy v Bratislave zatiaľ nezatvoria appeared first on Živémesto.sk.

Dopravnému podniku schválili trojnásobok peňazí, ktoré pre koronu stratil

Prepad tržieb Dopravného podniku nebol taký výrazný ako očakávali. Výpadok počas prvej vlny koronavírusu bol sedem miliónov eur, poslanci mu schválili až 21 miliónov eur. [...]

The post Dopravnému podniku schválili trojnásobok peňazí, ktoré pre koronu stratil appeared first on Živémesto.sk.

V kraji je už viac ako 400 prípadov korony, patrí k nim aj mestský poslanec

Ľudia na Slovensku prestali byť ostražití, poslanec nevie, od koho sa nakazil. Hygienici odmietajú, že sa vírus šíri aj komunitne.

The post V kraji je už viac ako 400 prípadov korony, patrí k nim aj mestský poslanec appeared first on Živémesto.sk.

Prečo majú Vajnoráci ťažké srdce na Mrvu, ktorý ide do vysokej štátnej funkcie?

Mrvu (v strede) pri kandidatúre na primátora podporilo sedem politických strán, vrátane dnešnej koalície. Skončil na štvrtom mieste. V stredu vláda odobrila jeho vymenovanie za predsedu Úradu geodézie, kartografie a katastra SR.
FOTO: Youtube

The post Prečo majú Vajnoráci ťažké srdce na Mrvu, ktorý ide do vysokej štátnej funkcie? appeared first on Živémesto.sk.

Bratislava je zamorená viac, ako sme si mysleli

Kde je najhorší vzduch v Bratislave? Vysoké koncentrácie škodlivého oxidu dusičitého namerali na 11 miestach v hlavnom meste.

The post Bratislava je zamorená viac, ako sme si mysleli appeared first on Živémesto.sk.

Najhorší vzduch v Bratislave? Pri nákupnom centre

V Avione je horší vzduch ako na Trnavskom mýte, ktoré bolo doteraz známe ako miesto, kde množstvo výfukových plynov najčastejšie presahuje limity. Podobné výsledky ukazujú [...]

The post Najhorší vzduch v Bratislave? Pri nákupnom centre appeared first on Živémesto.sk.

Príbeh Istropolisu: mramor viezli až z Kuby, potom ho nechali schátrať

Dom Revolučného odborového hnutia, dnes Istropolis, postavili v dobe, keď Československo vynakladalo značné investície na výstavbu reprezentatívnych verejných budov.

The post Príbeh Istropolisu: mramor viezli až z Kuby, potom ho nechali schátrať appeared first on Živémesto.sk.

Kam na výlet blízko Bratislavy: Tajomná Katarínka

Zrúcanina kostola a kláštora láka svojou magickou atmosférou. Urobte si tam piknik. Po ceste sa môžete zastaviť aj na zámku v Smoleniciach, blízko je aj [...]

The post Kam na výlet blízko Bratislavy: Tajomná Katarínka appeared first on Živémesto.sk.

Kto je nová riaditeľka zoo? Bývalá aktivistka Slobody zvierat

Vedenie bratislavskej zoo sa mení po 30 rokoch. Nastupujúca riaditeľka žije v Seattli, kde pôsobila ako dizajnérka pre zoo.

The post Kto je nová riaditeľka zoo? Bývalá aktivistka Slobody zvierat appeared first on Živémesto.sk.

Nová riaditeľka ZOO: Život zvierat v zoo zlepšíme, ak im dáme na výber

JÚLIA HANULIAKOVÁ chce, aby sa bratislavská zoo mohla porovnávať hoci aj s Prahou. Chce v nej mať modernú reštauráciu, toalety, ale aj lepšie výbehy pre zvieratá.

The post Nová riaditeľka ZOO: Život zvierat v zoo zlepšíme, ak im dáme na výber appeared first on Živémesto.sk.

Dostal Slovnaft bajk konkurenciu?

Slovnaft bajk konkurenciu potrebuje. Antik bike však je len vo Vajnoroch a Rači. Ľudia bicykle chcú, chýbajú však bezpečné cyklotrasy.

The post Dostal Slovnaft bajk konkurenciu? appeared first on Živémesto.sk.

Kúpať sa, či nekúpať v čase korony?

Keďže koronavírus už zistili aj v odpadovej vode, mnohí si kladú otázku, či sa pri kúpaní nenakazia. Pýtali sme sa hygienikov.

The post Kúpať sa, či nekúpať v čase korony? appeared first on Živémesto.sk.

Električenky mali pre koronu predĺžiť, no stále to neurobili

Dopravný podnik už dostal štedrú kompenzáciu za výpadok tržieb pre koronavírus, no cestujúci na svoje peniaze, ktoré neprejazdili, budú musieť čakať. Termín predĺženia električeniek, ktoré [...]

The post Električenky mali pre koronu predĺžiť, no stále to neurobili appeared first on Živémesto.sk.

Prečo meškajú cyklotrasy v meste?

Magistrát začal nové cyklotrasy riešiť až koncom minulého roka. Primátora za to kritizujú aj jeho vlastní.

The post Prečo meškajú cyklotrasy v meste? appeared first on Živémesto.sk.

Hygienici: Vodu z okolia skládky radšej nepoužívajte

AKTUALIZOVANÉ O VÝSLEDKY ROZBOROV Vodu zo studní neďaleko skládky Farná na okraji Bratislavy, kde podľa ministrov prenikli do spodnej vody jedovaté látky, už otestovali odborníci. [...]

The post Hygienici: Vodu z okolia skládky radšej nepoužívajte appeared first on Živémesto.sk.

V Bratislave je najlepší vzduch v tomto tisícročí

Nízky počet áut v uliciach mesta znamená, že do ovzdušia uniká oveľa menej škodlivých plynov. Rekordne nízke hodnoty zaznamenali aj na kritickom Trnavskom mýte. Ďalší [...]

The post V Bratislave je najlepší vzduch v tomto tisícročí appeared first on Živémesto.sk.

Korona nám vyčistila vzduch, vieme si ho udržať?

Menej aut v uliciach prospelo kvalite ovzdušia, v Bratislave namerali rekordne nízke hodnoty. Niektoré návyky by sme si mohli udržať.

The post Korona nám vyčistila vzduch, vieme si ho udržať? appeared first on Živémesto.sk.

Vallo dane nezníži, urobí to prokurátor?

Zrušiť zvýšenie dane z nehnuteľnosti, ktorá tento rok stúpla na dvojnásobok, žiadajú viacerí Bratislavčania, objavila sa petícia i podnety na prokuratúru. Magistrát žiadostiam nevyhovie, lebo [...]

The post Vallo dane nezníži, urobí to prokurátor? appeared first on Živémesto.sk.

Kam na výlet blízko Bratislavy – Limbašská vyvieračka

Ak sa vás deti často pýtajú na to, kde sa vzala voda, nemusíte ísť do hôr, aby ste im to ukázali. Stačí, ak si urobíte [...]

The post Kam na výlet blízko Bratislavy – Limbašská vyvieračka appeared first on Živémesto.sk.

Väčšina nakazených Bratislavčanov sa z koronavírusu vyliečila

Dva mesiace po objavení koronavírusu má hlavné mesto stále len jednu obeť. Celkovo sa nakazilo 205 Bratislavčanov. Znamená to, že epidémia má v hlavnom meste [...]

The post Väčšina nakazených Bratislavčanov sa z koronavírusu vyliečila appeared first on Živémesto.sk.

Kúpili si byt, v ktorom nemôžu bývať. Zostala tam nájomníčka

Mladí manželia platia hypotéku a bývajú v podnájme, lebo z bytu, ktorý si pred rokmi kúpili, sa odmieta vysťahovať nájomníčka. Čaká totiž na mestský nájomný [...]

The post Kúpili si byt, v ktorom nemôžu bývať. Zostala tam nájomníčka appeared first on Živémesto.sk.

Patlevič: Spadli sme do pasce

Ľudia, ktorí bývali v reštituovaných bytoch, už dlhé roky čakajú na náhradné bývanie. Niektorí už zomreli, ďalší ostali v bytoch bez vody, kúrenia, elektriny. Riešenie [...]

The post Patlevič: Spadli sme do pasce appeared first on Živémesto.sk.

Bratislava rozdelí prvé nájomné byty

Bratislava ročne dopláca až 2 milióny eur na nájomné pre ľudí v reštituovaných bytoch. Tí už roky čakajú na mestský byt po tom, čo dostali [...]

The post Bratislava rozdelí prvé nájomné byty appeared first on Živémesto.sk.

Štát netuší, čo sa deje v domovoch seniorov, až kým tam nenabehne polícia

Extrémne situácie v domovoch seniorov štát nedokáže odhaliť pre slabé kontroly. Nové podozrenia sú v Ružinove.

The post Štát netuší, čo sa deje v domovoch seniorov, až kým tam nenabehne polícia appeared first on Živémesto.sk.

Kto má zodpovednosť za koronavírus v domove?

Vedenie kraja netušilo, čo sa v domove deje. Zákon mu pritom káže, aby v ňom robili kontroly. Výsledkom je osem mŕtvych. Župan Juraj Droba konečne [...]

The post Kto má zodpovednosť za koronavírus v domove? appeared first on Živémesto.sk.

V pezinskom domove má 64 ľudí koronavírus. Boli chorí dlhšie

Prvý prípad nákazy koronavírusom v domove na Slovensku.

The post V pezinskom domove má 64 ľudí koronavírus. Boli chorí dlhšie appeared first on Živémesto.sk.

Rúško treba aj v prírode, inak hrozí pokuta

Slnko svieti, lesy v okolí Bratislavy a rekreačné lokality sú plné ľudí. S rúškom sa zle dýcha, mnohí si ho preto dávajú dole, keď majú [...]

The post Rúško treba aj v prírode, inak hrozí pokuta appeared first on Živémesto.sk.