Panorama.sk in SlovakEN
Počasie

Bratislava

Bratislavské
noviny

Zima nie je dôvod na to, aby ste sa vzdali svojho auta
Ochladenie, mráz a silnejší vietor nie sú jediné prejavy zimného počasia, ktoré aktuálne u nás vládne. Veľkou súčasťou zimnej krajiny je aj sneh, ktorého sme sa už konečne dočkali. Jazda autom na zasnežených cestách je ale úplne iná ako tá v lete a má to svoje dôvody. Klzká vozovka a snehové záveje vás môžu na ceste do práce alebo obchodu veľmi nepríjemne zaskočiť.

Vedci: Zaočkovanie tretiny Slovenska by zabránilo 98 percentám úmrtí na COVID-19
Zaočkovanie tretiny obyvateľov Slovenska vakcínou proti novému koronavírusu by zabránilo približne 98 percentám úmrtí na ochorenie COVID-19. Išlo by najmä o obyvateľov Slovenska nad 50 rokov, ktorí túto skupinu tvoria. V utorkovej online diskusii iniciatívy Veda pomáha to uviedli slovenskí vedci a odborníci.

Univerzity a vysoké školy v Bratislave začnú výučbu v letnom semestri dištančne
Univerzity a vysoké školy v Bratislave začnú výučbu v letnom semestri akademického roka 2020/2021 dištančným spôsobom. Vysoká škola výtvarných umení (VŠVU) v Bratislave zvažuje, vzhľadom na špecifickosť výučby na škole, kombinovanú výučbu - teoretické predmety dištančne, odborné predmety a ateliérová výučba prezenčne v malých skupinách.

Nové Mesto plánuje otvoriť viac ako 20 odberných miest
Bratislavské Nové Mesto plánuje na skríningové testovanie na ochorenie COVID-19 počas nadchádzajúceho víkendu otvoriť viac ako 20 mobilných odberových miest. Ich zoznam by mala mestská časť zverejniť v stredu (20. 1.). Samospráva zároveň dostala prvú várku niekoľkých tisícok antigénových testov, ďalšie by mali prísť v najbližších dňoch.

Devínska Nová Ves spustila projekt Nakupovanie pre seniorov
Bratislavská Devínska Nová Ves spustila v spolupráci s občianskym združením GoodSports International Slovensko projekt Nakupovanie pre seniorov. Mestská časť ním reaguje na aktuálnu epidemiologickú situáciu v súvislosti s novým koronavírusom a snaží sa ním predchádzať nákaze a šíreniu ochorenia COVID-19 u seniorov a dlhodobo chorých ľudí.

O prípadnom prepustení Moniky J. z väzby bude rozhodovať súd v piatok
Špecializovaný trestný súd (ŠTS) bude v piatok (22. 1.) opätovne rozhodovať o žiadosti o prepustenie z väzby obvinenej bývalej štátnej tajomníčky Moniky J. Tá je obvinená a väzobne stíhaná od minuloročnej marcovej akcie Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) pod názvom Búrka.

FOTO: Vodárenské múzeum je atraktívne aj v zime a to nielen vďaka ľadovej fontáne...
Vedeli ste, že v Bratislave môžete vidieť ľadovú fontánu? BVS necháva aj počas zimného obdobia v prevádzke jednu z fontán vo vodárenskom múzeu. A tečúca voda počas mrazivých dní a nocí vytvára prekrásne umelecké dielo. A to nie je z ďaleka všetko, čo vodárenská záhrada aj v týchto dňoch ponúka...

Vajnory spúšťajú od utorka dve nové odberné miesta
Bratislavská mestská časť Vajnory spúšťa od utorka od 15.00 h dve nové odberné miesta, kde sa bude dať otestovať na ochorenie COVID-19. Obe sa budú nachádzať v dome kultúry, testovať sa bude bezplatne antigénovými testami.

Na uplatnenie výnimiek bude po 27. 1. potrebný negatívny test vykonaný po 18. 1.
Na cestu do práce a uplatnenie ďalších výnimiek zo zákazu vychádzania sa bude potrebné od 27. januára do 2. februára preukazovať negatívnym výsledkom testu na ochorenie COVID-19. Môže ísť o antigénový, ale aj PCR test, ktorý bol vykonaný od 18. januára.

Matúš Vallo: Dôverujem vedcom, považujem očkovanie za účinné a bezpečné
Primátor Bratislavy Matúš Vallo jednoznačne podporuje očkovanie proti ochoreniu COVID-19 medzi zamestnancami, klientmi zariadení sociálnych služieb (ZSS), ale aj ďalšími staršími obyvateľmi Bratislavy, ktorí žijú vo svojich domácnostiach. Vallo deklaruje, že dôveruje vedcom a regulačným úradom a považuje očkovanie za účinné a bezpečné.

Prejdete? Vyskúšali sme počas lockdownu cestu autom naprieč Slovenskom
Nie je lockdown ako lockdown. Počas toho aktuálneho sa vám totiž pravdepodobne podarí zrealizovať viac činností ako počas zákazu vychádzania vlani cez Veľkú noc. Vybrali sme sa totiž na cestu autom naprieč viacerými okresmi a výsledok nás prekvapil. Nikde ani jeden policajt a značkami z iných okresov sa to na cestách a na diaľnici len tak hemžilo.

Štatistiky cestovania: Bratislavské letisko vybavilo za minulý "pandemický" rok spolu 405-tisíc cestujúcich
Letisko M. R. Štefánika vybavilo v roku 2020 spolu na príletoch a odletoch 405 097 cestujúcich, čo je pokles o 82 percent oproti roku 2019.

Na Herlianskej ulici policajti chytili 35-ročného muža, ktorý plánoval krádež v pivničných priestoroch
Bratislavskí PMJ-čkári a hliadky poriadkovej polície OR PZ v Bratislave II boli počas včerajšej služby vyslaní na preverenie oznámenia na Herliansku ulicu, kde sa mal medzi zaparkovanými autami ukrývať muž, ktorý sa mal krátko pred tým vlámať do pivnice blízkeho bytového domu. Na jedného z majiteľov bytov, ktorý ho prichytil, dokonca vytiahol nôž!

Zákaz vychádzania zatiaľ 25. a 26. januára neplatí - vláda o tom bude rokovať
Zákaz vychádzania sa podľa dosiaľ prijatých vládnych uznesení nevzťahuje na 25. a 26. januára 2021. Ako uviedol tlačový odbor Úradu vlády, téma bude predmetom najbližšieho rokovania vlády.

Staré Mesto pracuje na tom, aby zaočkovalo svojich seniorov
Bratislavské Staré Mesto pracuje na tom, aby boli v najbližšej dobe zaočkovaní aj klienti Seniorcentra na Podjavorinskej ulici. Seniori sú aktuálne po testovaní antigénovými testami na ochorenie COVID-19 s negatívnym výsledkom, zaočkovaní sú momentálne takmer všetci zamestnanci tohto zariadenia pre seniorov. Mestská časť o tom informuje na sociálnej sieti.

V pondelok pribudlo 1909 prípadov COVID-19 a počet obetí stúpol o 111
Prostredníctvom RT-PCR testov zachytili v pondelok (18. 1.) na Slovensku 1909 pozitívnych na ochorenie COVID-19, celkovo vykonali 9817 testov. Počet obetí súvisiacich s novým koronavírusom sa zvýšil o 111. Ochorenie prekonalo ďalších 2669 pacientov. Informuje o tom Národné centrum zdravotníckych informácií na webovej stránke covid-19.nczisk.sk.

Termín disciplinárneho konania so sudcom M. Trubanom ešte nie je vytýčený
Termín disciplinárneho konania so sudcom Špecializovaného trestného súdu (ŠTS) Michalom Trubanom ešte nie je vytýčený, keďže člen senátu oznámil svoju zaujatosť. TASR to potvrdila hovorkyňa Súdnej rady SR Veronika Müller.

Petržalka hľadá administratívne a zdravotnícke posily na celoplošný skríning aj dlhodobú spoluprácu
Mestská časť Bratislava-Petržalka hľadá posily na pozíciu zdravotníkov, administratívnych pracovníkov a koordinátorov odberných miest v rámci celoplošného skríningu obyvateľov Slovenska, ktorý potrvá od 18. do 26. januára 2021.

Spoznali by ste ju? Cibulková už nastúpila do práce v nemocnici
Bývalá tenistka Dominika Navara Cibulková (na foto) si dnes prišla na jedno z bratislavských odberných miest  "odpracovať" škandál s prednostným očkovaním a aspoň čiastočne tak zmierniť vlnu nevôle, ktorú jej čin vyvolal. 

Len žiadnu paniku: Starosta Chren vysvetľuje, ako to bude s testovaním v Ružinove
Po ohlásení celoplošného testovania sa všetky mobilné odberové miesta v Bratislave vrátane tých v Ružinove začali zapĺňať. Odbery, na ktoré je možné ísť iba na objednávku (v Bratislave ide o 11 miest) , voľné termíny nemajú nemajú. Nápor ľudí je taký veľký, že systém objednávania dokonca skolaboval. Starosta Ružinova Martin Chren však upokojuje, nebude to vraj vôbec také zlé, ako sa teraz zdá.

Termín procesu v kauze vraždy bosa Sýkoru pre opatrenia zrušili
Okresný súd (OS) Bratislava I zrušil termín pojednávania v kauze vraždy zakladateľa bratislavskej skupiny sýkorovcov Miroslava Sýkoru z roku 1997, pôvodne naplánovaný na budúci utorok (26. 1.).

Kondičný tréner Jakub: Z čoho mám teraz žiť? Nemám absolútne žiadny príjem a situácia sa nezlepšuje
Tridsaťročný Jakub pracuje niekoľko rokov ako kondičný tréner v jednom z fitnesscentier v Tower 115 v novom centre Bratislavy. V rozhovore nám porozprával, ako mu pandémia zasiahla do života, ako dlho už nemôže pracovať, čo mu pomáha zvládať túto situáciu a či vidí svetlo na konci tunela..

Bratislava a jej mestské časti sa pripravujú na testovanie - očakávajú na ňom až 200-tisíc ľudí!
Bratislavské mestské časti sa pripravujú na vládou ohlásené skríningové testovanie obyvateľstva na ochorenie COVID-19. Deklarujú, že hoci sa potrebné informácie dozvedeli len v posledných hodinách, budú robiť všetko pre otvorenie čo najväčšieho počtu odberných miest.

Stavebným rozhodnutím k sanácii vrakunskej skládky sa bude zaoberať OÚ
Spisom a stavebným rozhodnutím pre projekt sanácie bývalej skládky Chemických závodov Juraja Dimitrova sa bude zaoberať Okresný úrad (OÚ) Bratislava ako príslušný odvolací orgán. Stavebný úrad v Ružinove totiž eviduje niekoľko odvolaní, respektíve nesúhlasov k povoleniu, ktoré vydal vlani v novembri. Stavebné povolenie tak stále nie je právoplatné.

Rekord v počte hospitalizovaných: V UNB leží s koronavírusom 333 pacientov
V Univerzitnej nemocnici Bratislava (UNB) je k pondelku hospitalizovaných 333 pacientov s ochorením COVID-19.

V Ružinove začali s očkovaním v domovoch seniorov, prvou je pani Helenka z DSS Pivoňková
V  Ružinove začali v pondelok s očkovaním proti novému koronavírusu v domovoch seniorov. Ako prví podstúpili očkovanie zamestnanci a prevažne imobilní klienti na Pivoňkovej ulici.

Stovky Bratislavčanov už prekonali Covid: Aké povinnosti okrem testovania sa ich netýkajú?
Viac ako 18-tisíc prípadov nákazy novým koronavírusom a 574 ľudí, ktorí ochoreli na Covid-19 a vyliečili sa eviduje bratislavský magistrát k dnešnému dňu. A v rámci celého Slovenska hovoria štatistiky až o vyše 170-tisíc vyliečených ľudí. Čo nemusia strpieť okrem toho, že sa ich najnovšie celoplošné testovanie netýka?

Netušíte, kto je tento mladý muž? Bol v Rusovciach, keď odtiaľ zmizol drahý bicykel...
Hoci sú predajne bicyklov momentálne zatvorené, tak to nikoho neoprávňuje, aby si vzal bicykel patriaci niekomu inému. Napísali na sociálnu sieť bratislavskí policajti z piateho okresu, ktorí sa snažia objasniť trestný čin krádeže v mestskej časti Bratislava - Rusovce.

MOM v Ružinove dnes doobeda praskalo vo švíkoch, objednanie na termín ľuďom zrazu zrušili
Spustenie celoplošného skríningu obyvateľstva spôsobilo nápor na viaceré mobilné odberné miesta v Bratislave. Na odbernom mieste v Ružinovskej poliklinike vznikol kvôli neplatným objednávkam riadny chaos, ľudia boli nahnevaní.

HOAX: Na Facebooku sa šírili nepravdivé štatistiky o počte úmrtí v roku 2020
Začiatkom januára 2021 zdieľali tisíce ľudí príspevky, podľa ktorých mal byť počet úmrtí na Slovensku za rok 2020 na úrovni dlhodobého ročného priemeru, čím chceli spochybňovať reálnosť či rozmer krízy pandémie nového koronavírusu. To však nie je pravda, vyvrátil to Štatistický úrad (ŠÚ) Slovenskej republiky (SR) aj Ministerstvo vnútra (MV) SR.

FOTO: Na Kolibu vyrazilo množstvo Bratislavčanov i v pondelok
Už sme si zvykli, že v čase lockdownu ľudia naplno využívajú možnosť vychádzok do prírody, vďaka čomu býva na obľúbených rekreačných miestach Bratislavčanov pomerne husto. My sme sa boli pozrieť, aká je situácia v pondelok.

Župa spustila testovanie na COVID-19 pre zamestnancov v kľúčovej infraštruktúre
Špeciálne mobilné odberné miesto (MOM), ktoré sa nachádza v areáli Úradu BSK bude slúžiť najmä pre testovanie na COVID-19 ľudí zamestnaných v kľúčovej infraštruktúre. Využiť ho teda budú môcť zdravotníci, pracovníci v sociálnych službách i v školstve, vodiči dopravného podniku, policajti, vodári či smetiari.

VIDEO: V klipe k piesni Láska neumiera od Jany Kirschner uvidíte zábery z dlho očakávaného seriálu Slovania
Keď v roku 2019 oslovili producenti nového historického projektu Slovania speváčku Janu Kirschner, aby nahrala titulnú skladbu do tohto ambiciózneho diela, tak nebola celkom presvedčená o tom, že by ju mala interpretovať ona. Napokon sa v piesni Láska neumiera objaví aj hlas Štefana Šteca, ale hlavne veľa scén z jojkárskeho seriálu, o ktorý prejavil záujem aj Netflix...

Bezplatné testovanie bez čakania: Na týchto adresách sa môžete objednať vopred
Po oznámení, že nás opäť čaká celoplošné testovanie, tentoraz nazvané ako skríning, začali Slováci vo veľkom zisťovať, kde sa môžu na antigénový test vopred objednať. Nikomu sa nechce stáť v mrazivom počasí v dlhých radoch a riskovať prechladnutie. Pozrite si prehľad miest v Bratislave, kde vás otestujú bez čakania. Upozorňujeme aj na dôležitý link v závere článku.

Primátor Vallo: Chceme prevziať časť zodpovednosti nad epidemiologickou situáciou v meste
Bratislava a jej mestské časti chcú prevziať časť zodpovednosti nad epidemiologickou situáciou v hlavnom meste na seba. Vyhlásil to bratislavský primátor Matúš Vallo s tým, že už nechcú byť rukojemníkmi sporov.

V nedeľu na Slovensku zomrelo ďalších 52 ľudí, pribudli dve tisícky pozitívnych testov
Na Slovensku za uplynulý deň pribudlo 1 060 pozitívne testovaných ľudí formou RT-PCR testov a 939 pozitívne testovaných antigénnymi testami. Je to 16,95 % z 6 252 ukončených RT-PCR vyšetrení a 2,17 % z 43 293 antigénnych testov.

V období sťažených sociálnych kontaktov poteší pohľadnica či vypočutie
Dlhodobá osamelosť môže mať negatívny vplyv na duševné zdravie človeka. Potreba kontaktu a socializácie napriek pandémii nového koronavírusu nezmizla. 

Vyučovanie v školách pokračuje naďalej dištančným spôsobom
Od pondelka pokračuje vyučovanie v školách dištančným spôsobom. Otvorené môžu byť len materské školy pre deti zákonných zástupcov z kritickej infraštruktúry a pre deti rodičov, ktorým povaha práce nedovoľuje pracovať z domu.

Nepriateľ moderného človeka: Stačí jedna lyžica medu denne a je preč
Možno si to ani neuvedomujete, no často sa za bolesťou vašej hlavy alebo chrbta môže skrývať niečo, čo sa definuje rôznymi pojmami a má na nás veľmi veľký vplyv. Stres je jedným z hlavných vinníkov problémov zdravia ľudí v 21. storočí, na ktoré sú mnohé lieky prikrátke. My však máme pre vás tipy, ako dať svoje telo a psychiku do poriadku bez chémie.

Vláda si stanovila sedem cieľov v boji s pandémiou a bude aj celoplošné testovanie!
Zákaz vychádzania bude spojený s jednorazovým celoslovenským testovaním. Po mimoriadnom nedeľňajšom rokovaní vlády to uviedol predseda vlády Igor Matovič (OĽANO), zároveň oznámil, že skríning by mal byť základom pre ďalšie cielené testovanie v jednotlivých okresoch. Prikladáme aj celý text uznesenia.

Spor pre Nový Istropolis: Immocap odmieta tvrdenia DOCOMOMO a považuje ich za nepravdivé
Developer Immocap, ktorý chce v Bratislave na mieste súčasného Domu odborov na Trnavskom mýte vybudovať projekt Nový Istropolis, sa ohradzuje voči tvrdeniam DOCOMOMO Slovensko a označil ich za nepravdivé. Organizácia totiž skritizovala zámer developera a okrem iného uviedla, že je v rozpore s aktuálnym územným plánom a zvyšuje zastavanosť územia takmer o dve tretiny.

BTB investovala vlani pre pandémiu skôr do turistickej infraštruktúry v štyroch lokalitách
Bratislavská organizácia cestovného ruchu – Bratislava Tourist Board (BTB) zmenila v minulom roku pre pandemickú situáciu i menší počet návštevníkov v Bratislave časť svojich aktivít. Pred viacerými plánovanými marketingovými aktivitami uprednostnila organizácia investície do turistickej infraštruktúry na Devínskej Kobyle, v Rači, Vrakuni či na Železnej studničke.

Ako sa v roku 2020 darilo klubovému filmu a čo nás čaká v roku 2021?
Pre vlaňajšok rokom sa ťažko hľadá správny prívlastok. Neľahký, nečakaný a pre mnohých to bol rok, ktorý je konečne za nami. Napriek nepriaznivým podmienkam kino-distribúcie však kluby vítali svojich divákov - prerušovane, no s odhodlaním. Práve vďaka fanúšikom kvalitného klubového filmu mnohé kiná prežili a ich ponuka bola vzhľadom na situáciu nadštandardná.

FOTO: Scéna ako z hororu - žena sa dve hodiny nevedela dostať z auta, ktoré sa potápalo do ľadovej vody!
Toto by ste určite nikdy nechceli zažiť! Poriadnu drámu v noci prežívala vodička osobného vozidla Škoda Felicia, ktorá dostala na ceste pri Kunovskej priehrade (okres Senica) šmyk a skončila vo vodnej nádrži. Vyše dve hodiny sa nevedela dostať z auta, ktoré sa viac a viac ponáralo do ľadovej vody...

Profesor Krčméry: Viem si predstaviť, že by boli seniori zaočkovaní do Veľkej noci
Slovensko potrebuje v boji proti pandémii pokračovať v prísnom lockdowne. Ďalej by sa malo komunitne testovať v ohniskách. Tretím úspechom na zvládnutie pandémie je vakcinácia. V diskusnej relácii RTVS O 5 minút 12 to uviedol dátový analytik z občianskej platformy Dáta bez pátosu Ivan Bošňák.

Okresný súd Bratislava I vytýči termín s Liborom J. až v roku 2022
Okresný súd (OS) Bratislava I zatiaľ nevytýčil termín pojednávania s Liborom J., v minulosti považovaným za bosa skupiny jakšíkovcov, potom ako Krajský súd (KS) v Bratislave v januári 2020 po piaty raz vrátil prípad na prvostupňový súd.

Podľa prezidentky Čaputovej nenastal v komunikácii a riadení pandémie posun k lepšiemu
Prezidentka SR Zuzana Čaputová si myslí, že v komunikácii a manažovaní pandémie zo strany vlády neprišlo k pozitívnemu posunu. Priznala to v diskusnej relácii RTVS O 5 minút 12.

Predseda NR SR Boris Kollár: Ak sa majú ľudia rozhodnúť o očkovaní, potrebujú viac informácií
Očkovanie je principiálne správna vec, vďaka ktorej sa na Slovensku prakticky nevyskytujú mnohé v minulosti bežné choroby. Ale na rozhodnutie o očkovaní proti ochoreniu COVID-19 potrebujú občania podľa predsedu parlamentu a hnutia Sme rodina Borisa Kollára široký informačný servis.

VIDEO: Ako to dnes vyzerá s parkovaním na Kamzíku, Kolibe či Železnej studničke?
Parkoviská na Železnej studničke, Kolibe a Kamzíku v Bratislave sú plné. Podobná situácia je na vstupe do lesoparku aj z Potočnej ulice. Dopravu v týchto miestach regulujú policajti. Informoval o tom hovorca Mestskej polície Bratislava Peter Pleva.

V sobotu pribudlo 573 prípadov COVID-19 a počet obetí sa zvýšil o 57
RT-PCR testy odhalili v sobotu (16. 1.) na Slovensku 573 pozitívnych na ochorenie COVID-19, celkovo vykonali 2850 testov. Počet obetí súvisiacich s novým koronavírusom sa zvýšil o 57. Z ochorenia sa vyliečilo ďalších 2360 pacientov. Informuje o tom Národné centrum zdravotníckych informácií na webovej stránke covid-19.nczisk.sk.

SME

Nové Mesto plánuje otvoriť viac ako 20 odberných miest
Cez víkend má byť v celom meste približne tristo odberných miest.

Registrácia do parkovacieho systému v Novom Meste pokračuje
Mestská polícia už začala s vyrubovaním pokút.

Vo Vajnoroch dnes spúšťajú dve nové odberové miesta
Cez víkend budú na území Vajnor až štyri odberové miesta.

Pre preseknutie optického kábla vypadli služby UPC v časti Bratislavy
UPC pripojenie hneď prepojila na záložnú trasu,

Uhynutá labuť na Veľkom Draždiaku v Petržalke mala vtáčiu chrípku
Veterinárna správa prijala opatrenia.

Petržalka plánuje viaceré stále mobilné odberné miesta
Mesto hľadá dobrovoľníkov.

Vrátilo sa o 18 rokov späť, bratislavské letisko eviduje prudký pokles cestujúcich
Objem prepraveného nákladu bol druhý najvyšší v histórii.

Vallo: Dôverujem vedcom, považujem očkovanie za účinné a bezpečné
Hlavné mesto pripravilo informačnú kampaň na podporu očkovania.

V Bratislave pribudlo 269 prípadov nákazy koronavírusom
Pozrite si aktuálne čísla z bratislavského kraja.

V Bratislave budú testovať aj vo vozidlách MHD, samosprávy upokojujú ľudí
Viaceré z dočasných testovacích miest budú podľa primátora v Bratislave v prevádzke už od štvrtka, ak štát dovtedy dodá testy.

Mestské časti hľadajú zdravotníkov a dobrovoľníkov na testovanie
Staré Mesto ohlásilo, že bude mať k dispozícii zhruba 20 odberových miest.

Stavebné rozhodnutie k sanácii skládky vo Vrakuni posúdi Okresný úrad
Stavebný úrad v Ružinove totiž eviduje niekoľko odvolaní.

V Ružinove výrazne posilnia mobilné odberové miesta
Starosta vyzval obyvateľov, aby pre momentálne naplnené kapacity testovania nepodliehali panike.

V univerzitnej nemocnici potrebuje pľúcnu ventiláciu 16 pacientov
V UNB je hospitalizovaných 333 pacientov s COVID-19, ide o doterajšie maximum.

V Ružinove začali s očkovaním v domovoch seniorov
Prví podstúpili očkovanie zamestnanci a prevažne imobilní klienti na Pivoňkovej ulici.

Župa otvorila odberové miesto pre zamestnancov kľúčovej infraštruktúry
Financovanie projektu bude zabezpečené z viacerých zdrojov.

Immocap odmieta kritiku, Nový Istropolis neporušuje územný plán, tvrdí
Zámer predložený v rámci EIA je podľa investora spracovaný v rozsahu určenom zákonom.

Prešporskému polyhistorovi už prichádzajú na meno
Zastávka MHD sa premenovala na Lanfranconi, internát nie

Na Kolibe i Železnej studničke je plno, polícia vyzýva využiť MHD
Mestská polícia upozorňuje, že kapacita parkovísk na oboch miestach je naplnená.

OLO distribuuje vrecia a letáky pre rodinné domy
Každému rodinnému domu v systéme doručia dve rolky vriec na plasty a na papier.

Staré Mesto upravuje podmienky vjazdu do pešej zóny historického centra
Obnovuje sa vydávanie povolení na ambulantný a trhový predaj.

V Prievoze vznikne komunitné nájomné bývanie pre seniorov
V tichej lokalite rodinných domov v susedstve Csákyho kaštieľa vyrastie bytový súbor.

Polícia vyzýva občanov na návštevu prírody bez áut
Občania zaťažujú infraštruktúru v okolí prímestských oddychových lokalít.

Nový Istropolis vraj porušuje územný plán, developer sa voči tomu ohradzuje
Oorganizácia DOCOMOMO Slovensko reaguje na posudzovaný zámer developera Immocap.

Počet nových prípadov koronavírusu v Bratislave začína klesať
Lockdown podľa primátora Valla zafungoval.

Navrhované testovanie neprinesie podľa podpredsedu kraja očakávané výsledky
Treba sa sústrediť na izoláciu a očkovanie, myslí si Štekláč.

Od februára sa pri parkovaní v Petržalke obmedzí počet áut na rezidenta
V Petržalke parkuje po zavedení parkovacej politiky približne 31-tisíc vozidiel

Spustili očkovanie zamestnancov mestských zariadení pre seniorov
Magistrát deklaruje snahu o čo najvyššiu preočkovanosť proti ochoreniu COVID-19.

Medzi ľuďmi bez domova potvrdili koronavírus, desiatky sú v karanténe
Neziskovka Depaul Slovensko žiada o podporu.

Ceny bytov v bratislavských novostavbách rástli aj v poslednom kvartáli
Dynamika rastu cien bytov v Bratislave mierne spomalila.

Predpoveď sneženia odštartovala zimnú údržbu
Začalo so solením lávok a posypom komunikácií, najmä v kopcovitých oblastiach.

Po prerušení opäť funguje lanovka na Kamzík
Na lanovke môžu sedieť na sedačkách vedľa seba len osoby z jednej rodiny či domácnosti.

Ambulatní lekári majú poskytovať telekonzultácie k ochoreniu Covid-19
Bratislavský kraj oslovil lekárov, aby pomohli pri zvládaní pandemickej situácie.

Polícia kontroluje v Bratislavskom kraji sprísnený zákaz vychádzania
Polícia monitoruje hlavné cestné ťahy, hranice okresov, vlakové stanice či ulice hlavného mesta.

Vyhnite sa davom. Štyri tipy na prechádzky v Bratislave
Sú miesta v prírode, kde sa dá vyhnúť davom.

Bratislava je pripravená na plošné testovanie, žiada viac odberových miest
Stanoviská chce mesto využiť aj pri návrate detí do škôl.

Žiadosti o dotácie v rámci BRDS možno podať do 15. a 31. januára
Bratislavská regionálna dotačná schéma by mala podporiť napríklad kultúru, šport a životné prostredie.

Staré Mesto obmedzilo činnosť miestneho úradu pre verejnosť
Až do odvolania nebude vydávať nové povolenia na ambulantný a trhový predaj.

Staré Mesto chce otvoriť škôlky pre deti rodičov z prvej línie
V Starom meste chcú vytvoriť dobré podmienky pre rodičov z kritickej infraštruktúry.

Vodič pod vplyvom alkoholu jazdil s trojročným dieťaťom na sedadle spolujazdca
Mužovi hrozí trest odňatia slobody až na dva roky.

Aktuality magistrátu

Po ozdravení mestských podnikov zvyšujeme ich výkon
Po ozdravení mestských podnikov zvyšujeme ich výkon

OLO začína s rozvozom vriec a informačných letákov pre zvoz triedeného odpadu z rodinných domov v Ružinove, Novom Meste a Rači
OLO začína s rozvozom vriec a informačných letákov pre zvoz triedeného odpadu z rodinných domov v Ružinove, Novom Meste a Rači

Bratislava podporí revitalizáciu pochôdznych terás
Bratislava podporí revitalizáciu pochôdznych terás

Mesto Bratislava vypísalo výberové konanie na riaditeľa/ku Metropolitného inštitútu Bratislavy
Mesto Bratislava vypísalo výberové konanie na riaditeľa/ku Metropolitného inštitútu Bratislavy

Bratislava chce rozšíriť možnosti testovania pre obyvateľov v zhoršujúcej sa pandemickej situácii
Bratislava chce rozšíriť možnosti testovania pre obyvateľov v zhoršujúcej sa pandemickej situácii

Vianočné stromčeky budeme po novom zbierať podľa harmonogramu a aj zo špeciálnych drevených ohrádok
Vianočné stromčeky budeme po novom zbierať podľa harmonogramu a aj zo špeciálnych drevených ohrádok

Hlavné mesto Bratislava podporí rozvoj športu a vzdelávania grantovým programom na rok 2021
Hlavné mesto Bratislava podporí rozvoj športu a vzdelávania grantovým programom na rok 2021

Mesto Bratislava a Nadácia mesta Bratislavy podporia kultúru a komunity aj v roku 2021
Mesto Bratislava a Nadácia mesta Bratislavy podporia kultúru a komunity aj v roku 2021

Bratislava sa zbavila ďalších desiatok reklamných objektov vo verejnom priestore
Bratislava sa zbavila ďalších desiatok reklamných objektov vo verejnom priestore

Poslanci mestského zastupiteľstva schválili rozpočet na rok 2021 aj úplný zákaz hazardu na území Bratislavy
Poslanci mestského zastupiteľstva schválili rozpočet na rok 2021 aj úplný zákaz hazardu na území Bratislavy

Bratislava žiari vianočnou výzdobou
Bratislava žiari vianočnou výzdobou

Počas prvej vlny sme bicyklom chodili na výlety menej, ale do práce viac
Počas prvej vlny sme bicyklom chodili na výlety menej, ale do práce viac

Na zrekonštruovanej električkovej trati na Americkom námestí sme odstránili bilboardy, pribudnú zelené plochy
Na zrekonštruovanej električkovej trati na Americkom námestí sme odstránili bilboardy, pribudnú zelené plochy

Bratislava testuje inovatívne technológie v parkovaní
Bratislava testuje inovatívne technológie v parkovaní

Dopravný podnik Bratislava nasadzuje nové minibusy
Dopravný podnik Bratislava nasadzuje nové minibusy

Nepriaznivý vývoj pandemickej situácie v Bratislave
Nepriaznivý vývoj pandemickej situácie v Bratislave

Opravili sme historické ľadovne na Železnej studničke
Opravili sme historické ľadovne na Železnej studničke

Nový koncept zoologickej záhrady v Bratislave
Nový koncept zoologickej záhrady v Bratislave

Bratislava požiadala o vyhlásenie Pramene Vydrice za prírodnú rezerváciu
Bratislava požiadala o vyhlásenie Pramene Vydrice za prírodnú rezerváciu

Kde najčastejšie jazdíme na bicykloch? Pozrite si na novej heatmape!
Kde najčastejšie jazdíme na bicykloch? Pozrite si na novej heatmape!

Živémesto.sk

V Bratislave pribúdajú útoky psov, brániť sa musia aj deti

V Devínskej Novej Vsi v sobotu kaukazský ovčiak zaútočil na menšieho psíka, ktorý to neprežil. Na detskom ihrisku v Ružinove zase pred Vianocami trhal staffordshirský [...]

The post V Bratislave pribúdajú útoky psov, brániť sa musia aj deti appeared first on Živémesto.sk.

Bude v Bratislave situácia ako v Nitre?

Denne zomierajú dvaja až šiesti ľudia. Väčšina infikovaných pribudla za posledný mesiac.

The post Bude v Bratislave situácia ako v Nitre? appeared first on Živémesto.sk.

Treba nám “vodičák” na psa?

Hoci je v meste venčenie psa bez vôdzky zakázané, v Bratislave minulý rok niekoľkokrát útočili voľne pustené bojové psy.

The post Treba nám “vodičák” na psa? appeared first on Živémesto.sk.

Počet pozitívne testovaných v Bratislave rekordne stúpol

Za posledný týždeň pribudlo tisíc pozitívne testovaných na COVID-19. Vo väčších obvodoch toľko, ako za celú prvú vlnu.

The post Počet pozitívne testovaných v Bratislave rekordne stúpol appeared first on Živémesto.sk.

Z vodární ďalej odtekajú peniaze, hoci si riaditeľ štedro platil troch poradcov

Vodárne neplnia úlohy od mesta a ďalej si nevýhodne prenajímajú autá pre zamestnancov, ktorí ich podľa mestského kontrolóra využívajú aj na súkromné účely. Riaditeľ sa [...]

The post Z vodární ďalej odtekajú peniaze, hoci si riaditeľ štedro platil troch poradcov appeared first on Živémesto.sk.

Aufrichtová zabudla, že bola “bielou vranou”

Stáva sa, že politik po zvolení do funkcie zabudne nielen na to, kým bol, predtým, ale aj koho záujmy zastupuje. Zuzana Aufrichtová sa stala starostkou [...]

The post Aufrichtová zabudla, že bola “bielou vranou” appeared first on Živémesto.sk.

Starostka nevidela šikanu na škole, kde vymenila riaditeľku. Inšpekcia áno

Starostka, ktorá sa v minulosti zviditeľnila ako bojovníčka proti šikane a bossingu, podnety rodičov bagatelizovala a útočila na nich.

The post Starostka nevidela šikanu na škole, kde vymenila riaditeľku. Inšpekcia áno appeared first on Živémesto.sk.

Električka poza divadlo? Najhlučnejší variant

Kompromisný variant električky cez Euroveu, ktorý ponúkol bratislavský magistrát ministerstvu kultúry, je zároveň tým najhlučnejším.

The post Električka poza divadlo? Najhlučnejší variant appeared first on Živémesto.sk.

Vinohrad nad Bratislavou využívali ako skládku. Za milión eur

Viac ako 1,4 milióna eur podľa polície ušetril bratislavský podnikateľ s odpadom, ktorý ho nelikvidoval, ale vyvážal do vinohradov a areálu vajnorského družstva. Dohodol sa [...]

The post Vinohrad nad Bratislavou využívali ako skládku. Za milión eur appeared first on Živémesto.sk.

Kompletné výsledky: Aká bola účasť na testovaní v Bratislave a koľko je aktuálne nakazených?

Na koronavírus sa nechali otestovať dve tretiny Bratislavčanov, pozitívnych bolo 977. Na testy prišlo asi toľko ľudí ako volilo vo februárových voľbách.

The post Kompletné výsledky: Aká bola účasť na testovaní v Bratislave a koľko je aktuálne nakazených? appeared first on Živémesto.sk.

Drive thru v sobotu nezvládli nápor, niektoré zavreli

Na odberných miestach, kde sa dalo testovať z auta, ľudia čakali aj šesť – sedem hodín. Niektoré preto zavreli. Keď sa cez týždeň objavili informácie [...]

The post Drive thru v sobotu nezvládli nápor, niektoré zavreli appeared first on Živémesto.sk.

Zadlženosť mesta mohla byť rekordne nízka. Keby neprišiel vírus

Koronakríza spôsobila, že zadlženosť mesta nebude klesať, ale mierne stúpne. Pritom sa konečne dostalo pod 50 percent.

The post Zadlženosť mesta mohla byť rekordne nízka. Keby neprišiel vírus appeared first on Živémesto.sk.

Tunelované vodárne šetrili. Nechali ľudí bez pitnej vody

Obyvatelia jednej ulice v hlavnom meste čakali na zavedenie pitnej vody 12 rokov. Prečo? Akcia sa nezmestila do investičného plánu vodární...

The post Tunelované vodárne šetrili. Nechali ľudí bez pitnej vody appeared first on Živémesto.sk.

Tip na výlet hodinu od Bratislavy: Skalica, Holíč

Skalica je pekné mestečko s množstvom pamiatok, ale aj atrakcií v okolí. Stráviť sa tam dá celý víkend.

The post Tip na výlet hodinu od Bratislavy: Skalica, Holíč appeared first on Živémesto.sk.

Školy v Bratislave zatiaľ nezatvoria

Hygienici uvažujú o tom, že by začiatok školského roka mal byť v niektorých školách odložený. Bratislavský kraj, kde je aktuálne 587 aktívnych prípadov koronavírusu, však [...]

The post Školy v Bratislave zatiaľ nezatvoria appeared first on Živémesto.sk.

Dopravnému podniku schválili trojnásobok peňazí, ktoré pre koronu stratil

Prepad tržieb Dopravného podniku nebol taký výrazný ako očakávali. Výpadok počas prvej vlny koronavírusu bol sedem miliónov eur, poslanci mu schválili až 21 miliónov eur. [...]

The post Dopravnému podniku schválili trojnásobok peňazí, ktoré pre koronu stratil appeared first on Živémesto.sk.

V kraji je už viac ako 400 prípadov korony, patrí k nim aj mestský poslanec

Ľudia na Slovensku prestali byť ostražití, poslanec nevie, od koho sa nakazil. Hygienici odmietajú, že sa vírus šíri aj komunitne.

The post V kraji je už viac ako 400 prípadov korony, patrí k nim aj mestský poslanec appeared first on Živémesto.sk.

Prečo majú Vajnoráci ťažké srdce na Mrvu, ktorý ide do vysokej štátnej funkcie?

Mrvu (v strede) pri kandidatúre na primátora podporilo sedem politických strán, vrátane dnešnej koalície. Skončil na štvrtom mieste. V stredu vláda odobrila jeho vymenovanie za predsedu Úradu geodézie, kartografie a katastra SR.
FOTO: Youtube

The post Prečo majú Vajnoráci ťažké srdce na Mrvu, ktorý ide do vysokej štátnej funkcie? appeared first on Živémesto.sk.

Bratislava je zamorená viac, ako sme si mysleli

Kde je najhorší vzduch v Bratislave? Vysoké koncentrácie škodlivého oxidu dusičitého namerali na 11 miestach v hlavnom meste.

The post Bratislava je zamorená viac, ako sme si mysleli appeared first on Živémesto.sk.

Najhorší vzduch v Bratislave? Pri nákupnom centre

V Avione je horší vzduch ako na Trnavskom mýte, ktoré bolo doteraz známe ako miesto, kde množstvo výfukových plynov najčastejšie presahuje limity. Podobné výsledky ukazujú [...]

The post Najhorší vzduch v Bratislave? Pri nákupnom centre appeared first on Živémesto.sk.

Príbeh Istropolisu: mramor viezli až z Kuby, potom ho nechali schátrať

Dom Revolučného odborového hnutia, dnes Istropolis, postavili v dobe, keď Československo vynakladalo značné investície na výstavbu reprezentatívnych verejných budov.

The post Príbeh Istropolisu: mramor viezli až z Kuby, potom ho nechali schátrať appeared first on Živémesto.sk.

Kam na výlet blízko Bratislavy: Tajomná Katarínka

Zrúcanina kostola a kláštora láka svojou magickou atmosférou. Urobte si tam piknik. Po ceste sa môžete zastaviť aj na zámku v Smoleniciach, blízko je aj [...]

The post Kam na výlet blízko Bratislavy: Tajomná Katarínka appeared first on Živémesto.sk.

Kto je nová riaditeľka zoo? Bývalá aktivistka Slobody zvierat

Vedenie bratislavskej zoo sa mení po 30 rokoch. Nastupujúca riaditeľka žije v Seattli, kde pôsobila ako dizajnérka pre zoo.

The post Kto je nová riaditeľka zoo? Bývalá aktivistka Slobody zvierat appeared first on Živémesto.sk.

Nová riaditeľka ZOO: Život zvierat v zoo zlepšíme, ak im dáme na výber

JÚLIA HANULIAKOVÁ chce, aby sa bratislavská zoo mohla porovnávať hoci aj s Prahou. Chce v nej mať modernú reštauráciu, toalety, ale aj lepšie výbehy pre zvieratá.

The post Nová riaditeľka ZOO: Život zvierat v zoo zlepšíme, ak im dáme na výber appeared first on Živémesto.sk.

Dostal Slovnaft bajk konkurenciu?

Slovnaft bajk konkurenciu potrebuje. Antik bike však je len vo Vajnoroch a Rači. Ľudia bicykle chcú, chýbajú však bezpečné cyklotrasy.

The post Dostal Slovnaft bajk konkurenciu? appeared first on Živémesto.sk.

Kúpať sa, či nekúpať v čase korony?

Keďže koronavírus už zistili aj v odpadovej vode, mnohí si kladú otázku, či sa pri kúpaní nenakazia. Pýtali sme sa hygienikov.

The post Kúpať sa, či nekúpať v čase korony? appeared first on Živémesto.sk.

Električenky mali pre koronu predĺžiť, no stále to neurobili

Dopravný podnik už dostal štedrú kompenzáciu za výpadok tržieb pre koronavírus, no cestujúci na svoje peniaze, ktoré neprejazdili, budú musieť čakať. Termín predĺženia električeniek, ktoré [...]

The post Električenky mali pre koronu predĺžiť, no stále to neurobili appeared first on Živémesto.sk.

Prečo meškajú cyklotrasy v meste?

Magistrát začal nové cyklotrasy riešiť až koncom minulého roka. Primátora za to kritizujú aj jeho vlastní.

The post Prečo meškajú cyklotrasy v meste? appeared first on Živémesto.sk.

Hygienici: Vodu z okolia skládky radšej nepoužívajte

AKTUALIZOVANÉ O VÝSLEDKY ROZBOROV Vodu zo studní neďaleko skládky Farná na okraji Bratislavy, kde podľa ministrov prenikli do spodnej vody jedovaté látky, už otestovali odborníci. [...]

The post Hygienici: Vodu z okolia skládky radšej nepoužívajte appeared first on Živémesto.sk.

V Bratislave je najlepší vzduch v tomto tisícročí

Nízky počet áut v uliciach mesta znamená, že do ovzdušia uniká oveľa menej škodlivých plynov. Rekordne nízke hodnoty zaznamenali aj na kritickom Trnavskom mýte. Ďalší [...]

The post V Bratislave je najlepší vzduch v tomto tisícročí appeared first on Živémesto.sk.

Korona nám vyčistila vzduch, vieme si ho udržať?

Menej aut v uliciach prospelo kvalite ovzdušia, v Bratislave namerali rekordne nízke hodnoty. Niektoré návyky by sme si mohli udržať.

The post Korona nám vyčistila vzduch, vieme si ho udržať? appeared first on Živémesto.sk.

Vallo dane nezníži, urobí to prokurátor?

Zrušiť zvýšenie dane z nehnuteľnosti, ktorá tento rok stúpla na dvojnásobok, žiadajú viacerí Bratislavčania, objavila sa petícia i podnety na prokuratúru. Magistrát žiadostiam nevyhovie, lebo [...]

The post Vallo dane nezníži, urobí to prokurátor? appeared first on Živémesto.sk.

Kam na výlet blízko Bratislavy – Limbašská vyvieračka

Ak sa vás deti často pýtajú na to, kde sa vzala voda, nemusíte ísť do hôr, aby ste im to ukázali. Stačí, ak si urobíte [...]

The post Kam na výlet blízko Bratislavy – Limbašská vyvieračka appeared first on Živémesto.sk.

Väčšina nakazených Bratislavčanov sa z koronavírusu vyliečila

Dva mesiace po objavení koronavírusu má hlavné mesto stále len jednu obeť. Celkovo sa nakazilo 205 Bratislavčanov. Znamená to, že epidémia má v hlavnom meste [...]

The post Väčšina nakazených Bratislavčanov sa z koronavírusu vyliečila appeared first on Živémesto.sk.

Kúpili si byt, v ktorom nemôžu bývať. Zostala tam nájomníčka

Mladí manželia platia hypotéku a bývajú v podnájme, lebo z bytu, ktorý si pred rokmi kúpili, sa odmieta vysťahovať nájomníčka. Čaká totiž na mestský nájomný [...]

The post Kúpili si byt, v ktorom nemôžu bývať. Zostala tam nájomníčka appeared first on Živémesto.sk.

Patlevič: Spadli sme do pasce

Ľudia, ktorí bývali v reštituovaných bytoch, už dlhé roky čakajú na náhradné bývanie. Niektorí už zomreli, ďalší ostali v bytoch bez vody, kúrenia, elektriny. Riešenie [...]

The post Patlevič: Spadli sme do pasce appeared first on Živémesto.sk.

Bratislava rozdelí prvé nájomné byty

Bratislava ročne dopláca až 2 milióny eur na nájomné pre ľudí v reštituovaných bytoch. Tí už roky čakajú na mestský byt po tom, čo dostali [...]

The post Bratislava rozdelí prvé nájomné byty appeared first on Živémesto.sk.

Štát netuší, čo sa deje v domovoch seniorov, až kým tam nenabehne polícia

Extrémne situácie v domovoch seniorov štát nedokáže odhaliť pre slabé kontroly. Tie má pritom na starosti až šesť úradov, ktoré si ale zodpovednosť pohadzujú medzi [...]

The post Štát netuší, čo sa deje v domovoch seniorov, až kým tam nenabehne polícia appeared first on Živémesto.sk.

Kto má zodpovednosť za koronavírus v domove?

Vedenie kraja netušilo, čo sa v domove deje. Zákon mu pritom káže, aby v ňom robili kontroly. Výsledkom je osem mŕtvych. Župan Juraj Droba konečne [...]

The post Kto má zodpovednosť za koronavírus v domove? appeared first on Živémesto.sk.

V pezinskom domove má 64 ľudí koronavírus. Boli chorí dlhšie

Prvý prípad nákazy koronavírusom v domove na Slovensku.

The post V pezinskom domove má 64 ľudí koronavírus. Boli chorí dlhšie appeared first on Živémesto.sk.

Rúško treba aj v prírode, inak hrozí pokuta

Slnko svieti, lesy v okolí Bratislavy a rekreačné lokality sú plné ľudí. S rúškom sa zle dýcha, mnohí si ho preto dávajú dole, keď majú [...]

The post Rúško treba aj v prírode, inak hrozí pokuta appeared first on Živémesto.sk.

Bratislava má prvú obeť koronavírusu. Koľko ich ešte bude?

Zomrieť môže až 200 Bratislavčanov mesačne. Všetko záleží od testovania a disciplíny obyvateľov. Aktuálne, ku 7. aprílu, má hlavné mesto 22 nakazených seniorov. Celkovo ich [...]

The post Bratislava má prvú obeť koronavírusu. Koľko ich ešte bude? appeared first on Živémesto.sk.

Kuchárky “homeoffice” nemajú

V Starom Meste vyrábajú cestoviny, v Ružinove šijú rúška, v Dúbravke varia pre seniorov. Minister školstva Branislav Gröhling (SaS) chce, aby školské jedálne varili pre [...]

The post Kuchárky “homeoffice” nemajú appeared first on Živémesto.sk.

Poplatky za zavreté školy – niekde vrátia, inde neberú

Poplatky za zatvorené školy, škôlky a jasle by v čase, kedy sú pre hrozbu koronavírusu zavreté, rodičia platiť nemali. V niektorých mestských častiach už od [...]

The post Poplatky za zavreté školy – niekde vrátia, inde neberú appeared first on Živémesto.sk.

Potrebuje pes rúško?

Hoci koronavírus preskočil na ľudí zo zvierat, domáce zvieratá by zabíjať nemal. Dva psy a jedna mačka však už boli pozitívne testované. Ako teda psa [...]

The post Potrebuje pes rúško? appeared first on Živémesto.sk.

Život Jankovskej za mrežami: Aj o telefonát musí žiadať

Luxusný byt pod Bratislavským hradom s výhľadom na Staré Mesto vymenila za nevľúdnu celu, činčilové kožuchy a kabelky v hodnote malého auta za väzenský mundúr. [...]

The post Život Jankovskej za mrežami: Aj o telefonát musí žiadať appeared first on Živémesto.sk.

Školy zavreli, rodičia môžu čerpať OČR

V Bratislave pre výskyt koronavírusu zavreli základné, stredné i materské školy. Rodičia môžu doma zostať tiež, ak si vybavia OČR.  Rodičia detí, ktorých školu či škôlku zavreli [...]

The post Školy zavreli, rodičia môžu čerpať OČR appeared first on Živémesto.sk.

Majú ísť starostovia a primátori do parlamentu? Voliči dali odpoveď

V parlamente nebude starostka Aufrichtová, starosta Kusý, viceprimátorka Štasselová, ani miestna poslankyňa Kleinert. Kreslo však získal Borguľa, ktorý v komunálnych voľbách úspešný nebol. Stálicou je Dostál. [...]

The post Majú ísť starostovia a primátori do parlamentu? Voliči dali odpoveď appeared first on Živémesto.sk.

Ostrým nožom by mohol byť dobrý film, keby…

Príbeh je plný nezmyslov, ktoré by sa v skutočnosti nemohli stať. A to je škoda, lebo filmu sa podarilo vykresliť emócie i atmosféru.

The post Ostrým nožom by mohol byť dobrý film, keby… appeared first on Živémesto.sk.

Ako volila “bratislavská kaviareň”?

Keby volili len Bratislavčania, Kotleba by nebol v parlamente a Kollár by bol ohrdnutou nevestou. Voliť prišlo 72,6 percenta voličov, čo je rekord. Vláda by mohla [...]

The post Ako volila “bratislavská kaviareň”? appeared first on Živémesto.sk.