Panorama.sk in SlovakEN
Počasie

Bratislava

Bratislavské
noviny

FOTO: Bratislavčania počas horúceho dňa zaplnili kúpaliská
Horúce nedeľné počasie dnes vylákalo tisíce Bratislavčanov mimo ich byty či domy. A keďže obchody v nákupných centrách boli zatvorené (Sviatok sv. Cyrila a Metoda) a na mnohé aktivity v exteriéri bolo priteplo, prejavilo sa to na návšteve kúpalísk. Tie praskali vo švíkoch.

FOTO a VIDEO: Ruské koleso už funguje, koľko za túto atrakciu zaplatíte?
Ruské koleso na nábreží Dunaja v bratislavskom Starom Meste už spustili do prevádzky. Boli sme sa naň pozrieť.

Útok a bitka v autobuse MHD: Policajti hľadajú tohto muža
Nepoznáte muža na fotografiách? Policajti ho hľadajú v súvislosti s dvoma trestnými činmi, ku ktorým došlo v autobuse linky číslo X5 a on by ich mohol pomôcť objasniť.

VIDEO: Na Vajanského nábreží odhalili lavičku Václava Havla
Bratislava má oddnes pamätné miesto venované Václavovi Havlovi. Dnes je 30. výročie zvolenia Havlla za československého prezidenta a jeho osobnosť má pripomínať lavička v parčíku na Vajanského nábreží v Starom Meste.

FOTO a VIDEO: Prezidentka Zuzana Čaputová sa zúčastnila na omši v Lamači
Sviatok svätého Cyrila a Metoda (5. júl) si dnes uctila aj prezidentka Zuzana Čaputová , ktorá sa zúčastnila na svätej omši v Kostole sv. Margity v bratislavskom Lamači.

VIDEO: V pondelok uplynie 25 rokov od vraždy Tutiho, jeho telo výbuch rozmetal po okolí
Zakladateľ bratislavského výpalníctva Vladimír Daniš (na fotografii), prezývaný Tuti, od vraždy ktorého uplynie v pondelok (6. 7.) 25 rokov, bol postrachom diskoték, barov, zamestnancov nočných podnikov i taxikárov. Jeho metódy priblížil bezpečnostný analytik Milan Žitný.

Koronavírus: Slovensko hlási 15 nových prípadov
Na Slovensku pribudlo v sobotu 15 nových prípadov ochorenia Covid-19, informoval o tom Národný ústav zdravotníckych informácií.

Veriaci si pripomínajú slovanských vierozvestcov sv. Cyrila a Metoda
Slováci si počas nedeľného štátneho sviatku pripomínajú kresťanských vierozvestcov, svätého Cyrila a Metoda. Príchod Slovanov na územie Slovenska sa datuje začiatkom 6. storočia. Kresťanstvo začalo výraznejšie prenikať na územie súčasného Slovenska v prvej tretine 9. storočia.

Ruské koleso sa zatiaľ nekrúti. Zistili sme, kedy ho spustia
Ruské koleso, ktoré vyrástlo na nábreží Dunaja v bratislavskom Starom Meste, malo byť podľa prvých informácií v prevádzke už dnes (v sobotu). No nestalo sa tak.

Rastie vo vašom okolí táto rastlina? Nahláste ju, musí sa zlikvidovať
Ak registrujete vo svojom okolí, konkrétne v bratislavskom lesoparku a najmä pri vode, rastlinu na obrázku, konajte a nahláste jej výskyt. Je to invázny druh, ktorý vytláča našu pôvodnú zeleň.

Nie som prasa: Rozbehla sa nová iniciatíva
Iniciatíva #niesomprasa nabáda návštevníkov prírody, aby vyčistili miesto, kde sa nachádzajú. Do výzvy s názvom Vyčisti chlievik! sa môže zapojiť každý, kto má mobilný telefón a chuť pomôcť. Trvá od soboty do konca budúceho týždňa (12. 7). TASR o tom informovala jedna z iniciátoriek projektu Michaela Grendelová.

Poznáte tútú trojicu? Policajtom by mohli pomôcť objasniť krádež notebooku
Policajti tretieho bratislavského okresu vyšetrujú krádeže, ku ktorej došlo ešte 06. júna 2020. Zatiaľ neznámy zlodej krátko pred 12.00 hod v priestoroch predajne s elektronikou na Púchovskej ulici ukradol vystavený notebook v hodnote 629 ,eur.

Na Hviezdoslavovom námestí si stále môžete pozrieť medzinárodnú výstavu politických karikatúr
Karikatúry z dielne šestice ich výborných autorov si môžete až do 13. júla pozrieť na Hviezdoslavovom námestí v Bratislave, ktoré sa stalo miestom Medzinárodnej výstavy politických karikatúr.

Po štyroch mesiacoch obnovujú pravidelné lety z Bratislavy
Takmer po štyroch mesiacoch od zákazu civilných letov (od 13. marca) spustil dnes najväčší letecký dopravca, ktorý prevádzkuje priame pravidelné lety z Bratislavy, svoju prevádzku z Letiska M. R. Štefánika.

V Starom Meste pribudne lavička Václava Havla, svetovo 36. v poradí
Bratislava sa už čoskoro zaradí k svetovým mestám s pamätným miestom, ktoré je venované Václavovi Havlovi. Aj v slovenskej metropole ho tak bude pripomínať lavička Václava Havla, ktorú odhalia v parčíku na Vajanského nábreží v Starom Meste v nedeľu (5. 7.), teda v deň 30. výročia jeho zvolenia za prezidenta Československa.

Koronavírus: Počet infikovaných stúpa, Slovensko hlási takmer tri desiatky nových prípadov
Na Slovensku pribudlo v piatok 29 nových prípadov ochorenia Covid-19, informoval o tom Národný ústav zdravotníckych informácií. Za piatok otestovali 2216 ľudí.

Mesto zvažuje dočasné riešenie rozšírenia Hodonínskej cesty
Hlavné mesto Bratislava a mestská časť Záhorská Bystrica majú alternatívny plán rozšírenia Hodonínskej cesty.

Od víkendu opäť začne jazdiť turistický vláčik Záhoráčik
Počas prvej júlovej soboty štartuje svoju štvrtú sezónu letný vlak Záhoráčik. Premávať bude každý víkend trikrát denne až do polovice septembra. Východiskovou stanicou bude Bratislava hl. st. a konečnou zastávkou Plavecké Podhradie. Vlak je vybavený aj špeciálnym cyklovozňom a prevádzkovať ho bude Železničná spoločnosť Slovenska (ZSSK).

Lokálne nákupy vo VIVO! Markete
19. júna 2020 sa v komunitnom nákupnom centre VIVO! Bratislava otvoril VIVO! Market. Návštevníkom ponúka kvalitné výrobky, potraviny a občerstvenie od lokálnych predajcov, ktorí oslovia aj tých najnáročnejších zákazníkov.

Jeden pruh na úseku D1 v Bratislave cez prázdniny čiastočne uzavrú
Od soboty 4. júla bude čiastočne uzavretý ľavý jazdný pruh diaľnice D1 v Bratislave v úseku za Prístavným mostom v smere ku križovatke Pečňa.

Na ruské koleso na nábreží Dunaja už osadili kabínky
Inštalácia ruského kolesa, ktoré vyrástlo na nábreží Dunaja (pri Propelleri) v bratislavskom Starom Meste, speje do finále. Už na ňom osadili kabínky, a tak je jeho zajtrajšie spustenie do prevádzky naozaj reálne.

VIDEO: Už ste niekedy videli, ako vyzerá interiér v domčeku na strome?
V lesoparku a blízkom okolí nášho mesta je niekoľko domčekov na stromoch, kde môžete stráviť noc pod hviezdami, uprostred lesa aj s výhľadom na vinice, teda ak máte dušu dobrodruha a uprednostníte naturálnu romantiku pred vlastným pohodlím. Jeden takýto doslova rozprávkový domček nájdete aj pod bratislavským Kačínom. Ak chcete vidieť, ako vyzerá zvnútra, tak si pozrite video z produkcie Bratislavského samosprávneho kraja.

Máte chronické ochorenie dýchacích ciest? Od zajtra nemáte povinnosť nosiť rúško
Rúška nebudú musieť nosiť už ani osoby s chronickými ochoreniami dýchacích ciest s dychovou nedostatočnosťou a ľudia s kožnými ochoreniami tváre, u ktorých by ich nosenie mohlo viesť k zhoršeniu stavu.

Leto v Novej Cvernovke láka na nový park a kultúrny program: Štartuje už dnes, účasť prisľúbil aj primátor Vallo
Leto pod Palmou je séria podujatí v parku kultúrneho a kreatívneho centra Nová Cvernovka. Návštevníkov v rámci letnej sezóny čaká zaujímavý kultúrny program.

VIDEO: Do kín vstúpila druhá verzia dokumentu V sieti o zneužívaní detí na internete
Po obnovenej distribúcii dokumentárneho filmu V sieti vstúpila do kín verzia určená divákom od 12 rokov. Deti si ju môžu pozrieť aj bez sprievodu rodičov alebo inej dospelej osoby. Tvorcovia sa po dohode s odborníkmi rozhodli, že film pripravia v dvoch verziách.

Na Námestí SNP sa dnes chystá protestné zhromaždenie s požiadavkou na odchod Borisa Kollára z funkcie
Na Námestí SNP v Bratislave sa bude v piatok 3. júla od 18 hodiny konať protest za odstúpenie Borisa Kollára (Sme rodina) z funkcie predsedu Národnej rady SR (NR SR). Zhromaždenie pod názvom Za odpochodovanie plagiátorov z politiky organizuje: Komunita zastavme korupciu, Naše Slovensko, Iná politika a Radikálna Filozofia.

Vládni ministri blokujú električku pred divadlom: Primátor upozorňuje, že mestu tak hrozí kolaps dopravy
S novou trasou električky v Bratislave, ktorú po podrobných analýzach vybrali na jeseň minulého roka, nesúhlasia ministerka kultúry Natália Milanová a šéf envirorezortu Ján Budaj. Vedenie magistrátu ich plánuje presviedčať, že trasa popred novú budovu SND je pre dopravu v meste najvýhodnejšia.

VIDEO: Vo veku 79 rokov zomrel džezový saxofonista Dušan Húščava
Vo veku 79 rokov zomrel vo štvrtok 2. júla džezový saxofonista a pedagóg Dušan Húščava. RTVS si bývalého člena skupín Traditional Club či Revival Jazz Band pripomenie počas víkendu v rozhlasovom vysielaní. TASR o tom informoval PR manažér RTVS Filip Púchovský.

Nová turistická atrakcia: Prešporáčik začne premávať aj medzi Hradom Devín a Devínskou Novou Vsou
Od soboty 4. júla bude medzi bratislavským Devínom a Devínskou Novou Vsou premávať Devínsky Shuttle Bus. Prešporáčik tak prepojí obe mestské časti s cieľom zvýšiť turistickú príťažlivosť lokality s využitím miestnych atrakcií a reštauračných zariadení.

FOTO: Policajti pri domovej prehliadke v Ružinove vošli do kuchyne a hneď im bolo všetko jasné...
Bratislavskí policajti riešia prípad drogovej trestnej činnosti, z ktorej bol obvinený 33-ročný Tomáš K. z Bratislavy. Podľa výsledkov doterajšieho vyšetrovania mal obvinený v jednom z bytov na Turčianskej ulici, kde bola vykonaná domová prehliadka, prechovávať a vyrábať omamné a psychotropné látky.

Múzeum colníctva a finančnej správy bude otvorené v lete aj cez víkendy
Múzeum colníctva a finančnej správy, ktoré sídli v bratislavskej Devínskej Novej Vsi, bude počas letných prázdnin otvorené aj cez víkendy. Finančná správa (FS) SR chce tým rozšíriť ponuku možností pre deti a nadšencov histórie, kde by mohli stráviť voľný čas. TASR o tom informovala hovorkyňa FS Ivana Skokanová.

Ruské koleso na nábreží: Staré Mesto reaguje na tvrdú kritiku
Inštalácia ruského kolesa na nábreží Dunaja v bratislavskom Starom Meste vyvolala vlnu vášní. Časť ľudí sa teší, druhá časť je, naopak, rozhorčená. Staromestská samospráva sa rozhodla na sociálnej sieti verejne reagovať na najčastejšie výhrady. Svoj názor môžete vyjadriť aj hlasovaním v ankete na konci článku.

VIDEO Zvláštny vodič: Nemal STK ani emisnú, no zato mu nechýbali majáky
Hliadka bratislavskej dopravnej polície spozorovala na diaľnici D1 v smere do Trnavy vozidlo Škoda SuperB , ktoré malo za čelným sklom umiestnené tri stroboskopické majáky. Policajti sa rozhodli vodiča zastaviť a ksontrolovať.

Pribudli noví nakazení, opäť je to dvojciferné číslo
Laboratória otestovali za štvrtok 1801 ľudí, už tretí deň nepribudol nový vyliečený.

Viliama Mišenku, odsúdeného na 23 rokov za vraždu, zatkli v Rakúsku
Odsúdeného Viliama Mišenku zatkli vo štvrtok v Rakúsku na základe európskeho zatýkacieho rozkazu. Na úteku bol od marca 2018, keď ho Najvyšší súd (NS) SR poslal do výkonu trestu na 23 rokov za úkladnú vraždu v štádiu pokusu formou účastníctva ako objednávateľ. Polícia o tom informuje na sociálnej sieti.

FOTO: Okolo pylóna pamätníka Slavín postavili lešenie - zisťovali sme prečo a ako dlho tam bude...
Určite pozornému oku mnohých Bratislavčanov neušlo, že vojenský pamätník na Slavíne vyzerá v posledných dňoch akosi inak. Okolo pylóna totiž vyrástlo lešenie, aby sa mohlo začať s nevyhnutnou a plánovanou rekonštrukciou tejto národnej kultúrnej pamiatky...

Mesto poskytne podporu etablovaným kultúrnym podujatiam
Hlavné mesto SR Bratislava vyhlásilo pre rok 2020 výzvu v grantovom programe Strategická podpora kultúrnych podujatí. Jej cieľom je podporiť etablované podujatia, ktoré spoluvytvárajú identitu mesta a majú potenciál vytvárať sekundárne príjmy či ekonomický a spoločenský rozvoj metropoly.

Nákaza v súkromnej materskej škole, dve deti sú pozitívne na Covid-19
Materská škola Gajová v Starom Meste je po otvorení znova zatvorená a vyučovanie je dočasne prerušené. Dôvodom má byť nákaza koronavírusom u dvoch detí.

Rusovciam sa podarilo získať financie na revitalizáciu autobusového obratiska
Autobusové obratisko v Rusovciach sa nachádza neďaleko železničnej stanice a v posledných rokoch bolo dosť zanedbávané. Zdá sa však, že to nemusí byť stav trvalý. Zástupcom tejto mestskej časti sa totiž podarilo získať z Integrovaného regionálneho operačného programu takmer pol milióna eur a chystajú sa tento priestor významne obnoviť...

Konzílium: Podľa infektológa ide na Jadrane o druhú vlnu, Česko a Chorvátsko možno vyškrtnú zo zoznamu bezpečných krajín
Dnes zasadalo konzílium epidemiológov, oznámili viaceré novinky. Medzi relatívne bezpečné destinácie pribudli ďalšie krajiny. Medzi nimi Španielsko aj Taliansko. Iné zas zo zoznamu bezpečných krajín ubudli.

FOTO a VIDEO Na novej interaktívnej výstave v Bibiane si vaše deti môžu vyskúšať vetrostroj či objaviť hrací priestor "Black box"
Medzinárodný dom umenia pre deti Bibiana dnes otvára veľkú interaktívnu výstavu s názvom Posvieťme si na divadlo. Výstava deťom prezradí všetko o tom, čo sa skrýva pred aj za oponou. Deti sa na výstave stávajú aj spolutvorcami divadelnej inscenácie.

Vyhliadková veža Devínska Kobyla je už hotová
Už o pár dní vystúpia na plošiny novej vyhliadkovej veže na Devínskej Kobyle prví turisti. Vežu v týchto dňoch kolaudujú.

Cyklomost slobody je zatvorený, musia preveriť jeho statiku po prejazde kamióna
Bratislavský samosprávny kraj (BSK) uzatvoril vo štvrtok Cyklomost slobody v Devínskej Novej Vsi, ktorý spája Slovensko s Rakúskom. Musia ho podrobiť diagnostickej skúške, či neprišlo k jeho poškodeniu alebo porušeniu statiky po tom, ako sa po ňom v stredu (1.7.) ráno pokúšal prejsť z rakúskej strany kamión so slovenským evidenčným číslom.

FOTO a VIDEO: Film Fontána pre Zuzanu vám pripomenie ako vyzerala Bratislava pred 35 rokmi...
Úplne na začiatku bol rovnomenný dievčenský román, ktorý spisovateľke Eleonóre Gašparovej vyšiel v roku 1971. Režisér Dušan Rapoš sa ho v polovici 80-tych rokov rozhodol sfilmovať a vznikol muzikál Fontána pre Zuzanu s množstvom dobrých piesní. A z pôvodnej filmovej kulisy sa dokonca po rokoch stala ozajstná fontána. Viete, kde ju nájdete?

Milan Lučanský je v prípade potreby pripravený predĺžiť svoju službu v polícii
Prezident Policajného zboru SR Milan Lučanský, ktorý v utorok (30.6.) informoval o odstúpení z funkcie a požiadal o uvoľnenie zo služobného pomeru k 31. augustu, je v prípade potreby v súvislosti s prípadnou druhou vlnou nového koronavírusu ochotný predĺžiť svoju službu v policajnom zbore. Pre TASR to uviedol Lučanský.

V Starom Meste vznikne Korzo Horský park
Staromestská štvrť v okolí Horského parku patrí medzi najvyhľadávanejšie lokality v Bratislave. Bratislavčania sem pravidelne chodia športovať, oddychovať, poprechádzať sa. Od júla na troch susedných uliciach – Nekrasovovej, Lesnej a Novosvetskej – vznikne obytná zóna.

V SAV pripravili publikáciu o dejinách epidémií ako reakciu na nový koronavírus
Archeológovia a historici zo Slovenskej akadémie vied (SAV) v reakcii na nový koronavírus pripravili vedecko-populárnu publikáciu Epidémie v dejinách. Obsahuje 35 textov od 24 autorov sumarizujúcich najväčšie epidémie, ktoré už ľudstvo dokázalo prekonať. TASR o tom informovala Katarína Gáliková z referátu pre komunikáciu a médiá SAV.

Pribudlo ďalších 13 prípadov COVID-19, jeden pacient je na pľúcnej ventilácii
Na Slovensku pribudlo v stredu trinásť nových prípadov nákazy ochorením Covid-19, informoval o tom Národný ústav zdravotníckych informácií. Za stredu otestovali 1708 ľudí.

Karlova Ves sprístupnila prehľadnú mapu vyhradeného parkovania
Obyvatelia mestskej časti Bratislava-Karlova Ves si môžu opäť skontrolovať stav vyhradeného parkovania v okolí. Umožňuje to aktualizovaná interaktívna mapa mestskej časti. Prostredníctvom počítača či mobilného telefónu zistia, či je dané vyhradené miesto platné.

Odľahčí dopravu v meste? V Ivanke pri Dunaji otvorili záchytné parkovisko
Budovanie záchytných parkovísk a prestupných terminálov na vlaky či električky je jeden zo spôsobov, ako odľahčiť preplnené cesty. V stredu ovtorili nové záchytné parkovisko v Ivanke pri Dunaji. Vodiči tu môžu prestúpiť na vlak, vyhnúť sa kolónam a dostať sa do Bratislavy rýchlejšie.

SME

Bratislavský magistrát sprístupní informácie o hlasovaní poslancov
Bratislavčania získajú lepší prehľad o práci poslancov.

Bratislava má novú atrakciu, na nábreží vyrástlo vyhliadkové kolo
Stavba vyvolala búrlivú diskusiu.

Škôlky v Starom Meste sú bezpečné, ubezpečuje mestská časť
Pre minimalizovanie rizika nákazy zaviedli prísne opatrenia.

SND podporuje Milanovej stanovisko v súvislosti s výstavbou trate
Milanovú nepresvedčili argumenty primátora Valla.

Cyklomost slobody zavreli, po prejazde kamióna musia preveriť statiku
Vodiča zastavili zábrany v mestskej časti, kamión musel cúvať celým cyklomostom naspäť.

Bratislavský prístav je najviac vyťaženou colnou pobočkou na Slovensku
Výhodou pracoviska je, že je cezeň možné dovážať ťažké nadrozmerné zásielky.

Vodič kamióna chcel prejsť cez Cyklomost slobody
V prípade padlo aj trestné oznámenie.

Dopravný podnik zlepšuje spojenia MHD v niektorých oblastiach
Zavedie sa celodenné spojenie Drotárskej cesty s Hlavnou stanicou.

Staré Mesto poskytne nájomcom zľavu z nájomného
Mestská časť spravuje 284 nebytových priestorov.

V Bratislave je prvá sála s angiografickým systémom v strednej Európe
Prístroj používa umelú inteligenciu na stanovenie pracovných postupov pri terapeutických výkonoch.

V galerijnej kaviarni Berlinka sa budú opäť premietať európske filmy
Slovenská národná galéria (SNG) a spoločnosť Film Europe pokračujú v projekte letného kina.

Počas leta sa uskutočnia Literárne kluby u Zichyho
V rámci podujatia odznie aj Nová doba básní, ktorá nadväzuje na online festival Básne/ě v karanténe.

Národné múzeum otvára ďalší ročník kurzu múzejná pedagogika
Dištančné štúdium v trvaní 90 vyučovacích hodín sa začne od septembra.

Na ulici Mlynské nivy vznikne nové obratisko MHD
O výstavbe v časti ulice medzi Bajkalskou a Hraničnou ulicou informuje mestská časť Ružinov.

Staré Mesto hospodárilo vlani s prebytkom vyše 1,7 milióna eur
Bratislavské Staré Mesto hospodárilo v minulom roku s prebytkom viac ako 1,7 milióna eur.

Bratislavská vodárenská definitívne odkúpi akcie Infra Services
Akcionári rozhodli na mimoriadnom valnom zhromaždení.

Druhá etapa električkovej trate do Petržalky má povolenie
Stavbu musia ukončiť do konca roka 2023.

Miestny stavebný úrad povolil predĺženie električky v Petržalke
Stavebné povolenie zatiaľ nie je právoplatné, plynie zákonná lehota na prípadné odvolanie sa.

Bratislavský dopravný podnik obnoví v júli premávku električiek cez tunel
Zmeny sa dotknú električkových liniek 4 a 9.

Polícia našla v Petržalke dvoch mŕtvych, zrejme sa nadýchali splodín
Ďalšie tri osoby boli prevezené do z bratislavských nemocníc.

Muž napadol v Bratislave príslušníkov polície a zrejme aj dve ženy
V prípade preukázania viny mu hrozí trest odňatia slobody na tri až osem rokov.

Dopravný podnik Bratislava pripravuje od júla zmeny v MHD
Obnoví sa premávka električiek cez tunel pod Bratislavským hradom a po nábreží.

Bratislava chápe presun otvorenia Stanice Nivy, trvá však na sprejazdnení ulice
Dopravná tepna by mala byť sprejazdnená na jeseň.

Slovnaft čaká povinná údržba aj modernizácia
Rafinéria začne v závere júna odstavovať niektoré výrobné jednotky.

Vallo: Štát Bratislave finančne priamo neprispeje, je ochotný požičať
Detaily možných pôžičiek zatiaľ nie sú známe.

Bratislava spúšťa nájomné bývanie pre rodiny a seniorov bez domova
Mesto poskytne v prvej fáze deväť zrekonštruovaných mestských bytov.

Bratislavský kraj začal s ekologickým bojom proti komárom
Biologický prípravok aplikuje po celej dĺžke hrádze pri rieke Morava.

Mesto zavedie vrecový systém zberu priamo spred rodinných domov
Cieľom je znižovať množstvá odpadov ukladaných na skládky odpadov.

Mesto príde o približne 37 miliónov, poslanci schválili zmenu rozpočtu
Najväčší dopad na príjmy mesta má výpadok podielovej dane.

Gajdoš skončí na čele mestskej polície ku koncu júla
Poslanci poverili vedením bratislavskej mestskej polície zástupcu náčelníka.

Droba prisľúbil zlepšenie postavenia národnostného školstva
Každý má právo vzdelávať sa v materinskom jazyku, BSK to chce aj všetkým umožniť.

Mesto Bratislava podporí investície do športovej infraštruktúry sumou 850 000 eur
Magistrát odobril 17 projektov v 13 mestských častiach.

Vajnory spustili novú službu zdieľaných bicyklov
Mestská časť pripravuje minikampaň k využívaniu služby.

Bratislava sa pre krízu zadĺži úverom vo výške 20 miliónov eur
Zastupiteľstvo odsúhlasilo aj čerpanie dvoch kontokorentných úverov vo výške 10 miliónov eur.

Hlavné mesto vlani hospodárilo s prebytkom 23 miliónov eur
Rozpočet sa na rok 2019 nastavoval pre kvalitatívnu zmenu mesta.

Staré Mesto plánuje rozšíriť rezidentské parkovanie
Mestská časť plánuje rezidentské parkovanie aj na ďalších 15 uliciach.

Bratislava opäť mení rozpočet, dosahy pandémie vyčíslila asi na 40 miliónov eur
Najväčšie dosahy sú z výpadku podielovej dane.

V Ružinove sa zrazila cyklistka s autom
Záchranári 49-ročnú ženu previezli do nemocnice.

Bratislava odovzdá prvých šesť mestských nájomných bytov
Ide o päť jednoizbových a jeden trojizbový byt.

Bratislavská zoo bude mať novú riaditeľku
V Bratislave chce zúročiť skúsenosti z navrhovania zoologických záhrad v USA a Európe.

Aktuality magistrátu

Bratislava sprístupňuje dáta hlasovania poslancov na strojové spracovanie
Bratislava sprístupňuje dáta hlasovania poslancov na strojové spracovanie

Mesto Bratislava poskytne strategickú podporu kultúrnym podujatiam
Mesto Bratislava poskytne strategickú podporu kultúrnym podujatiam

Bratislava pripravuje kroky vedúce k budúcemu fungovaniu mestskej divadelnej scény (DPOH)
Bratislava pripravuje kroky vedúce k budúcemu fungovaniu mestskej divadelnej scény (DPOH)

Otvorenie výstavy Na okraji záujmu
Otvorenie výstavy Na okraji záujmu

Mesto Bratislava podporí prostredníctvom svojej nadácie kultúru sumou 600.000 EUR – prvé výsledky sú známe
Mesto Bratislava podporí prostredníctvom svojej nadácie kultúru sumou 600.000 EUR – prvé výsledky sú známe

Bratislava spúšťa dostupné nájomné bývanie pre rodiny a seniorov bez domova
Bratislava spúšťa dostupné nájomné bývanie pre rodiny a seniorov bez domova

Z júnového zasadnutia mestského zastupiteľstva hlavného mesta SR Bratislavy
Z júnového zasadnutia mestského zastupiteľstva hlavného mesta SR Bratislavy

Bratislava poskytne prvé nájomné byty nájomcom z reštituovaných bytov
Bratislava poskytne prvé nájomné byty nájomcom z reštituovaných bytov

Výsledky júnových výberových konaní na riaditeľa/ku pamiatkového ústavu, náčelníka Mestskej polície a riaditeľa/ku ZOO
Výsledky júnových výberových konaní na riaditeľa/ku pamiatkového ústavu, náčelníka Mestskej polície a riaditeľa/ku ZOO

Mestské základné umelecké školy vypísali termíny prijímacích skúšok na nový školský rok
Mestské základné umelecké školy vypísali termíny prijímacích skúšok na nový školský rok

Bratislava je pripravená na to, aby v meste ľudia strávili leto
Bratislava je pripravená na to, aby v meste ľudia strávili leto

Slovnaft BAjk chce v novej sezóne rozšíriť pokrytie v Bratislave, pridá aj nové bicykle
Slovnaft BAjk chce v novej sezóne rozšíriť pokrytie v Bratislave, pridá aj nové bicykle

Červené stoličky sa vracajú do mesta. Pozrite sa, kde si môžete sadnúť vo verejnom priestore
Červené stoličky sa vracajú do mesta. Pozrite sa, kde si môžete sadnúť vo verejnom priestore

V Bratislave budú výberové konania na náčelníka Mestskej polície, riaditeľa/ku ZOO a riaditeľa/ku pamiatkového ústavu
V Bratislave budú výberové konania na náčelníka Mestskej polície, riaditeľa/ku ZOO a riaditeľa/ku pamiatkového ústavu

Hlavné mesto monitoruje liahniská komárov
Hlavné mesto monitoruje liahniská komárov

Záujemcovia o prenájom vianočných stánkov sa môžu prihlasovať
Záujemcovia o prenájom vianočných stánkov sa môžu prihlasovať

Hlavné mesto obnovuje výučbu na niektorých svojich základných umeleckých školách
Hlavné mesto obnovuje výučbu na niektorých svojich základných umeleckých školách

Hlavné mesto spustilo kampaň o psovi bratislavskom
Hlavné mesto spustilo kampaň o psovi bratislavskom

Odolnosť historických území voči hrozbám klimatickej zmeny
Odolnosť historických území voči hrozbám klimatickej zmeny

MUNISS 2020: Študenti navrhli riešenia pre priestory kampusu STU v Bratislave
MUNISS 2020: Študenti navrhli riešenia pre priestory kampusu STU v Bratislave